Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okrucieństwo i nienawiść wobec kobiet.

Nie równe traktowanie płci.

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#331

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja się w ogóle sprzeciwiam jakiemukolwiek wyrażaniu "powinności". Czytając niedawno wątek na forum dla aspi przewinęło mi się zdanie (sens zachowany), że "kobieta ma taki przywilej, że może zerwać znajomość" w kontekście budowania związku, czyt. uciec. Moim zdaniem nikt nie ma żadnego przywileju/powinności. Jak się chce uciekać, zrywać, proponować, rozpoczynać coś czy wysuwać inicjatywę to niech zrobi to ten, kto zrobi to lepiej, nie ten kto ma odpowiednią kratkę zaznaczoną w akcie urodzenia.

 

To samo tyczy się zawodów. W okresie, na który przypadła moja nauka w klasach 1-3 SP na świetlicy pracował pan - nie mam zastrzeżeń do jego pracy, nikt mnie nie straszył pedofilią, gość się nadawał do tej pracy i tyle. Rozpatrywanie "kto na dany zawód" pod kątem płci jest błędem, powinno się rozpatrywać predyspozycje - jak szukasz żwawej, szybko myślącej osoby to faworyzowanie K lub M byłoby nie fair.

 

 

Np nauki Maryjne, zakony kobiece to tez typowe nauki kosciola ktore maja uwydatnic dominacje kobiety nad mezczyzna.

Przecież są też zakon męskie. W ogóle to dla mnie ciekawe: skoro chcą żyć w swoim "no-fap-no-sex challenge" całe życie, to po co dzielą się na płci w ogóle? Dla ułatwienia? A podobno cierpienie uszlachetnia, czy coś...

 

 

Chrzescijanstwo jest zwiazane z osoba Jezusa czy Boga i nie ma to wiele wspolnego z mezczyzna co raczej z nauka. Kult Maryjny jest powiazany z kultem kobiety, czyli matki, dziewicy, osoby nad Jezusem.

Jezus nie wziął się z kapusty, nad nim jest mama i tata :szczerb:


Użytkownik McNugget edytował ten post 26.04.2015 - 17:57

  • 0

#332

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Facet nie może zerwać znajomości? Czemu ja nic o tym nie wiem?
  • 0



#333

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi o te "staranie się o kobietę" czy coś takiego. Spokojnie, też nie rozumiem :D


  • 0

#334

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

"kobieta ma taki przywilej, że może zerwać znajomość" w kontekście budowania związku, czyt. uciec.

 

 

To jeden z wielu przykladow, ja mam o tyle komfortowa sytuacje ze wogole nie zadaje sie z kobietami o niskim IQ, ale czasami jak slucham innych facetow czy czytam cos w internecie to naprawde widac wyraznie że kobiety mają dominujaca pozycje spoleczną w Polsce i temu sluzy Kosciol Katolicki, czy ustroj, nie mowiac juz o wyimaginowanych wymaganiach dziewczat ktore nic konkretnie soba nie reprezentują. Wspolczuje tym mezczyzna ktorzy uganiaja sie za kazda panną i sa wykorzystywani jako tania sila robocza, chodz sami sobie sa przeciez winni.

 

Na moim kierunku studiow jest 7 razy wiecej kobiet niz mezczyzn, same nawzajem potrafią się wyniszczac, robic intrygi etc etc. Oczywiscie jest to cecha typowa tylko i wylacznie dla Polek

 

Przecież są też zakon męskie. W ogóle to dla mnie ciekawe: skoro chcą żyć w swoim "no-fap-no-sex challenge" całe życie, to po co dzielą się na płci w ogóle? Dla ułatwienia? A podobno cierpienie uszlachetnia, czy coś...

 

 

Niby sa, no ogolnie kler jest inna płcią, nie dzielmy siost i zakonnikow. To ogolnie jest jak dla mnie taka sama destrukcyjna sekta jak Swiadkowie Jehowy, Islam, Zydzi, Adwentysci etc etc. Dziela sie na plci poniewaz taki jest interes, czyli "Kociol Zywy" ktory dostosowuje srodki do czassow i mozliwosci, glos Ducha Świetego etc etc.

 

Chrzescijanstwo jest zwiazane z osoba Jezusa czy Boga i nie ma to wiele wspolnego z mezczyzna co raczej z nauka. Kult Maryjny jest powiazany z kultem kobiety, czyli matki, dziewicy, osoby nad Jezusem.

 

 

Jezus nie wziął się z kapusty, nad nim jest mama i tata :szczerb

 

 

Okey, z kapusty sie nie wzial, jesli jednak tak Biblijnie tylko spojrzec to Maryja z Jozefem obcowała, a wedlug Biblii jakos jasno mowa o braciach i siostrach Jezusa. No jakos Jozef i Maryja dopiero po jakims czasie spostrzegli ze swiatyni nie wracaja z Jezusem, no wiec musieli miec kilkoro dzieci.

 

46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»22.

 

Mateusza 12

 

 

No a dzie ta dziewica Katolicka, Biblia uczy ze Maryja była dziewicą ale do poczecią Jezusa

 

24 Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie, 25 lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna6, któremu nadał imię Jezus.

 

 

Tak wiec widac jasno ze Kosciol stosuje tu manipulacje

To jeszcze tak o celibacie polecimy szybko, 1 List do Tymoteusza, co Apostolowie mowia o kaplanstwie

 

1 Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa1, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz3, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni4, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety5 również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony6, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień7 i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.

 

 

Co Apostolowie mowia o tych ktorzy wprowadzaja celibat

 

1 Duch zaś otwarcie mówi1, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane2. 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.

 

 

 

Jak widac Katolicyzm to czysta sekta, skoro nawet Biblii Katolicy nie znaja, albo karano za jej posiadanie smiercia,

to zwykla cuchnaca sekta ktora zajmowala sie i stala nieraz w roli selekcjii genetycznej mordujac czesto miliony osob. Jaki wplyw ma na rozwoj czy opinie czlowieka, skoro od malego dziecka jest wkrajana w umysly? Nie mowiac juz o tym ze Zydzi, Muzumanie i Katolicy to te same denominacje ktore na sobie bazuja i scisle wspolpracuja ze soba, wiekszosc nauk Maryjnych w KK pochodzi z islamu i Koranu. Ale nie bede wdawal sie w szczegoly, islam podlega pod Watykan.

 

 

 

 

Wniosek jest taki, tu nie chodzi o plec a o poglady oraz interesy, oczywiscie nauka Katolicka stawia kobiety w uprzywilejowanej pozycjii oraz kaste kapłanów. Reszta czyli kobiety ktore sprzeciwily sie takim naukom w przeszlosci byly uznawane za czarownice, poniewaz myslaly niezaleznie. Feministki to kolejne skrzydlo Watykanu, Rzymski Katolicyzm przeciez sam stworzyl islam w 7 wieku. Teraz posluguje sie pseudo uprawnieniem i feministkami do podpozadkowania sobie kobiet i mezczyzn, jednoczesnie dajac ludziom do wyboru te dwie opcje ktore scisle ze soba wspolpracuja. Stad tez Kosciol dazy do dominacjii kobiet i kasty kaplanskiej, reszta mezczyzn ma byc niewolnikami, a kobitki ktore sie zbuntuja to straszne czarownice w nowoczesnym wydaniu. 


  • 0

#335

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Na moim kierunku studiow jest 7 razy wiecej kobiet niz mezczyzn

Co studiujesz?


  • 0

#336

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Napisałem ci na priv, nie mowiac o tym ze polowa facetow wykazuje cechy aspoleczne, to mozna powiedziec ze jest 2 mezczyzn ; D

I wcale jakos tak fajnie nie jest, jesli jestes mily dla kobiet to wiekszosc poprostu zaczyna Cie nie szanowac nastepnego dnia.

Na szczescie nie ma fanatyczek religijnych i jest w miare spokojnie, oczywiscie intrygi zdarzaja sie czesto. Jak w sejmie ze tak powiem, a niby to tylko studia i kazdy powinien wspolpracowac, nie ma sensu wogole np dyskutowac o prywatnych sprawach z wiekszoscia kobiet poniewaz to potem jest powielane, tak samo wiekszosc Polek patrzy na facetow pod katem finansow czy ogolnie postrzega zaleznie od interesu. Dlatego trzeba uwazac nawet to co komu sie mowi, taki system niestety to totalna klatka dla zwierzat, za to odpowiada wlasnie Kosciol oraz media


Użytkownik Steven edytował ten post 26.04.2015 - 19:11

  • 0

#337

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi o te "staranie się o kobietę" czy coś takiego. Spokojnie, też nie rozumiem :D

W sumie to jedna z tych rzeczy, których nie da się równouprawnić...
Ale zawsze można się przestać starać :>
  • 1



#338

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

......

 Nie cytuję gdyż musiałabym cytować cały wpis a to by było za długo. Piszesz o przewadze kobiet w naszej kulturze i dowodzisz, że Kościół to popiera. Kobieta wg Ciebie okręciła sobie mężczyznę dookoła swoich spraw i dobrze jej z tym. Można i tak na to patrzeć. Ja stoję na stanowisku równouprawnienia. Stan społeczny w którym mężczyzna manipulowany przez kobietę, on w pracy, ona w domu lub w pracy na lekkim stanowisku, to właśnie sytuacja której mężczyzna nie wytrzymuje i odreagowuje agresją wobec kobiety.


  • 0



#339

DRORVILLE1458.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawda, że jest tego w świecie bardzo dużo, ale tak było od zawsze i to się nie zmienia. Rola kobiet nigdy nie była doceniana, a w rezultacie to one mają więcej do dania niż mężczyźni. Mężczyzna ma władze nad kobietą tylko przez to, że jest silniejszy fizycznie.


  • 2

#340

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To prawda, że jest tego w świecie bardzo dużo, ale tak było od zawsze i to się nie zmienia. Rola kobiet nigdy nie była doceniana, a w rezultacie to one mają więcej do dania niż mężczyźni. Mężczyzna ma władze nad kobietą tylko przez to, że jest silniejszy fizycznie.

 

 

Moze w zwiazkach archaicznych, albo gdzie oboje partnerow są bezmozgami takie prawa istnieją.

To jakiego masz partnera czy partnerke swiadczy tylko i wylacznie o Tobie


  • 2

#341

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam taką uwagę. To nie dziwne, że wg niektórych patriarchat = dobrze (bo tradycja), równo = dobrze (bo równo), matriarchat = źle (bo feminazizm)?

 

 

Mężczyzna ma władze nad kobietą tylko przez to, że jest silniejszy fizycznie.

Raczej miał. Teraz, jak nie jest ważne, jak duże masz mięśnie, możesz ważyć 49 kg i być na przeciętnym poziomie siły jak ja i coś osiągnąć. W środowisku zawodów, gdzie siła się przyda ma znaczenie, ale traktowanie słabsze=gorsze poza takimi zawodami to wg mnie prymitywizm.


  • 0

#342

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam taką uwagę. To nie dziwne, że wg niektórych patriarchat = dobrze (bo tradycja), równo = dobrze (bo równo), matriarchat = źle (bo feminazizm)?

 

 

Matriarchat to też tradycja (jeśli chodzi o Europę) tylko dużo starsza; ma korzenie w kulturach preindoeuropejskich (Vinca, Trypole), potem bardzo widoczna u Słowian - aż do przyjścia chrześcijaństwa. W sumie wtedy nastąpił pewien podział: patriarchat w sensie polityczno-wojennym, vide "kasta" wojów, organizacja rodów, ale zdecydowany prymat kobiety jeśli chodzi o sprawy duchowe, vide wieszczki, wiedźmy, "starsze". Co w zasadzie w dużej mierze utrzymało się do dziś, w jakimś stopniu.

 

Ci, którzy postulują to, o czym mówisz, @McNugget, nie chcą przecież równości. "Mainstreamowy" patriarchalizm i "undergroundowy" feminizm to ten sam szowinizm o tym samym kierunku, a różnych zwrotach.


Użytkownik Monolith edytował ten post 18.05.2015 - 19:26

  • 0

#343

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W pewnych kwestiach trudno o underground. Underground to jakieś drobne akcje, takie jak np. ta. Walka na linii feministki (mniej i bardziej zawzięte*) vs reszta świata to to żadne podziemie, jedna z bardziej drażliwych i "rozdmuchiwanych" kwestii. Underground to jest np. dyskusja nt gender, ale nie dżęder, tylko gender, o coś jak tu obrazek porusza. Zgadzam się w pełni z pierwszy akapitem.

 

*zawzięte to te skrajne, którym przeszkadza każda z dwóch możliwych TAK/NIE opcji. Przepuścisz - uniżasz ją, nie przepuścisz - cham (tu nie ma opcji pomiędzy - wpuszczasz lub nie). Oglądałem taki filmik z Feminoteki, gdzie skarżyły się na body-shaming (tak nazywają "bierz się za siebie" do grubych itp.) i komentarze pokroju "Jesteś głupia". Fun fact, grubi faceci z włochatymi brzuchami też podpadają pod "schudnij", tylko im nikt nie mówi, że z piwnym owłosionym brzuszkiem też mogą być piękni i powinni się tak czuć. Komentarze pokroju "Jesteś głupia" (takie bez kontekstu) też są uniwersalne. Nie są kulturalne, ale nie są seksistowskie.


  • 0

#344

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo rozumiem tej całej awantury ze strony środowisk narodowych i kościoła. Czy w wyniku aborcji ginie dusza nienarodzonego dziecka? dusza wg wszelkich religi jest nieśmiertelna więc pewnie urodzi się w innym ciele i o co ten raban, jeszcze rozumiałbym materialistów dla których byt ludzki to ciało i koniec ale osoba wierząca uważa, że byt, świadomość , jaźń to dusza a ciało marność więc dusza rodzi się w innym ciele i po krzyku, Bóg daje radę w każdej sytuacji. Tu nie chodzi o duszę dziecka i dziecko. Tu chodzi o kobiety i ich rolę kulturową w społeczeństwie. Pisząc kulturową mam na myśli pruderyjny  i wiktoriański model kultury.


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych