Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Electronic Voice Phenomena (EVP)
i Ty możesz kontaktować sie z duchami

W tym temacie możecie dzielić się osiągnięciami w dziedzinie EVP i dyskutować o sprawach technicznych.

Tutaj w obrębie tego tematu znajduje się poradnik EVP by Ivellios

Tutaj znajdziecie wartościowe porady związane z wykonywaniem rejestracji EVP.

Tutaj znajduje się ciekawy artykuł o samej transkomunikacji jako takiej.

------------------------------------

Właśnie jest na forum ktoś kto tego próbował przy pomocy PC? Podobno się da a ja nie wiem jak. Dzisiaj już próbowałem tunerem i zawału z kumplem prawie dostaliśmy bo usłyszeliśmy "głosy" w nagraniu wideo z tv (ustawionego na wolnym zakresie czestotliwosci) Po obróbce okazało się jednak, że to nasze głosy wyłapał mikrofon :D Coś mi się w opcjach nagrywania pokręciło :P
Pozdr


Ja sie za to zamierzam zabrac juz od dwoch lat. Polecam program cool edit, sporo opcji ciekawych, do tego dobra karta graficzna ze wzmocnieniem mikrofonu i mozna wylapac wszystko :(
  • 0



#2

diodadioda.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

karta graficzna? Audacity też jest wporzo tez programem Ale mnie chodzi co i jak mam zrobic Tj co mam nagrywac tak sobie poprostu z mikrofonu co leci? Wogóle widziałem wizerunki duchow na necie wlasnie z kompa ale nie mam pojecia jak to si uzyskuje
Pozdr
  • 0

#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do tego nagrywania to sprawa jest prosta. Wlaczasz program (nagrywanie), ustawiasz mikrofon, dbasz o to aby nie bylo slychac zadnch dzwiekow (najlepiej kompa postawic w kuchni i isc spac). Wczesniej upewnij sie ze masz wystarczajaco duzo miejsca na dysku na zapis, ewentualnie jesli nie chcesz przesluchiwac calego nagrania zaprogramuj czas nagrywania np. na 30 minut. No i tak jak mowilem, wlaczasz nagrywanie i zadajesz jakies pytanie na glos w stylu "jesli nawiazalem z kims kontakt prosze o odpowiedz" albo "prosze aby ktos dal znac ze jest tutaj". To pytanie musi sie nagrac, potem ma byc juz tylko cisza i ewentualne nagrane glosy "innych". Powodzenia

ps. przesluchiwanie nagran polecam osobom o mocnych nerwach i lepiej to robic w dzien.
  • 0



#4

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ja kiedyś... Jak byłem u dziadków było wszystko wyłonczone jeśli chodzi o muzyke, mikrofon wyciszony, a ja słyszałem głosy ze słuchawek ... nie było nic włączone żaden program, żaden winamp... nic !! a te głosy były gdzieś po 0.00...

[ Dodano: 2006-02-05, 11:42 ]
Takie szepty.... sam byłem zdziwiony, zdjąłem słuchawki... nic nie słyychać założyłem słuchawki ... słychać :D
  • 0

#5

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja kiedyś... Jak byłem u dziadków było wszystko wyłonczone jeśli chodzi o muzyke, mikrofon wyciszony, a ja słyszałem głosy ze słuchawek ... nie było nic włączone żaden program, żaden winamp... nic !! a te głosy były gdzieś po 0.00...  


lol wystarczy zostawic kompa zostawic wlaczonego i zostawic wlaczony mikrofon i nagrywanie ??? sproboje se to najblizszej nocy

[ Dodano: 2006-02-05, 11:42 ]
Takie szepty.... sam byłem zdziwiony, zdjąłem słuchawki... nic nie słyychać założyłem słuchawki ... słychać ;)

eee... mnie takie rzeczy zdarzaja sie czasem, tyle ze cos mi gada w glowie !!! we lbie mi pare osob gadalo !!!
  • 0



#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki, za podsuniecie mi pomysłu...nie widziałem jak się do tego zabrać.
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w związku z tym, że czasem też mi się coś odzywa w słuchawkach/głośnikach spróbuje terz nagrać to co się będzie działo ;) zobaczymy, jak coś z tego wyjdzie to wrzuce to do sieci :P
  • 0



#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

no to bedziemy teraz miec fajne zajecie
  • 0



#9

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Już wiem! Dzisiaj w nocy to zrobię, a jeśli wyniki będą interesujące do jutro dam znac. ;)
  • 0



#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesli macie karty chociazby sound blaster live to w ustawieniach glosnosci, tam gdzie jest mikrofon, mozna dac "Zaawansowane" i powinna byc opcja +20db microfon boost, polecam bo na maksa zwieksza czulosc wtedy. No i sama glosnosc mikrofonu ustawcie tez na maksa. Warto poprobowac w dzien ;) Jak cos zarejestrujecie to piszcie.
  • 0



#11

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nagrywałem tej nocy w godzinach 01.00 do 07.30. Dopiero wróciłem do domu, a słuchania trochę jest, więc powiem później, lub jutro czy cos się nagrało. Mam starego Sound Blastera 4.1 i nagrywałem właśnie z +20db. Pozdro.
  • 0



#12

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja nagrywalem tez, ale niestety przy zapisywaniu program mi sie zjebal
  • 0



#13

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Polecam: www.instalki.pl/programy/download/tworzenie_muzyki/get.php?file=rzeznik
Może i dziwna nazwa, ale doskonale spełnia swoją funkcję.


A niech to...nic się nie nagrało, poza kilkoma dziwnymi odgłosami(myślę, że nie mają znaczenia) a ten szum, którego musiałem słuchać doprowadza do szału... :?

[ Dodano: 2006-02-08, 08:35 ]
Krde no...sam szum, albo ja nic nie usłyszałem
.
  • 0



#14

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niech to...nic się nie nagrało, poza kilkoma dziwnymi odgłosami(myślę, że nie mają znaczenia) a ten szum, którego musiałem słuchać doprowadza do szału... :?

[ Dodano: 2006-02-08, 08:35 ]
Krde no...sam szum, albo ja nic nie usłyszałem
.


Cierpliwości!!! Kto powiedział, że za pierwszym razem musi się uda???
Musisz wszystko systematycznie powtarzać. Gdzieś czytałem, że przez sześć miesięcy nic się nie nagrywało dopiero po tym czasie było słychać głosy...
Aha i jeszcze jedno: sprawdź nagranie od tyłu do początku i na różnych prędkościach odtwarzania. (wiem, wiem tyle opcji, że głowa boli – ale trening czyni mistrza).
Ja też zamierzam się w to bawić, ale chwilowo nie mam czasu. Niemniej ciekaw jestem Twoich osiągnięć.
  • 0

#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hehe ciemność - po co nagrywałeś aż tyle materiału? :P Mozna do glowy dostac odsluchujac tyle szumow. Zrob jeszcze jeden eksperyment ale tym razem nagraj 30 minut do jednej godziny. Wszystko po to zebys przy odsluchiwaniu skupil sie na maksa (te 30 minut bedzie w sam raz). Odsluchuj w sluchawkach, a samo nagrywanie zaplanuj w okolicach godziny 3 w nocy, ewentualnie o polnocy. I jeszcze jedna wazna rzecz... musisz zadac pytanie, poprosic "byty" o to aby daly o sobie znac.

Aby ulatwic sobie odsluchiwanie to warto nagrywac na PC. Wtedy np. w programie CoolEdit widzimy podglad "sygnalu" latwo dostrzec jego wzrosty (tzw. peaks - chocby byly nieslyszalne). To bardzo ulatwia bo nie trzeba przesluchiwac calosci a jedynie te "podejrzane fragmenty". Wtedy mozna tez nagrywac chocby kilkanascie godzin.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych