Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy jesteśmy mali...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#136 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafikaDołączona grafika
Swoją drogą, to tak mogłoby wyglądać piekło...
  • 0

#137 Gość_Klim44

Gość_Klim44.
  • Tematów: 0

Napisano

VY Canis Majoris w google earth całe szczęscie ze tak daleko od nas

http://pl.youtube.co...h?v=WjeNnzgZmpo
  • 0

#138

Buger.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw co się stanie jak ta gwiazda wypali całe swoje paliwo? Jak duża będzie supernowa i jaka czarna dziura?
  • 0

#139

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytałem pierwsze kilka postów z tematu, reszty narazie nie chciało mi się czytać.

Powiem, że nie byłem zszokowany...

Jeszcze bardziej was zszokuje ogromem wszechświata:

Atlas Kosmosu - sobie obejrzyjcie i pooddalajcie zwracając uwagę ilokrotne jest powiększenie :P .

Możecie ten link dać do pierwszego postu wtemacie, żeby się nie zgubił bo to jest jeszcze większy argument obrazujący ogrom wszechświata :)
________________

Aha zwróćcie uwagę na podpisy pod każdą mapą :)
  • 0

#140

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jacy jesteśmy mali w szczególny sposób możemy odczuć, stojąc twarzą w twarz z usłanym gwiazdami niebem, gdzieś daleko o zgiełku w cichej głuszy. Dane mi było przezywać podobne odczucia podczas licznych wypraw obserwacyjnych w pogoni za kometami, mgławicami i meteorami. I oto dziś natknąłem się na stronie APOD (Astronomy Picture of the Day) na szczególnie wymowny filmik - "Sky in motion." Cieszę się, że ten ostatni dzień mijającego roku mogę pożegnać taką właśnie refleksją. Oglądajcie, nie zapominając założyć słuchawki. Zapraszam. :)

http://antwrp.gsfc.n...d/astropix.html
  • 0



#141

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Liczba gwiazd w obserwowalnym wszechświecie - 30 miliardów bilionów - niech ktoś mi powie że tam nie ma inteligentnych form życia dorównujących lub przewyższających naszą. To niemożliwe.
  • 0

#142

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jasne że to niemożliwe że nie ma :) . Ale to że spotkamy jakąś jest już prawie nieożliwe (z racji właśnie ogromu wszechświata.
  • 0

#143

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co jeśli ich cywilizacja osiągnęła technologię pozwalającą na takie podróże?

Wszechświat jest ogromny, to fakt. Uświadomienie sobie maleńkości tu na Ziemi jest pierwszym krokiem do zrozumienia wyjątkowości, oryginalności i wartości naszego życia we Wszechświecie. Wielu nie interesują gwiazdy, żyją z dnia na dzień i zajmują się przyziemnymi sprawami. A szkoda.

Moje życie byłoby o wiele mniej fascynujące bez zgłębiania się w astronomię. Dzięki poznawaniu mechanizmów jakimi rządzi się Kosmos odczuwam spokój i zarazem niewysłowioną tęsknotę - do opuszczenia Ziemi i udania się gdzieś indziej. Jest przecież tyle rzeczy do poznania, a które nie zostały jeszcze odkryte.

Problem z ogarnięciem wielkości Wszechświata zaczyna się dla mnie dopiero, gdy opuszczamy naszą galaktykę i zestawiamy ją z miliardami innych wciąż od siebie się oddalającymi.

Pozdrawiam forumowiczów, jako że jest to mój post inicjujący. :)
  • 0

#144

speede19.
  • Postów: 15
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przeczytałem cały temat i jestem na prawdę pod ogromnym wrażeniem. Jesteśmy jak ziarnko piasku :(
  • 0

#145

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nasza planeta jest jak ziarnko piasku. To czym my jesteśmy? I czym są ziarnka piasku :)
  • 0

#146

speede19.
  • Postów: 15
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasza planeta jest jak ziarnko piasku. To czym my jesteśmy? I czym są ziarnka piasku :)


My jesteśmy bakteriami :D a ziarenka piasku hmmm :D ich wcale nie ma :lol
  • 0

#147

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo fajna i realistyczna animacja:

To wirtualna podróż z Ziemi w kierunku gwiazdozbioru Oriona, która kończy się ... praktycznie w sercu gigantycznej, odległej o 50 mln lat świetlnych galaktyki M87.

I mimo tego, że pokonujemy "tylko" tak małą odległość, mimo tego, że nasz wzrok ogarnia "zaledwie" obszar rozciągającej się na ok. 200 mln lat świetlnych Lokalnej Supergromady, to i tak ogrom przedstawionego w animacji "niewielkiego" zakątka Wszechświata może powalić na kolana :).

Może ktoś pokusi się o rozpoznanie niektórych obiektów widocznych w animacji? :)
  • 0



#148

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam poznalem tylko IC 434 (Mgławica Koński Łeb ^^ ) No i chyba Mgławica Oriona była o ile mnie oczy nie mylą. Wracając do tematu to niech mi tylko teraz ktoś spróbuje wkręcić, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą.
  • 0

#149

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na filmie rozpoznałem kolejno mgławice naszej Galaktyki: oczywiście M42 czyli Wielką Mgławicę Oriona i tuz za nią "Koński Łeb" oraz mgławicę "Ognistą" obok gwiazdy Zeta Orionis, następnie M18 "Rosetta" i M20 w gwiazdozbiorze Strzelca. Z galaktyk były łatwe do rozpoznania - M31 w Andromedzie i M33 w Trójkącie, ponadto M81 i M82, chyba M101 w Wielkiej Niedźwiedzicy oraz charakterystyczna M51 w Psach Gończych. Dalej utonęliśmy w mrowiu galaktyk Gromady w Pannie.
  • 0



#150

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)Dzięki poznawaniu mechanizmów jakimi rządzi się Kosmos odczuwam spokój i zarazem niewysłowioną tęsknotę - do opuszczenia Ziemi i udania się gdzieś indziej. Jest przecież tyle rzeczy do poznania, a które nie zostały jeszcze odkryte.

Problem z ogarnięciem wielkości Wszechświata zaczyna się dla mnie dopiero, gdy opuszczamy naszą galaktykę i zestawiamy ją z miliardami innych wciąż od siebie się oddalającymi.


Nigdy do tego nie dojdzie jeśli ludzkość dalej będzie się bawić z rakietami na paliwo chemiczne...
Trzeba by wynaleźć użądlenie potrafiące stworzyć miniaturową czarną dziurę, która pochłaniała by materię i zamieniała ją w energię napędową, którą z kolei musielibyśmy skatalizować w odpowiednik kierunku.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych