Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zasoby informatyczne.


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Omen omen - zważywszy oczekiwania pokładane w zasobach informatycznych przyszedł czas konkretyzacji Twojego jedno kierunkowego myślenia i neurotycznego zachwytu przywołaną przez Ciebie przestrzenią.

Sznurkowo-kalesonowa mająca trzy perspektywy przestrzeń nawet w najwcześniejszych czasach rozkwitu formy i przestrzeni była i jest nadal formą wywołująca u oglądającego nie błąkający się uśmiech w kącikach ust lecz spazmatyczną gimnastykę mięśni brzucha. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 10.07.2014 - 16:25

  • 0



#17

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...
 
Ja na tym filmiku widzę tylko jakieś czarne okienko. Tam w środku coś się dzieje czy co?
Stitie Space to jakiś niepoprawny neologizm. Nie ma tej przestrzeni stanikowej nigdzie w świecie, oprócz blogasków neonahakali. Chyba że chodzi o przestrzeń powstałą, gdy biustonosz jest za duży...


na filmiku są też małe, słabo widoczne zielone 'piksele'.
wizualizacja (obrazowanie) tego co się dzieje w pamięci komputera.
projekt jest niedokończony, to dopiero jakieś 2-3 lata z 30 jak się uda.

jakość przekazu da się polepszyć... główny 'problem' to nakład czasowy wobec wysiłku optymalizacyjnego.

mam w planach rozwiązać to tworząc język programowania (z kompilatorem) 'Ola AH' zamiast wyciskać wszystko z Javy/C/Asm, ale to za jakieś 10 lat... semantyka tego języka ściśle związana z przestrzenią stanikową (stitie space) i maszyną stanikową (stitie machine), a składnia zostanie odpowiednio dobrana do semantyki.

wcześniej powstanie interpreter języka 'Ola AH' w Javie, komputery będą szybsze, pamięc tańsza, szybsza i pojemniejsza (uderzam w inny punkt w czasie niż 'teraz' - to ma być świetne w przyszłości, kiedy zarówno moja praca jak i sprzęt będą dojrzalsze).

----
 

Czyli jak rozumiem najzwyczajniej w świecie, zapraszasz do przeglądania bloga i korzystania z informacji jakie tam zamieściłeś. Ok.


tak, zapraszam, ale nie zmuszam.


----

 

...chyba najbardziej 'cudowna' jest Przestrzeń Stanikowa (Stitie Space),

Nie musisz mi tego mówić... dorosły jestem.
No i... aby zrozumieć prosty paradygmat, nie trzeba kończyć studiów, wystarczy stanąć z lustrem przed lustrem i zobaczyć samopowielające się rzeczywistości aż do granicy postrzegania.


No...
Paradygmat to też 'punkt widzenia'.
Jak każdy facet i kobieta też mam prosty punkt widzenia.


----

Omen omen - zważywszy oczekiwania pokładane w zasobach informatycznych przyszedł czas konkretyzacji Twojego jedno kierunkowego myślenia i neurotycznego zachwytu przywołaną przez Ciebie przestrzenią.
Sznurkowo-kalesonowa mająca trzy perspektywy przestrzeń nawet w najwcześniejszych czasach rozkwitu formy i przestrzeni była i jest nadal formą wywołująca u oglądającego nie błąkający się uśmiech w kącikach ust lecz spazmatyczną gimnastykę mięśni brzucha.


nie wiedziałem, miło się dowiedzieć, ale gimnastyka i płaski brzuch, to chyba lepiej, prawda?


----

...to pęknięcie...

Moje uzasadnione obawy się potwierdzają. Skoro jest pęknięcie, jest i Czarna Dziura, a jeśli jest jedno i drugie, możliwe są anomalie, z których jedna zwana Pękniętym Jeżem jest drogą do innej rzeczywistości. 
Nie ulega wątpliwości, że krąg tych zjawisk będzie się poszerzał. Na szczęście dla nas, strefa zwana Przestrzenią Stanikową jest odizolowana od pozostałych, co pozwala cieszyć się jej niezaprzeczalnym pięknem, możliwym do obserwacji nawet przez nieuzbrojone oko.


merci xD.

Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 11.07.2014 - 06:08

  • 0

#18

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale mógłbyś na początek wyjaśnić - i to po polsku (zaczynając zdania od dużej litery) - co to  jest ta przestrzeń stanikowa i dlaczego nazywasz ją stanikową (oraz czego kontaminacją jest słowo stitie które poza twoimi blogami nigdzie się nie pojawią)? Bo na razie zapraszasz do czytania o czymś czego nigdzie nie wyjaśniasz, używasz od razu jakiś pojęć bez objaśnienia i oczekujesz że zrozumiemy o co ci chodzi.


  • 0



#19

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale mógłbyś na początek wyjaśnić - i to po polsku (zaczynając zdania od dużej litery) - co to  jest ta przestrzeń stanikowa i dlaczego nazywasz ją stanikową (oraz czego kontaminacją jest słowo stitie które poza twoimi blogami nigdzie się nie pojawią)? Bo na razie zapraszasz do czytania o czymś czego nigdzie nie wyjaśniasz, używasz od razu jakiś pojęć bez objaśnienia i oczekujesz że zrozumiemy o co ci chodzi.

 

kilka lat temu miałem 'wgląd telepatyczny' dlatego nazwałem to 'Maszyną Stanikową' / 'Stitie Machine' i 'Przestrzenią Stanikową', 'Stitie Space', ... nie piszę tego dla siebie.

 

'Wglądy w Naukę'.

 

'stanik' to od słowa 'stan', ważnego słowa w Informatyce, związanego z Automatami Skończenie-Stanowymi, Maszyną Turinga itd, ale nie tylko... takie poczucie humoru...

 

kod ten ma sporo właściwości, które mogą przydać się do wielu celów, trudno mi podsumować 'o co w tym chodzi' w kilku słowach.

 

najważniejszą właściwością jest to że to Maszyna Turinga (najsilniejszy znany mi teoretyczny-matematyczny model obliczeniowy) z funkcjonalnością MATEN i Prism.

 

to taki wirtualny komputer, struktura danych z metodami, przy pomocy której można rozwiązać niektóre zagadnienia taniej, szybciej, mniejszym nakładem pracy i pieniędzy, a do innych się nie za bardzo nadaje... bo jest drożej choć teoretycznie też zadziała.

 

kilka zastosowań:

- Macierze 3D (ang. Matrix 3D) liczy się łatwo i szybko, można zdefiniować dowolną operację na Macierzach 3D,

- Do grafiki 3D, animacji i gier (po optymalizacji i/lub lepszym sprzęcie komputerowym, czyli tak jeszcze minimum z 5-10 lat oczekiwania, mniej więcej),

- Do szyfrowania,

- Do komunikacji między komputerami (brakuje oprogramowania gniazda), integracji systemów,

- Do sieci neuronowych i sztucznej inteligencji,

- Do koordynacji narzędzi hakerskich w Internecie (po optymalizacji niskopoziomowej, czyli po tym jak powstanie język programowania 'Ola AH'),

- Do zarządzania nano-chmurą w przestrzeni (niegotowe, nie wiem czy kiedykolwiek będzie),

- Być może więcej...


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 11.07.2014 - 12:17

  • 0

#20

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Telepatyczny wgląd wgłąb przestrzeni stanikowej? Wiesz, że masz już Maszynę Stanów Skończonych i nie musisz jej zdrabniać, nawet jak te stany są ciupulkie?
A tak ponadto to wymyślasz na nowo koło, i wychodzą Ci z tego jakieś kwadraty. Kanonicznym jeęzykiem stworzonym do pracy z wielowymiarowymi macierzami jest Fortran. Bardziej współczesnym przykładem może być Nial stworzony do pracy z tablicami n-wymiarowymi. Dalej masz też język MATLAB, razem z całym środowiskiem...

Swoją szosą to strasznie się guzdrasz, kiedyś ludzie pisali całe systemy operacyjne w kilka miesięcy. Języki programowania z kompilatorami powstawały jeszcze szybciej...
  • 0



#21

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

Telepatyczny wgląd wgłąb przestrzeni stanikowej? Wiesz, że masz już Maszynę Stanów Skończonych i nie musisz jej zdrabniać, nawet jak te stany są ciupulkie?
A tak ponadto to wymyślasz na nowo koło, i wychodzą Ci z tego jakieś kwadraty. Kanonicznym jeęzykiem stworzonym do pracy z wielowymiarowymi macierzami jest Fortran. Bardziej współczesnym przykładem może być Nial stworzony do pracy z tablicami n-wymiarowymi. Dalej masz też język MATLAB, razem z całym środowiskiem...

Swoją szosą to strasznie się guzdrasz, kiedyś ludzie pisali całe systemy operacyjne w kilka miesięcy. Języki programowania z kompilatorami powstawały jeszcze szybciej...

 

nie piszę tego dla siebie, nie trzeba też korzystać.

wiem że FORTRAN ma zastosowanie w obliczeniach numerycznych, ale jest trudny do nauczenia się, przynajmniej dla mnie.

 

'wgląd telepatyczny' tzn. myśli które pojawiają się w umyśle i mogą być zaobserwowane, i wykorzystane jakoś... moja interpretacja jest taka że komuś jest to potrzebne, nie mam pewności komu... choć 'podejrzewam' kilka Buddystek, dla których mogę coś takiego zrobić... poza tym dzięki temu uczę się ciekawych rzeczy.

 

czy się guzdram? nie uważam się za lenia i guzdrałę.


  • 0

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli nie piszesz dla siebie, a więc dla innych, to zadbaj też o jakość przekazu (zredukowanie tych... wszystkich... trzykropków, wyjaśnianie na początku o co chodzi, tłumaczenie pojęć które sam wymyśliłeś itp.).

 

Dalej nie wiemy skąd się wziął ten film z zielonymi niewidocznymi kropkami i co ma on pokazywać.


  • 0



#23

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Jeśli nie piszesz dla siebie, a więc dla innych, to zadbaj też o jakość przekazu (zredukowanie tych... wszystkich... trzykropków, wyjaśnianie na początku o co chodzi, tłumaczenie pojęć które sam wymyśliłeś itp.).

 

Dalej nie wiemy skąd się wziął ten film z zielonymi niewidocznymi kropkami i co ma on pokazywać.

 

objaśnienie pojęć jest na blogu, nie przepiszę całości bloga na tym forum, z objaśnieniami na dodatek, ale mogę odpowiedzieć na pytania.

 

film to tylko taki _przykład_ obrazowania stanu przestrzeni stanikowej (stitie space), czyli tego co się dzieje w pamięci komputera - na ekranie monitora.

 

można obejrzeć sobie strukturę danych i jak zmienia się jej forma, w trakcie wykonywania programu... to tylko przykład bo zobrazować można wiele, na wiele różnych sposobów (bo kolor każdego z 'pikseli' jest zdeterminowany przez np. stan maszyny stanikowej (stitie machine) w danym punkcie przestrzeni).

 

inny przykład obrazowania tej samej (prawie, bo inna wersja i konfiguracja) struktury danych:

 

stitie_space_structure_test__work_in_pro


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 11.07.2014 - 17:31

  • 0

#24

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wiele pomysłów odnośnie Algorytmu Ważki zawdzięczam wglądom telepatycznym, ale biorę na siebie odpowiedzialność.

 

jakby były jakieś problemy wymagające usunięcia bloga, przeróbki albo coś w tym stylu, będę wdzięczny za rzetelny kontakt i informację.


  • 0

#25

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przykład zarządzania nanochmurą (i nie tylko nano) w formie gry komputerowej (z czasem symulacyjnej, uwzględniającej prawa fizyki i wymogi taktyczne itd).

 

http://itsecinreal.b...puter-game.html

 

gra oparta o przestrzeń stanikową algorytmu ważki.


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 13.11.2014 - 16:47

  • 0

#26

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aktualizacje / newsy odnośnie Algorytmu Ważki znajdują się na stronie: https://www.facebook...gonflyalgorithm

 

zapraszam.


  • 0

#27

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przestrzeń stanikowa (stitie space) z algorytmu ważki zostaje wykorzystana w grze komputerowej: http://www.paranorma...-wojna-nanitow/


Użytkownik neomahakala108 edytował ten post 25.11.2014 - 17:04

  • 0

#28

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

z zasobów informatycznych algorytmu ważki zrobiły się zasoby naukowe algorytmu ważki >.>

 

- Informatyka,

- Internet,

- Fizyka,

- Nanotechnologia (przede wszystkim fizyka, chemia i biologia - w przyszłości),

- Matematyka,

- Abstrakcyjna Taktyka i Strategia,

- Psychologia,

- Filozofia.

 

więcej szczegółów na blogu po prawej stronie.


  • 0

#29

neomahakala108.

    'Sztuczne życie jaszczurki', ...

  • Postów: 69
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zręczne Przekształcenie Stanu Informacji.

 

http://www.paranorma...anu-informacji/ .


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych