Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno laptopa

laptop gry komputery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Planuje kupić sobie laptopa ale nie za bardzo wiem czym mam sie kierować, nie ukrywam że chciałbym na nim móc pograć komfortowo w różne gry, chodzi mi na przykład o Battlefield 3 żeby chociaż na minimalnych ustawieniach gra działała w stabilnych 30 klatkach na sekunde.Mój budżet to 1700 zł, do tej pory znalazłem takie coś http://www.x-kom.pl/...rw-hd8750m.html





#2 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

PC

#3

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W tej cenie raczej na pewno nie znajdziesz nic lepszego, a sklep xcom polecam, kilka razy kupowałem tam i wszystko ok (szczególnie ceny).



#4

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Za tą cenę nie pograsz komfortowo, laptop do gier kosztuje od 2.400 zł w zwyż a i wtedy nie będzie tak wydajny jak stacjonare PC. W dodatku laptopy się szybko grzeją i po pół roku będzie ci się wyłączał samoczynnie, co zmusi cię do zakupu podstawki chłodzącej w wysokości 100zł by nie mieć problemów z tym.

 

Chyba że granie przy otwartym oknie zimą ci nie przeszkadza :)

 

Stacjonarny w tej cenie masz już na 2 lata. Sama skrzynka za 1700 zł to prawie jak samolot, można go otworzyć i wyczyścić w dodatku dokupić odpowiednie części by hulał dalej w najlepsze.

 

Zdecydowanie polecam stacjonarne, chyba że dużo podróżujesz albo grasz w gry mało obciążające podzespoły.



#5

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też odradzam laptopa do gier. Grzeje się, a podczas gry zużywa się klawiatura... w komputerze wyrzucisz i kupisz nową, a laptop po roku intensywnej "eksploatacji" wygląda okropnie :) Nawet na dobrym pc przy np. bf 3 słychać jak zaczyna mocno szumieć.



#6

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na pewno nie kupuj Della....masakra.Popełniłam ten błąd pół roku temu a teraz korzystam z tableta.



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bierz xboxa, taniej cię to wyjdzie.



#8

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Templariusz, najpierw zadaj sobie pytanie ;) czy często będziesz jezdził gdzieś/ wychodził na spacery z laptopem ... Bo jeśli ma to być Stacjonarka zrobiona z laptopa to robisz największą głupotę jaka może być ;/ za tą cenę kupisz PC-ta który dźwignie BF 3 na Full HD 50 - 60 FPS więc trochę różnica jest :P 



#9

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki za porady ale problem jest taki że prawdopodobnie spędze mnóstwo czasu poza domem, i chciałbym móc okazyjnie pograć w takiego bf'a czy fife nie musząc męczyć się z z kiepską płynnością.





#10

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Osobiście jeśli już musisz kupić tego laptopa to polecam Toshibę. Jak coś ci nawali w laptopie to dzwonisz po nich a oni przyjeżdzają to po pierwsze a po drugie Toshiba moim zdaniem jest mniej zawodna jeśli chodzi o laptopy.

 

Tak czy inaczej laptop do gier to koszt 2000 tysięcy zł minimum by pograć w fifę płynnie . BF na minimalnych ew średnich pociągnie.

 

Jak kupisz laptopa to musisz zainwestować w dobrą podstawkę chłodzacą (nie taką za 50 zł). Głównie chodzi o moc chłodzenia, popytaj w sklepie. Jak już wszyscy tu napisali laptopy się grzeją szybko a im chłodniejsze są podzespoły tym płynniej chodzi gra i mniej awarii sprzętu.

 

Mam laptopa za którego dałem 2.400 w najnowszą fifę mogę grać na średnich wymaganiach ale najnowszego bf4 nie odpalę. Mój laptop po 2 latach użytkowania grzeje się tak że włacze go na godzinkę i koniec, samoczynnie się wyłącza. Rozwiązałem problem dopiero jak kupiłem podstawkę chłodzącą + wiatrak ustawiony z lewej strony laptopa chłodzi go dodatkowo, dopiero WTEDY mogę siedzieć dość długo na nim.


Użytkownik Cascco edytował ten post 03.06.2014 - 19:54


#11

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście polecam acera miałem 8 lat Aspire 3005wlmi
Granie na laptopie za 1700 w bf'a mija sie z celem teraz mam xnote Aluminim podswiwtlona klawa cena tego to 20 razy wiecej niz Masz na swoj sprzęt
Jesli mogę ci coś doradzić to kup takiego samsunga note 3 to tego karta kredytowa z sumą 50 zł i modern combat 4 fifa 14 te dwie gry chulaja az miło na tym sprzęcie soc jest mega wydajny

napisanie na GT-I9300 za pomocą swype for oppo, wysłane za pomocą tapatalk pro



#12

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co Wy gadacie, że do gier 2000zł minimum xD. Chyba kiedyś tak było, zwłaszcza że jeżeli chciało się zrobić PC równe konsoli PS3 / Xbox 360, wtedy trzeba było brać MOCNE podzespoły, dzisiaj każdy lapek z minimum Intel HD4000 udźwignie NAWET Watch Dogsy, ostatnio u kumpla się zdziwiłem że mu zadziałało i w ogóle taki płynny framerate. Od siebie polecam HP ProBook 455, jaką sobie tam chcesz wersję, ale najlepiej z AMD HD8750M, no i poszukaj modelu z 6GB pamięci minimum. Brat ma taki model lapka i odpala mu Shoguna na max w 30-60 fpsach, tym bardziej Battlefield 3 będzie śmigał płynnie. Dodam, że Crysis 2 na max latał mu jakieś 20-30 klatek, więc bardzo grywalnie :). Na High już wiadomo, było o wiele lepiej i można było podziwiać płynny framerate. CENA: 1600zł BEZ systemu, 4GB Ramu i 2 rdzeniowy procek od AMD. 

Dodam jeszcze, że ciężko mi wymienić tytuły, które są zapowiedziane na PC i nie odpalą na poprzedniej generacji, nawet Borderlands Pre sequel czy jak mu tam, na którego jestem osobiście BARDZO napalony, odpali mi na PC z luzem, a mam 6 letniego czarnego blaszaka. Z 4GB ramu. Powiem tyle, że generacja poprzednia jeszcze nie umarła i nie umrze przez pare lat, takie jest moje zdanie.  

@serim, co Ty wygadujesz ! :D Note 3? Wolne żarty :D.

A na koniec odpowiedź, jak będzie chodził Battlefield 3 na lapku, który Ci przedstawiłem, czyli przykładowy ProBook 455 za 1600zł: 
http://www.notebookc...k.111812.0.html

Link przedstawia laptop z LEKKO mocniejszym prockiem, ale Battlefield 4 w WYSOKICH śmiga w 28~ klatkach, więc BAAARDZO grywalnie.

Jak masz więcej pytań, pisz :).



#13

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

do gier laptop ? Totalna porażka. Nawet jeśli byś pograł w miare komfortowo w tego bf3 to w nic nowszego juz nie zagrasz, za rok/dwa laptop bedzie na śmieci bo w nic nie pograsz. Z tego co widzę, chcesz kompa to gier, to się nie zastanawiaj tylko uzbrajaj się w pcta



#14

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://www.morele.ne...-413748-643588/

ten do gier sie nada bf3 , bf4 spokojnie polecą . dwie grafiki jedna radeon z seri 8xxx 2gb vram procek i5

za tak niska kase specjalnie nie poszalejesz szukaj kompa z procesorem i5, grafiką gt740 lub ATI M230 nie są to demony ale powinny dzialac plynnie w najnowszych grach , FHD i tak nie bedzie  bo matryca ma niską rozdzielczosc - ale dzieki temu plynniej beda gry chodzic. 



#15

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 

 

Mój laptop po 2 latach użytkowania grzeje się tak że włacze go na godzinkę i koniec, samoczynnie się wyłącza. Rozwiązałem problem dopiero jak kupiłem podstawkę chłodzącą + wiatrak ustawiony z lewej strony laptopa chłodzi go dodatkowo, dopiero WTEDY mogę siedzieć dość długo na nim.

 

 

 No to niepotrzebnie wydałeś pieniądze. Układ chłodzenia w laptopach jest tak skonstruowany że wystarczy trochę kurzu aby jego sprawność drastycznie spadła. Wystarczy ostrożnie przedmuchać  za pomocą sprężonego powietrza wszystkie otwory na spodzie lapka i po kłopocie, będzie hulał jak nowy. Trzeba tylko uważać aby nie rozkręcić wiatraka na procku zbyt mocno bo można go uszkodzić. 

 Naprawiłem w ten sposób już kilka laptopów.

A co do pytania. Kup sobie ps3 i ps Vita. i po kłopocie . W dodatku zostanie ci kupa kasy na gry. Sam mam oba sprzęty i do gier właśnie ich używam. Ma też w miarę wypasionego blaszaka na którym nawet najnowsze gry śmigają bez problemu ale konsola to konsola.  Uprzedzając teksty że ktoś nie wyobraża sobie grania bez klawiatury i myszki , spieszę donieść że do ps3 bez problemu można podłączyć klawiaturę i mysz od pc (usb) i wszystkie gry takie ja batelfield bez problemu je obsługują.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: laptop, gry, komputery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych