Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon piktogramów


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedyś byłem prawie pewien, że to nie ludzie, ale poprzez moje doświadczenia życiowe zadłem sobie sprawę, że robienie rzeczy nie możliwych leży w ludzkiej naturze. Nie widzę powodu dla którego, nie mogli by tego zrobić ludzie. Co do zdjęć z piktogramem koło tej wilekiej anteny to skąd masz pewność że nikt tego nie widział? Zdjęcie to jedno ale czy ktoś dotarł do ludzi którzy tam pracują i ich zapytał?


  • 0

#92

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może było to wygniatane za wiedzą pracowników obserwatorium? Lub nawet przez nich samych.


  • 0



#93

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Zaciekawiony

Wlasnie o tym pisalem w swoim ostatnim poscie. W kazdym razie ktos z kregu tworcow kregu musial posiadac wiedze matematyczna.
  • 0

#94

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dużo firm wynajmowało circlemakerów do tworzenia ich znaków towarowych na polach. 


  • 0



#95

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozsadna osoba zada sobie pytanie: Czy te zmiany w zbozu spowodowali kosmici czy natura lub czlowiek za pomoca METODY KTOREJ NIE ZNAMY

Ale ja nie twierdzę, że na pewno te wzory to działanie kosmitów. Zakładam, że np to traktujesz z góry jako fake?:


Z innych ujęć:


Z tego co wiem ten film był analizowany i stwierdzono z bardzo dużą pewnością, że jest prawdziwy. Oczywiście nie zakładam, że tak jest, a jeśli ktoś ma materiał dowodzący, że to zostało zmontowane to chętnie poczytam.

 

Ciagle podajesz te przypalenia, wygiecia itp. jako dowod na dzialanie kosmitow mimo ze w tamtym temacie, w ktorym uczestniczyles podano Ci racjonalne wyjasnienia. Widze ze sie do nich nie odniosles. Moze teraz to zrobisz?

Powtarzam, że nie twierdzę, że to działanie kosmitów. Być może bliżej nam nie poznanego zjawiska? Jakiejś energii? A te argumenty już czytałem i mnie nie przekonują. Grzyby i bakterie odpowiedzialne za równomierne powyginanie i "powypalanie" kłosów? O ile się nie mylę to Staniq pisał w którymś temacie, że nie znaleziono ich poza kręgami, a tylko w ich obrębie. No oczywiście można zakładać, że przy "odrobinie" szczęścia, grzyb zaatakował akurat w punkcie robienia kręgu, albo że żartownisie najpierw sprawdzili w którym miejscu zaatakował grzyb.

Argument, że może ktoś widział, ale nie powiedział...albo, że ich wynajęli i zapłacili za milczenie..nie ma możliwości obalić czegoś takiego. Choć moim zdaniem na pewno ktoś by się prędzej czy później wygadał. Dlatego wiele teorii konspiracyjnych prędzej czy później upada, bo nie ma możliwości, aby wszyscy zachowali milczenie aż do śmierci, lub aby nie wypadł jakiś dowód.

Za wikipedią:

Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm

Moim zdaniem to jeden z bardzo mocnych argumentów, że nie mógł robić tego człowiek, ponieważ kłosy nie rosną równo od linijki, ZAWSZE będą wystawać. Na filmikach z wygniatania deską widać, że jest nieregularnie. Swoją drogą ten filmik w którym w nocy rzekomo robią krąg...mam rozumieć, że oni mają ze sobą zestaw desek w różnych długościach i szerokościach? Bo kręgi są od dużych to bardzo małych(wyglądają na mniejsze od rozpiętości deski):
t%E1%BA%A3i-xu%E1%BB%91ng-2.jpg
Ten powyższy wzór to nawet na kartce byłoby ciężko tak idealnie narysować, a co dopiero zrobić w zbożu ZA PIERWSZYM RAZEM. No bo raczej jak krzywo wygniotą to zbóż nie postawią do pionu, żeby zacząć od nowa?


Podsumowując: Wzór złożony niczym fraktal, który zawiera kilkaset różnych połączonych figur w różnych rozmiarach z dokładnością do 1cm, bez żadnej pomyłki, wykonywany w nocy przy pomocy kanciastych desek, sznurka i przy oświetleniu latarki wykonany za pierwszym razem w ciągu kilku godzin. To chyba bardziej paranormalne niż sam krąg. Szacun naprawdę. Weźcie kiedyś sobie deskę i latarkę, idźcie w nocy na łąkę i spróbujcie wydeptać chociaż dwa równe kręgi, dajcie znać jak wyszło.

 

Twierdzisz ze te piktogramy to odpowiedz kosmitow na nasze wiadomosci wyslane w kosmos, a piszesz ze byc moze nic tam nie zakodowano

To dotyczyło "Alien Face", a nie "Message Aricibo"

Dziwne, że takie proste wzory jak np te:
162570f8f24f84c693909179b3fe3a66.jpg
ant-crop.jpg
Photos-Article-LU-Anolis-Crop-Circle-Bra
uk2001dl.jpg

Wychodzą im tak krzywo i kanciasto, ale za to perfekcyjnie wychodzą tak złożone struktury:
hqdefault.jpg
t%E1%BA%A3i-xu%E1%BB%91ng-2.jpg
cropcircle.png


Użytkownik Daniel. edytował ten post 10.06.2018 - 23:13

  • 0



#96

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten film to tzw. "Olivier's Castle" z 1996 roku. Fałszywka. Autor przyznał się do wszystkiego po tym, jak badacz ufo odkrył jego prawdziwą tożsamość stwierdzając, że filmujący "przypadkiem" pracuje w firmie zajmującej się montażem filmów i dodawaniem efektów specjalnych.

http://cropcirclecon...PRI/wabe99.html

http://www.robertschoch.net/Crop Circle Video Oliver's Castle Fraud LWCMD CT.htm

 

 

A te argumenty już czytałem i mnie nie przekonują. Grzyby i bakterie odpowiedzialne za równomierne powyginanie i "powypalanie" kłosów?

 

No to w takim razie nie doczytałeś. Grzyby działające w miejscu uszkodzeń kłosa wywoływanych przez owady powodują pojawienie się czarnych punktów, które ufolodzy błędnie brali za przypalenia. To tak jakby uznać, że banany z czarnymi plamami na skórce zostały przypalone, no bo przecież plamy są czarne jak węgiel. Uszkodzenia tego rodzaju, z czarnymi przebarwieniami, zdarzają się w normalnym zbożu i nie mają związku z wygniecionymi w nim kręgami.

 

 

Moim zdaniem to jeden z bardzo mocnych argumentów, że nie mógł robić tego człowiek, ponieważ kłosy nie rosną równo od linijki, ZAWSZE będą wystawać.

Rośliny zboża rosną gęściej niż co pół metra, wystarczy zadbać o równe położenie krawędzi. Do precyzyjnego wyznaczenia kręgu wystarczy mocny sznur.

 

 

mam rozumieć, że oni mają ze sobą zestaw desek w różnych długościach i szerokościach? Bo kręgi są od dużych to bardzo małych(wyglądają na mniejsze od rozpiętości deski):

A czemu nie? Zresztą deska danej szerokości jest wykorzystywana do położenia kolejnych pasów, więk stworzony przy jej pomocy kształt, może być od niej dowolnie większy.

 

 

Dziwne że takie proste wzory jak te: wychodzą im krzywo i kanciasto

Jedne wychodzą krzywo, inne nie. Salinas Crop Circle z 2013 roku wyszedł tak perfekcyjnie, że wielu ufologów uznało krąg za prawdziwy. Okazał się reklamą nowego modelu procesorów:


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych