Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#121

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pewne pytanie...
Czy opłacało by się spróbować EVP tanio kupionym Walkmanem i dobrym mikrofonem?



Raczej nie... Chyba że jest to cyfrowy walkman gdzie możesz nagrać kilka godzin nagrania.

Polecam do tego komputer lub cyfrowy walkman...
  • 0

#122

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a ja wrecz przeciwnie :)

Polecam walkmana +dobra nowa tasme
  • 0



#123

Darcyan.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja kilka lat temu (jakieś z 8-9 będzie) miałam włączony taki głośnik, do niczego niepodłączony, telewizor i komputer też były wyłączone, radia też i raptem z głośnika zaczęły się wydobywać takie zaszumione odgłosy rozmów... jakby dwie kobiety rozmawiały, ledwo dało się zrozumieć o czym... się wystraszyłam i zwiałam z pokoju... straszne to było... ale na EVP bym raczej nie liczyła w tym przypadku...
  • 0

#124

Ponura.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ostatnio oglądałem w tv program o spirytyzmie i przedstawili tam następujący sposób:
kamera i włączony tv . Gdy załączymy kamerę naprzeciwko tv to widoczne będą takie niebieskie "zakłucenia" trzeba to nagrać. Po nagraniu film oglądać
klatka po klatce. W programie uchwycili 2 twarze na taśmie.
Napisałem to tylko dla was,żebyście to ocenili
btw używali również EVP i udało im się nagrać głos mówiący : Czas na ciebie ..
Pozdrawiam


Także oglądałam ten program.
Co do materiału- ciarki przeszły mi po plecach, ponieważ twarz bodajże drugiego ducha była tak wyraźna, że dostrzegłam na niej oczy, usta wykrzywione, jakby ten duch krzyczał.
Ogłosy- prawdopodobne, ale mniej, niz film
  • 0

#125

dawid11503.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej nagrywac dyktafonem czy mikrofonem od komputera bo nie wiem gdzie będzielepsza jakośc nagrywania??

Lepiej nagrywac dyktafonem czy mikrofonem od kompa??
  • 0

#126

Mankovitch.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

Jestem tu nowy, na imię mam Maciej.

Zainteresowałem się tym tematem, ponieważ wczoraj obejrzałem film White Noise/Głosy i wzbudziło to moją ciekawość i jednocześnie lekkie przerażenie, ponieważ z natury jestem jakiś strachliwy na tego typu rzeczy, dlatego np. nie wyobrażam sobie nagrywania w moim domu czegokolwiek w nocy, bo na pewno bałbym się potem tego odsłuchać ;)

W zasadzie wierzę w takie zjawiska, nie wiem tylko czy na pewno mamy tutaj do czynienia z głosami duchów.

Nie znam się na tym za dobrze, ale z tego co wiem, człowiek myślać wytwarza jakieś fale, które pewnie są emitowane w przestrzeń. Być może czasem gdzies sie coś zagina i taka fala jest łapana przez jakies narzędzia nagrywające. Niestety sam nigdy niczego nie nagrałem, to tez jest dziwne, bo dlaczego nagrywają to zazwyczaj ludzie, którzy chcą to nagrać.

Jeżeli byłoby inaczej, problemem byłoby nagranie płyty muzycznej, bo cały czas coś psułoby nagranie. W swoim zyciu spędziłem wiele setek godzin w studiu nagrań i nigdy nie nagrałem nic więcej oprócz swojego głosu.

Pozdrawiam.
  • 0

#127

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam takie małe pytanko:
Czy można coś "złapać" przez walkie-talkie?
  • 0

#128

Pimpuś.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Watpię. będzie dużo szumu tylko który wezmiesz za jakieś odgłosy.
  • 0

#129

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Walkie Talkie ma zdecydowanie za wąskie pasmo przenoszenia, choć czasem zdarzają się jakieś zagadkowe odgłosy. Próbować można, ale to to wyjdzie raczej nie będzie zbyt wartościowym, ani czytelnym materiałem.
  • 0



#130

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciemność to zalezy od jakosci WT niektóre maja bardzo duzy zakres
Ja nagrywam na starej Unitrze ZK 140 z niedziałajacym potencjometrem i mikrofonie Unitra Tonsil MDO IX niestety niestac mnie na taśmy i wykorzystuje po kilka razy te same szpule ... narazie sama cisza :)

Dla poczatkujacych polecam małe podręczne magnetofony szpulowe tak zwane reporterskie , cóż troche kosztuja ale za 70zł mozna wychaczyc juz niezły egzemplarz.
  • 0

#131

G.T.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy :) z jurajskiej komórki NPN.
EVP zajmuje się juz przeszło 1,5 roku stosuje wiele metod. Najlepsza, która mi wychodziła by wykluczyć jakiekolwiek "białe szumy" to:
- Dyktafon cyfrowy wysokiej jakości
- Nagrywanie kamerą cyfrową TV czarnobiałego-bez anteny
- Pasmo powyżej 29 Mhz- radio krótkofalarskie
- Oraz fale długie
Najważniejsza jest medytacja oraz modlitwa przed kontaktem. Zalecam zapalenie świecy i kadzidła
Pamiętajmy o podszywaniu się bytów.Powodzenia
Grzegorz Tarczyński
  • 0

#132

MMartyna.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dosyc niedawno dowiedzialam sie o EVP, po obejzeniu dwuch czesci glosow zaczelam sobie szukac na sieci informacji o transkomunikacji i trafilam do was:) osobiscie niemam zamiaru eksperymentowac :P ale za to przypomnialo mi sie zdarzenie sprzed kilku lat mianowicie: komputer chyba mialam wylaczony nie pamietam ale glosniki byly podlaczone, i jakos w nocy zaczely odbierac sygnal z taxowek:> wiec sobie moglam podsluchiwac o czym sobie tam gadaja jak im sie nudzi, pozniej odbieralam rozmowy komorkowe spod mojego bloku, po kilku dniach wszystko ucicholo, niesamowite ze istnieja takie zaklucenia ze mozna przechwycic to :D jakies szmery tez slyszalam w tych glosnikach ale bylam nieswiadoma to sie nie balam :D :D
  • 0

#133

MMartyna.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zastanawia mnie tylko to ze jezeli czlowiek traci cialo fizyczne a dusza zyje wiecznie to w jaki sposob widzimy ich? dusza nie ma chyba jakiesgos fizycznego wygladu
  • 0

#134

Kaszub.
  • Postów: 34
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm... Mój pierwszy post na tym forum związany z jakimikolwiek zjawiskami paranormalnymi. Do rzeczy zatem:

Cóż, trzeba przyznać, że całokształt tematu jest dosyć ciekawy, nie licząc technicznych kwestii sprzętu do nagrywania.

Nie ukrywam, że sam chętnie wziąłbym się za rejestrację dźwięków. Jest jednak kilka problemów:

- Sceptyczne nastawienie domowników.

- Komputer, z którego korzystam, stoi w pokoju, gdzie śpią rodzice, co jednocześnie naraża mnie na "ryzyko" nagrania sporej ilości odgłosów szurania pościeli, przewracania się z boku na bok, oddechów a nawet chrapania.

- Mój mikrofon wbudowany jest w słuchawki. Jeśli ktoś się zna lub jest w stanie to sprawdzić, dysponuję modelem ET-262 firmy Easy Touch.


Jeśli macie dla mnie jakieś rady pod kątem mojej sytuacji (gwoli ścisłości - tak, czytałem poradnik) np. czy z takim mikrofonem da się coś zrobić, jak go dobrze wykorzystać itp., byłbym niezwykle wdzięczny.
Ach, zapomniałbym - ile może zajmować godzinny/półgodzinny plik (załóżmy wysoką jakość, na wszelki wypadek) z nagraniem?

Odnośnie filmu "Głosy" (swoją drogą - kto to przetłumaczył z "White Noise"?! Podobnie jak z "Prison Break". Ech, ci tłumacze) - inspirowany pochlebnymi opiniami o nim, ściągam obie części. Być może dzisiaj obejrzę pierwszą część.

Pozdrawiam
  • 0

#135

Secret_Black_Rose.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak wracając do walkie - talkie
Czasami można odebrać jakąś stacje i dostać niezłego pietra :)
Kiedyś z moją koleżanką miałyśmy walkie talkie (prawdziwe, nie jakieś plastikowe :P ) i poszłyśmy do takiego pobliskiego buszu, ja siadłam na drzewie z jednej strony końca, ona z drugiej. Spory kawałek. No i był szum gdy gadałyśmy. W końcu...

Dominika (bo tak miała na imie) mówi że słyszy jak ktoś chodzi po buszu
Nagle coś zaczęło przerywać a tu mi jakiś facet coś gada w walkie talkie.. jeszcze w innym języku
Myślałam że tam na zawał padne :D
Zeskoczyłam z drzewa i zaczęłam biec do koleżanki, ona stała pod drzewem.
Pytam sie co to za facet do mnie gadał, a ona że nie wie o co mi chodzi.
Potem jej wujek powiedział nam że to chyba odbiera stacje niemiecką czy coś
Nie pamiętam bo to było dobre pare lat temu
Ale te kroki powtarzały się dość często
A kiedyś ktoś sie tam powiesił w buszu..
Ale to bardzo dawno i właśnie podejrzewam, że to ma jakiś związek...


Ale emocje były ;] ]

Podczas pisania tego telewizor mi sie sam włączył :o
Kiedyś w nocy też sie włączył :o
Boż...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych