Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak interpretować sen o drzwiach ?

sny zwykłe sny wizje drzwi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Perse.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

 

Wczoraj śniło mi się,że schodzę ze strychu po schodach i znoszę pudła.Przechodząc przez próg drzwi postawiłam pudła na ziemi aby je za sobą zamknąć.Po zamknięciu zabrałam pudła i miałam je zanieść do pokoju,kiedy nagle w moim śnie pojawił się głos dziecka dobiegający zza drzwi,które zamknęłam.Stałam i wsłuchiwałam się niestety nie mogłam zrozumieć szeptu,jakby był w innym języku.Skoro w śnie nie rozumiałam szeptu postanowiłam nie zwracać na niego uwagi i iść prosto.Po postawieniu kilku kroków nagle coś zaczęło pukać do drzwi.Dodam,że w śnie drzwi nie miały zamka,więc ktoś mógłby sobie po prostu wejść niż bezsensownie pukać w drzwi.W śnie zainteresowałam się zjawiskiem i postanowiłam otworzyć temu komuś drzwi.Chwyciłam więc za klamkę i i gdy tylko uchyliłam drzwi,ktoś kto był za drzwiami szybko ją pociągnął do siebie,jakby nie chciał abym otwierała drzwi ale nasuwa się pytania po co pukał ? Próbowałam na siłę otworzyć drzwi jednak nic to nie dawało,ponieważ cokolwiek to było miało sporo siły w śnie i za Chiny nie chciało aby otworzyła te drzwi.Potem zdjęłam rękę z klamki.Jednak gdy tylko to zrobiłam coś znowu usiłowało wyjść.Bezsensu prawda ? Mało tego nie wiem dla czego ale zaś ja nie chciałam otworzyć temu komuś drzwi.Nie udawało mi się tego kogoś powstrzymać.Wiem,że w śnie strasznie się bałam że gdy tylko drzwi zostaną otwarte zostanie zagrożone moje życie w śnie.Dziwne...Coś miało dużą siłę i otwierało powoli drzwi.Ja wiedząc,że nic nie zdołam zrobić,odwróciłam wzrok na pokój,puściłam klamkę i uciekłam.

 

I tak się skończył ten sen.Nie wiem może coś on oznaczać ? Te drzwi ? Zamykanie i otwieranie ? Nie wpuszczanie ?

Cokolwiek ? Czy to tylko zwykły dziwny,bezsensowny lub nienormalny sen ?

 

 



#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strych - nadświadomość bądź (co bardziej w tym przypadku pasuje) przeszłość. Drzwi - blokada, brama, granica. Pudła - coś służącego do przechowywania, tu - wspomnienia. Coś za drzwiami, na strychu - coś z przeszłości/nadświadmości.

 

Gdyby był to mój sen zintrepretowałabym go w taki sposób:

Rozmyślałam ostatnio nad przeszłością i przypomniało mi się wiele wspomnień które uznałam za przydatne w moim obecnym życiu. W mojej pamięci istnieje też jednak wspomnienie (trauma z dzieciństwa?) które wyparłam. Wspomnienie to dało o sobie znać bo przypomniały mi się sytuacje z nim związane. Wciąż nie mogę sobie przypomnieć czego dotyczy (nie wiem kto się dobija) ani nawet nie chcę (boję się). Trudno mi jednak je zignorować bo tkwi na granicy mojej pamięci i walczy o uwagę. Muszę sobie je na siłę przypomnieć (wspomnienie zostało wyparte więc się broni przed otwarciem drzwi) i zmierzyć się z nim (zagrożenie). Albo znów spróbować przed nim uciec.





#3

Perse.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strych - nadświadomość bądź (co bardziej w tym przypadku pasuje) przeszłość. Drzwi - blokada, brama, granica. Pudła - coś służącego do przechowywania, tu - wspomnienia. Coś za drzwiami, na strychu - coś z przeszłości/nadświadmości.

 

Gdyby był to mój sen zintrepretowałabym go w taki sposób:

Rozmyślałam ostatnio nad przeszłością i przypomniało mi się wiele wspomnień które uznałam za przydatne w moim obecnym życiu. W mojej pamięci istnieje też jednak wspomnienie (trauma z dzieciństwa?) które wyparłam. Wspomnienie to dało o sobie znać bo przypomniały mi się sytuacje z nim związane. Wciąż nie mogę sobie przypomnieć czego dotyczy (nie wiem kto się dobija) ani nawet nie chcę (boję się). Trudno mi jednak je zignorować bo tkwi na granicy mojej pamięci i walczy o uwagę. Muszę sobie je na siłę przypomnieć (wspomnienie zostało wyparte więc się broni przed otwarciem drzwi) i zmierzyć się z nim (zagrożenie). Albo znów spróbować przed nim uciec.

To naprawdę się zgadza ! Dziękuję bardzo za odpowiedź,bardzo mi pomogła aż mnie zdziwko chwyciło ;)

Faktycznie przed snem rozmyślałam nad wspomnieniami,choćby z dnia....niestety były one negatywne.


Użytkownik Perse edytował ten post 20.06.2014 - 17:49





Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: sny, zwykłe sny, wizje, drzwi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych