Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

M¦ 2014 - Liga Typerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
183 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

400270_brazylia.jpg

 

Całkowita edycja tematu.

 

Po wcześniejszych ustaleniach i dzięki Waszym sugestiom, powstały zasady zabawy, oraz wspominany temat gdzie typujemy wyniki.

 

Liga Typerów - Mundial 2014 Brazylia  - w tym temacie typujemy wyniki.

 

Regulamin konkursu - Mundial 2014 Brazylia

 

Opiekunem zabawy ze strony Moderacji jest Kronikarz Przedwiecznych, wszelkie pytania proszę kierować na jego PW.

 

 

...Powodzenia...


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 09.06.2014 - 11:12

  • 0



#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Brazylia : Chorwacja 2" - nie znam się zupełnie na obstawianiu, co oznacza taki zapis prócz tego, że Chorwacja wygrała?

Zawsze jak z kolegami obstawiałem mecze tak o dla zabawy to pisaliśm np "Brazylia 1:3 Chorwacja"


  • 0



#3

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel. W przykładzie gdzie dałem 2 na Chorwację wygląda to tak:

 

1 - wygrana Brazylii

X - remis

2 - wygrana Chorwacji

 

Nie typujemy wyników ( jak ktoś będzie chciał, to oczywiście w nawiasie może podać, tak myślę), lecz to nie będzie punktowane, za duże zamieszanie może być, a tak: czysto, prosto, przejrzyście (wygrana-remis-przegrana).


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 09:41

  • 0



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

DiBi uprzedziłeś mnie z tym tematem ;)

Świetny pomysł, ja osobiście przy okazji każdych MŚ czy ME, gdzieś, coś typuję, więc się piszę jak najbardziej.

Dodałbym od siebie, że mogę się zajmować podliczaniem punktów, żeby nie było chaosu i proponuję na bieżąco aktualizować np. 1 post w temacie w którym będą wyniki i lista graczy - to może być fajne rozwiązanie, co myślisz?


  • 0



#5

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie, że fajne :)

Nie sądziłem, że ktoś z zielonych będzie chciał to ogarniać (dzięki). Pkt. można zliczać np. raz na tydzień (to już zależy od Ciebie i Twojego czasu), ważne żeby posty w których będziemy obstawiać były przejrzyste (zdarzenie - typ). Bez zbędnych komentarzy itp.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 10:15

  • 0



#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A życzysz sobie, żeby każdy typ był pisany tak jak podałeś? Czyli np Niemcy : Portugalia 2?

A jakby ktoś napisał "obstawiam wygraną Portugalii"?


  • 0



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nieważne jak będzie napisany, damy radę ;) i tak pewnie znalazłby się ktoś, kto pisałby na przekór, bo czegoś nie doczytał :D w sumie DiBi, wprowadziłbym jednak możliwość obstawiania do momentu rozpoczęcia meczu, tak jak to jest u zwykłego bukmachera - czasem ktoś nie zdąży 5 minut a szkoda by było ;) Mecz o 18, post 18:02, proponowałbym albo usuwać, żeby nie było bajzlu albo po prostu nie zliczać.


  • 0



#8

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel to jest kwestia oczywiście do dogadania, wydaje mi się, że czytelniej dla podliczającego będzie system 1-X-2 (imo).

KP dałem ten czas dla przykładu. Zaraz zmienię. Warto się jeszcze zastanowić po ile maksymalnie obstawiamy na post.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 10:27

  • 0



#9

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel to jest kwestia oczywiście do dogadania, wydaje mi się, że czytelniej dla podliczającego będzie system 1-X-2 (imo).

KP dałem ten czas dla przykładu. Zaraz zmienię. Warto się jeszcze zastanowić po ile maksymalnie obstawiamy na post.

 

Ja myślę, że nie róbmy żadnego limitu - jak są 3 mecze to można 3, jak 4 to 4 etc etc. Jak ktoś obstawi mniej, to automatycznie sam się ogranicza w drodze po zwycięstwo.

Napiszę zaraz do D.K. z propozycjami nagród, i może sam coś ogarnę (w kwestii nagród rzeczowych) ;)


  • 0



#10

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomo, że automatycznie sam się dyskwalifikujesz typując mało meczów, czyli najprostsze rozwiązanie - jak chcesz, obstaw nawet całą fazę grupową. Dobrze zrozumiałem?

Trzeba będzie jeszcze jasno sprecyzować obstawianie fazy pucharowej.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 10:47

  • 0



#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponowałbym jednak w miarę możliwości obstawianie codziennie meczów z danego dnia, bo tak to może zrobić się ładny chaos ;) fazę pucharową chyba zróbmy tak samo, ewentualnie podnieśmy ilość punktów za trafne wytypowanie?


  • 0



#12

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do fazy pucharowej myślałem tak samo. Co do ilości typowanych meczów, widzisz, jednak jakiś limit musi być. Typowanie w danym dniu może być trochę niewygodne. Dajmy może się wypowiedzieć innym użytkownikom nt.


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 08.06.2014 - 10:52

  • 0



#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co się orientuję to dziennie będa rozgrywane 2-3 mecze, tak? Żeby nie było chaosu to najlepiej, by było ustalić jakiś schemat. Np dziś są trzy mecze, to dziś obstawiamy tylko 3 mecze.


  • 0



#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel. To właśnie trzeba dogadać, nie wszystkim może pasować obstawianie w danym dniu. Oczywiście trzeba będzie pójść na kompromis i wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Terminarz MŚ 2014.


  • 0



#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja bym np osobiście nie chciał obstawiać od razu nie_wiadomo ilu meczy, bo dopiero tak naprawdę po tych pierwszych dowiemy się co jakiś zespuł zespół sobą będzie reprezentował. A po co potem zmieniać typy sto razy.

 

''Zespuł'' :facepalm:

Blitz Wolf

Specjalnie tak napisałem, żebyś miała co robić :D
 

Ta, jasne. :P

Blitz Wolf


Użytkownik Blitz Wolf edytował ten post 08.06.2014 - 11:14

  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 użytkowników, 1 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych