Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#16

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, tak też zrobię. Tyle, że wtedy nie miałem za dużo czasu na ustawianie wszystkiego więc nagrało się jak leci. Może dzisiaj nagram, ale mam dużo spraw na głowie...doskonalenie duchowe :P
  • 0



#17

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poradnik EVP

Proces nagrywania głosów duchów na taśmę wiąże się z EVP, czyli Electronic Voice Phenomena (elektroniczne zjawisko głosowe). Ta metoda została wynaleziona kilka lat temu.

Sposób przeprowadzenia EVP: udaj się do miejsca, w którym mogą znajdować się byty duchowe (np. na cmentarz) i rozpocznij dosłowną rozmowę z duchem. Zadaj pytanie, odczekaj kilka sekund, po czym zadaj kolejne pytanie.
Nie ma znaczenia, czy usłyszysz odpowiedź udzieloną przez ducha. Jeśli usłyszysz słowną odpowiedź, to tak, jakbyś znalazł złoto! Gdy zakończysz zadawanie pytań, wróć do domu i przewiń taśmę. Przesłuchaj uważnie całość od początku do końca i staraj się wychwycić wszystko, co w nagraniu normalnie nie powinno sie znaleźć.
Od tego zależy ilość wychwyconych odpowiedzi ducha na zadane przez ciebie pytania. Usłyszane odpowiedzi nie zawsze mogą być wyraźne, mogą również zostać udzielone w innym niż twój języku.

Wielu ludzi z powodzeniem stosuje tą metodę, często jednak napotykają na poważne problemy, które trzeba szybko rozwiązać. Jeden z charakterystycznych, występujących przy EVP, wiąże się z procesem odsłuchiwania nagrania. Taśmy mogą być przesłuchiwane i przeglądane tylko kilkanaście razy. Problem występuje wówczas, gdy słuchamy nagrania tyle razy, ile jesteśmy w stanie wychwycić szczegółów nagrania. Możemy na przykład słyszeć szumy lub dźwięki takie, jak warkot samochodu, szczekanie psów, wiatr i inne. Taka jest właśnie naturalna siła sugestii. Możemy przekazać taśmę innemu, godnemu zaufania i bezstronnemu słuchaczowi.

Łowcy duchów mają tendencję do słyszenia na taśmie tego, co chcą usłyszeć. Wiedzą, jakie pytanie zadali, i słyszą taką odpowiedź, jakiej oczekują. Jednakże technika sprawdzania autentyczności nagrania jest niezależna od taśmy, nieważne co zostało na niej nagrane. Krytyka jest na miejscu, gdy okazuje się, że nagranie w istocie zawiera naturalne szumy lub jest zwykłą mistyfikacją..

Rady przydatne przy nagrywaniu rozmów z duchami:

ˇ Użyj dużego sprzętu nagrywającego, nie używaj małego dyktafonu. Mały sprzęt jest dobry do przeprowadzania wywiadów ze świadkami, a nie do rozmów z duchami.

ˇ Używaj zewnętrznego, wolnostojącego mikrofonu.

ˇ Zawsze używaj nowej, wysokojakościowej taśmy. Nigdy nie nagrywaj na starych taśmach. Może się zdarzyć, że stare i nowe nagranie nałożą się na siebie i w efekcie usłyszysz coś, czego w nagraniu być nie powinno.

ˇ Nie uderzaj w mikrofon i, jeśli to możliwe, zanotuj głosowo na taśmie wiadomość [o tym, co się w danej chwili wydarzyło wokół ciebie]. Możesz zarejestrować naturalne odgłosy, jak wiejący wiatr czy skrzypiące drzwi.

ˇ Nagrywaj 20-30-minutowe sesje. Możesz nagrywć dłuższe, ale wtedy pozostanie więcej materiału do przesłuchania. Jeśli dokonasz nagrania dwugodzinnego, będziesz musiał odsłuchiwać dwie godziny [lub więcej]. Może się to okazać tylko stratą czasu.

ˇ Zadawaj konkretne i precyzyjne pytania.

ˇ Nie mów szeptem podczas nagrywania. Przecież nie chcesz spłoszyć duchowych bytów...

ˇ Po zadaniu pytania odczekaj 10 do 15 sekund, zanim zadasz następne. Nie będzie dobrze, jeśli nie pozwolisz bytowi duchowemu na dokończenie odpowiedzi.

Istina, www.istina.rin.ru
Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Ivellios
EDIT admin:
przeniesione z innego tematu




Czy ktoś z forumowiczy oglądał film „Głosy”? Gorąco polecam ten film (specjalnie nie będę się rozpisywał o treści tego filmu w tym miejscu).
Chodzi mi o zjawisko EVP Electronic Voice Phenomena czyli o elektroniczne rejestrowanie głosów z zaświatów swoich krewnych, znajomych lub nieznanych osób. Przy wykorzystaniu magnetofonu lub dyktafonu można próbować nagrać głosy zmarłych. Wszystkim polecam oficjalną stronę internetową: http://www.aaevp.com/
Na stronie tej znajdziemy całą masę zdjęć i plików mp3 dot. głosów zmarłych.
Ja w każdym razie zamierzam się tym bliżej zainteresować. Tylko zamierzam używać do nagrywania głosów magnetofon. Jak mi się coś uda nagrać to oczywiście dam znać.

Jeszcze odnośnie filmu: polecam obejrzeć dodatki. Są w języku polskim. W dodatkach tych można zobaczyć próby nagrania głosów – coś takiego jak - zrób to sam – instruktaż filmowy. Pokazany w prosty sposób.
Ów film jest dostępny w wypożyczalniach video.
  • 0

#18

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ahhh...posłuchałem trochę. Ciarki przechodzą.
  • 0



#19

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znam ten "system" kontaktów. Można wyłapać naprawde rzeczy których normalnie byśmy nie byli w stanie usłyszeć. Np. zwykłego radia, (jak to diodadioda zrobił, pozdro dla ciebie, kawałek czasu minęło :lol ale też telewizora, komputera (jak Eurycide dodał, dzięki ci za pomoc :) .
Osobiście nie wiem jak to się dzieje, że te głosy nagrywają się. Może odbierana jest jakby fala energetyczna która przekształca się w fale radiowo którą możemy nagrać dziwne głosy których normalnie nie byśmy byli w stanie usłyszeć.
Warto spróbować coś złapać w ten sposób, bo nigdy nie wiadomo, czego możemy sięspodziewać...
  • 0

#20

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajnie, może kiedyś pogadam z duchem :D . Ciekawy sposób w każdym bądź razie :) .

PS. O pandemia, też jesteś tu zalogowany :lol . Czemu tamto forum nie działa?
  • 0

#21

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście nie wiem jak to się dzieje, że te głosy nagrywają się.



Być może są one tak ciche, że ich nie słyszymy, lub wydają nam się byc zwykłym szmerem, szelestem i dopiero po przesłuchaniu można usłyszeć głosy. Będę próbował znowu tej nocy bo mnie nakręciliście :lol Mam nadzieję, że tym razem się uda, poprzednio nic...
P.s. nagram trochę mniej materiału :wink:
  • 0



#22

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezłe te odgłosy,ale nie wszystkie przerażają.
  • 0

#23

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wiecie czemu przerazaja, bo po prostu wiezycie ze to musza byc duchy, kazdy moglby sobie tak zmodyfikowac sciezke dzwiekowa zeby tak wygladalo,

niestety ale to prawda :lol

mnie to nie przerazilo
  • 0



#24

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

one nadaja "na innej fali", mozna tak powiedziec
  • 0



#25

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja miałem ciarki ..brrr
Może i część jest oszustwem, ale chyba nie wszystkie.
  • 0



#26

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja tam nie wiem gdzie cokolwiek słychać :) . Co trzeba włączyć? :lol
  • 0

#27

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[url="http://www.aaevp.com/examples.htm"][url="http://www.aaevp.com/examples.htm"][url="http://www.aaevp.com/examples.htm"]http://www.aaevp.com/examples.htm[/url][/url][/url]
Dalej chyba dasz radę :lol
  • 0



#28

Zombii.
  • Postów: 76
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmmm... no mnie jakos nie ruszaja te nagrania...
  • 0

#29

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hehehe, mnie wlasnie tez nie... Jak to Wiesio chyba powiedzial.... kazdy se moze zmodyfikowac glos...

P.S. a na filmie zasnelam xP nigdy nudniejszego nie ogladalam.. :lol
  • 0



#30

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi o te dziwne gadanie? :lol
Eee no nie wiem czy to prawdziwe. Ale napewno mnie nie przestraszyło :) .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych