Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#181 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

buahahhaha xD toż to zmontowane prze zemnie ;f . Taki jakby dowcip dla pokazania jak autentyczna jest reszta pvp.

Użytkownik convers edytował ten post 02.01.2011 - 10:55

  • 0

#182

alchemik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

buahahhaha xD toż to zmontowane prze zemnie ;f . Taki jakby dowcip dla pokazania jak autentyczna jest reszta pvp.

Zgodze się z Tobą w Kwesti orginalności nagrań w sieci gdyby je przesiać niewiele z tych tysięcy nagrań wytrzymało by próbę prawdy.Ale samego zjawiska EVP zanegować nie mogę.Czy oprócz zabawy z montażem ,próbowałeś doświadczeń z transkomunikacją?
  • 0

#183

alchemik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łatwo się bawić produkując fałszywki nagrań,lecz czy warto...w sieci jest ich mnóstwo .Czy nie bardziej jest ambitnym celem ,poprzez doświadczenia z EVP,jest udowodnienie sobie tezy o prawdziwości bądż,zanegowaniu zjawiska.
  • 0

#184

robertcb.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

EVP jest bardzo niebezpieczne!
Nie wolno tego robić.
Dajcie sobie z tym spokój.

To jest wpływ ducha poprzez zjawiska kwantowe na procesy losowe urządzeń.
Z tym że są to złe duchy.

Proponuję poczytać o tym czym jest duch i jak oddziałowuje z mózgiem.

http://www.eioba.pl/...omo_to_nie_m_zg
  • 0

#185

alchemik.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

EVP jest bardzo niebezpieczne!
Nie wolno tego robić.
Dajcie sobie z tym spokój.

To jest wpływ ducha poprzez zjawiska kwantowe na procesy losowe urządzeń.
Z tym że są to złe duchy.

Proponuję poczytać o tym czym jest duch i jak oddziałowuje z mózgiem.

http://www.eioba.pl/...omo_to_nie_m_zg

Czy aby Waść nie dramatyzujesz?.W EVP są oczywiście elementy ryzyka ,głównie poprzez oddziaływanie przez złe energie na ludzi o słabej psychice.Lecz w porównaniu do klasycznego wywoływania zmarłych,ryzyko jest niewielkie.Tutaj nie ma otwierania,, bramy ,,jak w seansie z tabliczką...Prędzej można to porównać do budki telefonicznej,w której najczęściej poodsłuchujemy,rzadziej rozmawiamy.Nie można powiedzieć ,że poprzez EVP kontaktujemy się wyłącznie z złymi duchami,bo to byłaby paranoja.Określiłbym to inaczej czasami trafi się zła energia , ale w EVP łatwiej reagować ,gdy złapiemy kontakt z energią która nie jest nam przyjazna.Oczywiście wszędzie występują patologie .Jeśli ktoś będzie celowo szukał złych energi ,energi które są negatywnie nastawione do człowieka ,to je znajdzie... I To szybciej niż mu się wydaje...

Użytkownik alchemik edytował ten post 22.01.2011 - 22:25

  • 0

#186

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

EVP jest bardzo niebezpieczne!
Nie wolno tego robić.
Dajcie sobie z tym spokój.

To jest wpływ ducha poprzez zjawiska kwantowe na procesy losowe urządzeń.
Z tym że są to złe duchy.


Bełkoczesz. Większym zagrożeniem dla Ciebie są byty wykreowane przez Twój własny umysł, niż potencjalne duchy nagrane na taśmę.
Skoro wspominasz o kwantach, to jak dokładnie wygląda ten wpływ? Jest jakoś opisany, udowodniony? Poza tym, jak sądzisz, bardziej prawdopodobne jest nagranie ducha czy zinterpretowanie szumu jako mowę?
  • 0

#187

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie - czy myślicie, że to dobry pomysł?
Wczoraj umarła moja ciocia. Wczoraj trafiłam też na temat o telefonach z zaświatów a potem na EVP właśnie. Wpadłam na pomysł, żeby dziś w nocy ustawić nagrywanie, bo pomyślałam, że jeśli ciocia ma jakąś wiadomość ułatwię jej w ten sposób przekazanie tej wiadomości, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł. Myślałam, też o tym jaka jest pewność, że to będzie właśnie ona? Zastanawiam się też czy to jest bezpieczne no i widzę, że już tu ktoś wspomina, że nie...

Użytkownik Eupsychia edytował ten post 24.01.2011 - 13:16

  • 0

#188

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby jakim cudem niebezpieczne może być to, że zmarły chce nam przekazać wiadomość?
  • 0



#189

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No ale zawsze jest niebezpieczeństwo, że to nie jest ten zmarły tylko jakiś zły duch czy coś.
  • 0

#190

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie nie, wątpię, żeby Ci coś zrobiły, bo one nie muszą się odzywać.

Użytkownik Fisher edytował ten post 24.01.2011 - 13:48

  • 0



#191

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niby jakim cudem niebezpieczne, skoro zmarli nie mogą przesyłać nam żadnych wiadomości? Ustawisz to na noc i to co się nagra to będzie w większości szum a do tego co jakiś czas odgłosy dobiegające ze zewnątrz czyli jak ktoś chodzi, auto jedzie za domem, wiatr wieje itd. oczywiście wiele zależy od czułości mikrofonu.
  • 0



#192

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam np taki mikrofon, że słychać kogoś z kuchni nawet jak mówi dość cicho a dźwięk musi przejść przez kuchnie przedpokój i dopiero do drugiego krańca pokoju czyli jakieś 7 metrow z przeszkodami.
Nie wiem... Może spróbuje zostawić komputer włączony. O tyle moja sytuacja jest dobra, że pokój jest po spokojnej stronie i nie słychać samochodów przechodiów. Ale nie wiem czy to zrobić czy nie bo jak coś przypadkiem mi się nagra to strach obleci

A jeszcze dla tych co chcą próbować to polecam, żeby mikrofon postawić w stronę spodka pokoju i za mikrofonem postawić np otwartą książkę albo jak ktoś chcę się bardziej pobawić to można zrobić z pudełka tekturowego taką satelitkę, na środku wyciąć dziurkę i przez nią wyciągnąć mikrofon, wtedy ładnie łapie wszelkie szmery
  • 0



#193

Roberttt.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzki mózg jest kwantowym odbiornikiem duchowej świadomości.

EVP działa na tej samej zasadzie co mózg.

Duchowa świadomość wpływa na będące w superpozycji stany kwantowe elektronów w urządzeniu, w ten sposób tworząc głos.

Kwantowa teoria świadomości Orch-OR Rogera Penrose i Stuarta Hameroffa, oraz teoria dualizmu interakcyjnego John Carew Eccles'a - są prawdziwe.

Zainteresowanym wyjaśnieniem zasady działania mózgu i połączeniem ze świadomością, umysłem - polecam przeczytanie tego arykułu:

http://radioamator.e...swiadomosc.html

lub wpiszcie w wyszukiwarkę: świadomość to nie mózg
  • -1

#194

fisent.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(Sorry za odświeżanie tematu ale po prostu muszę się tu wypowiedzieć)

@Robertt CO TO ZA PIERDOŁY!!!!??????

Cały twój wywód to po prostu bełkot mający na celu przekonać ludzi w ogóle nie znających się na zagadnieniu.

Duchowa świadomość wpływa na będące w superpozycji stany kwantowe elektronów w urządzeniu, w ten sposób tworząc głos.


Prawdopodobnie skopiowałeś skądś to zdanie, nie znając nawet jego sensu!

Otóż myślę, że zdanie to odnosi się do komputerów kwantowych, które działają, w maksymalnym uproszczeniu, tak, że pojedyncze atomy są odpowiednio ustawiane, dzięki czemu stają się nośnikiem informacji. Superpozycja zaś, to specyficzny stan atomu, bardzo trudny do osiągnięcia i trwający ekstremalnie krótko.

I teraz haczyk: Komputery kwantowe są dopiero na etapie projektowania i dam sobie rękę uciąć, że nikt nie może mieć mikrofonu działającego na tej zasadzie.

Poza tym istnieją również teorie mówiące, że komputery kwantowe w ogóle nie mogą istnieć, gdyż są niezgodne z prawami fyzyki.

PS: Wiem, że na forum zjawisk paranormalnych raczej nie są mile widziane zagadnienia fizyczne, ale cóż: to Roberttt zaczął. ;)
PPS: To mój pierwszy post. Co prawda założyłem to konto aby napisać w tym temacie ale kto wie, może stanę się stałym użytkownikiem forum :> W każdym razie: Witam wszystkich!
  • 0

#195

llppiotrek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również wszystkich witam, założyłem specjalnie konto żeby napisać w tym temacie, dosłownie za chwile schodze na dół, do pokoju gdzie 5 lat temu zmarł mój dzadek, włączam dyktafon w telefonie (możecie się śmiać) ale w omni można wzmocnić nagrywanie mikrofonem o kilka decybeli i zapisywać w WAV specjalnym programem do nagrywania (Resco Audio Recorder na windows mobile), jak na tel, bardzo czuły, niestety nie dysponuje dyktafonem. wiem że małe prawdopodobieństwo że coś złapie, spróbować nie zaszkodzi, będzie się nagrywać od teraz do ok, 7 rano, pamięci spokojnie starczy, telefon umieszczę w tubie tak jak ktoś wcześniej wspomniał, również się boje i mam obawy, mam raczej słabą psychike ale ciekawość zwycięża, szacunek do zmarłej osoby mam ogromny, ale kto powiedział że ma nagrać się ta osoba a nie inny byt- to też ktoś wspomniał. do zwizualizowania i wzmocnienia ścieżki użyje GoldWave, do redukcji szumów Audacity. Odezwe się po odsłuchaniu.
Podświadomie czuje że to nie jest ... bezpieczne... starajcie się nie robić tego często.

pozdrawiam .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych