Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawieszony user minusuje


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanie dlaczego osoba która dostała bana czy też odpoczynek od forum na miesiąc-w tym przypadku do 10 czerwca może minusować ???
Czy taka osoba nie powinna być pozbawiona wszelkich praw w tym oceniania????
Teraz to jest bardzo wygodne....minusuje i nie musi się wypowiadać.Z profilu tego użytkownika wynika że ostatnio nic innego nie robi tylko minusuje...coś tu jest nie tak....



#2

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

User może być albo całkowicie zawieszony (nie może się wtedy logować), albo mieć tylko blokadę pisania (zwykły, 30-dniowy ban). Jeśli mówimy o drugiej opcji to może on czytać wątki, przyznawać punkty reputacji, pisać na SB i PW, natomiast nie jest w stanie pisać postów i tworzyć tematów.





#3

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda że ktoś kto narozrabiał może oceniać innych....



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

User może być albo całkowicie zawieszony (nie może się wtedy logować), albo mieć tylko blokadę pisania (zwykły, 30-dniowy ban). Jeśli mówimy o drugiej opcji to może on czytać wątki, przyznawać punkty reputacji, pisać na SB i PW, natomiast nie jest w stanie pisać postów i tworzyć tematów.

 

Bardzo fajne te definicje ale trochę jakby uciekające od sedna problemu

Teraz to jest bardzo wygodne....minusuje i nie musi się wypowiadać.Z profilu tego użytkownika wynika że ostatnio nic innego nie robi tylko minusuje...coś tu jest nie tak....

 

To rzeczywiście trochę nie halo jest.

 

Jak rozumiem, zawieszenie, czy blokada, ma być formą kary, za konkretne przewinienia - i to jest jakby ok.

Wygląda na to jednak, że notoryczne, uporczywe "minusowanie" (bez dania racji) jest również pewnego rodzaju działaniem, które można by podciągnąć pod definicję "niepożądane" i jako takie, powinno podlegać pewnego rodzaju piętnowaniu - w jakiejś konkretnej i odczuwalnej formie.

Nie bardzo sobie wyobrażam, zupełny brak reakcji w stosunku do takiego hejtera - bo tak go trzeba chyba nazwać - ze strony administracji forum.

Byłoby to bowiem wyraźne przyzwolenie na tego typu działania, które może skutkować, pewnego rodzaju ucieczką osób będących na bakier z regulaminem (nie tylko zresztą nich)  "w szarą strefę", w której nie obowiązują żadne obostrzenia.

Pomijam kwestię, że jest to dość krzywdzące dla użytkowników, których to dotyka, a którzy mają w pewnym stopniu ręce związane regulaminem - mogą więc tylko biernie obserwować i godzić się na tego typu działania.

 

Prosiłbym zatem o jakieś wyjaśnienia w tej kwestii.

 

P.S. Nie odnoszę się do tego konkretnego przypadku (nie znam szczegółów ani skali problemu) - chodzi mi o wyjaśnienia natury ogólnej.





#5 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Bądźmy konsekwentni, każdy z blokadą wypowiedzi powinien stracić możliwość oceny postów, na równi ze świeżakami. (Jak dobrze pamiętam nie mogą rozdawać reputacji, jeśli się mylę to poprawcie mnie.) Wystarczy stworzyć ukrytą grupę z restrykcjami do której każdy zbanowany byłby przypisywany automatycznie i po problemie.



#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nom, owerfull ostatnio minusuje chyba każdy mój post. :D

Zabawne.



#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze zabawniejsze jest co innego - najpierw w dwa dni dał ci kilka minusów a po tym jak dodałaś tego posta, przyznał ci 4 plusy w ciągu minuty.





#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

owerfull tak ma. Zapytany o co mu chodzi, twierdzi, że o nic i później wstawia plusa "masz, żebyś nie płakał"...

Eeee tam, jak przesadzi pisz raport do D.K.





#9

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mylo, Zaciekawiony, Staniq:

Myślałam, że to tylko moje przewrażliwienie, ale widzę, że Owerfull rzeczywiście przesadza. Cytując klasyka - ten typ tak ma.*

Poczekajmy na głos D.K. w tej sprawie.

 

*pozdro dla kumatych. :szczerb:





#10

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od siebie dodam, że sprawa minusowania "za nic" była omawiana w Staff Area Room jakiś czas temu. D.K. stwierdziła, że Regulamin nie określa zasad przyznawania reputacji, więc nie można ukarać danego użytkownika za notoryczne minusowanie.



#11

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zakładając ten temat miałam właśnie na myśli usera o nicku Owerfful.



#12

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez przesady...chyba większość użytkowników siedzących tu trochę ma jakiegoś ulubieńca który powoduje wahania poziomu reputacji. To że się minusuje będąc na urlopie można porównać do minusowania bez wypowiadania się-były deklaracje aby ci co jedynie wypowiadają się mogli mieć możliwość rozdawania reputacji, dobrze że to padło.


Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 30.05.2014 - 18:50


#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 D.K. stwierdziła, że Regulamin nie określa zasad przyznawania reputacji, więc nie można ukarać danego użytkownika za notoryczne minusowanie.

 

No, tak ale Regulamin (przez duże R) tworzony jest przez... No, właśnie.

Więc powoływanie się na niego, o tyle jest słuszne o ile zabezpiecza on prawa wszystkich zainteresowanych stron. Rozumiem, że forum jest prywatne, a my jesteśmy tylko jego gośćmi i jako tacy, powinniśmy się stosować do zasad wprowadzonych przez właściciela / gospodarza - to jest ok.

Ale, tak jak w życiu, jeżeli gospodarz chce żeby jego goście czuli się u niego dobrze, to powinien dać również coś od siebie. Nie musi to być od razu nerka - czasami wystarczy nie pozwolić swojemu pieskowi na podgryzanie kostek tych, których zaprasza do siebie.


Bez przesady...

Chodzi o zasady.


Użytkownik pishor edytował ten post 30.05.2014 - 20:02




#14

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Chodzi o zasady.

Zasady nie zostały złamane, nawet nagięte.

 

Jaka jest różnica? Wspominamy o tym że ktoś na urlopie minusuje innych i inni nie mogą się odegrać na nim bo nic nie pisze bo nie może. 

To tak samo jak z osobą która minusuje i nie pisze bo nie chce lub nie ma czasu. Zezwolicie na jedno ja będę żądał drugiego a następnie ktoś inny poszerzy zakres roszczeń.

Zresztą krzyk o kilka minusów...



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sprowadzajmy tego do kwestii "kilku minusów" - bo co one mogą zmienić w naszym życiu? 

Nic. Dosłownie i literalnie - NIC.

Ale umówmy się, skoro zdecydowaliśmy się brać udział w tej zabawie pt. forum (bo to zabawa jest - i nic więcej), skoro zgodziliśmy się na przestrzeganie zasad tej zabawy, skoro według tych zasad organizujemy nasze uczestnictwo w tym forum, to nie udawajmy, że nas nie interesuje, że ktoś próbuje odreagowywać swoje frustracje z realnego życia naszym kosztem.

Nie wiem czy te frustracje wynikają z kwestii "bo zupa była za słona" albo "bo ona mnie nie kocha" ale, szczerze mówiąc - nawet nie chcę wiedzieć.

Nie moja sprawa bo, każdy ma jakieś problemy. Ja również  - ale nie przenoszę ich na plac zabaw pt. forum.

I tego samego oczekuję od innych. Bo nie jestem tu po to, żeby moim kosztem leczyli oni swoje kompleksy, typu: niemoc w łóżku, zła sentencja na obrączce, czy nadwaga przyszłej żony (przykładowo).

Jestem tu po to, żeby się oderwać na chwilę od realnego życia - bo taką mam fantazję, potrzebę i ochotę.

I mierzi mnie, że ktoś, kogo nie stać na wyartykułowanie kilku prostych i nieskomplikowanych zdań, w JAKIMKOLWIEK temacie, próbuje to sobie zrekompensować moim kosztem.

Bo, niby dlaczego miałbym zgadzać się na to, żeby jego szara, przaśna i mało perspektywiczna egzystencja miałby być bardziej  kolorowa dzięki temu, że zamiast pogonić swoją nadmiernie wypasioną wybrankę do zajęć ruchowych, będzie to sobie zastępował substytutem tych dwóch minusów na sesję?






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych