Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oko, niczym nieznana planeta.

oczy makrofotografia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

Wszystkim miłośnikom fotografii ale także eksploracji nieznanych światów, chciałbym zaprezentować fantastyczne zdjęcia znalezione w sieci.

Jak się okazuje, tajemnicze planety mamy na wyciągnięcie ręki.

A raczej - na mrugnięcie oka.

 

 

Niesamowite zdjęcia ludzkich oczu w bardzo bliskim przybliżeniu.

 

Pewien nauczyciel fizyki o imieniu Suren Manvelyan poprosił swoich przyjaciół o to, aby pozwolili sfotografować swoje oczy z bardzo bliskiej odległości, dzięki czemu powstały niesamowite zdjęcia ludzkich oczu. Suren nie spodziewał się takiego efektu. Okazało się, że nasze oczy w bardzo dużym powiększeniu wyglądają, jak powierzchnie odległych i nieznanych planet. 
 
„To jest zupełnie normalne, kiedy wykonujesz zdjęcia makro owadów i roślin, ale nie spodziewałem się takich rezultatów w przypadku ludzkiego oka.”, powiedział Suren.

 „Nie wiedziałem, że nasze oczy są o tak skomplikowanym wyglądzie. Każdego dnia widzimy setki oczu, ale nawet nie podejrzewamy, że mają tak piękną strukturę, jak powierzchnie nieznanych planet.”

 

oczy-1.jpg

 

oczy-2.jpg

 

oczy-3.jpg

 

oczy-4.jpg

 

oczy-5.jpg

 

oczy-6.jpg

 

oczy-7.jpg

 

oczy-8.jpg

 

oczy-9.jpg

 

oczy-10.jpg

 

oczy-11.jpg

 

oczy-12.jpg

 

oczy-13.jpg

 

oczy-14.jpg

 

oczy-15.jpg

 

źródło

 

 


  • 8



#2

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Źrenice na tych fotografiach wyglądają przerażająco. Wielkie, czarne dziury, które na dodatek PATRZĄ.

W zestawieniu jest dużo brązowych tęczówek, chociaż -na przekór- najbardziej spodobało mi się szare oko z żółtym pierścieniem (trzecie od góry).

 

Edit:

Oomek - nie wiem, nie przyglądałam się. :D

 

Edit2:

Każdy mierzy swoją miarą - mi bardziej przypominają amerykańskie pączki z dziurką (doughnuts), tylko bez lukru i posypki.


  • 0



#3

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy tylko mi się wydaje, ze te oczy wyglądają jak otwarty zwieracz odbytu?
  • 0

#4

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oomek jak masz takie wyobrażenie odbytu to musisz chyba często sięgać po mydło :D


  • 3

#5

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up. Może to nie wyobrażenie, lecz skojarzenie :) Fajnie byłoby mieć zdjęcie własnego oka.


  • 0

#6

fux777.
  • Postów: 88
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeglądając ten temat, czuję się obserwowany :D.

 

Nie znalazłem w wyszukiwarce, więc dodam od siebie oczy zwierząt, tez są niesamowite.

 

Oko królika.

Suren_Manvelyan_Animal_Eyes_1.jpg

 

Python tygrysi, albinos.

Suren_Manvelyan_Animal_Eyes_2.jpg

 

Python tygrysi.

Suren_Manvelyan_Animal_Eyes_3.jpg

 

Krokodyl nilowy.

Suren_Manvelyan_Animal_Eyes_5.jpg

 

Husky.

Suren_Manvelyan_Animal_Eyes_6.jpg


  • 2



#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzkie oko jakieś takie mało atrakcyjne jak dla mnie...za to oko Huskyego śliczne, tylko ciut, ciut brzydsze od mojego! :D


  • 0



#8

czarownica.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świene są.... chciała bym zrobić takie zdjęcie swojemu oku :D a co do żrenic, też przy drugim zdjęciu stwierdziłam, że sa lekko przerażające. Jak dwie czarne dziury łapczywie pochłaniające świat ;)


  • 1

#9

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale paskudne. Ludzkie oczy w takim przybliżeniu są obrzydliwe, jak dla mnie. Natomiast oczy zwierząt są przerażające.


  • 0

#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Świene są.... chciała bym zrobić takie zdjęcie swojemu oku :D a co do żrenic, też przy drugim zdjęciu stwierdziłam, że sa lekko przerażające. Jak dwie czarne dziury łapczywie pochłaniające świat ;)

Nie jest łatwo o zrobić swojemu oku zdjęcie. Przykładasz aparat do twarzy i tak naprawdę to nie wiesz w co celujesz. Pstrykłem kilkanascie fotek i ku mojemu zdziwieniu wygląd oka zmienia się gwałtownie w zalezności na co patrzysz. W pewnym sensie odbijają świat.

 

7SMs6PT.jpg

 

GxxQtG1.jpg

 

3AClncs.jpg

 

Co potwierdzało by twierdzenie mojej żonki że moje oczy bardzo zmieniają sie w zależności od humoru i okoliczności.Czasem rzekomo mam prawie złote a czasem bardzo ciemne.


  • 3



#11

czarownica.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czasami do zmiany oka wystarczy to jak bardzo jesteś wyspany czy zmęczony. Ale gdyby ktoś miał specjalistyczny aparat do robienia takich zdjęc to bym się długo nie zastanawiała. Choć pewnie było by to odpłatne jak większość rzeczy w dzisiejszych czasach :(

aaa... noxili.... fajne oko :D


Użytkownik czarownica edytował ten post 13.06.2014 - 08:56

  • 0

#12

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Taki znowu specjalistyczny nie jest potrzebny. ;) Dobre oświetlenie i obiektyw makro wystarczą. No i oczywiście model, który nie mruga i stoi spokojnie. Generalnie oczy mam zielone, ale na zbliżeniach tego tak nie widać.

2cct352.jpg

2iglimg.jpg


  • 0






Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: oczy, makrofotografia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych