Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pascualita – tajemniczy manekin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W mieście  Chihuahua w Meksyku,  jest maleńki sklep z sukniami ślubnymi. Na wystawie od 25 marca 1930 roku stoi manekin Pascualita, ubrany w suknię ślubną, którego nikt nie ma odwagi przenieść w inne miejsce.  Uroda manekina ( panny młodej  ) wzbudza zaciekawienie mieszkańców .

 

2z9lj50.jpg

 

Jasna skóra, wielkie oczy są niezwykle atrakcyjne. Wygląd manekina bardzo przypomina pierwszą właścicielkę sklepu, która zaginęła w dziwnych okolicznościach.  W ten sposób narodziły się legendy, że może to być zabalsamowane ciało Pascuali Esparza de Perez.  Jak inaczej wytłumaczyć wygląd manekina z naturalnymi włosami i tak doskonałą skórą?

 

2rr56xj.jpg

 

wvaaub.jpg   dnhcv9.jpg

 

Legendę wzbogacono o szczegóły : mówi się, że Pascualita zmarła w dniu swojego ślubu, po ukąszeniu przez czarną wdowę… i od tamtej pory manekin nazwany został  "Pascualita – nieszczęśliwa, zabalsamowana panna młoda”.

 

Niektórzy są gotowi przysięgać, że  przechodząc nocą obok sklepu widzieli jak manekin się porusza, wodzi za nimi oczami lub zmienia swoje miejsce.

 

Właściciele sklepu postanowili wykorzystać miejską legendę, by przyciągać turystów do miasteczka i sklepu.

 

wjylnk.jpg   21o8uft.jpg

 

Pascualita co dwa tygodnie ma zmienianą suknię przy zasłoniętych zasłonach, by nikt nie mógł poznać jej sekretów, oprócz pracowników sklepu.  Nie wiemy, czy przez kontakt z manekinem, czy przez przesąd :  „ za każdym razem, gdy dotykam Pascuality, pocą mi się ręce. Jej dłonie są tak realistyczne, ma nawet żylaki na nogach.  Myślę, że to prawdziwa osoba”.

 

2rxfuz4.jpg

 

Oczywiście Pascualita była i jest tylko realistycznym manekinem ( zachowanie ciała przez tyle lat w takich warunkach nie byłoby możliwe ).  Urok manekina w sukni ślubnej dał początek legendzie. Człowiek lubi wierzyć w takie opowieści : makabryczne, paranormalne, fantastyczne, gdzie śmierć, horror i poezja są ze sobą nierozerwalnie spójne.

 

28qyetk.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne

 

żródło : http://bizzarrobazar.../la-pascualita/


Użytkownik Simbarosa edytował ten post 20.07.2014 - 12:35

  • 19



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po twarzy widać, że manekin ale dłonie ma rzeczywiście fantastycznie zrobione. Inna sprawa, że zupełnie nie pasują one do twarzy - w sensie "zużycia".

 

Nie wiem czy to dobrze, że wrzuciłaś to na forum - boję się, że może ktoś założyć temat z obserwacją tego manekina (podobnie jak z tą czip czan, czy jak jej tam było) :szczerb:


Użytkownik pishor edytował ten post 20.07.2014 - 12:38

  • 4



#3

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Straszne! Ta strona, z której tłumaczysz jest świetna. Chciałbym zobaczyć tego manekina na własne oczy.


  • 1



#4

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakie legendy by nie krążyły na temat tego manekina uważam że jest piękny. Te oczy przykuwają uwagę  :o


  • 0



#5

Orbitka.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Manekin ekstra ! A swoją droga to cwani ci właściciele sklepu 84 lat darmowej reklamy ;p


Użytkownik ania.m edytował ten post 20.07.2014 - 13:33

  • 0

#6

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

84 lat darmowej reklamy

 

Ale chyba legenda nie istnieje od samego początku istnienia manekina. :)


  • 0



#7

Orbitka.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


mówi się, że Pascualita zmarła w dniu swojego ślubu, po ukąszeniu przez czarną wdowę… i od tamtej pory manekin nazwany został  "Pascualita – nieszczęśliwa, zabalsamowana panna młoda”.

Wnioskuję po nadanej nazwie, że to w nie długim czasie po śmierci utworzyła się legenda

 

Użytkownik ania.m edytował ten post 20.07.2014 - 13:42

  • 1

#8

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może, ale na pewno nie nabrała takiego rozgłosu w tak krótkim czasie, żeby robić reklamę.


  • 0



#9

Orbitka.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może, ale na pewno nie nabrała takiego rozgłosu w tak krótkim czasie, żeby robić reklamę.

Pewnie zajęło  to kilka lat. Ale reklama i tak dobra :P


  • 2

#10

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepsza perspektywa do spojrzenia na manekina w tym filmie: https://www.youtube....G6MSkIfFY#t=153  

Dłonie wyglądają na prawdziwe w przeciwieństwie do reszty. Być może to rodzaj pamiątki po właścicielce.


  • 3



#11

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Heh, wydaje mi się że już gdzieś na naszym forum o tym manekinie czytałem... chyba w dziale creepypasta...


  • 0



#12

TaraXa..
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh, wydaje mi się że już gdzieś na naszym forum o tym manekinie czytałem... chyba w dziale creepypasta...

Racja, chyba było coś podobnego.

 

Manekin rzeczywiście jest dosyć oryginalny, ale czy wzbudza on niepokój.. Tego chyba bym nie powiedziała, ale każdy ma inną wrażliwość.


  • 0

#13

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Manekin piekny,niepodobny zupelnie do kobiety na zdjeciu...Zgadzam sie z opinia o rekach.Wygladaja jak ludzkie...maja nawet linie papilarne...Mysle ze ten kto tworzyl manekina robil to z mysla o tym zeby wywolac lekkie zamieszanie...Bo po co komu paznokcie u manekina...ohyda..


  • 0

#14

ylhovr.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, dłonie manekina to perfekcyjna robota, twórca może być z siebie dumny. Ogólnie wygląd dla mnie intrygujący, ciekawe, jak te oczy wyglądają w rzeczywistości z bliska. To jedyny element manekina, który mógłby wzbudzić we mnie niepokój  :omg:


  • 0

#15

Cellar Door.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby nie te ręce to ta historia zbytnio by mnie nie wzruszyła, twarz manekina jest całkiem normalna, faktycznie wykonanie skóry i brwi jest całkiem.. "ludzkie" ale te szklane oczy psują efekt. Chętnie zobaczyłabym też te żylaki na nogach. :|


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych