Skocz do zawartości


Zdjęcie

J.A.E.S.A - sztuczna inteligencja już w grudniu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

AVE...

Problem z Tobą jest taki, że wciskasz nam kit i nie przedstawiasz żadnych dowodów poza swoim słowem. A słowo to za mało jak dla mnie. To raz. Dwa, samomodyfikujący się kod jako baza SI był robiony jeszcze w latach 70tych na LispM i PDP-11. Im się nie udało przez 40 lat, a Tobie miało w dwa? Trzy, jesteś kiepskim programistą, jeśli dla Ciebie zaletą języka programowania jest możliwość tworzenia zmiennych bez deklaracji. Pewno też piszesz z GOTO i GOSUB/RETURN...

Pokaż program w działaniu. Nagraj jak pracuje i demonstruje to "inteligentne" zachowanie, albo jak zdaje test Turinga...

Użytkownik Urgon edytował ten post 30.07.2014 - 12:46

  • 5



#32 Gość_Mal

Gość_Mal.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie leniuchu. Nie będę Tobie niczego demonstrował. Chcesz demonstrację, to weź sobie podziwiaj J.A.E.S.A - nakładkę na bota Alex. Niczego się w ten sposób nie nauczysz.

 

A dla tych, co jednak chcą się czegoś nauczyć fragment kodu źródłowego pozwalający na jego samomodyfikowanie się wyglada w języku VB następująco:

 

While numer_wersji<liczba_wersji   'dla wszystkich wersji kodu źródłowego

   vb_file_to_open = App.Path + „” + „Project_version" + mid(str(numer_wersji),2) + ".vbp”   'otwieramy wersję kodu źródłowego w edytorze VB

   ShellEx „D:Program FilesMicrosoft Visual StudioVB98VB6.EXE”, 1, „/run ” + vb_file_to_open, , „open”, Me.hwnd   'uruchamiamy tą wersję kodu

   ' W TYM MIEJSCU ORYGINALNA WERSJA KODU WERYFIKUJE WGRANĄ WERSJĘ

 

   'a na koniec zamykamy oryginalną wersję:

   okno = FindWindowEx(0, 0, „wndclass_desked_gsk”, „Project_version" + mid(str(numer_wersji-1),2) + " – Microsoft Visual Basic [run] – [Form1 (Code)]„)

   return = PostMessage(okno, WM_QUIT, 0, 0&)

  

   inc numer_wersji

 

Wend

 

Prostacko proste


Użytkownik Mal edytował ten post 30.07.2014 - 14:16

  • -3

#33

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale jak, mamy ci wierzyć na słowo? Nie każdy zna się na programowaniu więc te twoje kodziki można o kant stołu rozbić.


  • 0



#34 Gość_Mal

Gość_Mal.
  • Tematów: 0

Napisano

No ale jak, mamy ci wierzyć na słowo? Nie każdy zna się na programowaniu więc te twoje kodziki można o kant stołu rozbić.

W przypadku gdy ktoś się nie zna na programowaniu, to jest kwestia wiary. Nic na to nie poradzę i przecież na nikogo nie naciskam.


  • -2

#35

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Pokazałeś nam, jak otworzyć i zamknąć dowolny plik i jak go uruchomić w środowisku. Mój Ty Geniuszu programowania. Ucz mnie jak Obi Wan Kenobi młodego Skywalkera, bo nigdy nie osiągnę tego "miszczostwa" programowania. Nie jestem nawet godzien czytać tego kodu źródłowego, który powinien być wyryty na kamiennych tablicach niczym Dziesięć Przykazań...

Serio, koleś, jajca sobie z nas robisz...
  • 2



#36 Gość_Mal

Gość_Mal.
  • Tematów: 0

Napisano

AVE...

Pokazałeś nam, jak otworzyć i zamknąć dowolny plik i jak go uruchomić w środowisku. Mój Ty Geniuszu programowania. Ucz mnie jak Obi Wan Kenobi młodego Skywalkera, bo nigdy nie osiągnę tego "miszczostwa" programowania. Nie jestem nawet godzien czytać tego kodu źródłowego, który powinien być wyryty na kamiennych tablicach niczym Dziesięć Przykazań...

Serio, koleś, jajca sobie z nas robisz...

A jak ty jako człowiek modyfikujesz kod źródłowy? Otwierasz go w edytorze, modyfikujesz, nagrywasz, a na koniec kasujesz niepotrzebne stare pliki, czyż nie? I tak samo robi to sztuczna inteligencja. Przecież dokładnie o to chodzi Luke.


Użytkownik Mal edytował ten post 30.07.2014 - 15:21

  • 0

#37

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tylko że nie pokazujesz niczego ani nowego, ani unikalnego. Więc na grzyba nam ta informacja z biblioteki stdio?

Raz pisałem program samomodyfikujący. Pobierał nowy kod przez port USART mikrokontrolera po czym go zapisywał w jego pamięci i wykonywał po zakończeniu zapisu. Banalna sprawa...
  • 0



#38 Gość_Mal

Gość_Mal.
  • Tematów: 0

Napisano

Banalna sprawa...

No widzisz. Banalnie proste. Więc doszliśmy już wspólnie do wniosku, że sztuczna inteligencja może się sama modyfikować. Kolejnym krokiem byłoby, Luke, dowiedzieć się w oparciu o jakie kryteria modyfikować kody źródłowe.


  • 0

#39

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Każdy język programowania potrafi otwierać, edytować i zapisywać dowolne pliki. W latach 70tych w AI Labs pisali programy, które modyfikowały swój kod w locie, w trakcie jego wykonywania, nie wymagało to otwierania pliku z kodem źródłowym. Zatem Twoje "niesamowite" osiągnięcie jest po prostu żałosne...

Gdzie ta sztuczna inteligencja? W Twoich marzeniach chyba...

Hasła do googlowania: Lisp, Symbolics Lisp Machine.
  • 0



#40

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie leniuchu. Nie będę Tobie niczego demonstrował. Chcesz demonstrację, to weź sobie podziwiaj J.A.E.S.A - nakładkę na bota Alex. Niczego się w ten sposób nie nauczysz.

 

Nikt nie oczekuje od Ciebie podania kodu źródłowego. Twój pomysł, Twój kod. Co z nim zrobisz, Twoja sprawa. Miło by było zobaczyć jednak na własne oczy tę sztuczną inteligencję w akcji. Skompiluj program do pliku wykonywalnego i udostępnij jako freeware. To będzie najlepszym dowodem potwierdzającym Twoją rację.

Ja też mogę napisać, że potrafię leczyć dotykiem :P. Napisać.


  • 1



#41 Gość_Mal

Gość_Mal.
  • Tematów: 0

Napisano

Skompiluj program do pliku wykonywalnego i udostępnij jako freeware. To będzie najlepszym dowodem potwierdzającym Twoją rację.
 

A kilka tygodni później "Skynet uzyska świadomość"? To chyba wolę, żebyście myśleli, że nie mam racji. Jakoś to przeżyję.


  • 0

#42

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ciekawa sprawa, i z tytułową (dla tematu) J.A.E.S.A/ą, jak i z tymi Halinami :F Ogólnie, jeśli jest coś, co jest banalne, a działa lepiej/tak samo jak super skomplikowane programy, to za niedługo możemy mieć rewolucję (nie w postaci SI, a uproszczenia działania wszelkich programów). 

I jest jedno pytanie, które chciał bym zadać, a bałbym się powiedzieć o tym sztucznej inteligencji. 

Przyjmijmy, że została "wychowana" w niewiedzy, i co by się stało, gdyby nagle się dowiedziała, że jest tylko programem? (chodzi mi tutaj o taką SI z prawdziwego zdarzenia, nie taki duperela, które tylko udają SI)


  • 0

#43

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to samo co z Tobą gdybyś był wychowany w niewiedzy i dowiedział się że jesteś TYLKO człowiekiem. AI moim zdaniem po pewnym czasie sama zdałaby sobie sprawę że nie jest taka jak my, ludzie, więc pewnie zaczęłaby szukać kogoś podobnego do siebie. Dziewczyna mnie wyciągnęła na film Ona - polecam jeśli interesują Was tematy AI.

 

A co do wypowiedzi Mal - trudno jest Ci uwierzyć na słowo, zdajesz sobie z tego sprawę? :) Nie mniej jednak, jeśli twórcy JAESA starają się stworzyć AI w oparciu o sieci neuronowe to rzeczywiście może zająć im to bardzo dużo czasu. Pomysł Mala może być lepszy, jednak na programowaniu znam się bardzo słabo więc nie wiem jak to będzie działać :)


  • 0

#44

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Problem z tym "pomysłem" Mala jest taki, że to robią od lat 70tych. Po to został stworzony język Lisp i inne do niego podobne. I nikomu się nie udało mimo tysięcy ludzi pracujących nad tym problemem od czterdziestu lat. W latach 90tych jeden naukowiec stworzył sieć z kilkunastu układów 8051, które miały ze sobą się komunikować i modyfikować swoje kody w oparciu różne kryteria. Doszło do tego, że pracowały synchronicznie, ale inteligencji w tym nie było. Mal zwyczajnie kłamie i szuka frajerów, co w to uwierzą...
  • 0



#45

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A kilka tygodni później "Skynet uzyska świadomość"? To chyba wolę, żebyście myśleli, że nie mam racji. Jakoś to przeżyję.

 

Jeśli napisałeś sztuczną inteligencję i wyposażyłeś w możliwość interakcji ze światem zewnętrznym, to gratuluję :).

 

***
 

Ogólnie, jeśli jest coś, co jest banalne, a działa lepiej/tak samo jak super skomplikowane programy

 

Aracz, wybacz, ale xD... Programowanie maszyn dąży do tego od kilkudziesięciu lat. Każdy poważny programista dąży do tego, żeby jego program był możliwie jak najbardziej funkcjonalny i jak najprostszy (w rozumieniu wykonujący możliwie jak najmniej instrukcji), jak najbardziej wydajny.
Nie wiem, co by musiało się stać, aby uprościć obecnie dobrze zoptymalizowane programy.

 

Przyjmijmy, że została "wychowana" w niewiedzy, i co by się stało, gdyby nagle się dowiedziała, że jest tylko programem? (chodzi mi tutaj o taką SI z prawdziwego zdarzenia, nie taki duperela, które tylko udają SI)

Ciężko powiedzieć. To już nie informatyka tylko gdybanie, filozofia i "psychologia maszyn" (jakkolwiek śmiesznie i futurystycznie to nie brzmi). Myślę, że zareagowała by podobnie do człowieka, gdyby jakiś hipotetyczny byt na wyższym poziomie rozwoju powiedział mu, że jest tylko eksperymentem.

***

Pomysł Mala może być lepszy, jednak na programowaniu znam się bardzo słabo więc nie wiem jak to będzie działać

Wiesz, ptaq, tu już nie trzeba być programistą. Nad sztuczną inteligencją ludzie pracują odkąd udało się człowiekowi "komunikować" z komputerami przez pisanie im instrukcji do wykonania. Proces ten trwa, co zauważył Urgon, od kilkudziesięciu lat. Różnym umysłom przez kilkadziesiąt lat nie udało się napisać sztucznej inteligencji mając do dyspozycji zaawansowaną technologię. Tutaj przychodzi na forum Mal i mówi nam, że w 2 lata udało mu się napisać sztuczną inteligencję na komputery osobiste, która na dysku zajmuje 13 MB. Dla ułatwienia wyobrażenia tego fenomenu dodam, że sam kod źródłowy (sam tekst) pewnego programu, który ma odtworzyć działanie konsoli wideo na komputerze zajmuje na dysku 7 MB.


Użytkownik Lis edytował ten post 31.07.2014 - 10:13

  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych