Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze podobieństwa i zbiegi okoliczności. Czy to normalne?

zbieg okoliczności tajemnica dziwne podobieństwo zdarzenia często

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

puchacz12.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Mam może dziwne pytanie ale ostatnio zaczęło mnie zastanawiać coś co ostatnio bardzo często mi się zdarza. Mianowicie chodzi o podobieństwo różnych zdarzeń zachodzące w bardzo krótkim czasie. Podam tu parę przykładów.

 

Dziś rozmawiam z kimś na temat wczorajszych zakupów podczas, których dość sporo wydałem skutkiem czego są pustki w portfelu a dziś przeglądając codzienne aktualizację YT trafiam na nową dodaną dziś piosenkę Ras Luty "Nie mam hajsu".

Ostatnio słuchając innej piosenki, w której muzyk zastanawia się czy istnieje coś po śmierci itp przeglądając FB wyskakuje mi przed oczami strona z filmem "Niebo istnieje...naprawdę".

Będąc w kawiarni mówię do znajomej "przestańmy już z tym "dobra" i w tym samym momencie w telewziji postać wypowiada słowo "no dobra" i dalej inny gość kawiarni ( nie mogąc słyszeć naszej rozmowy ) również zdanie zawierające "no dobra".

Przeglądając pismo święte u babci ( wziąłem je do ręki na kilka chwil) w telewizji pojawiła się reklama produkcji "Biblia".

Oglądając film i szukajać jednocześnie konta Google na Instagramie w filmie padają słowa "błogosławiony google".

Czytałem artykuł na temat tego, że najgorsze możliwe hasło to hasło z dniem urodzin a dzień później oglądam serial, w którym bohater opowiada o tym, że hasło będące datą urodzin to katastrofa.

Któregoś dnia cały dzień zajmowałem się sprawą stworzenia logo do firmy a dzień później oglądam swój ulubiony serial, w którym cały odcinek poświęcony był produkcji logo.

Wziąłem udział ostatnio w konkursie gdzie trzeba było opisać jakiego filmu powinna powstać nowa wersja. Wybrałem "Predator".

Dzień później czytam na stronach poświęconych tematyce filmowej że zapowiedziano nową wersję "Predatora"!!!

I jeszcze sytuacja z "Królem Lwem". Koleżanka wysłała mi pioseni z tej animacjii do posłuchania. Jakiś krótki czas później czytam o tym, że powstanie nowa część Króla Lwa a mój kolega udostępnia stworzoną przez siebie minigierkę, w której głównym bohaterem jest postać z Króla Lwa !

 

Zdarza mi się takich przypadków o wiele, wiele więcej jednak tutaj podałem parę z nich.

Czy można to jakoś wytłumaczyć czy naprawdę są to zwykłe super częste zbiegi okoliczności?

 

 

 


Użytkownik puchacz12 edytował ten post 17.07.2014 - 11:51

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To normalne. Takie rzeczy po prostu się zdarzają.


  • 0



#3

puchacz12.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale w moim przypadku dzieje sie to bardzo często i jest to zauważalne.

Wśród moich znajomych nikt mi o czymś takim nie opowiada a ja to strasznie widzę...


  • 0

#4

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wydaje się, że takich sytuacji jest dużo, bo wydają Ci się niezwykłe i przez to bardziej je zauważasz. Gdybyś porównał ich ilość do całego swojego życia, jestem pewny, że byłoby ich niewiele.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 17.07.2014 - 12:38

  • 0



#5

puchacz12.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie codziennie ale ostatnio bardzo często.

Wcześniej albo się nie działo albo tego nie zauważałem.


  • 0

#6

Death Rider.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zauważałeś po prostu, co dziennie do umysłu każde z nas dostaje się miliony informacji, a większość z nich jest ignorowana (jak fakt postrzegania własnego nosa). Dopóki się nad tym nie zastanawiasz nie dostrzegasz tego. Ostatnio cię to zastanowiło i częściej dostrzegasz takie zbiegi okoliczności. Tak samo jest ze zdarzeniami, coś krąży ci w podświadomości, bądź w świadomości i częściej to dostrzegasz. Tak działa ludzki mózg i nie w tym nic co nie zdarza się u innych.
  • 0

#7

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też myślę jak poprzednicy. A ostatnie nasilenie tego zjawiska może wynikać z faktu, że sam się nakręciłeś i doszukujesz się połączeń, których normalnie może byś nawet nie zauważył.

Gdy poświęcasz jakiejś rzeczy dużo uwagi, to potem nagle ją wszędzie dostrzegasz. Ja mam tak zawsze jak znajdę sobie nowe hobby, powiedzmy ostatnio ukulele. Wcześniej w ogóle nie zwracałam uwagi na ten instrument, a teraz nagle wszędzie go widzę - jakaś postać w serialu gra na uku, ktoś idzie na ulicy z uku, w piosence, którą słyszałam setki razy dostrzegam, że tam gra ukulele, itd, itd. Normalnie może byś nie zauważył newsa o nowej części "Króla Lwa", ale że miałeś ten temat świeżo "na tapecie" to zauważyłeś i przykuło to Twoją uwagę.

Kiedyś w dniu gdy mój pies zmarł z powodu choroby, żeby sobie poprawić humor postanowiłam obejrzeć kolejny odcinek Family Guy'a. Odcinek był akurat o chorobie psa i jego pobycie w szpitalu. Więc zdarzają się takie przypadki.

To że ktoś w telewizji albo człowiek obok powiedział dokładnie to samo, co ja przed chwilą czy też odpowiedział przypadkiem na moje pytanie, to się chyba milion razy zdarzyło, więc nie masz powodów czuć się pod tym względem wyjątkowy ;) Najzabawniej jest, gdy czytam książkę, a mąż coś do mnie mówi - w tym samym momencie czytam w książce dokładnie to samo co powiedział albo tekst w książce jest odpowiedzią na jego pytanie :D Można się pośmiać z takich sytuacji, ale nie ma powodów, żeby się nakręcać, że prześladują nas jakieś niesamowite przypadki.


  • 1

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Warto dodać że w internecie takie zbiegi okoliczności mogą nie być przypadkowe - z powodu reklam kontekstowych po tym jak wczoraj czytałem o tym strasznym wypadku w szambie, na forum wyświetlała mi się reklama ekologicznego szamba; po tym jak pisałem artykuł o największych kryształach na świecie, przez dwa tygodnie na różnych stronach pojawiały mi się reklamy serwisu na temat gemmologii i firm jubilerskich. Podobnie jest z wyszukiwarkami - jeśli przeszukując strony w poszukiwaniu jakiegoś tematu, częściej wchodzimy na te przedstawiające go pozytywnie, to potem przy szukaniu czegoś podobnego, strony o pozytywnym stosunku będą częściej lądowały w czołówce wyników.


  • 0



#9

puchacz12.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem o tego typu reklamach ale znam się na tym i moje przypadki, o których wspominam i inne nie mają z nimi absolutnie nic wspólnego.

Możliwe, że sam się tego doszukuje ale mimo to naprawdę ciekawe są te powiązania. Dziś już dwa razy :P

Np udostępniłem sobie status, że za 15 minut festiwal Tomorrowland, schodzę na dół i siostra mówi, że ma 15 minut na podjęcie decyzji o pracę :D


  • 0

#10

Death Rider.
  • Postów: 30
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem o tego typu reklamach ale znam się na tym i moje przypadki, o których wspominam i inne nie mają z nimi absolutnie nic wspólnego.

Możliwe, że sam się tego doszukuje ale mimo to naprawdę ciekawe są te powiązania. Dziś już dwa razy :P

Np udostępniłem sobie status, że za 15 minut festiwal Tomorrowland, schodzę na dół i siostra mówi, że ma 15 minut na podjęcie decyzji o pracę :D

 

Sam się nakręcasz. Ja raz nagadałem dosyć podatnemu na sugestie koledze, który wierzy całym sobą w zjawiska paranormalne, że w jego klasie (szkoła średnia) jest wampir energetyczny, przez pół roku czuł tego wampira, a kilka razy niby był z tego powodu osłabiony (a był na prawdę osłabiony), aż rzekomo zafundował mu uderzenie energetyczne. Ciekawa historyjka, która dowodzi, że jak ktoś się nakręci na dany temat, to może silnie to potem odczuwać.

Nie ma sensu ci wmawiać tego na siłę, ale moim zdaniem to zjawisko samo w sobie jest ciekawe, mimo że zachodzi w umyśle.


  • 0

#11

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Np udostępniłem sobie status, że za 15 minut festiwal Tomorrowland, schodzę na dół i siostra mówi, że ma 15 minut na podjęcie decyzji o pracę :D

Eeee, nie widzę związku? Chodzi o to, że i tu i tu jest 15 minut?


  • 0

#12

puchacz12.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Np udostępniłem sobie status, że za 15 minut festiwal Tomorrowland, schodzę na dół i siostra mówi, że ma 15 minut na podjęcie decyzji o pracę :D

Eeee, nie widzę związku? Chodzi o to, że i tu i tu jest 15 minut?

 

 

Tak :)


  • 0

#13

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hehe, no to ja się nie dziwię, że masz dużo takich niby koincydencji w ciągu dnia :P Bo sorry, ale ta akurat jest mocno naciągana. W sensie naprawdę nic niezwykłego i związek dosyć nikły. To tylko potwierdza teorię, że sam się nakręcasz i doszukujesz właśnie takich jakichkolwiek powiązań, byle coś uznać za kolejny przykład Twoich niezwykłych przypadków.

Te w pierwszym poście były całkiem ciekawe, nie mówię, że nie :D


  • 0

#14

dendryt44.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no ja też myślę, że to wszystko przypadki. :) Sama mam często podobne sytuacje, ale nie sądzę by było w tym coś niezwykłego.


  • 0

#15

denpakei.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Mam może dziwne pytanie ale ostatnio zaczęło mnie zastanawiać coś co ostatnio bardzo często mi się zdarza. Mianowicie chodzi o podobieństwo różnych zdarzeń zachodzące w bardzo krótkim czasie. Podam tu parę przykładów.

 

Dziś rozmawiam z kimś na temat wczorajszych zakupów podczas, których dość sporo wydałem skutkiem czego są pustki w portfelu a dziś przeglądając codzienne aktualizację YT trafiam na nową dodaną dziś piosenkę Ras Luty "Nie mam hajsu".

Ostatnio słuchając innej piosenki, w której muzyk zastanawia się czy istnieje coś po śmierci itp przeglądając FB wyskakuje mi przed oczami strona z filmem "Niebo istnieje...naprawdę".

Będąc w kawiarni mówię do znajomej "przestańmy już z tym "dobra" i w tym samym momencie w telewziji postać wypowiada słowo "no dobra" i dalej inny gość kawiarni ( nie mogąc słyszeć naszej rozmowy ) również zdanie zawierające "no dobra".

Przeglądając pismo święte u babci ( wziąłem je do ręki na kilka chwil) w telewizji pojawiła się reklama produkcji "Biblia".

Oglądając film i szukajać jednocześnie konta Google na Instagramie w filmie padają słowa "błogosławiony google".

Czytałem artykuł na temat tego, że najgorsze możliwe hasło to hasło z dniem urodzin a dzień później oglądam serial, w którym bohater opowiada o tym, że hasło będące datą urodzin to katastrofa.

Któregoś dnia cały dzień zajmowałem się sprawą stworzenia logo do firmy a dzień później oglądam swój ulubiony serial, w którym cały odcinek poświęcony był produkcji logo.

Wziąłem udział ostatnio w konkursie gdzie trzeba było opisać jakiego filmu powinna powstać nowa wersja. Wybrałem "Predator".

Dzień później czytam na stronach poświęconych tematyce filmowej że zapowiedziano nową wersję "Predatora"!!!

I jeszcze sytuacja z "Królem Lwem". Koleżanka wysłała mi pioseni z tej animacjii do posłuchania. Jakiś krótki czas później czytam o tym, że powstanie nowa część Króla Lwa a mój kolega udostępnia stworzoną przez siebie minigierkę, w której głównym bohaterem jest postać z Króla Lwa !

 

Zdarza mi się takich przypadków o wiele, wiele więcej jednak tutaj podałem parę z nich.

Czy można to jakoś wytłumaczyć czy naprawdę są to zwykłe super częste zbiegi okoliczności?

 

 

 

 

Można w sumie to sobie tłumaczyć że człowiek koncentruje uwagę np. na "brak hajsu" i później zauważa głównie rzeczy związane z "brakiem hajsu" xD
Pewnie jakbyś o tym nie myślał to ten kawałek mógłbyś nawet nie zauważyć. . .
Chociaż ja miałem śmieszne przypadki z zespołami muzycznymi. . .
kiedyś w gimbazie byłem nakręcony na Dżem, po niedługim czasie okazało się że Dżem przyjeżdża do naszego miasta i tak samo miałem z wieloma innymi kapelami jak happysad, lady pank xD Ostatnio miałem fazę na gitarzystów Michael Angelo Batio, Steve Vai. . . no i nagle koncert w Wrocławiu :) przypadek? nie sądzę!!! Sekret, magia itp. ;p xD Nie ma przypadków! wszystko jest z wyboru :)


Użytkownik denpakei edytował ten post 19.07.2014 - 03:18

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: zbieg okoliczności, tajemnica, dziwne, podobieństwo, zdarzenia, często

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych