Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#76

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem w jaki sposób duch może przemawiać i to swoim osobistym głosem?? To chyba powinno zależeć od ciała fizycznego jaki ma sie głos??


Niestety to często spotykane zjawisko. Nie chciałbym żeby coś przemawiało przeze mnie swoim własnym głosem :hmm: Straszne :shock:
  • 0



#77

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aj wolę nie nagrywać, bo potem w mieszkaniu bałbym się własnego cienia :]
  • 0

#78

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja niestety lubię się bać... :mrgreen:
  • 0



#79

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a bardzo prawdopodobne że u mnie straszy bo mi zdechły już 3 psy ( :( ) i wszystkie leżą na działce za domem. Ale to chyba na dworzu by straszyły, nie? :P
  • 0

#80

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a bardzo prawdopodobne że u mnie straszy bo mi zdechły już 3 psy ( :( ) i wszystkie leżą na działce za domem. Ale to chyba na dworzu by straszyły, nie?


Niekoniecznie na dworze. Były związane z właścicielem. Ale czy napewno zginęły z tego powodu, o którym piszesz?? ;-)
  • 0



#81

ziabojler.
  • Postów: 217
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2 zostały otrute przez jakichś ***** a 1 zdechł w maju na zawał :] ja psów nie maltretowałem :P
  • 0

#82

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No więc nie ma to żadnego związku z duchami. :hmm:
  • 0



#83

Wiesław.
  • Postów: 56
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej sie w to nie "bawic".To jest jak otwiernia drzwi nieznajomemu.
  • 0

#84

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Dla tych nieszęśliwców, którzy słyszą jakieś "głosy" w swoich głośnikach przedstawiam powyżej schemat naaaajprostrzego odbiernika AM na świecie - już nic prostrzego się nie da wymyśleć. Za demodulację odpowiada jedna Dioda detekcyja ( bo te mają najmniejsze napięcie przebicia ). A co to ma wspólnego z waszymi głośnikami ? W każdym wzmacniaczu istnieją elementy półprzewodnikowe, nic nie stoi na przeszkodzie ( no może tylko amplituda sygnału który odbieramy ) żeby ten sygnał odebrać, zdemodulować i dziwnym sposobem (n zwłasza we wzmacniaczach z dolnej pułki - słabo ekranowanych albo źle ekranowanych ) za pomoca sprzeżeń zwrotnych itp. wzmocnic i zapodac na głośniki.
Dlatego oponuje aby podczas takich eksperymentów używac dobrej jakości sprzetu, a jak ktoś potrafi to jeszcze odpowiednio zmodyfikowanego "na wypadek". Wszyscy wiemy ilu teraz szaleńców jeździ z radiami CB na pokładzie swoich cztero kołowych cacek - jak taki będzie śmigał w poblizu i na dodatek nadawał to może skutecznie zakłócić to co chcielibyśmy odebrać.

Ogólnie jednak jestem bardzo pozytywnie nastawiony do zjawiska EVP i sam moze w przyszłości cos zadziałam w tej kwestii.
  • 0

#85

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wystarczy włączyć radia AM i przeszukać pasma?
  • 0



#86

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj nieładnie - nieprzeczytałeś dokładnie mojego postu :)
Chciałem udowodnić że odbiornik może całkiem przypadkowo powstać tam gdzie teoretycznie nie powinien być, czyli w jakimś wzmacniaczu, przedwzmacniaczu mikrofonowym, magnetofonie czy gdziekolwiek.
A radio AM w którym kręci się gałeczką zeby przeszukać jakieś pasmo tym się tym się różni od tego co przedstawiłem powyżej że można "wybrać" częśtotliwość którą chce się nasłuchiwać, natomiast to prymitywne radio którwe pokazałem powyżej odbiera całe pasmo, czyli wszystko co jest na tyle mocne aby przedrzeć się przez złącze diody detekcyjnej.
Chciałem uczulić potencjalinych nasłuchiwaczy że nie zawsze to co słyszymy jest głosem z tamtego świata - rónie dobrze może być programem radiowym nadawanym we wschodniej części Moskwy :)
Fale niskiej częstotliwości, czyli tzw fale długie odbijają się od górnych części atmosfery pokonując w ten sposób ogromne odległości niewiele tracąc na sile ( amplitudzie ).
  • 0

#87

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja kiedyś... Jak byłem u dziadków było wszystko wyłonczone jeśli chodzi o muzyke, mikrofon wyciszony, a ja słyszałem głosy ze słuchawek ... nie było nic włączone żaden program, żaden winamp... nic !! a te głosy były gdzieś po 0.00...

[ Dodano: 2006-02-05, 11:42 ]
Takie szepty.... sam byłem zdziwiony, zdjąłem słuchawki... nic nie słyychać założyłem słuchawki ... słychać :|


zdarza sie szept , mam podobnie - a powoduje to niestabilnosc napiecia w sluchawkach da sie rozumiec jako szmery - niewyraźny szept :]
  • 0

#88

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja też zetknęłam się z EVP...Moja przyjaciółka bardzo często chodzi z mp3 na szyi. No i ostatnio tak sobie słuchamy, co tam ciekawego sobie "wmontowała" do mp3. Nagle ona sobie o czymś przypomniała i powiedziała:
-Wiesz, że na moją mp3 nagrał się jakiś głos?
<zrobiłam takie oczy, aż mnie rozbolały>
-Serio?
-No serio
-A masz nagrywarke w swoim sprzęcie
-No pewnie praktycznie każda mp3 czy mp4 to ma
-No tak

Dała mi odsłuchać. Wyglądało jak oddzielne nagranie. Były szumy i usłyszałam pare szeptów. Brzmiały jak młodej kobiety...może 17 może 18 lat. Nie wiem, czy to możliwe, ale głosy zrobiły na mnie wrażenie. Szczególnie że moja przyjaciółka nie mogła sobie tego "wkleić" do sprzętu bo to było nagranie, a utwory w mp3 zapisują się jako piosenki. (wiecie o co mi chodzi).

Wiem, że pewnie odgrzewam stary temat, ale to chyba lepiej niż żebym miała robić offtop i zakładać nowy temat. Poiwedzcie mi:
Czy coś takiego jest wogóle możliwe?
Staramy się ustalić z przyjaciółką co ten głos mówi...
  • 0

#89

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nicole-collie, zgrajcie to na komputer, wrzuć na jakiś serwer i daj tu linka :)

Ja miałem kiedyś walkmana z radiem, parę razy złapałem jakieś chińskie, rosyjskie i kij go wie jakie jeszcze radio. Ale oprócz tego (w okolicach 540 kHz AM) czasami słychać było jakieś dziwne głosy, których nijak nie mogłem nazwać audycją radiową. (coś jakby ktoś gadał przez CB Radio, ale nieco wyraźniej). Te zdania zostały wypowiedziane tak jakby ktoś czytał z kartki, monotonnym i suchym głosem. Nie mogłem też określić języków w których są te słowa wypowiadane. Parę zdań zapamiętałem, mogę podać przykłady.

"Ester ja-mohur estrelok" (węgierski? arabski?)
"Kazan es japiż wahar"

No i WTF? Czy to jest EVP, czy jakieś arabskie radio? :D
  • 0

#90

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

le oprócz tego (w okolicach 540 kHz AM) czasami słychać było jakieś dziwne głosy, których nijak nie mogłem nazwać audycją radiową. (coś jakby ktoś gadał przez CB Radio, ale nieco wyraźniej). Te zdania zostały wypowiedziane tak jakby ktoś czytał z kartki, monotonnym i suchym głosem.


Prawdopodobnie były/są to radiolatarnie, o ile wiem nadają także w okolicach tej częstotliwości [ok 0.3-0.4MHz].
Choć z drugiej strony nadają raczej Morsem.

Już pewniej usłyszałeś krótkofalowców - bo dla osób "z zewnątrz" to właśnie monotonne czytanie z kartki ;-)
Najbliższe pasmo krótkofalarskie to 160m [ok. 1.8-2MHz]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)