Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#91

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Postaram się wyciągnąć od koleżanki to nagranie, ale nie oczekujcie wiele, bo ostatnio nie mamy ze sobą częstego kontaktu :D ale obiecuje że się pojawi
  • 0

#92

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gadałem kiedyś przez krótkofalówkę, szum jest straszny. A to było słychać dość wyraźnie.
Poza tym krótkofalówki nie mają takiego wielkiego zasięgu, żeby sygnał dotarł gdzieś do innego kraju. A te głosy na pewno nie mówiły po polsku.
  • 0

#93

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gadałem kiedyś przez krótkofalówkę, szum jest straszny.


Krótkofalówke, czy Walkie - Talkie?!

Na jakim paśmie, bo mamy do dyspozycji przedział mnie więcej od 1MHz do 450MHz.

Poza tym krótkofalówki nie mają takiego wielkiego zasięgu, żeby sygnał dotarł gdzieś do innego kraju.


Hmmm, a to ciekawe. Akurat z zasięgiem ogólnoświatowym na większości pasm krótkofalarskich 1-30MHz to nie ma problemu, a i przy wyższych częstotliowościach [UKF] przy mocy przemienników można niezłe "cuda" robić :P

Generalnie byłbym ostrożny z wynajdywaniem wszędzie glosów duchów, bo sobie nie zdajecie sprawy jak "zaśmiecony" jest eter.
  • 0

#94

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Krótkofalówkę. Zasięg ~5 km.

Nie powiedziałem że to duchy. Bardziej brzmi to jak jakieś węgierskie lub arabskie radio, ale nie wykluczam, że może to być co innego. Najbardziej ciekawi mnie co to za język :jump:
  • 0

#95

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety......wszystko zrobilem tak jak bylo napisane ale slychac tylko szum i ''moja gadke'' ale mozliwe ze nie bylem odpowiednio skoncentrowany i moze nie wziolem tego do serca
  • 0

#96

kamel22.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Wszystkich użytkowników i osoby zainteresowane wątkiem EVP.
Specjalnie dla tego tematu postanowilłem założyć konto, więc jestem tu nowy.

EVP zainteresewałem się jakoś po filmie White Noise (Głosy). Bardzo ten temat mnie wciągnął. Chciałbym żeby to była prawda. Chciałem sam się o tym przekonać , więc zacząłem nagrywać na kompie. Niestety nic mi sie nie udalo nagrac poza cichymi rozmowami, najprawdopodobniej zza ściany (uroki mieszkania w blkou).
Od jakiegoś czasu EVP nie daje mi spokoju. Żałuje,że w Polsce jest tylko jedna strona, która temat opisała stosunkowo wyczerpująco. Jeśli jej nie znacie wystraczy wpisać w Google fraze "transkomunikacja" to pierwsza strona z wynikow wyszukiwania. Z paranormalnymi zjawiskami spotkałem się kilkakrotnie w swoim życiu. Jestem pewien na 100%, że w pokoju w którym siedzę działy się rzeczy które rachunek prawdopodobieństwa i czysta logika nie jest w stanie wytłumaczyć. Nawiązałem wtedy kontakt z jakimś bytem. Pisząc o tym przechodzą mnie dreszcze. Na pewno nie jest to wymysł mojego rozumu, bądz przesłyszenie, bowiem świadkiem tego był również mój brat.
Jednak nie odbiegając od temtu Chciałbym was zapytać czy wiecie może coś o jakimś polskim zrzerzesniu EVP, jakimś klubie?

Wiecie co według mnie jest najbardziej fascynujące w EVP?
Że największymi inspiratorami, odkrywcami, nie byli ludzie ogranięci paranomanią. Głownie to osoby z wykształceniem fizycznym, elektronicznym a nawet sam Konstantine Raudive, który z zawodu był psychologiem.
  • 0

#97

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jeśli EVP są tylko wielowymiarowymi nagraniami?

W elektronicznych zjawiskach głosowych (EVP) zawsze mi coś przeszkadzało. Jeśli są to głosy umarłych, to wtedy los tych osób jest bardzo niepokojący. Oni wciąż tułają się po ziemi, zagubieni. Jeśli taki smutny los jest możliwy dla tych ludzi, to dla mnie i dla ciebie również. Osobiście nie bawi mnie myśl o wędrowaniu przez całą wieczność i odpowiadaniu na durne pytania stawiane przez tuziny łowców duchów.

Tradycyjny pogląd na życie pozagrobowe, dla osób wierzących w jego istnienie, wygląda tak, że po śmierci przechodzimy na inny (najlepiej wyższy) plan istnienia. Niektórzy sądzą, że otrzymujemy w nagrodę możliwość wstąpienia do Nieba lub karę, jaką jest spędzenie wieczności w Piekle, zależnie od tego, jak przeżyliśmy nasze życie. W obu przypadkach nie pozostajemy na Ziemi.

Chyba że jesteśmy duchami. Duchy, teoretycznie, nie są w stanie przenieść się na inny plan istnienia. Z powodu traumatycznej śmierci lub przynajmniej stresujących okoliczności śmierci energia duchowa zostaje złapana w pułapkę między tym planem istnienia a innym.

Okropny los

Czy wszystkie głosy zarejestrowane podczas EVP należą do zniewolonych duchów? Jeśli tak, to jest ich dość dużo. Grupy poszukujące duchów oraz inny badacze na całym świecie wychwytują te głosy, gdziekolwiek pójdą - w nawiedzonych budynkach, na cmentarzach, a nawet w miejscach, które wcześniej nie wydawały się być nawiedzone. Takie duchy są wszędzie.

Reprezentują one prawdziwą mieszankę: starzy i młodzi, szczęśliwi i smutni, paskudni i mili. Najbardziej trapiące są głosy dzieci, szczególnie tych, które wydają się być zdezorientowane i zagubione. Sam słyszałem EVP dzieci ze smutkiem narzekających na zimno lub żałośnie poszukujących rodzica.

Paskudny los. Jeśli przyjmiemy, że EVP to głosy zmarłych, dojdziemy do wniosku, że na całym świecie muszą wędrować tysiące takich zagubionych dusz.

Ciężko w to uwierzyć. Może nie dlatego, że tak nie jest, ale dlatego, że chciałbym, aby tak nie było. Po wielu walkach i trudach fizycznego życia trudno przyjąć do wiadomości, że możemy przeżyć ich jeszcze więcej w następnym życiu.

Alternatywne wytłumaczenie

Rozważmy zatem inne możliwe wytłumaczenie zjawiska EVP.

Powiedzmy, przy okazji dyskusji, że każdy, kto umrze, przenosi się na inny plan istnienia (oby lepszy). Nikt po drodze nie zostaje uwięziony. Co wtedy mogłoby wyjaśnić tajemnicze głosy EVP?

Być może EVP to holograficzne odbicia ludzi, którzy żyli wcześniej. W całości jesteśmy zbudowani z energii. Potężnej energii, którą my - nasze osobowości i nasze dusze - oddziałujemy wzajemnie z energią otaczającego nasz wszechświata. W niektórych przypadkach, być może we wszystkich, gdy umieramy, wielowymiarowy hologram utworzony przez tą energię osobowości pozostaje na tym planie istnienia.

Inaczej mówiąc, EVP to nie są głosy samych ludzi, ale tylko tego, co ich reprezentuje. To holograficzne nagrania osobowości tych ludzi.

Nagrania interakcyjne

Jeśli są to tylko nagrania, to można zadać pytanie, w jaki sposób mogą one oddziaływać wzajemnie z osobami żywymi, odpowiadając na pytania stawiane przez łowców duchów lub komentując ich rozmowy?

Dlatego, że są to wielowymiarowe holograficzne nagrania. Konwencjonalna fotografia holograficzna zapisuje obraz w trzech wymiarach. Mówiąc o świecie duchów, mamy na myśli świat wielowymiarowy, gdzie czas i przestrzeń nie mają żadnego znaczenia. W takim świecie holograficzne nagranie może zawierać wszystkie informacje o osobowości danej osoby, pozwalając na odpowiadanie na pytania i oddziaływanie z żywymi ludźmi w normalnym czasie.

Jest to wirtualna nieżyjąca osoba posiadająca wszystkie osobiste cechy: radość, smutek, dezorientacja lub skupienie.

Według tej optymistycznej teorii EVP nie wychwytuje głosów biednych zagubionych dusz, ale odbiera pewne holograficzne ślady pozostawione przez duchy, które przeszły do innej rzeczywistości.

Nie można tego oczywiście udowodnić. Jest to jednak bardziej pocieszająca myśl.

Stephen Wagner, paranormal.about.com
Tłumaczenie: Ivellios
  • 0



#98

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po dzisiejszej nocy nagrało dziwne odgłosy u mnie. Przepatrzyłem całe nagranie trwające 10 godzin. Każde zakłucenie sprawdziłem i znalazem kilka momętów bardzo dziwnych. Wszyskie były o godzinie 02:00. Zaczeło sie o 01:36:39 Od tego czasu były dzine stuki, Kroki itp. Mam to w pojedyńczysz kawałkach i zamieszcze je tutaj. wszystko trwało gdzieś do 04:07:50 potem był juz spokuj. Narazie nie jestem pewny co to jest. Dzisiaj zrobie kolejne nagranie. Jeśli sytuacja sie powtórzy oznacza to ze mam jakiegos duszka w pokoju :wow: :aaa: . Będę musiał wtedy uruchomic Kamery i nasłuch. Moze cos uchwyci. A jak bedzie jakis straszny duch :aaa: Super :roll:

Za chwilke dam linki do plikow.


Mam
http://ultrashare.de...record.rar.html Spakowałem tam kilka tych dziwnych mometow. Czyli te kroki, stukniecia itp. Ciekawe to :D
  • 0

#99

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gratulacje - coś udało Ci się uchwycić, a to lepiej niż u mnie.
Szkoda tylko, że nie nagrały się żadne głosy. Takie stuknięcia i inne dziwne dźwięki mogą być przypadkowe, ale nie wykluczam obecności duchów.

Jeżeli dalej chcesz się tym zajmować to proponuję zadawać pytania podczas gdy nagrywanie jest włączone. Wtedy bardzo często można usłyszeć głosy z astralu.
Możesz jeszcze kilka razy przed pójściem spać zadać jakieś pytanie do ducha i zobaczyć rano, czy odpowiedział.

Czy nagrywałeś materiał w pomieszczeniu, w którym ktoś był?
Czy podejrzewasz, że w Twoim domu mogą znajdować się jakieś byty astralne?
Czy dzieje się coś dziwnego?
  • 0



#100

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ide spać u mnie w pokoju nie ma nikogo. Zamykam drzwi i nikt nie wejdzie wtedy.
Mozliwe ze jest tu cos. Mój dziadek umarł w tym pokoju dwa lata temu i czasami zapala sie światło. Wszystko co nagrałem i tu umiesciłem było w przedziale od godziny 01:30 do 04:07. Moj dziadek prawdopodobnie umarł o 02:00. Moze przychodzi tu co noc i sprawdza dom? Stukniecia tez mi sie wydaje ze mogły być przypadkowe ale zdziwiło mnie to udezenie pudełka na ktorym połozyłem mikrofon. Jesli znowu nagra jakieś kroki itp. Moge wnioskowac ze cos jednak jest. Posprawdzam to. A jakie Ty miałeś rezultaty?
  • 0

#101

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja miałem podobne wyniki. Jakieś stuki, trzaski. Ale to o niczym nie świadczy. Kto wie, czy dźwięki, które się nagrały to nie jest efekt przewracania się w łóżku. To z dziadkiem ciekawe, kto wie...
  • 0



#102

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Seboolek więc oczekujemy kolejnych twoich matrriałów :]
  • 0

#103

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak ten temat mię zainspirował że zaczynam nagrywać na słuchawkach z mikrofonem...(wiem ze głupkiem jestem) ale robie sobie nadzieje... jak coś będę miał to dam znać...

Nie jestem na 100% pewien ale na końcu mojego nagrania jest jakieś dziwne PUK... Nie wiem czy to przypadek czy duch...

Całe Nagranie wygląda tak:

-Jest tu ktoś oprócz mnie?
-Cisza...
-Jeśli tu jesteś, przedstaw się duchu!
-Cisza...
-Jeśli tu jesteś, pokarz się duchu!
-Cisza...(I nagle)!!PUK!!

Tego PUK się strasznie przestraszyłem...
  • 0

#104

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To daj link do tego nagrania, bo tak na słowo trudno uwierzyć, zresztą musimy usłyszeć, żeby sprawdzić, czy to nie jest coś normalnego przypadkiem.
  • 0



#105

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dał bym tylko nie wiem jak owe nagranie umieścić w sieci... Proosze o instrukcje...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych