Skocz do zawartości


Zdjęcie

Doświadczenie, na potrzeby dyskusji - Paranormalne.pl

hipnoza regres hipnotyczny reinkarnacja paranormalne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mam pewien pomysł. A leciało to tak, od początku.

 

Często ścieramy tu swoje zdania i poglądy na tematy, w których jesteśmy na dwóch przeciwnych biegunach. Mówię o poglądach sceptyków i tych bardziej podobnych do moich. I tu pojawia się mój pomysł, żeby zamiast powielać po raz milionowy dyskusje które znowu nic nie wnoszą, zróbmy coś co z całą pewnością wniesie cokolwiek do rozmowy.

 

1. Wybierzmy sceptyka na tym forum, mam nawet już swój prywatny typ, który jednak ma otwarty umysł i nie zaprze się nogami tylko po to żeby dowieźć swojej racji. Owa osoba musiała by się zgodzić na małe doświadczenie, rozłożone powiedzmy na 4-5 spotkań. 

 

2. Wybierzmy wspólnie, żeby nie było że ja wskazuję tą osobę - hipnotyzera, który cieszy się przynajmniej dobrą reputacją, zajmuje się regresem hipnotycznym - robi to od dawna i zna temat dogłębnie. 

 

I teraz. Sceptyk - ochotnik, przejdzie przez kilka sesji hipnozy, dlaczego?

Np dlatego, żebyśmy mogli ocenić i rozmawiać na solidnej podstawie czegoś, co udokumentujemy, a nie na podstawie doświadczeń i źródeł z youtube które tak łatwo wywrócić.

 

Owe sesje nagramy, ochotnik zanim cokolwiek zdecyduje, sam je obejrzy i autoryzuje. Mam na myśli sesje hipnozy, próbujące cofnąć się jak najdalej :) Dlatego jedna sesja nie wskóra tu nic. Dla równowagi i kontrastu, oczywiście również ja przejdę analogicznie te same sesje, które również nagramy i opublikujemy tutaj na forum. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w żadnej hipnozie żeby było jasne i nie mam powodów żeby tu coś wkręcać. Tematyka zwyczajnie mnie mocno interesuje. I myślę że możemy się mocno zdziwić. 

Nie dlatego, że liczę na cofnięcie się od razu do poprzednich wcieleń, tylko dlatego, że doświadczenia sceptyka podczas sesji będą na pewno mocno różne od moich. Będziemy mieli kawał solidnego materiału do rozmowy. 

 

Ja podejmę się zaaranżowania całego wydarzenia, tak by osoba uczestnicząca miała dosyć wygodną sytuację (wszyscy pracujemy, mamy rodziny i często mało czasu) i dającą taką możliwość, by w nim uczestniczyć. 

Pokryję oczywiście wszystkie koszta, dojazdu, sesji, nagrania itd

(nie przewiduje tu kosmicznych kwot, będzie to dla mnie czysta przyjemność)

Jestem otwarty na propozycje :) 

 

Może najpierw nieśmiało spytam, Drodzy sceptycy, znajdzie się któryś gotów na taki eksperyment? kochacie przecież dowody :)

Fajnie by było, gdyby jednak zgłosił się jednak ktoś, sceptycznie nastawiony ale ktoś kto z podejdzie z otwartym nastawieniem i umysłem i nie będzie za wszelką cenę próbował obalić każdego słowa, tylko weźmie w tym solidnie udział. Ocenę i wybór ochotnika zostawiam forumowiczom, znacie się już trochę także będziemy chyba potrafili ocenić, czy kandydat jest 'właściwy'. 

 

Nagrane wideo z takich sesji, po autoryzowaniu przez osoby uczestniczące, mnie i ochotnika, przekażemy redakcji portalu, która je opublikuje w odpowiednim miejscu na forum czy gdziekolwiek indziej. I żeby było też jasne, że nie chce sobie zbudować oglądalności na yt czy gdziekolwiek indziej jeśli zaraz znajdzie się ktoś kto tak stwierdzi, paranormalne.pl opublikuje to na swoim kanale, także obie strony zadziałają na korzyść portalu - na którym wszyscy w końcu dyskutujemy. 

 

 

 


  • 6

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł ciekawy, ale wątpię, że znajdziesz ochotnika.


  • 0



#3

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

no myślę że może to być problem faktycznie ale mamy czas.

 

szczerze mówiąc liczyłem właśnie po cichu na Twoje zainteresowanie ;) ale nic na siłę.

 

 

Ja zbudowałem sobie duży dystans do siebie samego, otwarcie mówię kim jestem, kim byłem i bez mrugnięcia okiem jestem gotów na takie doświadczenie. 

Ameryki nie odkryjemy ale wniesie bardzo wiele do rozmowy z całą pewnością. 

Macie okazje sceptycy zamknąć nam usta teoretycznie, co jest nie tak?? ;) 

 

ZACHĘCAM. 


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A skąd wiesz że sceptyk będzie podatny na hipnozę?


  • 0



#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo ogarniam sens takiego eksperymentu. Tzn rozumiem, że chodzi o poddanie sceptyka hipnozie ale nie wiem, w jakim celu?

Co konkretnie ten eksperyment ma udowodnić?

 

Inaczej mówiąc - w jakim temacie efekty takiego eksperymentu miałyby być komentowane?

...żebyśmy mogli ocenić i rozmawiać na solidnej podstawie czegoś, co udokumentujemy...

 


  • 0



#6

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli dobrze to rozumiem, to taki eksperyment byłby jedynie początkiem. Dalszym krokiem musiałaby być weryfikacja otrzymanych informacji. Inaczej skończy się na tym, że wrócisz do punktu wyjścia. Psychologia dobrze bowiem zna przypadki, gdy ktoś po prostu coś nieświadomie wymyślił.


  • 1



#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umysł potrafi płatać zabawne figle, w rodzaju wytwarzania realistycznych ale fałszywych wspomnień czy przypomnienia fonetycznego brzmienia niezrozumiałych zdań w obcym języku.


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj na kanale tv6 był taki program z serii ,,magia umysłu" z tym magikiem który nazywa się Kaith Barry. Koleś zrobił taki eksperyment. Zaprosił na pokaz grupę około 50 ludzi. Mieli oglądać jakiś film. Zamiast filmu, była hipnoza grupowa. W czasie tej hipnozy wmówił im że po obudzeniu, będą przekonani, że obejrzeli śmieszny film i będą się z niego śmiać. Większość ludzi tak rzeczywiście zareagowała, śmiali się i twierdzili, że film im się podobał, był zabawny. Reszta w ogóle nie zapadła w trans.

Oczywiście żadnego filmu nie oglądali.

 

Polecam jeszcze ten tekst http://www.prawaojca...o-nas&Itemid=57

Dotyczy on zastosowania hipnozy w przypadkach molestowania w dzieciństwie, ale pasuje też do kwestii tzw. regresji past life.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 29.06.2014 - 16:30

  • 0



#9

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomysł okej, ale jedna osoba nie będzie ŻADNYM dowodem, czyli eksperyment nic nie dowiedzie, niczego nie udowodni i niczego nie zmieni. Będzie to samo co jest, nawet jeśli ten sceptyk przyzna, że o faktycznie przeżył coś czego się nie spodziewał, to 10ciu innych sceptyków napisze na forum, że jedna osoba nie jest dowodem, bla bla.

 


  • 1



#10

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Umysł potrafi płatać zabawne figle, w rodzaju wytwarzania realistycznych ale fałszywych wspomnień czy przypomnienia fonetycznego brzmienia niezrozumiałych zdań w obcym języku.

taaaak oczywiście, że potrafi, ale kiedy człowiek w takim transie hipnotyczny, zaczyna opowiadać szczegółowo o miejscach w których nie miał prawa być i o wydarzeniach o których nie miał prawa wiedzieć, to figle zaczynają zastanawiać. Jak dla mnie oczywiście ;) dla sceptyka to pewnie zupełnie normalna sytuacja - którą NA PEWNO da się NORMALNIE wytłumaczyć :)

 

Ale Ale :D

Mamy zdaje się kandydata i zdaje się, że bardzo odpowiedniego,

ale to dlaczego się zgodził i jakie są jego poglądy na tematy hipnozy mam nadzieję, oraz resztę różnorodności  określi sam ;)

 

Wszystko - widziałem praktycznie wszystkie video kolesia o którym piszesz, Keith Barry, zajmuje się w zasadzie kinezyką - która bardzo mnie interesuje od lat i pochłania bez reszty jak tylko pojawi się jakaś nowa publikacja, ponad to jest niesamowicie uzdolnionym hipnotyzerem według opinii osób trzecich, jednak cały czas, niektóre jego nagrania, jak iniekcje hipnotyczne na ulicy, po prostu do mnie nie docierają :D

 

 

I jeszcze jedno, jak to eksperyment NICZEGO nie udowodni???? haha :D

wiem, że nawet jeśli po kilku sesjach regres cofnie się w miejsca które nie obejmują "aktualnego życia" to szczekacze ostrzelają to hasłami typu bajdurzenie, ale oczywiście tak jak napisał kolega wyżej - pójdziemy krok dalej i jeśli cokolwiek takiego zaistnieje czy to u mnie czy u ochotnika - sprawdzimy to i udokumentujemy, jak tylko się da najsolidniej. 

 

Teraz proszę o pomoc ludzi, że tak powiem z branży - szukamy hipnotyzera :) regres hipnotyczny, chciałbym żeby człowiek miał w spektrum swoich umiejętności regres hipnotyczny do poprzednich wcieleń ;) ja jestem z Poznania, nie wiem skąd jest ochotnik, pewnie jak całą resztę - obnaży się sam, lub nie, ale lokalizacja dopóki jest w granicach naszego kraju nie ma najmniejszych problemów.

 

A sceptyków poproszę o zbiór zasad, których musimy przestrzegać żeby dokument uwiarygodnić. 


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 30.06.2014 - 09:25

  • 0

#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnieje przecież hipnoza lecznicza stosowana  w psychiatrii, w uzależnieniach dlaczego więc na para... kwestionuje się jej skuteczność?


  • 0



#12

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Istnieje przecież hipnoza lecznicza stosowana  w psychiatrii, w uzależnieniach dlaczego więc na para... kwestionuje się jej skuteczność?

zgadza się, obserwuję nawet od kilku miesięcy z bliska, leczenie całkiem bliskiej mi osoby, w konwencjonalnym szpitalu psychiatrii (jeden z lepszych ośrodków w Polsce jeśli chodzi o zaburzenia osobowości i nerwice a kadra to nasze lokalne autorytety w psychiatrii) - i mogę powiedzieć tylko tyle, że jest miazga ;) to czego się znajoma o sobie dowiaduje (pośród lekarzy psychiatrów!!) po prostu masakra. Ma wypartych tyle rzeczy w dzieciństwie, że nie wyobrażam sobie żeby doszła do tego bez hipnozy a już na pewno zajęło by to o wiele więcej czasu. 


  • 0

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo kwestionuje się jej skuteczność również w tradycyjnych zastosowaniach. A w kwestii eksperymentu. Z tego co wiem to psychologowie zajmujący się hipnozą nie robią takich regresów, a jedynie do okresu dziecięcego.
Więc trzeba znaleźć jakiegoś hochsztaplera.
  • 0



#14

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kilka warunków, które podniosą wiarygodność:
1. Hipnotyzer nie może nic sugerować osobie badanej. Prośba o cofnięcie się do innych wcieleń jest tutaj wyjątkiem ze względu na charakter eksperymentu.
2. Dodanie bezstronnego świadka, który będzie obserwował przebieg eksperymentu, nie przeszkadzając w jego wykonywaniu.
3. Wykonanie powtórnego wprowadzenia w stan hipnozy, żeby sprawdzić spójność odpowiedzi.
4. Sprawdzenie, czy opowieści nie mają wspólnych punktów z filmami, książkami lub znanymi opowieściami.
5. Dokonanie analizy historycznej (ubiór, kultura, technologia itp.) i sprawdzenie, czy zgadza się to z prawdziwymi relacjami.
6. Rozszerzenie próbki badawczej na co najmniej 10 przypadkowych osób (im więcej tym lepiej).
7. Sprawdzenie korelacji statystycznych, czyli co najczęściej widzą badani i czy istnieją jakieś inne czynniki, które mogłyby wpłynąć na wynik (np. doświadczenie, wykształcenie lub poglądy danej osoby).


  • 2



#15

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co do bezstronnego świadka, również zachęcam kogoś z forumowiczów.

 

Wykonanie powtórnego wprowadzenia w stan hipnozy, by odtworzyć raz jeszcze np. to samo co na poprzedniej sesji rozumiem, by sprawdzić czy otrzymane informacje - wspomnienia, nie są produktem wyobraźni, dobrze zakumałem? :)

Z tego co wiem, to nawet się tak robi, nie tylko po to żeby uzyskać więcej pewności jak wyżej ale też po to, by uzyskać więcej szczegółów, także 2in1.

 

EDIT: Z tym rozszerzeniem próbki badawczej o 10 kolejnych osób, może zróbmy tak, że jeśli zamkniemy doświadczenie na jakimś interesującym poziomie po kilku ustalonych sesjach na naszej dwójce - zbierzemy kolejnych 10 osób.


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 30.06.2014 - 12:37

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: hipnoza, regres hipnotyczny, reinkarnacja, paranormalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych