Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nessie znowu daje o sobie znać.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Co dostrzeżono na Mapach Apple’a?

Po 18 miesiąca braku doniesień w sprawie legendarnego mieszkańca szkockiego jeziora Loch Ness w końcu pojawiły się nowe informacje. Dwie osoby, niezależnie od siebie znalazły dowód na możliwość istnienia zagadkowej istoty w jeziorze Loch Ness. A wszystko to, dzięki urządzeniom i mapom od Apple’a.

 

i2n4ld.jpg

fot/npn

 

Jedna z osób oglądała krajobraz przy jeziorze na iPhone;nie, druga na iPadzie. Oboje wpadli na trop stwora, którego można dojrzeć pod wodą, niedaleko jednej z przystani. Zdjęcia zostały zrobione z kosmosu przez satelity.

 

2pragxf.jpg

fot/npn

 

-”Dostrzegłem do przypadkowo. Znajdujący się pod wodą obiekt wydaje się być sporych rozmiarów. W pierwszej chwili pomyślałem, że to może być słynna Nessy” – mówi Andy, który zapisał obraz z niecodziennym widokiem w swoim iPhone’nie.

 

r8cpw9.jpg

fot/npn

 

Niestety na zdjęciach satelitarnych z map Google’a nie zobaczymy niczego podejrzanego. Mapy Apple’a nie są dostępne online, więc potrzeba dostępu do urządzeń z iOSem.

Na zakończenie warto dodać, że nagroda za wiarygodny dowód istnienia Nessy, która dotychczas wynosiła 1000 funtów została niedawno podwojona. Taką kwotę zaproponował William Hill. Decyzja kierowana była tym, że przez długi czas nie pojawiło się niczego odkrywczego w tej sprawie. W roku 2013 pojawiły się trzy doniesienia, które uznano, jako fake i z góry zostały odrzucone. Domniemana Nessy okazała się być: falą, kaczką, a trzeci przypadek – po weryfikacji – nie został uznany nawet za dotyczący Loch Ness.

Potwór z Loch Ness pojawia się po raz pierwszy w wzmiance, w roku 565 naszej ery. W przeciągu ostatnich 1500 lat odnotowano 1036 relacji o pojawieniu się zagadkowego stworzenia.

Serwis NPN

Opracowanie: Michał Węgrzyński

 

 

Źródło: Na Progu Nieznanego  34ex4y0.jpg

link: http://npn.org.pl/?p...#comment-108789


Użytkownik Staniq edytował ten post 13.06.2014 - 19:15




#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie pisze się Nessie? ;) Mnie to wygląda na jakiegoś walenia, ale wiem, że to jezioro, więc raczej ciężko. Jeżeli zdjęcia są robione w sporym przedziale czasowym, może to być ślad po motorówce np. Ale wyobraźnia pracuje tak czy siak :)


  • 0



#3

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie, ma mapie w iphonie jest to widoczne. Zaczynając od północnego końca jeziora, łatwo znaleźć tą przystań na wschodnim brzegu. Co do samego zjawisko - podejrzewałbym po prostu "easter egg" twórców mapy.

 

Dla porównania PRZYSTAŃ na mapie google.

 

Znalazłem za to TO:

 

hzKgpUM.jpg

 

Co prawdę mówiąc bardzo mi przypomina tamten slad.


Użytkownik Logos edytował ten post 13.06.2014 - 21:14

  • 3



#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może tamto zdjęcie nie zostało do końca "posprzątane".





#5

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wygląda jak ślad własnie po motorówce albo fala na wietrze tak się ułożyła. To nie jest zwierze wystarczy się przyjrzeć.


  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I sprawa wyjaśniona - to zwykła łódź (wraz ze śladem na wodzie), a za całe zamieszanie odpowiada niski kontrast tego fragmentu obrazu.

link


  • 2



#7

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I sprawa wyjaśniona - to zwykła łódź (wraz ze śladem na wodzie), a za całe zamieszanie odpowiada niski kontrast tego fragmentu obrazu.

link

 

Nie. Za całe zamieszanie odpowiada bujna wyobraźnia poszukiwaczy dinozaura..

 

OD RAZU widać , że to kilwater. Nawet w zbliżeniu widać wyraźnie kanciasty obrys łodzi.


  • 0

#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, tak. Masz rację.

Lepiej było napisać, że wszelkie wątpliwości zostały DEFINITYWNIE rozwiane i ŁOPATOLOGICZNIE wyjaśnione.


  • 0



#9

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłam kolejne takie zdjęcie sprzed paru lat:

 

s,vhs,n,29111707,f,540101251375411148566

 

http://niewiarygodne...ajticaid=612eb4


  • 0

#10

TaraXa..
  • Postów: 23
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To łódź, na pewno. Nie ma nad czym spekulować. Co nie zmienia faktu, że nikt nie ma pewności na nieistnienie Nessie.


  • 0

#11

KubinToJa.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten rzekomy potwór jest wręcz identyczny z kształtem statku i fal w przystani. Inna sprawa - czemu jest tak jakby rozmyty, wygląda jakby był pod wodą?


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych