Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surowsze kontrole na lotniskach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lecisz do USA? Zabierasz ze sobą laptopa, tablet lub smartfona? Naładuj porządnie baterie!

 

W związku z możliwym zagrożeniem ze strony Al-kaidy, TSA (Transportation Security Administration) wprowadza nowe przepisy przy kontrolach przed lotami do USA. Każdy pasażer, którego celem podróży są Stany Zjednoczone, będzię musiał oddać do kontroli wszelkie posiadane urządzenia elektroniczne. Jeśli nie będzie to możliwe przez niski stan naładowanai baterii lub całkowite jej rozładowanie, można spodziewać się kłopotów.

f53gdq9jnlfr.jpg

Foto: www.swiatnauki.pl

Niekiedy bedzię mozliwośc podładowania akumulatora, jednakże jesli nie będzie na to czasu zostaniemy poproszenii o pozostawienie sprzetu na lotnisku. Nie wiadomo co z takimi urządzeniami będzie się działo dalej. Wyłaczone z kontroli są smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple.

jm70vykbgc90.jpg

Foto: Domena Publiczna

Mozna się spodziewać prawdziwego wysypu sklepów z akumulatorami i powerbankami na lotniskach. Będzie to gratka dla producentów takich sprzetów. Nikt nie będzie chciał opuścić lotu przez rozładowaną baterię :szczerb:

qsxl5rg3cz3f.jpg

Foto: www.dealmates.com.my

Opracowanie na podstawie: http://www.spiderswe...isz-do-usa.html


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 07.07.2014 - 23:45

  • 0



#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu to jest w dziale o konspiracjach. 

Wracając do tematu, Amerykanie zachowują się coraz bardziej "bezpieczniacko". Niedługo będą bali się własnego cienia - o ile już się nie boją - i popadną w nieskończoną chorobę wielkiego brata. 

 

Szkoda mi Stanów Zjednoczonych Ameryki, kiedyś raj słynący z wolności, odpowiedzialnych i pracowitych ludzi wykorzystujących ów wolność, etos pracy i oszczędzania, całe bogactwo się tam z tego wzięło :/ Dzisiaj tchórzliwe i coraz bardziej opiekuńcze państwo, w sumie nic ciekawego.


  • 3

#3

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Każdy pasażer, którego celem podróży są Stany Zjednoczone, będzię musiał oddać do kontroli wszelkie posiadane urządzenia elektroniczne. Jeśli nie będzie to możliwe przez niski stan naładowanai baterii lub całkowite jej rozładowanie, można spodziewać się kłopotów.

Myślę że kontrole  będą bardzo wyrywkowe. Nie sądzę żeby byli wstanie każdego skontrolować. Latałem już do USA i często miałem kontrole. Szukali narkotyków, sprawdzali odciski, ale to jest jeden na kilku/kilkunastu


  • 1

#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedługo nie wiza będzie problemem, tylko sam lot. Będzie tyle kontroli, nakazów, zakazów, przepisów, etc, że ludzią odechcę się wsiadać do samolotu. :D


  • 1



#5

Qrak3421/Revolt.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tragedia... ciekawe czemu chcą to niby sprawdzać >.<? Jeszcze może rozkręcać będą?


  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie zaciekawiło dlaczego

Wyłaczone z kontroli są smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple.

 

?

Potencjalni terroryści ich nie używają, czy jak?


  • 1



#7

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie zaciekawiło dlaczego

Wyłaczone z kontroli są smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple.

 

?

Potencjalni terroryści ich nie używają, czy jak?

 

Są z nich takie *** że nawet zapalnika do bomby sie nie da zrobić xD

 

 

Nie wiem czemu to jest w dziale o konspiracjach.
Wracając do tematu, Amerykanie zachowują się coraz bardziej "bezpieczniacko". Niedługo będą bali się własnego cienia - o ile już się nie boją - i popadną w nieskończoną chorobę wielkiego brata.

Szkoda mi Stanów Zjednoczonych Ameryki, kiedyś raj słynący z wolności, odpowiedzialnych i pracowitych ludzi wykorzystujących ów wolność, etos pracy i oszczędzania, całe bogactwo się tam z tego wzięło :/ Dzisiaj tchórzliwe i coraz bardziej opiekuńcze państwo, w sumie nic ciekawego.

 

 

 

 

W sumie to. Niby mają powody ( WTC i pochodne ) ale mimo wszystko smutne to. 

 

7.4 Zabronione jest stosowanie wulgarnego języka.

ostrzezenie.gif

 

Blitz Wölf


  • 0



#8

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie zaciekawiło dlaczego

Wyłaczone z kontroli są smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple.

 

?

Potencjalni terroryści ich nie używają, czy jak?

Źle przetłumaczyli. Będzie odwrotnie, smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple będą kontrolowane ze szczególną uwagą


  • 0

#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źle przetłumaczyli. Będzie odwrotnie, smartfony Samsung z serii Galaxy lub iPhone od Apple będą kontrolowane ze szczególną uwagą

Okej - a wiadomo dlaczego?

Tak z ciekawości tylko pytam, bo do Stanów się nie wybieram, a żadnego z powyższych sprzętów również nie posiadam ale pewnie są jakieś konkretne przyczyny, dla których wyróżniono (tak, czy owak) tych właśnie producentów.


  • 0



#10

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem może z racji tego że to są często podrabiane telefony

 


Użytkownik Dobo edytował ten post 08.07.2014 - 22:56

  • 0

#11

Qrak3421/Revolt.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem może z racji tego że to są często podrabiane telefony

 

Albo też dlatego że są również bardzo popularne i chyba najlepiej rozpoznawalne, bo jeżeli zapytałoby się kogoś co to jest iPhone to na 100% by odpowiedział.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych