Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sezon piktogramów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Witam, 

Ostatnio sporo czyta się o piktogramach robionych na całym świecie, a najczęściej w Anglii. Z tego co zauważyłem nie ma takiego tematu. Może warto jest porozmawiać o tym tutaj? ;)

 

Oto kolejny, który został odnaleziony w Dorset. 

article-2691479-1FA11B5C00000578-176_964

Jak wiadomo jesteśmy w trakcie sezonu kręgów w zbożu. Formacje tego typu są znajdowane na całym świecie, ale największe nagłośnienie mają kręgi europejskie, zwłaszcza brytyjskie. Właśnie pojawił się pierwszy krąg w zbożu w tym roku, jaki zaobserwowano w angielskim hrabstwie Dorset, ale za to jaki !!!

article-2691479-1FA11B6800000578-547_964

Piktogram odnaleziono wczoraj, 14 lipca w okolicy Blandford Forum. Miejscowi mieszkańcy patrzą na to z osłupieniem zwłaszcza gdy dzięki dronom zobaczono jak wygląda ten wzór.

Mało, kto wierzy, że można wydeptać coś takiego w tak precyzyjny sposób. Wiele osób składnia się do teorii, że kręgi takie jak ten to jakaś forma komunikacji międzygalaktycznej, lub międzywymiarowej.

article-2691479-1FA11B5400000578-369_964

Mimo to wciąż jest bardzo wielu sceptyków, którzy wierzą w to, że takie wzory da się łatwo tworzyć dzięki zastosowaniu technologii pozycjonowania za pomocą GPS, co ma pozwalać na skoordynowane wydeptywanie ich za pomocą deski i sznurka.

article-2691479-1FA11B6000000578-233_964

Ma to umożliwiać tworzenie dowolnie skomplikowanych form, które nie są w pełni widoczne z powierzchni ziemi i aby je zobaczyć, tak jak w przypadku linii z płaskowyżu Nazwa, trzeba posiłkować się samolotami lub dronami, które dodatkowo raczej w nocy nie służą pomocą. Chyba nikt nie zakłada, że takie "szkodowanie" na polu rolnika odbywa się w świetle dnia i jeszcze nad polem lata dron sprawdzający stopień wykonania piktogramu. To się po prostu nie dodaje...

 

http://www.dailymail...ing-new-it.html

 

http://innemedium.pl...rytyjskie-media

 

Trzeba przyznać, że robi piorunujące wrażenie :) Zapraszam do dyskusji.


  • 5

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam, 

Ostatnio sporo czyta się o piktogramach robionych na całym świecie, a najczęściej w Anglii. Z tego co zauważyłem nie ma takiego tematu. Może warto jest porozmawiać o tym tutaj? ;)

 W sumie, to parę tematów by się znalazło :szczerb:

link

link

link

link

itd.


Użytkownik pishor edytował ten post 15.07.2014 - 23:01

  • 0



#3

sprt.
  • Postów: 43
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Witam, 

Ostatnio sporo czyta się o piktogramach robionych na całym świecie, a najczęściej w Anglii. Z tego co zauważyłem nie ma takiego tematu. Może warto jest porozmawiać o tym tutaj? ;)

 W sumie, to parę tematów by się znalazło :szczerb:

link

link

link

link

itd.

 

 

Wybacz, wróciłem po krótkiej przerwie i nie dostrzegłem tak wielu tematów. Mimo to, uważam, że moglibyśmy porozmawiać o tym w jednym temacie, jako na temat ogółu. 

 

Jakie są Wasze teorie co do powstawania piktogramów? Ja nie wierzę w teorię deski i sznurka, no chyba, że na świecie istnieje jedna wielka banda robiąca ludzi w 'balon' :) Jak wiemy figury te nie powstają od niedawna, ale od dawnych czasów, a to raczej by wyjaśniało wszystkie wątpliwości. :) Ponadto tworzenie czegoś takiego ktoś musiałby w końcu zauważyć, a przecież te rzeczy mogą powstawać w ułamki sekundy przez nieznaną nam siłę ;)


Użytkownik sprt edytował ten post 15.07.2014 - 23:08

  • 0

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jakie są Wasze teorie co do powstawania piktogramów? Ja nie wierzę w teorię deski i sznurka, no chyba, że na świecie istnieje jedna wielka banda robiąca ludzi w 'balon' :) Jak wiemy figury te nie powstają od niedawna, ale od dawnych czasów, a to raczej by wyjaśniało wszystkie wątpliwości. :) Ponadto tworzenie czegoś takiego ktoś musiałby w końcu zauważyć, a przecież te rzeczy mogą powstawać w ułamki sekundy przez nieznaną nam siłę ;)

Nie znajdę teraz tematu, w którym jest więcej tych filmików ale tu możesz zobaczyć jeden z nich - wrzucony przez Zaciekawionego

 


  • 1



#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście część piktogramów tworzą ludzie, ale nie dam sobie wmówić, że 100/100 to robota ludzkiej ręki. Piktogramy dla mnie to wciąż jedna z największych zagadek ludzkości. Niektóre są dosłownie trójwymiarowe, mają nadpalone kłosy, są wygniecione co do milimetra, powstają w ciagu jednej nocy, nikt nic nie słyszał, nie widział, nikt nic nie wie. Często nie ma żadnych ścieżek do piktogramu, nie ma żadnych śladów, ani nikt się nie przyznaje do dzieła.

Poza tym nie wiem czy czasami kiedyś nie czytałem o piktogramach z dawnych lat, wątpie, że już wtedy ktoś wpadł na to, żeby sobie wydeptywać setki kółeczek.

Ludzie w jedną noc, taaaa:
Crop_circles_Swirl.jpg
98766946.jpg
crop49ju.jpg

Dodatkowo:
"Ponadto kłosy były przygniecione, ale nie złamane i nadal rosły tyle że w poziomie, a w pobliżu nie było śladów ani człowieka, ani pojazdów. Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm." - człowiek? To nawet robot miałby problem z taką precyzją.

"Metodzie liny i kijka może zaprzeczyć też inny przypadek. We wsi Kimpton znaleziono owalny krąg o wymiarach 10,2m × 8,9m. Po zewnętrznej stronie owalu źdźbła wygięte zostały na zewnątrz, a w samym środku – do wewnątrz. Zarówno owalny kształt jak i kierunek wygięcia zboża świadczy, że konwencjonalne metody nie mogły być użyte."

"Zauważono też, że wokół kręgu wzrasta magnetyzm. Można to stwierdzić na podstawie obserwacji igły kompasu, zakłócenia sygnałów telefonii komórkowej i telewizji oraz zachowania zwierząt (zwłaszcza psów)."

Za Wikipedią.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 16.07.2014 - 07:45

  • 0



#6

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do tytułowych zdjęć mam pytanie czy na pewno te piktogramy zostały odkryte 14 lipca ?
Na części zdjęć zboże jest dojrzałe,na pozostałych zupełnie zielone...Nie wygląda mi to na dokumentację z dnia odkrycia i jako takie traci wiarygodność

Użytkownik Magda72 edytował ten post 16.07.2014 - 08:02

  • 0



#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swego czasu w Strzyżawie pojawił się krąg o ciekawej geometrii:

strzyzawa.jpg

Od razu uznany za prawdziwy i nie ludzką ręką zrobiony. Po roku przyznali się do niego studenci. Kształt miał odwzorowywać geometrię trzech zlewających się kropli.


  • 0



#8

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomijam sprawców ale rolnikom współczuję bo nie mają szansy na odszkodowanie.
Polecam:
http://fakty.tvn24.p...ozu,450134.html
Odpowiedż ubezpieczyciela i gminnych urzędasów bezcenna...
  • 0



#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A właśnie, jak to jest, że Ci wielcy circlemakersi, którzy się przyznają wprost, że niszczą pola, nie są pociągnięci do odpowiedzialności? Wielka Brytania to nie Polska, a poza tym wydaję mi się, że kiedyś czytałem o kręgach na polach u tych troszkę bogatszych ludzi..


Użytkownik Daniel. edytował ten post 16.07.2014 - 12:40

  • 1



#10

Richard.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiecie o Alien Face? 


  • 0

#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co powiecie o Alien Face? 

Z tego co pamiętam, (mogę sie mylić) jest to mistyfikacja, chyba tu na forum o tym czytałem.

Mały EDIT:
Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem w crop-ach, ale w większości przypadków, kręgi które są zbudowane na kształt okręgu w okolicy centralnego punktu przebiega ścieżka bądź droga.
Dziwne, czyż nie? ;)

Użytkownik eve1988 edytował ten post 19.07.2014 - 19:26

  • 0



#12

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

A co powiecie o Alien Face? 

Z tego co pamiętam, (mogę sie mylić) jest to mistyfikacja, chyba tu na forum o tym czytałem.

 

Konkretnie tutaj: http://www.paranorma...322-alien-face/


  • 0



#13

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ogólnie to ja uważam, że 100% piktogramów jest robionych przez ludzi. Z początku też zastanawiałem się jak to jest możliwe, ale kiedy dowiedziałem się o circlemakersach zobaczyłem filmiki na youtube, które pokazują proces tworzenia piktogramów wszelkie wątpliwości uszły. Ok, na pewno wiele piktogramów jest zdumiewających i może wydawać się, że ludzie nie są w stanie tego zrobić, ale sądzę, że po prostu nie doceniamy naszych zdolności. Ludzie potrafią tworzyć wiele zdumiewających rzeczy, więc naprawdę, nie ma sensu posądzać o to pozaziemskie cywilizacje. Jakby to wziąć na logikę, to po co taka cywilizacja miałaby tworzyć piktogramy? Żeby wysłać nam wiadomość? Skoro są tacy inteligentni, to powinni szybko zdać sobie sprawę z tego, że nie potrafimy ich przetłumaczyć. Tymczasem co roku powstaje mnóstwo nowych piktogramów. To z pewnością bardzo widowiskowy rodzaj sztuki, ale wykonany tylko i wyłącznie ludzką ręką.


  • 0

#14

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Ok, na pewno wiele piktogramów jest zdumiewających i może wydawać się, że ludzie nie są w stanie tego zrobić, ale sądzę, że po prostu nie doceniamy naszych zdolności. Ludzie potrafią tworzyć wiele zdumiewających rzeczy, więc naprawdę, nie ma sensu posądzać o to pozaziemskie cywilizacje.

No np:
"Ponadto kłosy były przygniecione, ale nie złamane i nadal rosły tyle że w poziomie, a w pobliżu nie było śladów ani człowieka, ani pojazdów. Kręgi te były też idealnie okrągłe, z dokładnością co do 0,5 cm."

Albo:
"Zauważono też, że wokół kręgu wzrasta magnetyzm. Można to stwierdzić na podstawie obserwacji igły kompasu, zakłócenia sygnałów telefonii komórkowej i telewizji oraz zachowania zwierząt (zwłaszcza psów)."


  • 1



#15

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Krzyś
Też tak sądze.
Spójrzmy na to z naszego punktu widzenia, lecimy na inną planetę i jako komunikatora używamy pogniecionego zboża.
Bez sensu...
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych