Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarna postać na starym cmentarzu z I wojny światowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Znów pragnę poddać pod dyskusję pewien element na zdjęciu. Tym razem dobrze widoczny. Wpierw zacznę od opisu miejsca. Stary cmentarz żołnierzy niemieckich i rosyjskich z I wojny światowej. Jest on w lesie. Cmentarzem już ciężko to nazwać, ponieważ jest teraz tylko parę zarośniętych grobów, i dwa krzyże. Chrześcijański i prawosławny. Podobno leży tam jeden feldmarszałek. Ziemia niepoświęcona po wojnie. Były przypadki, że osoby na tym cmentarzu słyszały śmiech kobiety. Była historia, że w nocy pewna grupka zrobiła sobie balangę na tym cmentarzu, po czym usłyszeli owy śmiech i uciekli. Potwierdzone przez parę osób. Pragnę przytoczyć poprzedni temat: "http://www.paranorma...kany-wedrowiec/" ponieważ miejsce nie jest daleko od tego gdzie zostało zrobione zdjęcie z w.w. tematu. Nie chcę stwierdzać duch/nie duch. Chciałbym usłyszeć opinie o tym, od Was, co o tym sądzicie. Wykluczam człowieka, ponieważ w bok nie ma żadnej ścieżki, a idąc na cmentarz musiał nas minąć. Nie minął. To coś zobaczyłem chwilę po zrobieniu zdjęcia, więc nie widziałem tego "na żywe oczy". Tak jak i w poprzednim temacie. Może jakieś powiązanie? Na tym cmentarzu byłem ponad 7 lat temu ostatni raz, o ile to jest jakaś informacja. Zrobiłem też wiele innych zdjęć, ale na żadnym nie ma nic nadnaturalnego

 

Zdjęcie oryginalne: "http://i.imgur.com/THeyZ8E.jpg"

Przycięte: "http://i.imgur.com/SGWsru8.png"

 

Proszę zwrócić uwagę na "kolor skóry" i "krzyż" na torsie tego czegoś. Jeśli potrzeba mogę wrzucić zdjęcia w pełnej rozdzielczości, i parę innych też.


  • 3

#2

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z takiej odległości i przy takiej rozdzielczości ani "kolor skóry" ani "krzyż" na 90% nie są prawdziwe. Tyle. 


  • 2

#3

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O ile byłaby to osoba, byłby to możliwy efekt cienia rzucanego przez drzewa.


  • 0

#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jakim cudem zobaczyłeś tutaj kolor skóry, bo ten człowiek stoi tyłem. Krzyż na upartego można zobaczyć ale może być to wzór na koszulce lub gra świateł. Ot, szedł sobie człowiek i wszedł Ci w kadr. Nic paranormalnego. Wiadomo, że napiszesz: "nikogo tam nie było", ale jednak był :)


  • 0



#5

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby iść tyłem, musiał iść z cmentarza. Minąłbym go. A go nie minąłem. Nie zaprzeczam, bo mógł wyleźć z krzaków, lecz jakie jest prawdopodobieństwo? Niskie. I do tego "tunel" do lasu ma +100m. O ile nie 200, więc nie jest możliwe, że uchwyciłem kogoś na innej ścieżce, Mogę nawet wrzucić fotografię z tą ścieżką, o ile jest potrzeba.


  • 0

#6

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Postać jest ciemna, bo po pierwsze jest daleko, a po drugie jest ubrana w czarną koszulę. Moim zdaniem ktoś wyszedł na dymka lub tylko się przespacerować i go uchwyciłeś. Być może nie zauważyłeś go podczas fotografowania i dlatego go nie kojarzysz.


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Nie zaprzeczam, bo mógł wyleźć z krzaków, lecz jakie jest prawdopodobieństwo? Niskie.

 

Rozumiem, że jest mniejsze niż to, że uchwyciłeś ducha? :facepalm: to zwykły człowiek i tyle.


  • 0



#8

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mówię że duch. Proszę, czytaj uważnie. Dlatego chciałbym poddać to pod dyskusję, a nie od razu zakładać:"Patrzcie mam ducha, i klaszczcie". Jakby ktoś chciał, korytarz: "http://i.imgur.com/U6D7wML.jpg". 

Blitz Wölf, jak pisałem. Gościa nie widziałem, tylko zobaczyłem na zdjęciu. Jednakże musiałby iść na cmentarz i się potem cofnąć. Problem w tym, że pomiędzy lasem a miastem są pola, i żeby dojść do tego cmentarza trzeba zrobić całkiem ładny kawałek. Przez pole nie idzie przejść. Chyba, że ktoś lubi spacerować w te i wew te. Ale to też wątpliwe. 

 

Jak dla mnie ewidentnie jest przodem, co nawet widać. Włosy się tak nie ułożą. A skoro był w cieniu, to gra świateł na to nie pozwala.


  • 0

#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykła gra cieni jak dla mnie. Gośc musiałby być jakimś hiper mięśniakiem, bary potężne, w ogóle klata jak balon, plecy szerokie, a talia osy. Do tego ręka mu w połowie zanika(efekt odwrotny spowodowany braniem sterydów i zanik[DOSŁOWNY] mięśni? A nawet ręki :D), no i głowa kwadratowa jak postać z klocków lego.

gra cieni, jakieś odbicie, prześwietlenie. Poza tym jest to tak daleko, że na oryginale na początku nic nie widziałem.

Jeszcze może opcja, że faktycznie ktoś tam jest(a sylwetka zniekształcona przez jakość), stoi tyłem i oddaje...mocz. Ręcę ma na siusiaku, dlatego wyszedł jak balon od tyłu. :D


Użytkownik Daniel. edytował ten post 06.07.2014 - 00:47

  • 1



#10

Sovijet.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten telefon ma to do siebie, że lekko zmienia kształt po bokach fotografii. Zobacz np. kąty zdjęcia. Prześwietlenie nie możliwe, bo telefon. Czas ekspozycji dałem na 1/100 sekundy, więc na bank nie prześwietlone ; ) Cóż, szkoda, że zdjęcie z tak daleka. Jakby było bliżej można by lepiej określić. Jak na razie możemy tylko domniemać co to, lub kto to jest. Gra cieni odpada, przynajmniej teoretycznie, bo widać zarys sylwetki(gra cieni, w tym kontekście oczywiście). Nie może powstać cień, gdy coś go nie rzuca. W normalnym przypadku cień byłby na ziemi. Tu jest inaczej. Tak jakby był rzucony na postać.


  • 0

#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No faktycznie cienie odpadają, ale zwróć uwagę jak jego "ręka" się rozmywa...być może tam coś było w tle? Przy odrobinie szczęścia wyszedł taki efekt jaki widzimy. Swoje też zrobiły pewnie krzaki/drzewa/gałązki.


  • 0



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Blitz Wölf, jak pisałem. Gościa nie widziałem, tylko zobaczyłem na zdjęciu.

Nic nadzwyczajnego - szczególnie na tym forum :szczerb:

 

Myślę, że przyjmujesz bardzo wygodne (dla siebie) założenia.

Jednakże musiałby iść na cmentarz i się potem cofnąć.

 

Wcale nie - mógł po prostu wyjść spośród drzew.
 

 

Wykluczam człowieka, ponieważ w bok nie ma żadnej ścieżki, a idąc na cmentarz musiał nas minąć.

 

To zupełnie normalne w lesie, że nie wszyscy chodzą dróżkami, ścieżkami, czy przecinkami - niektórzy łażą tak jak chcą. Na przykład między drzewami.

 

Nie zaprzeczam, bo mógł wyleźć z krzaków, lecz jakie jest prawdopodobieństwo? Niskie.

 

Wręcz przeciwnie - ono jest OLBRZYMIE. A jeśli twierdzisz inaczej, to musisz to bardzo dobrze uzasadnić.

 

Problem w tym, że pomiędzy lasem a miastem są pola, i żeby dojść do tego cmentarza trzeba zrobić całkiem ładny kawałek.

 

Nie bardzo dostrzegam ten problem, tym bardziej, że ty sam na ten cmentarz dotarłeś - również robiąc "całkiem ładny kawałek".

 

Chyba, że ktoś lubi spacerować w te i wew te. Ale to też wątpliwe.

 

Dlaczego jest to wątpliwe? Znam bardzo wiele osób, które lubią spacerować "w te i we wte" (przynajmniej wg mnie).

 

Jak dla mnie ewidentnie jest przodem, co nawet widać. Włosy się tak nie ułożą.

 

Jakie... włosy? :o

Albo dysponujesz zdjęciem o dużo więcej rozdzielczości, na którym widać takie szczegóły jak włosy albo masz sokoli wzrok, który pozwala Ci dostrzec ich ułożenie.

Ja, podobnie jak Kronikarz, twierdzę, że sfotografowałeś gościa od tyłu.
 

 

Jeśli potrzeba mogę wrzucić zdjęcia w pełnej rozdzielczości, i parę innych też.

 

Myślę, że to nie zaszkodziłoby dyskusji.


  • 0



#13

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przyjrzałem się i moim zdaniem to zwykły krzyż, który jest porośnięty bluszczem lub czymś podobnym. Ewentualnie jakiś słupek.


  • 0



#14

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gość idący tyłem. I nie musiał Cię mijać. Mógł po prostu siedzieć gdzieś sobie przed tobą (może była mocna impreza, albo robił zdjęcia przyrody, tudzież po prostu lubi sobie posiedzieć w lesie, z dala od ludzi), i wstał w okolicach tej chwili, w której go zauważyłeś. Później przyśpieszył, albo poszedł inną ścieżką, i tak to już się stało, że pozostał już później niezauważony, nie licząc momentu robienia zdjęcia. 


  • 0

#15

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie zaprzeczam, bo mógł wyleźć z krzaków, lecz jakie jest prawdopodobieństwo? Niskie.

Wiesz, ja zbieram pióra, gniazda i inne produkty "odptasie" (w tym same ptaki, martwe), i wielokrotnie zdarza mi się skończyć na polu nawłoci, w krzakach albo na skraju lasu w wysokiej trawie.

 

Zdjęcie ciekawe. Nie zgodzę się co do rąk i talii. Postać wygląda, jakby miała ręce ułożone gdzieś z przodu, głowę lekko pochyloną bo mała i stąd ten efekt. Może... po prostu ktoś sikał? I tyle?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych