Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon piktogramów


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Krzyś
Też tak sądze.
Spójrzmy na to z naszego punktu widzenia, lecimy na inną planetę i jako komunikatora używamy pogniecionego zboża.
Bez sensu...

Tyle tylko, że Nasz punkt widzenia może być całkiem odmienny od ich punktu widzenia.

Weź taki przykład - rodzimy się i żyjemy na planecie, na której są TYLKO ludzie, nigdy wcześniej i później nie było na niej innego organizmu niż człowiek. Potem ktoś zabiera Cię w podróż na inną planetę, a tam masz słonie, żyrafy i drzewa i ktoś Ci mówi, że każde z tych stworzeń żyje - te drzewa stojące nie ruchomo też. Co wtedy myślisz?

Wiem, że to trudny eksperyment, bo ciężko sobie wyobrazić, że drzewo to coś dziwnego, ale myślę, że sobie poradzisz.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 19.07.2014 - 20:00

  • 0



#17

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 Ok, na pewno wiele piktogramów jest zdumiewających i może wydawać się, że ludzie nie są w stanie tego zrobić, ale sądzę, że po prostu nie doceniamy naszych zdolności. Ludzie potrafią tworzyć wiele zdumiewających rzeczy, więc naprawdę, nie ma sensu posądzać o to pozaziemskie cywilizacje.

No np:
"Ponadto kłosy były przygniecione, ale nie złamane i nadal rosły tyle że w poziomie, a w pobliżu nie było śladów ani człowieka, ani pojazdów. Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm."

Albo:
"Zauważono też, że wokół kręgu wzrasta magnetyzm. Można to stwierdzić na podstawie obserwacji igły kompasu, zakłócenia sygnałów telefonii komórkowej i telewizji oraz zachowania zwierząt (zwłaszcza psów)."

 

Nie mówię, że jestem w stanie wszystko dokładnie wytłumaczyć. Może circlemarkerzy mają sposoby na większość zjawisk wypisanych wyżej. Z pewnością też wiele "niesamowitych" faktów jest plotką, albo zjawiskiem nie mającym związku z kręgami. Skoro to takie niesamowite i niewytłumaczalne, to czy zajmują się tym poważni naukowcy?

 

Te słynne "zagięcia, ale nie złamania" powtarzane są od początku istnienia kręgów w zbożu i zapewne circlemarkerzy mają na to sposób. Natomiast brak śladów ludzi i pojazdów jest banalny do wyjaśnienia- poruszają się po ścieżkach zrobionych przez traktory, które widać na każdym zdjęciu z piktogramem.

 

PS. Skoro to kosmici, to musimy jakoś dać im do zrozumienia, że ich nie rozumiemy :P. Bo tak to żadnego pożytku nie ma i tylko zbiory nam niszczą.

 

PS2. "Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm."

 

Co w tym dziwnego? Oczywiście, że człowiek byłby w stanie to zrobić. Ba, sam możesz zrobić idealnie okrągłe kręgi, wystarczy wziąć kartkę i cyrkiel.


Użytkownik Krzys19911 edytował ten post 19.07.2014 - 20:08

  • 0

#18

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Ponadto kłosy były przygniecione, ale nie złamane i nadal rosły tyle że w poziomie, a w pobliżu nie było śladów ani człowieka, ani pojazdów. Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm."

Potrafimy klonować zwierzęta, latamy w kosmos, "bawimy" się cząstkami elementarnymi wiec przy odrobinie chęci i trochę lepszych narzędzi nie dziwie się że są tak dokładne.

Co do magnetyzmu to muszę zweryfikować swoje informacje :)
  • 0



#19

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krzycho no właśnie są same domysły, a może to, a gdyby, a nie wiem, więc dziwne, że wcześniej napisałeś, że z całą pewnością 100% to robota ludzka.

"Natomiast brak śladów ludzi i pojazdów jest banalny do wyjaśnienia- poruszają się po ścieżkach zrobionych przez traktory, które widać na każdym zdjęciu z piktogramem."

Tak Krzycho łatwo wyjaśnić: idą sobie po ścieżce zrobionej przez traktor, a potem wyciągają ręce gadżeta i ugniatają kółko 40m dalej. ;)

"PS. Skoro to kosmici, to musimy jakoś dać im do zrozumienia, że ich nie rozumiemy :P. Bo tak to żadnego pożytku nie ma i tylko zbiory nam niszczą."

 

Ale kto powiedział, że to forma komunikacji? Może to rozrywka? Może ich hobby? Może tak ładują energię? Czemu ludzie wszystko biorą w swoich kategoriach...


  • 0



#20

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Krzycho no właśnie są same domysły, a może to, a gdyby, a nie wiem, więc dziwne, że wcześniej napisałeś, że z całą pewnością 100% to robota ludzka..

 

No tak, to tylko moje domysły, bo nie mam wystarczających informacji, by powiedzieć coś pewniejszego. Nie napisałem, że jestem w 100% pewien, tylko, że uważam, iż wszystkie (100%) piktogramy to robota ludzi. A to różnica. Po prostu jestem sceptyczny w tej kwestii.

 

 

Tak Krzycho łatwo wyjaśnić: idą sobie po ścieżce zrobionej przez traktor, a potem wyciągają ręce gadżeta i ugniatają kółko 40m dalej. ;)

 

Później już chodzą po ugniecionych zbożach. A dlaczego tam nie zostawiają śladów? Cóż, znowu muszę napisać, że nie wiem :). Tak samo jak nie wiem jak zbudowano piramidy, a podobno to też niesamowita sprawa i wielu ludzi mówi, że musieli im pomagać kosmici.

 

 

Ale kto powiedział, że to forma komunikacji? Może to rozrywka? Może ich hobby? Może tak ładują energię? Czemu ludzie wszystko biorą w swoich kategoriach...

 

Może hobby, może ładowanie, a może to robota ludzi :P. Ja w ogóle nie wierzę w to, że kosmici są gdzieś w pobliżu, ale celowo się ukrywają. Skoro są chociaż trochę inteligentni, to powinni zdawać sobie sprawę z tego. ile możemy się nauczyć od siebie nawzajem w bezpośrednim kontakcie.

 

PS. A co, jeżeli obca cywilizacja traktuje piktogramy robione przez circlemakerów jako odpowiedz? Może wciąż prowadzimy dialog z kosmitami i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co do nich piszemy :D


  • 0

#21

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel.
Wiem o co Ci chodzi.
Tylko gdyby na Ziemie dotarli by obcy, zobaczyli by samochody wieżowce cała infrastrukturę i naszą technologię a także istoty które z niej korzystają.
Więc sądze że z nami komunikowali by się w bardziej cywilizowany sposób. Myślę że pomyśleliby "skoro potrafią podporzątkować sobie część natury więc mogą myśleć podobnie jak my"
  • 0



#22

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eve tylko skąd wiadomo w jakim kierunku poszła ich cywilizacja? Czy w ogóle kiedykolwiek mieli samochody i drogi? To jest naprawdę temat rzeka, a pytania można mnożyć w nieskończoność.


  • 0



#23

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No właśnie, temat obcych cywilizacji jest tak rozmyty i niezbadany, że nie ma sensu w ogóle brać go pod uwagę w kategorii zjawisk zachodzących na Ziemi. To tak jakbyś zobaczył na ścianie budynku ogromne grafitti i powiedział: "O, na pewno nie zrobili tego ludzie. Oni nie weszliby po płaskiej ścianie!". Czujesz absurd? Nie twierdzę, że skomplikowany, ogromny piktogram to zjawisko tej samej skali co grafitti na ścianie, ale zachodzi tu ten sam sposób rozumowania- jak nie znamy wytłumaczenia na jakieś zjawisko, to od razu doszukujemy się paranormalnego źródła. Podczas gdy spryt i kreatywność naszych braci już nieraz nas zaskakiwała i zaskakiwać będzie :)


  • 0

#24

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie twierdzę, że to obce cywilizacje, tylko zawsze powtarzam, że jest to dla mnie jedna z największych zagadek naszych czasów, która nie ma racjonalnego wyjaśnienia od początku do końca.


  • 0



#25

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kręgi zlokalizowane w angielskim hrabstwie Essex. Wiadomo, że krąg odnaleziono 29 sierpnia. Można się doliczyć aż dziewięciu kręgów wpisanych w jeden piktogram. Poziom skomplikowania tej struktury jest dość znaczny, a dokładność wykonania imponująca.

 

arklane2014E.jpg

 

arklane2014B.jpg

 

arklane2014C.jpg

 

http://innemedium.pl...jeden-piktogram


  • 4



#26

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przypomina ciało niebieskie + księżyc.


  • 0

#27

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

w hrabstwie Essex w Anglii odnaleziono kolejny piktogram. Jest wykonany bardzo dokładnie i trudno znaleźć w nim jakiekolwiek braki.

Piktogram, który odnalezono 31 sierpnia 2014 roku zawiera skomplikowany wzór, którego część wielu osobom przypomina znak znany jako pentagram. Symbol ten jest uważany za demoniczny. Jest tam jednak znacznie więcej figur geometrycznych wpisanych w kręgu.

 

G0026426Pbbb.jpg

 

G0026430bbb.jpg

 

G0026521bbbsm.jpg

 

G0026541bbbsm.jpg

 

http://innemedium.pl...angielskim-polu


  • 5



#28

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy w sezonie zimowym powstają piktogramy utworzone na śniegu? Czy są  udokumentowane relacje na taki temat?


  • 1



#29

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w hrabstwie Essex w Anglii odnaleziono kolejny piktogram. Jest wykonany bardzo dokładnie i trudno znaleźć w nim jakiekolwiek braki.

A ja znalazłem - może nie tyle braki, co niedokładności. :D

Tak na szybko - przynajmniej kilka (widać je wyraźnie na drugiej fotografii)

1. te małe kulki i okręgi (u szczytu gwiazdy - poza głównym rysunkiem) wyraźnie zbaczają z osi gwiazdy

2. centralna kulka, wraz z pierwszym i drugim okręgiem nie znajduje się na środku gwiazdy

3. pięciokąt, w który jest wpisana gwiazda nie jest idealnie wpisany w trzeci okrąg

4. łuk trzeciego okręgu jest wyraźnie spłaszczony przy lewym dolnym ramieniu gwiazdy

5. jest os jeszcze nie tak z grubościami "linii" całego rysunku - szczególnie widoczne to jest na okręgach

 

Oczywiście, niczego to nie przesądza (może kosmici też są niedokładni - albo to ich celowe działanie) ale spodziewałbym się jednak po nich większych dokładności.


  • 0



#30

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy w sezonie zimowym powstają piktogramy utworzone na śniegu? Czy są  udokumentowane relacje na taki temat?

Tak, były takie przypadki, właściwie to na lodzie.

piktogramy-na-lodzie.jpg?w=497

 

Było nawet tutaj na forum:http://www.paranorma...natury-czy-ufo/


Użytkownik Daniel. edytował ten post 02.09.2014 - 19:39

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych