Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciemnogród czyli psi smalec


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

#106

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

" ja widzę ,że ty masz problem z zrozumieniem jakie możliwości ma organizacja pozarządowa . Na początek proszę się do edukować...."

I to właśnie dowodzi że nie rozumiesz waść o czym piszesz i nie rozumiesz co czytasz.Non-profit-BEZ ZYSKU.
Dyskusja była o psim smalcu ale trol przekierował ją w wygodnym dla siebie kierunku:GMO i organizacje pozarządowe.
Jak mawiają mądrzy ludzie:nie dyskutuj z idiotą bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

 

obraza.gif

Proszę nie wyzywać nikogo od idiotów. 

Ja rozumiem, że temat wywołał sporą dyskusję a założycielem tematu jesteś ty, jednak nie upoważnia cię to do obrazy.

TheToxic


  • 3



#107

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Mój organizm jedząc ją nie rozróżni DNA z dodatkowym genem od DNA go pozbawionego. Żadna żywność nie była tak przebadana jak żywność genetycznie modyfikowana – bo nikt nie robi np. testów toksykologicznych na myszach czy szczurach nowych odmian kukurydzy czy groszku. Natomiast intensywnie testuje się odmiany uzyskiwane technikami inżynierii genetycznej. Wbrew szeptanej propagandzie nie ma powtarzalnych prac naukowych wykazujących szkodliwość spożywania produktów robionych z GMO. ,,
http://studioopinii....ne-genetycznie/

Kilka lat temu komitet biotechnologii PAN wydał stanowisko gdzie stwierdza, że gmo nie jest szkodliwe dla zdrowia.
Profesorowie z Pan nie wiedzą, że gmo jest aż tak bardzo szkodliwe, że miliony ludzi choruje na raka?

Ja wiem skąd te negatywne opinie o gmo. Kiedy w google wpisze się to hasło, to pierwsze linki od góry głoszą ,, gmo zabija, gmo śmierć,,
A ludzie łykają te bujdy, nie potrafią samodzielnie sprawdzić gdzie jest prawda.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.08.2017 - 20:24

  • 0



#108

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobił się offtop proszę państwa. rozumiem, że miał to być przykład lecz proponuję wrócić do wątku głównego.





#109

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Natomiast tam gdzie GMO nie ma, występowanie nowotworów jest niższe.  Więc  proszę cię trollu czytaj z zrozumieniem , bo jak widzę , to nie ogarniasz tematu ...

 

Kolega widze, ze sobie nie radzi to ja moze dam taki zagadkowy hincik, protip.

W Tadzykistanie, Turkmenistanie, Bahrainie czy Yemenie statystyki jasno wskazuja, ze ilosc gwaltow per 100 000 mieszkancow jest dziesiatki (lub setki) razy nizsza niz w wiekszosci europejskich krajow. Czy to oznacza, ze te kraje znalazly cudowny przepis na powstrzymanie zboczencow od takich czynow.. czy moze po prostu statystyka jest niemiarodajna poprzez zalosnie niska wykrywalnosc takich przestepstw (ktore sa tam na porzadku dziennym)?

 

Z GMO jest sytuacja podobna jak do tych szczepionek. Wszedzie pelno krzykaczy, kazdy bedzie mowil, ze GMO i szczepionki morduja i w ogole to zlo prosto od szatana, ale ciagle nie ma nikogo kto by te mordercze substancje zdemaskowal i pokazal czarno na bialym co jest not yes. 


Użytkownik xMaster edytował ten post 26.08.2017 - 21:05

  • 1

#110

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poprawność polityczna???Kiedy pojawia się nowy i zaczyna obrażać to jest ok-moderacja otrzymywała zgłoszenia i cisza..Teraz piszę o zdaniu starszych,mądrych ludzi-do nikogo personalnie to obraza i wyzwiska...Ech...co tu się porobiło...
  • 2



#111

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę, że jest problem. Ostatni proszę o powrót do wątku głównego. 

 

 

@xMaster to już drugi raz jak po zielonym komunikacie znów prowadzisz offtop. Trzeciego niech nie będzie.

@Magda72 od skarg i zażaleń służy opcja PW





#112

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 

Sam nie ogarniasz tematu, trollu. W krajach rozwijających się wykrywalność nowotworów jest niższa, nie prowadzi się też w nich autopsji tak często, jak w krajach rozwiniętych. Dlatego statystyki mają zaniżone.

Chcesz powiedzieć że Polska,  Szwajcaria , albo Izrael  to państwa zaściankowe gdzie rzekomo wykrywalność jest niższa ? Nawet  tego nie będę komentował...  bo sam się kompromitujesz  i na dodatek obrażasz te państwa..

 

Mój kochany w dzisiejszych czasach USA technologicznie jest już nikim bo chiny w produkcji już ich dawno przegonili ... Dodatkowo w USA zarobki są niższe niż w takich Niemczech . USA to praktycznie państwo martwe ..., które oddycha bo pasożytuje jeszcze na innych ...

 

To są wymysły, a nie fakty. Ja też mogę napisać, że jedzenie zwykłych pomidorów odpowiada za 80% przypadków nowotworów.

To proszę przedstawić na to dowody, bo jak na razie nie ustosunkowałeś się do moich np. odnośnie pszczół :)

 

I to właśnie dowodzi że nie rozumiesz waść o czym piszesz i nie rozumiesz co czytasz.Non-profit-BEZ ZYSKU.

Komuś tutaj za bardzo żyłka popuściła ... Może melisa na uspokojenie ? Ja ci napisałem jakie mają możliwości fundacje i że nie są w żaden sposób ograniczone do non -profil  - a jeżeli nawet to tylko na własne życzenie bo tak im lepiej ... Podałem konkretne rozwiązanie jakie mogą zastosować , a skoro nie chcą to już nie mój problem . Widocznie im tak lepiej ....

 

,,Mój organizm jedząc ją nie rozróżni DNA z dodatkowym genem od DNA go pozbawionego.

No tak GMO zabija owady ,ale dla człowieka nieszkodliwe. Koń by się uśmiał ... :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:

 

 Wbrew szeptanej propagandzie nie ma powtarzalnych prac naukowych wykazujących szkodliwość spożywania produktów robionych z GMO. ,,

Więc proszę o badania ... Jak mają takie badania wyglądać ?  Proszę na plantacji z rzepakiem  GMO umieścić 400 rodzin  pszczelich ,a po sezonie przeliczyć ile rodzin przetrwało ....  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:  To są prawdziwe badania ...  To samo z opryskami , twierdzisz że są nieszkodliwe ? To proszę się ich napić .... .

Strasznie kozaczycie - że to nie szkodliwe , to czego się obawiacie  ?

 

Pokażcie że macie jaja .

 

Kilka lat temu komitet biotechnologii PAN wydał stanowisko gdzie stwierdza, że gmo nie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co jeszcze?  Może Raport finansowany przez Komisję Europejską ? :szczerb: :szczerb: :szczerb: To przecież same autorytety  :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:

To ci  sami ludzie którzy wmawiają nam że marchewka to owoc a ślimaki to ryby. Ciężko to więc traktować poważnie.


Jak badania sponsorowane przez firmy które to produkują można uznać z wiarygodne

http://www.icppc.pl/...ani-twardowska/

 

Wszedzie pelno krzykaczy, kazdy bedzie mowil, ze GMO i szczepionki morduja i w ogole to zlo prosto od szatana, ale ciagle nie ma nikogo kto by te mordercze substancje zdemaskowal OMG

OMG ... Przecież lekarz przed szczepieniem informuje pacjenta o możliwych powikłaniach , ryzykach jakie mogą wystąpić.  Nawet producent szczepionek tego nie ukrywa  ( zamieszczając pełną listą możliwych skutków ubocznych, łącznie z zapaleniem opon mózgowych  )  . Nazwanie tego bezpiecznym dla zdrowia jest manipulacją słowną,  albo brakiem z twojej strony podstawowej wiedzy ...  Totalnie widzę ,że odleciałeś ...

 

W Tadzykistanie, Turkmenistanie, Bahrainie czy Yemenie statystyki jasno wskazuja, ze ilosc gwaltow per 100 000 mieszkancow jest dziesiatki (lub setki) razy nizsza niz w wiekszosci europejskich krajow. Czy to oznacza, ze te kraje znalazly cudowny przepis na powstrzymanie zboczencow od takich czynow.. czy moze po prostu statystyka jest niemiarodajna poprzez zalosnie niska wykrywalnosc takich przestepstw (ktore sa tam na porzadku dziennym)?

CO ma wspólnego ilość wykrytych, ujętych   sprawców gwałtów  z ilością    zgłoszonych przypadków gwałtu  jakie mają miejsce? TO są dwie różne pozycje  zawarte w tabeli statystycznej.
Kolejna twoja kompromitacja.

 


 

 


Widzę, że jest problem. Ostatni proszę o powrót do wątku głównego.

Gdyby udzielający się pisali na temat to nie było by problemu ... To jest mój ostatni wpis i mam nadzieję ,że nikt nie będzie z niego zbaczał ..

 

 

offtop.gif

TheToxic


  • -3

#113

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Poprawianie "natury" przez firmy ma na celu tylko zwiększenie zysków i nic nie ma za darmo. Jak coś rośnie znacznie szybciej i jest większe niż w naturalna odmiana to zawsze jest to kosztem czegoś. Ja uważam że żywność GMO powinna być specjalnie oznakowana aby każdy mógł wybrać. Oczywiście koncerny będą dążyły w celach uzyskania maksymalnego zysku aby nie było oznaczeń w ten sposób normalna żywność zostanie wyparta z powodu konkurencji. Wtedy nie będzie już wyboru.

 

offtop.gif

TheToxic


  • 0

#114

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Widzę że temat zszedł na psy :)) Troszkę nie mialemm czasu ostatnio, ale nadal mam pytanie do @animale

A skąd ta wiedza?

 

 

A dlaczego miałoby cię to interesować ? ... nawet domyślam się po co chcesz to wiedzieć ...

 

 

 

 

 Nie nie domyślasz się. I nie odpowiedziałeś na pytanie. Napisałeś:

 

Wszystko, dnia 25 Sie 2017 - 15:24, napisał:

  

 

Jeśli jednak zwierzęta mają być zabijanie, to powinno się to odbywać jak najszybciej, żeby zwierzę nie cierpiało

.

I tak się to odbywa , wszystko zgodnie z zasadami.

Nawet w Polsce mimo zakazu  jest kilka ubojni (a co za tym idzie braku jakiejkolwiek kontroli z strony służb ) , gdzie miesięcznie zabija się po 100 - 140 psów, a w sezonie nawet po 400 -500  i  żadne zwierzę nie cierpi ...

 

 Więc pytam skąd czerpiesz tą wiedzę. Piszesz o kilku ubojniach. Czyli jak to wygląda? stodoła wyłożona wełną mineralną żeby sąsiedzi nie słyszeli skowytu psów?

 Napisałeś:

 

żadne zwierzę nie cierpi ...

 Więc jak są uśmiercane? Małe dzieci zagłaskowiują je na śmierć? Czy jak?

 

 Ludzie gadajo :) że w okolicach Krakowa psi smalec jest popularny. Wiem to od kilu mieszkańców tamtych rejonów. I od nich wiem także że najlepiej działa smalec od psów zabitych po "staremu" Ponoć wszyscy o tym wiedzą, tylko nikt o tym nie mówi. Taka tam tradycja zbanowana przez prawo.

 

 

nawet domyślam się po co chcesz to wiedzieć ...

 

 Nie nie domyślasz się. Nie jestem zainteresowany kupnem psiego smalcu.


  • 2



#115

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Gdybym Ci udzielił tak szczegółowych informacji  to te mogły by zostać wykorzystane do wytypowania określonych miejsc na terenie Polski . Jak już wspomniałem wcześniej ten proceder jest w Polsce nielegalny – ostrożności nigdy za wiele …,a służby na 100% monitorują forum ...

 

Robi się to np. pistoletem do uboju . Jest wiele sposobów


Użytkownik animale edytował ten post 31.08.2017 - 21:10

  • -3

#116

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli tak jak podejrzewałam masz z tym procederem wiele wspólnego...To co piszesz wystarczy by mieć pewność.
  • 0



#117

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybym Ci udzielił tak szczegółowych informacji  to te mogły by zostać wykorzystane do wytypowania określonych miejsc na terenie Polski . Jak już wspomniałem wcześniej ten proceder jest w Polsce nielegalny – ostrożności nigdy za wiele …,a służby na 100% monitorują forum ...

 

Robi się to np. pistoletem do uboju . Jest wiele sposobów

 

 A to może opisz jak działa taki pistolet. Bo mam wrażenie że nie bardzo wiesz o co chodzi, a i może parę innych sposobów. skoro jest ich wiele.  Tak się składa że jeden, z moich kolegów pracował w rzeźni. Sporo mi opowiedział na temat szczegółów uboju świń, krów i owiec.   


  • 1



#118

Taper.
  • Postów: 293
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każda kultura tworzy własne kręgi, gdzie dopuszcza rzeczy i zjawiska nie do przyjęcia w innych kulturach. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W naszym kręgu kulturowym spożywanie psiego sadła nie należy do głównego nurtu kulinarnego, to raczej taki medyczny folklor.

Tak, przy okazji - czy szanowni dyskutanci zauważyli, że rozmawiają o psim smalcu od 29 maja 2014? ;)


  • 0

#119

animale.
  • Postów: 77
  • Tematów: 2
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

 A to może opisz jak działa taki pistolet.

Znaczy co? chcesz z tego czerpać satysfakcje seksualną, czy masz taki fetysz, że jarają cię takie opisy szczegółowe, jak dwóch panów wchodzi do boksu, a może piszesz artykuł i zamierzasz opluwać zwolenników, informacji brakuje?

 

Tak się składa że jeden, z moich kolegów pracował w rzeźni. Sporo mi opowiedział na temat szczegółów uboju świń, krów i owiec.  

To jak masz kolegę to po co mnie pytasz ?  Poproś go niech ci pokaże np. Radicala, szczypce itd.   ?

 

To są zasady, normy, które nie tylko obowiązując w Polsce, ale i w całej UE, gdzie śmierć trwa z jedną sekundę, nic się nie czuje .. Tylko w Izraelu stosuje się brutalniejsze metody ( ubój rytualny ) podrzynanie gardła nożem .., na oczach małych dzieci ...

 

Jak już tak bardzo się oburzasz to proponuję sprawdzić co robi np. Komorowski, to jest dopiero okrucieństwo polowanie na zwierzęta , dobijanie na miejscu.

Zwierzę umiera nawet 30 minut, a nie przez jedną sekundę

http://www.fakt.pl/w...polowan/kz0gxym

http://www.fakt.pl/w...-poluje/pt17dz7

 

Niestety z wami jest taki problem, że wam nigdy nic nie pasuje. Fabryki przeszkadzają, bo hałas, autostrad nie wolno budować bo żabki, rzek nie można regulować bo rybki, drzew nie wolno ciąć bo należy chronić kornika itd.

 

Po pierwsze to zagalopowałeś się za daleko z tym tekstem do PanaJuzka, po drugie nie politykujemy także radzę odpuścić sobie teksty o byłym prezydencie.

 

upomnienie.gif

TheToxic


  • -5

#120

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 A to może opisz jak działa taki pistolet.

Znaczy co? chcesz z tego czerpać satysfakcje seksualną, czy masz taki fetysz, że jarają cię takie opisy szczegółowe, jak dwóch panów wchodzi do boksu, a może piszesz artykuł i zamierzasz opluwać zwolenników, informacji brakuje?

 

 

Nie obarczaj mnie swoimi fantazjami, proszę. Spytałem o to bo widzę że naciągasz, fakty i zmyślasz informacje. A na konkretne pytania reagujesz agresją. Staram się po prostu zweryfikować twoją wiarygodność. Jeżeli wygłaszasz tezy nie poparte żadnymi faktami, to chyba oczywiste że ktoś może zadać szczegółowe pytanie. Także zluzuj majtasy, i pisz jak dorosły.

 

 

To jak masz kolegę to po co mnie pytasz ?  Poproś go niech ci pokaże np. Radicala, szczypce itd.   ?

  Nie wszystko można wyczytać w necie. Dlatego że ów kolega opowiadał mi to i owo, mam wiedzę na temat niektórych szczegółów działania tych urządzeń i nie znajdziesz tego w necie. A spytałem o pistolet, gdyż o nim wspomniałeś, a koleś głównie bydło zabijał, więc coś tam wiem na temat tego konkretnego narzędzia. 

 

 

o są zasady, normy, które nie tylko obowiązując w Polsce, ale i w całej UE, gdzie śmierć trwa z jedną sekundę, nic się nie czuje .. Tylko w Izraelu stosuje się brutalniejsze metody ( ubój rytualny ) podrzynanie gardła nożem .., na oczach małych dzieci ...

 Nie tylko w Izraelu. ale we wszystkich krajach muzułmańskich i nie tylko. Polska, do nie dawna była największym producentem mięsa Halal w europie. A ubój Halal niewiele się rożni od uboju Koszernego. I skąd ty te dzieci wziąłeś :facepalm:  żeby podbić znaczenie swoich wywodów?  Słabo.

 

 

Niestety z wami jest taki problem, że wam nigdy nic nie pasuje. Fabryki przeszkadzają, bo hałas, autostrad nie wolno budować bo żabki, rzek nie można regulować bo rybki, drzew nie wolno ciąć bo należy chronić kornika itd.

 Z wami to znaczy z kim? Osobiście nie mam problemów  z tym co opisałeś (no może poza kornikiem, bo to bzdura) Dodatkowo myślistwo jako zabawa, czy też hobby, też wzbudza moją niechęć, ale naparzanie psa kijem tylko po to żeby smalec lepiej odchodził??? to przekracza granice mojego zrozumienia.

 

 

I bez spinki proszę. Jak masz znowu pluć jadem, to lepiej nie pisz wcale. :*


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)