Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rysunkowy wariat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

drago110.
  • Postów: 10
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Rysunkowy Wariat..?

 

Do jednego z amerykańskich szpitali psychiatrycznych trafił pacjent, który komunikuje się ze światem wyłącznie za pośrednictwem niebanalnych rysunków. Wciąż nie wiadomo, czy kryje się za nimi jakiś szyfr ani kim jest ich autor.

Z ujawnionych informacji wynika, że pół roku temu na jednej z ulic odnaleziony został mężczyzna.

Był on całkowicie nagi, a służby miały z nim utrudniony kontakt. Człowiek ten został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Pensylwanii, gdzie do dziś przebywa na obserwacji. Mimo upływu sześciu miesięcy, wciąż nie udało się ustalić, skąd pochodzi i kim jest. Lekarze wciąż nie potrafią określić też, co mu dolega.


tumblr_n5yzqsIfFU1ttrfepo1_1280.jpg

 

Jak utrzymuje dr Roosevelt ze szpitala psychiatrycznego Clarion, mężczyzna ani nie pisze, ani nie mówi. Jedyne zajęcie, któremu potrafi się bez reszty oddać, to rysowanie. Nie wiadomo, czy jego szkice te zawierają jakiś ukryty przekaz.

W serwisie therapyhimher, gdzie znalazł się opis tego niezwykłego przypadku, znaleźć można rysunki prezentujące skomplikowane schematy, ocierające się o sferę mechaniki i robotyki. Choć lekarze wierzą, że w rysunkach ukryty jest komunikat, żadnemu z nich nie udało się go odczytać. Specjaliści uważają, że dopiero rozwiązanie tej zagadki pomoże im wskazać właściwą terapię i zażegnać problemy, którymi trapiony jest ten zagubiony pacjent.

"Jesteśmy przekonani, że rysunki przedstawiają jakąś historię i nie wiemy, czy ma ona charakter abstrakcyjny czy konkretny. Ci, którzy je widzieli, zgadzają się, że są one uporządkowane i skrupulatne, ale nie wiemy, czy pokazują one maszyny, budynki, plany miast czy są po prostu wytworem ludzkiej wyobraźni" - powiedział dr Roosevelt.

 

tumblr_n4sfigCqrt1ttrfepo1_1280.jpg


Osboście wydaje mi się że tworzy on jakieś hmm struktury tego jestem pewien. ale jak by na tonie spojrzeć przypomina to trochę statki kosmiczne z widocznym wnętrzem?



http://therapyhimher.tumblr.com/


Użytkownik drago110 edytował ten post 12.07.2014 - 09:53

  • 20

#2

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

I’ll start introducing myself, my name is Doctor Roosevelt, from the Department of Psychiatric Help of Clarion Psychiatric Hospital in Pennsylvania.

Na stronie szpitala nie ma nikogo o takim nazwisku.


  • 6

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może artysta w depresji? Kilka lat temu taką rozdmuchaną historią był "tajemniczy pianista".


  • 0



#4

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na jakieś labirynty.  Świetny temat. Myślę, że zasługuje na główną. Na stronie znalazłem to:

14924064052762411027.jpg

Nie wiem czy to tylko przypadek, ale zostawiam to do waszej analizy.


  • 3



#5

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

rysunki kojarzą mi się ze schematami urządzeń


  • 0

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strasznie pokręcone te wzory chemiczne - rysowano je chyba tak aby pasowały do tej bazgraniny, bo wiązania są pogięte.


  • 0



#7

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

2eg8fhg.jpg

 

pierwsze skojarzenie? Arkaim! :D


  • 1

#8 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

rysunki kojarzą mi się ze schematami urządzeń

 

Ani mechaniczne schematy, ani też elektroniczne to to nie są.

 

Pierwszy rysunek przypomina mi labirynty z gazet dla dzieciaków jakie niegdyś czytałem. Można zauważyć wejście i wyjście z labiryntu.


Użytkownik convers edytował ten post 12.07.2014 - 12:58

  • 0

#9

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

rysunki kojarzą mi się ze schematami urządzeń

 

Ani mechaniczne schematy, ani też elektroniczne to to nie są.

 

Pierwszy rysunek przypomina mi labirynty z gazet dla dzieciaków jakie niegdyś czytałem. Można zauważyć wejście i wyjście z labiryntu.

 

Takie było moje pierwsze skojarzenie, póki nie zobaczyłam kolejnych rysunków


  • 0

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ani mechaniczne schematy, ani też elektroniczne to to nie są.

Racja, ale bardziej na pytkę drukowaną jakiejś elektroniki. Schemat pomieszczeń? Czemu nie, nawet plan miasta, ale chyba w rodzaju tych kosmicznych.





#11

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem plany starożytnych miast i też pomyślałem o Arkaim i Tenochtitlan, niezależnie od wszystkiego nawet czysto graficznie rysunki wyglądają ciekawie. Mam też skojarzenie z miastem razem z molami, marinami i pomostami.


Użytkownik Padael edytował ten post 12.07.2014 - 14:03

  • 0



#12

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co powiecie o rysunku 19 i całości rysunku, który wkleił Kazuhaki?

 

sec66u.jpg


Użytkownik Gamdela edytował ten post 12.07.2014 - 14:33

  • 0

#13

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pierwsze wrażenie też miałem skojarzenie z planami starożytnych miast...  do tego pomieszane ze skomplikowanymi wzorami chemicznymi, jakimiś schematami elektronicznymi plus trochę sztuki naskalnej z epoki kamienia... co dzieje się w głowie tego człowieka...

 

Heh, trochę podobne "dzieła" tworzyłem podczas dłuuugich i nudnych wykładów ;)


  • 1



#14

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś znalazł na jednym z jego rysunków fragment zakodowany na złotym dysku Voyagera. http://2003ub313.tum...-i-i-ii-is-also. Inni mają skojarzenia z kodem qr, a na kolejnym z rysunków widać podobno plan okrętu wojennego.


Użytkownik Gamebitt edytował ten post 12.07.2014 - 15:25

  • 0



#15 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Ani mechaniczne schematy, ani też elektroniczne to to nie są.

Racja, ale bardziej na pytkę drukowaną jakiejś elektroniki. Schemat pomieszczeń? Czemu nie, nawet plan miasta, ale chyba w rodzaju tych kosmicznych.

 

Mam technika elektronika zrobionego i 8 miesięcy pracowałem jako operator automatów SMT do montażu  elektroniki. To stanowczo nawet nie przypomina ani obwodów elektronicznych ani schematów.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych