Skocz do zawartości


Zdjęcie

Właśnie leci kabarecik...

satanizm zakaz występu kabaret LIMO obraza uczuć religijnych

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Występ kabaretu Limo w Rabce odwołany "ze względu na satanistyczne treści"

"Nie mogłam pozwolić, by takie rzeczy miały miejsce w Rabce. Ja organizuję koncerty organowe na cześć Jana Pawła II i miałam firmować taki kabaret? W życiu! Przecież ich występy zahaczają o satanizm" – powiedziała dla "Gazety Krakowskiej" dyrektor Ośrodka Kultury w Rabce, Joanna Lelek.

Kabaret Limo miał wystąpić w Rabce 15 sierpnia. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury początkowo zgodziła się na występ grupy, po kilku dniach jednak zmieniła decyzję.

 

"Przeglądałam programy Kabaretu LIMO i jestem zszokowana. W związku z tym, że obraża moje i nie tylko moje, uczucia religijne nie wyobrażam sobie występu takiego kabaretu w Rabce-Zdroju. W związku z powyższym nasze dotychczasowe uzgodnienia telefoniczne uważam za nieaktualne i proszę o zmianę Kabaretu na dzień 15.08. - ( jeszcze święto Wniebowzięcia NMP! )" – czytamy uzasadnienie Joanny Lelek umieszczone na Facebooku grupy Limo.

Menadżerka Limo, Małgorzata Wakuluk, wskazuje w rozmowie z "Gazetą Krakowską", że początkowo otrzymali zgodę na wynajęcie amfiteatru. W uzasadnieniu rezygnacji z występu grupy w Rabce dyrektor powoływała się na żarty Limo z księży i papieża.

Limo 15 sierpnia przedstawi swój program w Szczyrku.

Pod postem na Facebooku grupy pojawiły się komentarze wyrażające niezadowolenie fanów Limo. Internauci dyskutują nad słusznością decyzji podjętej przez panią dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce.

 

źródło





#2

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kabaret LIMO obraża uczucia religijne i niesie treści satanistyczne? Co za bzdura, oglądam ten kabaret regularnie i pierwszy raz coś takiego słyszę. Chciałbym poznać konkretne skecze, do których odnosi się ten artykuł. Pamiętam, że był jeden stand-up, w których Abelard mówił o papieżu, co chodzi w majtkach "w jezusy" i ogromna afera się z tego zrobiła, ale to wciąż był tylko żart z człowieka, nie z wierzeń. A treści satanistyczne to już w ogóle nie wiem.



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedziałbym - jakie uczucia religijne, taka ich obraza.

A tak zupełnie poważnie, to określenie "obraza uczuć religijnych", poprzez traktowanie jako słowo wytrych, jest już tak wyświechtane, że straciło zupełnie (przynajmniej w Polsce) swoje pierwotne znaczenie.

Myślę, że to większa strata dla mieszkańców Rabki niż dla kabaretu Limo i nie zdziwiłbym  się gdyby w swoim kolejnym, nowym skeczu, zechcieli wykorzystać ten motyw dla rozbawienia swoich widzów.





#4

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

dobrze zrobiła. Katolicyzmu i wartości trzeba w Polsce bronić, i tak już są w opłakanym stanie. Wszędzie tylko Babilon i zachodnie trucizny.



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Satanistyczne? Pamiętam że raz Terlikowski udowadniał, że Peszek śpiewając o swoim ateizmie, propaguje satanizm.





#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Wszędzie tylko Babilon i zachodnie trucizny.

...i Abelard Giza, czyli -  "człowiek samo zło".

 

Katolicyzmu i wartości trzeba w Polsce bronić, i tak już są w opłakanym stanie.

 

A tak na marginesie, to pani dyrektor Lelek Joannie nie przeszkadza występ

"...grupy disco polo "Weekend", 22 lipca, którzy śpiewają m.in:

"Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się. Obiektem pożądania właśnie stałaś się. (...) Bo jesteś zaje..*fajna . To sprawa oczywista".

 

*autocenzura

 

źródło

 

P.S. Z ostatniej chwili...

 

"Abelard Giza, frontman kabaretu Limo popadł w depresję w  związku z odmowną decyzją dyrektor MOK Joanny Lelek, dotyczącą występu tej formacji w Rabce Zdrój..."

 

źródło (gdzieś mi się link zapodział) :szczerb:





#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powtarzam i powtarzać będę - nie ma nic gorszego od fanatyzmu religijnego. Po prostu z takimi ludźmi nie da się żyć i to oni sami są największym zagrożeniem dla innych.

Nawet jeśli i śmialiby się z katolicyzmu, czy tam gadali o satanizmie, to co z tego? To tylko kabaret, mamy wolność słowa, a śmiać można się z wszystkiego jeśli zna się granice i jest odpowiedni czas i miejsce.
 

Miałem takiego kumpla kiedyś, rozrywkowy i w ogóle lubił się z wszystkiego pośmiać, ale religijny bardzo. No i jak on się tam śmiał to było dobrze(często po prostu z innych ludzi), a jak ktoś tam coś zażartował z Jezusem to od razu powaga, obraza i pouczanie innych. Na szczęście zerwałem z nim kontakt.


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 05.07.2014 - 00:21




#8

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Powtórka z Golgoty i tyle. W sumie pani Lelek ma prawo taką decyzję podjąć. Czy ma rację, to inna inszość. Lokalne społeczeństwo już się na niej mści za troskę o ich dusze. Ciekawe, co będzie dalej? Kogo następnego zaatakują fanatycznym zacietrzewieniem? Będzie w kinach jakiś kontrowersyjny film może?



#9

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

no i? "Weekend" propaguje zdrowy heteroseksualizm; śpiewa o zachwycie ciałem kobiety, które powstało przecież na podobieństwo Boże. Porównujesz to do satanistycznych kpin z głowy Kościoła?

 

Poza tym, Kabaret Limo to żenujący i nieśmieszny syf, jak wszystkie polskie kabarety. Trudno o prymitywniejszą formę rozrywki. Powinni to dawno zdelegalizować.


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 05.07.2014 - 15:29


#10

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak mnie *** takie mochery .... Pewnie ładne pojazdy teraz po niej lecą na mieście ;)

 

7.4 Zabronione jest stosowanie wulgarnego języka.

ostrzezenie.gif

Cywilizowanemu człowiekowi nie godzi się używać tak prymitywnych i prostackich słów.

 

Blitz Wolf



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

no i? "Weekend" (...) śpiewa o zachwycie ciałem kobiety, które powstało przecież na podobieństwo Boże.

yhm...

To może jeszcze raz fragment "Weekendowego" tekstu - tak dla wychwycenia tego... "podobieństwa".

"Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się. Obiektem pożądania właśnie stałaś się. (...) Bo jesteś zaje..*fajna . To sprawa oczywista".

 

Muszę powiedzieć, że słyszałem wiele pieśni z cyklu "chwalmy Pana" ale ta wydaje się być mocno nowatorska w warstwie tekstowej.





#12

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

he he, to ci się udał żarcik godny małomiejskiego inteligencika.

 

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

ostrzezenie.gif

 

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 05.07.2014 - 17:43


#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o kabaret Limo, to faktycznie niektóre ich skecze są dość kontrowersyjne. Nie wszystkim musi się to podobać ale żeby od razu satanizm ?  Trochę przegięcie. 

 A tak abstrahując troszkę od tematu z moich obserwacji życia codziennego wynika to iż zauważyłem pewną korelację pomiędzy poziomem reprezentowanym przez danego widza a oceną występów kabaretowych i rodzajem muzyki preferowanej przez danego delikwenta. Otóż. Kabarety z reguły operują słowem, podtekstami i aluzjami. Niestety nie wszyscy wychwytują te niuanse, i z tej grupy ludzi wywodzą się najzagorzalsi przeciwnicy kabaretów. Co ciekawe najczęściej bywa tak iż są to jednocześnie wielcy fani zespołów takich jak "Weekend" gdzie nie trzeba zbytnio zastanawiać się nad treścią przekazu gdyż zazwyczaj ogranicza się on do takiej swoistej trójcy discopolowej czyli Pupa, Pipa, Cycki.  Warstwy muzycznej oceniał nie będę gdyż jest to bezprzedmiotowe. Tu po prostu nie ma o czym mówić. 


Użytkownik pan juzek edytował ten post 06.07.2014 - 14:31




#14

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie na zdanie pani dyrektorki miał też wpływ ten skecz, swoją drogą bardzo śmieszny:

 

 

Innych skeczy oprócz tego i o papieżu nie pamiętam. We wszystkich tych skeczach są to żarty Z LUDZI, z księży. Powyższy skecz, spowiedź na podsłuchu, to satyra na obłudę i hipokryzję księży. No nie powiecie mi chyba, że każdy ksiądz jest super porządny, dobry i nie traktuje spowiedzi jako poszukiwanie sensacji? Ja osobiście staram się zwracać uwagę, gdy obraża się uczucia religijne i w temacie o niesławnej sztuce Golgota Picnic stoję po odwrotnej stronie barykady niż tutaj. Tam dźgnięto jednak bezpośrednio w Chrystusa, a w przypadku kabaretu LIMO tylko w instytucję, w ogóle nie podejmując tematu Boga. Chyba, że ktoś czci instytucję i księży, a nie Boga, to ok, jego sprawa...



#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to z boga nie można już pożartować? Ludzie więcej luzu, to jest tylko życie, JEDNO, KRÓTKIE, przestańcie żyć pod jakąś sztucznie stworzoną presją. Sami siebie ograniczacie i stwarzacie sobie problemy. Spokojnie, zeus piorunami za kare nie będzie w was rzucał...






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: satanizm, zakaz występu, kabaret LIMO, obraza uczuć religijnych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych