Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkarłatne niebo-rzadkie zjawisko

szkarłatne niebo

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to dobry dział , jeśli nie to niech  któryś mod przeniesie  tam gdzie lepiej pasuje.

 

W każdym razie nie wiem czy ktoś jeszcze widział takie zjawisko . W czasie zachodu słońca na kilka minut dochodzi do tak niezwykłego zabarwienia całego nieba przez zachodzące słońce że wszystko  wydaje sie zalane czerwonym światłem. Intensywność niecodziennego zjawiska jest tak wielka że gdy patrzymy na własna rękę to wydaje sie nam zalana krwią. Czerwone wydaja sie nam białe przedmioty, elewacje, samochody itp. Ostatnio widziłąem takie zjawisko 28 października 2013 roku a wcześniej jako ok 10 latek. Czy ktoś widziął takie zjawisko ? Czy ma jakąś włąsną nazwę?

Od razu mówię że zdjęcia nie oddają intensywności i  uroku /grozy  zjawiska. Dodatkowo wrażenie zwiększyła  jakaś taka  cisza jak przed burzą.Ucichły również  ptaki .Naocznie jest to naprawdę intensywne zjawisko .Nawet najgorszemu sceptykowi kojarzy się z końcem świata. Porównywać go ze zwykłym zachodem słońca to tak jak porównywać płomyk zapałki z  płomieniem acetylenowej spawarki .

 

GBoItLx.jpg

 

PXGeHS5.jpg

 

fwGbcaD.jpg

 

bH8i9Me.jpg

 

cHWayPI.jpg

 

7tJcerX.jpg

 

KrSTlqG.jpg

 

FH7CxTn.jpg

 

P2kjgPh.jpg

 

cBWdh0u.jpg

 

tgWNfRY.jpg

 

MBQQE0E.jpg

 

XWarme0.jpg

 

1v9wJd8.jpg

W oryginale "krwawość" chmur(na zdjęciach złotych) jest poprostu przytłaczjąca.Te zdjęcia  z polami są w kierunku na wschód!


  • 4



#2

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Starzy ludzie na wschodzie naszego kraju opowiadają że w takie "krwawe"wieczory otwierają się na Ziemi wrota piekieł...
Wcale się nie dziwię takim bajaniom bo wygląda to naprawdę niesamowicie...
Ostatnio taki zachód słońca widziałam pod koniec czerwca 2012 roku.Byliśmy całą rodziną na działce i patrzyliśmy w ciszy na to niesamowite zjawisko.Wszystko było upiornie czerwone...
  • 2



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to nazywam "złotym blaskiem" bo cała przestrzeń wydaje się nasycona światłem bez kierunku, nie rzucającego cieni. Parę razy to już widziałem.


  • 0



#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...

cała przestrzeń wydaje się nasycona światłem bez kierunku, nie rzucającego cieni. 

Dokładnie!


  • 0



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z zeszłego roku:

EnT0upN.jpg

Nawet ładne mammatusy się pojawiły.

V62ah7j.jpg

 

Najlepiej jest gdy chmura odbijająca jest nad nami. Wtedy przy zachodzie słońca światło delikatnie zmienia kolory - od słomkowo żółtego, przez złoty, dalej ciepły miodowy aż po róż i czasem aż do ciemnego karminu.


  • 0



#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeżyłem takie zjawisko kilkukrotnie w życiu. Charakterystyczne jest to, że podczas jego występowania mamy praktycznie zerowy ruch powietrza.


  • 1



#7

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piekne zjawisko, widziałem kilka razy. Pojawia się gdy chmury mają bardzo wysoki pułap i zachodzące słońce oświetla je od spodu lub przez jakieś prześwity, piękne   :)


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 17.07.2014 - 14:29

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych