Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

M¦ 2014 - Liga Typerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
183 odpowiedzi w tym temacie

#16

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokre¶lona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomysł bardzo dobry i mam nadzieję, że wypali. :)

A tak swoją drogą - logo przypomina mi facepalma.


  • 0



#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle nie wiedziałem, że na MŚ grają takie potęgi jak Bośnia, Algieria czy Honduras...


  • 0



#18

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W ogóle nie wiedziałem, że na MŚ grają takie potęgi jak Bośnia, Algieria czy Honduras...

Te reprezentacje pewnie by się rozprawiły z naszą krajową "potęgą" ;)

 

Na pewno zagram  w typera. Prowadzę typera osiedlowego na mundial i typujemy pełne wyniki Np Brazylia - Chorwacja typujesz 2-1, Padnie taki wynik to masz 2pkt, Padnie wynik np 3-1 to masz 1pkt za trafne wytypowanie zwycięzcy, ta sama zasada przy remisach. Daje to też fajne rozwiązanie w przypadku gdyby 2 osoby na koniec zgromadziły tyle samo punktów: wygrywa wtedy ten który miał więcej trafnych dokładnych wyników. gramy tak od wielu lat w rozgrywki ligowe również i ten system się najlepiej sprawdza. Ten system jest też dużo ciekawszy niż samo obstawianie kto wygra, chodzi głównie o zabawę a trafienie dokładnego wyniku jest dużo bardziej satysfakcjonujące niż wytypowanie tylko zwycięzcy, dodaje to "smaczku" ;). A liczenie punktów jest banalnie proste

 

Tutaj oczywiście dostosuję się do zasad "szefa" typera ale radzę się zastanowić, chętnie służę pomocą jakby co (w miarę moich możliwości czasowych oczywiście)

 

Radzę się zastanowić nad ewentualnymi dogrywkami które mogą być w dalszej fazie rozgrywek. Chodzi mi to, że gdy np będzie wynik meczu 1-1 a po dogrywce 2-1 to komu są przydzielane punkty, temu co dał remis czy wytypował zwycięzcę.

Najwygodniej jest liczyć tylko regulaminowy czas gry czyli 90min bez dogrywek (tak zawsze gramy)


Użytkownik Damian83 edytował ten post 08.06.2014 - 13:06

  • 0

#19

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Damian83, we fazie pucharowej lepiej typować zwycięzce (ostateczny wynik meczu), wydaje mi się, że takie rozwiązanie może dostarczyć dodatkowych emocji. Co do obstawiania bramek pewnie masz rację, ale decyzje w tej sprawie podejmie KP, On będzie podliczał punkty.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 13:38

  • 0



#20

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrząc na to jak wygląda terminarz i ile jest meczy to najlepiej by to działało na zasadzie takiej, że np:

Pierwsze typowanie: mecz otwarcia + wszystkie mecze z 13stego
Drugie typowanie: mecze z 14+15
Trzecie typowanie: mecze z 16+17
itd...

To daje na jedno typowanie 6 meczy. Typy powinny być zliczane do momentu rozpoczęcia meczu.

No chyba, że typowanie na zasadzie:

Pierwsze typowanie: wszystkie PIERWSZE mecze
Drugie typowanie: wszystkie DRUGIE mecze
itd...

Ale wtedy to daje(o ile dobrze policzyłem) 16 meczy na jeden typ, moim zdaniem za dużo.


  • 0



#21

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli po Waszych sugestiach wychodzi na to, że najlepiej obstawiać mecze w danym dniu np. :

 

12.06.2014 Brazylia - Chorwacja (obstawiamy tylko ten mecz)
13.06.2014 Meksyk - Kamerun
13.06.2014 Hiszpania - Holandia
13.06.2014 Chile - Australia (obstawiamy tylko te trzy)
14.06.2014 Kolumbia - Grecja

15.06.2014 godz.3:00 Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia (tu  można obstawiać 14.06. późna godzina - obstawiamy dwa)

 

...

 

itd.

 

Co sądzicie?


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 14:34

  • 0



#22

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak by było najlepiej, ale wtedy znowu jest krótki czas do obstawiania(chociaż pierwszy mecz zawsze jest o 18:00, więc mamy cały dzień). Dlatego jeśli komuś jest za mało czasu to alternatywna wersja może być ta z typowaniem na dzień w przód, czyli 6 meczy.

E: no i zależy jak obstawiamy. Jeśli tylko wygraną(bez wyniku) to można śmiało 6 meczy za jednym typowaniem. Natomiast jeśli z wynikami to trzy wystarczy.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.06.2014 - 14:40

  • 0



#23

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli w jutrzejszym temacie zrobimy rozpiskę w jakim dniu typujemy jakie mecze (unikniemy przez to chaosu). Dwa dni na obstawienie, to jest dobre rozwiązanie. Trzeba będzie się pilnować, żeby nie przegapić, w końcu punktujemy dla siebie.. ;)

Rozpiska będzie umieszczona zaraz pod "regulaminem" zabawy i do niej trzeba będzie się dostosować.

 

E: no i zależy jak obstawiamy. Jeśli tylko wygraną(bez wyniku) to można śmiało 6 meczy za jednym typowaniem. Natomiast jeśli z wynikami to trzy wystarczy.

 

 

To wszystko jest w gestii KP, sam podejmie decyzję z racji tego, że będzie podliczał punkty.

 

 

edit. Nie mieszam :D poczekajmy na odp. KP


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 15:01

  • 0



#24

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ja proponuję tak: 

 

1. Obstawiamy na raz dwa dni Mundialu: 1-2, 3-4 itp. 

2. Proponuję obstawiać dokładny wynik, też tak robiłem na innych forach i zgadzam się, że jest ciekawiej.

 

   Punktacja:

   

   Prawidłowo i dokładnie wytypowany wynik   - 5 pkt

   Prawidłowo wytypowany zwycięzca meczu   - 3 pkt

   Wytypowany remis                                          - 3 pkt

 

3. Obstawiamy wynik regulaminowego czasu gry (bez dogrywek/karnych).

4. Obstawiamy do rozpoczęcia danego meczu.

5. Proponuję również jako bonus dorzucić opcję wytypowania zwycięzcy Mundialu. Typy będą zbierane do rozpoczęcia pierwszego meczu. Za trafne wytypowanie - 10pkt bonusowo.

6. W przypadku równej ilości punktów kilku typerów na zakończenie Mistrzostw, o zwycięstwie decyduje większa liczba trafnie wytypowanych dokładnych wyników.

 

Z grubsza tyle - co sądzicie, pominąłem coś?


  • 0



#25

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kronikarz, a co w sytuacji wytypowania remisu, ale złego?

Analogicznie do wygranego meczu. Przykładowo typuje - 2:2, a jest 1:1, ile dostaję punktów? Remis wytypowałem, tylko nieprawidłowo.

No i mam rozumieć, że każda dogrywka od razu skreśla Nas z szansy na trafienie i na punkty, tak? Szansa na to, że w fazie pucharowej nie będzie ani jednej dogrywki jest bliska zeru.


EDIT: Chyba rozumiem. Jak trafię remis dokładnie z wynikiem to też mam 5pkt?


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.06.2014 - 15:38

  • 0



#26

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do remisu - to źle sformułowałem punktację - już poprawiłem. 

Dobrze myślisz - wynik w meczu 2:2

 

Wytypowałeś 2:2 - masz 5 pkt

Wytypowałeś 3:3, 1:1, 0:0 - masz 3 punkty.

 

Co do fazy pucharowej to właśnie się zastanawiamy z DiBim jak to optymalnie ugryźć ;)


  • 0



#27

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie lepiej faze pucharową zrobić po prostu tak, przykładowo:

Brazylia - Niemcy  3:2
Hiszpania - Argentyna 1:0
Anglia  - Nigeria 2:1 po dogrywce
Urugwaj - Rosja 4:3 w karnych

Czyli jak ktoś ma ochotę postawić na dogrywkę to tak stawia, jak na karne to też. Chyba, że macie inne pomysły, ja tylko dałem swój do rozważenia.


  • 0



#28

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faza pucharowa.

Trzeba zaznaczyć przy wyniku czy reg. 90 min. czy po dogrywce ew. karnych. Wytypowany wynik pkt. tak samo jak we fazie grupowej, wytypowany zwycięzca pkt. też tak samo. Dobrze zrozumiałem?

 

Jak tak, to wiemy na czym stoimy.

 

edit: 5. Proponuję również jako bonus dorzucić opcję wytypowania zwycięzcy Mundialu. Typy będą zbierane do rozpoczęcia pierwszego meczu. Za trafne wytypowanie - 10pkt bonusowo.

 

 Tutaj bym zaproponował tak jak w temacie, punktowane pierwsze 3 miejsca.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 16:02

  • 0



#29

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po dogłębnej analizie problemu wydaje mi się, że najprościej będzie typować po prostu zwycięzcę meczu, team, który przechodzi dalej. Nic więcej. Bez dokładnych wyników, nieważne czy wygrają po regulaminowym czasie, po dogrywce czy karnych czy rzucie monetą ;) będzie prosto i czytelnie.


  • 0



#30

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kronikarz, ale dotyczy to obydwóch faz?


  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 użytkowników, 1 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych