Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana lub usunięcie praw fizyki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak mnie ciekawi gdybyście mieli jakiś wybór, jakąś moc, pobawienia się Boga (kimkolwiek jest i czy w ogóle jest), mając szansę zmienienia jakiegoś jednego prawa fizyki lub usunięcie to co byście zrobili, zmienili?


Użytkownik Jooe edytował ten post 05.06.2014 - 21:35

  • 0

#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno coś, żeby albo skrócić odległości, albo przyspieszyć ich pokonywanie...najlepiej do tego stopnia, żeby za życia dotrzeć tam gdzie chcemy. Fajnie by też było, żeby dało się przebywać w kosmosie bez żadnego kombinezonu, tylko tak o w spodenkach i koszulce np..:D


  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym chętnie w biologii pogrzebał i tak zmodyfikował DNA, żeby nie było chorób, raka itp.





#4

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja bym chciał mieć możliwość cofnąć czas...


  • 1



#5

ComeBack2.0.
  • Postów: 25
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pozbylbym sie grawitacji  :szczerb:

Dopiero by było..


Użytkownik ComeBack2.0 edytował ten post 06.06.2014 - 03:22

  • 0

#6

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozbylbym sie grawitacji  :szczerb:

Pomysł całkiem fajny, możnaby sobie polatać. :D 

Chociaż po zastanowieniu: nie byłoby można jeździć na rowerze, pić czegokolwiek ze szklanki, no i mięśnie byłyby strasznie osłabione.


  • 0



#7

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pozbylbym sie grawitacji  :szczerb:

Dopiero by było..

 

Najgorsze w grzebaniu w tych prawach jest to, że są między sobą powiązane albo oddziaływują w o wiele szerszym paśmie niż mamy o tym pojęcie.

 

Trzeba pomyśleć, że pozbycie się grawitacji zakończyłoby egzystencję ludziej populacji na tym świecie. Ziemia od razu oleciałaby gdzieś daleko w przesrzeń, panowałby zupełny nieład, planety by się rozpadały... grawitacja jest tak ważna i tak powszechna we wszystkim, że nawet trudno by powiedzizeć co by się działo gdyby ją "wyłączono"

 

ja natomiast pogrzebałbym w energii, coś bym zrobił by transfer z Ep na Ek dawał nadwyżkę energii przy czym można by było stworzyć jakieś urządzenie do darmowego produkowania np. prądu.


Użytkownik Jooe edytował ten post 06.06.2014 - 09:25

  • 0

#8

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Pierwszym impulsem zrobiłbym to co Staniq, ale w temacie była mowa o prawach fizyki, więc się raczej nie załapujemy. Odpada.
2. Pomyślałbym o konsekwencjach. I na dzień dobry zdałbym sobie sprawę, że wszystkich nie jestem nawet w stanie przewidzieć. A te co mogę... już ciarki przechodzą. Pozbywamy się prawa grawitacji? No to możemy robić zakłady ile dni przetrwa nasza cywilizacja.
3. Pamiętałbym taki dowcip:

 

Facet otwiera butelkę, wyskakuje z niej dżin i mówi:
- No dobra, masz jeszcze jedno życzenie.
- Zaraz, jak to jeszcze jedno? Przecież według baśni powinienem mieć trzy!
- Zgadza się  - odpowiada dżin – ale drugim przekreśliłeś działanie pierwszego i nie chciałeś nic pamiętać.
- Trochę ci nie wierzę – facet odpowiada – ale niech będzie. Chcę, żeby za mną szalały kobiety.
- Proszę bardzo. Ale... wiesz, ciekawe, twoje pierwsze życzenie było takie samo...

 

Więc jak już miałbym szansę coś zmieniać, to musiałbym mieć możliwość cofnięcia swojego życzenia i skutków jego działania. I w żadnym razie trzeciej szansy!


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych