Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ateizm

ateizm rodzice problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co znaczy zamykać się? Wystarczy oddzielać, tak samo jak to dzieje się w naszym świecie. Kolejny prosty przykład... Dla bakterii środowisko życia w naszym organizmie poddawane jest innym prawom niż środowisko zewnętrzne, nasze ciało stanowi dla bakterii inny wszechświat, ale to nie przeszkadza jej żyć w jednym i drugim. Dlaczego świat dogmatów, czy wyobrażeń ma być mniej realny o tego materialnego i namacalnego? Przecież wszystko opiera się na odczuciach i udowodnione jest, że gdyby zamknąć umysł człowieka w wirtualnej rzeczywistości, to nie byłby w stanie odróżnić czy zorientować się czy żyje w świecie rzeczywistym czy wirtualnym. Załóżmy, że ta osoba w wirtualnym świecie wierzy, że istnieje inny świat, ale nie jest w stanie tego w żaden sposób udowodnić, po prostu to sobie wyobraziła, ale to nie pozbawia jej świadomości istnienia i pełnego korzystania ze świata, który odbiera bezpośrednio. Celem mojego uczestniczenia w dyskusji nie jest przekonywanie, czy wmawianie, czy powinno się wierzyć, czy nie wierzyć, bo pozostawiam to kwestii indywidualnej, wiara nie jest dla każdego. Chciałem jedynie uzmysłowić założycielowi tematu, że istnieje wybór i można wierzyć zachowując jednocześnie racjonalność w materialistycznym i stricte naukowym postrzeganiu rzeczywistości.
  • 1

#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego świat dogmatów, czy wyobrażeń ma być mniej realny o tego materialnego i namacalnego?


Ponieważ jest światem dogmatów i wyobrażeń. Możemy sobie żyć jak chcemy, tylko że potem okazuje się że pielgrzymujemy do matki boskiej z zacieku na oknie, adorujemy członki zmarłych ludzi w złotych szkatułkach, w ustalaniu swojego życia słuchamy się kapłanów.
  • 1



#18

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że świat, który postrzegamy naszymi zmysłami jest realny? Świat owada wygląda inaczej niż nasz, bakterii jeszcze inaczej, a świat kwantów pozostaje kompletną zagadką nawet dla największych umysłów naszych czasów. Więc interpretacja świata zależna jest od zmysłów i zdolności do przetwarzania tych informacji i bodźców, które jesteśmy w stanie odebrać. Nie ma zatem większej różnicy między bakterią, a człowiekiem dla istoty, która potrafiłaby odbierać te wszystkie bodźce, wymiary i pojmować je jednocześnie. Co nie znaczy, że ja akurat wierzę, że taka super istota jest Bogiem. Myślę, że dalsza polemika w tym zakresie jest bezsensowna. Jeśli ktoś nie rozumie, że człowiek wierzący może jednocześnie przynajmniej na równi odbierać rzeczywistość 5 zmysłów, tak jak osoba niewierząca to naprawdę nie ma o czym dyskutować.
  • 3

#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że świat, który postrzegamy naszymi zmysłami jest realny? Świat owada wygląda inaczej niż nasz, bakterii jeszcze inaczej, a świat kwantów pozostaje kompletną zagadką nawet dla największych umysłów naszych czasów.

Zawiłe próby argumentowania czegoś, czego argumentować się nie da. Każda wiara to system dogmatów wymyślonych przez człowieka dla zrozumienia praw którymi rządzi się świat. Każda wiara jest zmyślona. Gdyby tak nie było to na świecie istniałaby tylko jedna prawdziwa religia.
Religii istnieją tysiące odłamów i nikt nie jest w stanie stwierdzić że jedna jest bardziej prawdziwa od drugiej. Z logicznego punktu widzenia istnienie tysięcy religii, o odmiennych dogmatach i wartościach wyklucza istnienie jednej prawdziwej wiary.
Nie mieszajmy do tego postrzegania zmysłami, bo to one właśnie nas mylą. Zmysły są ułomne, a mózg dokłada swoje przy interpretacji danych. Jedyną możliwością odkrycia prawdy jest zdanie się na obiektywne i oddzielone od subiektywnego postrzegania ludzkiego umysłu badania naukowe. Świat liczb i wzorów jest jedynym co może dać nam prawdziwy obraz rzeczywistości. Argumentowanie istnienia jakiegokolwiek boga naszymi zmysłami jest bezcelowe. Ludzie widzą różne rzeczy, białe myszki, goniące ich smoki czających się za rogiem agentów. Mózg płata figle i potrafi nieźle namieszać w odbiorze rzeczywistości. Dlatego nie uznaje takich argumentów.


Jeśli ktoś nie rozumie, że człowiek wierzący może jednocześnie przynajmniej na równi odbierać rzeczywistość 5 zmysłów, tak jak osoba niewierząca to naprawdę nie ma o czym dyskutować.

Ktoś tutaj powiedział że człowiek wierzący nie potrafi odbierać rzeczywistości pięcioma zmysłami? Jasne że potrafi. Ale zmysły są ograniczone, mózg subiektywnie interpretuje dane i jest podatny na manipulacje.
Więc argument z działu "czułem to" jest automatycznie do odrzucenia.
  • 2



#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najostrzej ten kontrast zaznacza się w miejscach, gdzie niewierzący w zacieku na ścianie widzi potrzebę naprawy dachu, a wierzący otaczają go wianuszkiem modlitewnym, nakładają kwiatową ramkę i palą świeczki.

 

 

40-letnia sosna rośnie w środku lasu, prowadzą do niej drogi przeciw pożarowe numer 3 i 8. Potem drzewa oznaczone przez mieszkańców czerwonymi wstążkami. Sucha sosna stoi za głębokim na prawie dwa metry wykopem, przyjezdnemu trudna ją odnaleźć. Miejscowi nie mają już z tym problemu. Z daleka na pniu widać jak gdyby postać Czarnej Madonny, pień przepasany jest czarnym różańcem.

Bliżej obraz się rozmywa. Są tylko mazy. - Matuchna, gdzieś tu do nas przyszła - pyta się Maria Deska z Miedźna. I dodaje. - To cudowny widok. Po lewej Dzieciątko trzyma, ma tak samo poważną twarz jak Matka Boska z Częstochowy, widać jej suknię, ma ciemną twarz.

Leśnicy nie wierzą w cud, wierzą za to w przyrodę. - To zwykły wyciek żywicy na sęku, to są przebarwienia - tłumaczy Jerzy Mikłowski, nadleśniczy z Kłobucka. I dodaje. - Ludziom trzeba pozostawić swobodę w ocenie tego zjawiska. Ten wyciek ułożył się w jakiś obraz.

Leśnicy mówią, że każdego dnia do lasu pielgrzymują kolejne osoby, modlą się pod drzewem. Są kłopotliwi, bo śmiecą i łamią zakaz wjazdu do lasu. http://klobuck.nasze...eb881d4d4dd1a07

 

Zabrze 1997 - przebarwienie na szybie:

635132209889400000.jpg

 

I tłum wiernych:

635132212419870000.jpg

 

I każdy ma pięć zmysłów.


  • 1



#21

shousner.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najostrzej ten kontrast zaznacza się w miejscach, gdzie niewierzący w zacieku na ścianie widzi potrzebę naprawy dachu, a wierzący otaczają go wianuszkiem modlitewnym, nakładają kwiatową ramkę i palą świeczki.

 

 

40-letnia sosna rośnie w środku lasu, prowadzą do niej drogi przeciw pożarowe numer 3 i 8. Potem drzewa oznaczone przez mieszkańców czerwonymi wstążkami. Sucha sosna stoi za głębokim na prawie dwa metry wykopem, przyjezdnemu trudna ją odnaleźć. Miejscowi nie mają już z tym problemu. Z daleka na pniu widać jak gdyby postać Czarnej Madonny, pień przepasany jest czarnym różańcem.

Bliżej obraz się rozmywa. Są tylko mazy. - Matuchna, gdzieś tu do nas przyszła - pyta się Maria Deska z Miedźna. I dodaje. - To cudowny widok. Po lewej Dzieciątko trzyma, ma tak samo poważną twarz jak Matka Boska z Częstochowy, widać jej suknię, ma ciemną twarz.

Leśnicy nie wierzą w cud, wierzą za to w przyrodę. - To zwykły wyciek żywicy na sęku, to są przebarwienia - tłumaczy Jerzy Mikłowski, nadleśniczy z Kłobucka. I dodaje. - Ludziom trzeba pozostawić swobodę w ocenie tego zjawiska. Ten wyciek ułożył się w jakiś obraz.

Leśnicy mówią, że każdego dnia do lasu pielgrzymują kolejne osoby, modlą się pod drzewem. Są kłopotliwi, bo śmiecą i łamią zakaz wjazdu do lasu. http://klobuck.nasze...eb881d4d4dd1a07

 

Zabrze 1997 - przebarwienie na szybie:

635132209889400000.jpg

 

I tłum wiernych:

635132212419870000.jpg

 

I każdy ma pięć zmysłów.

To co tutaj przedstawiłeś wygląda tak :

- Żałosne otumanione bydło* - nie obrażając nikogo.

- I jakaś nieumyta szyba, nasz ludzki mózg jest zdolny rozpoznawać twarze w różnych rzeczach, np . W liściach,_jakimś piasku czy na drzewach, na fotografiach itd. Nie sądzę, by to było prawdziwe, być może ktoś sobie takie coś po_prostu zrobił.

 

Aż tak mocno zwątpiłem, że sobie chyba wytatułuję wytatuuję symbol ateizmu... to wszystko jest smieszne a zarazem żałosne :-)

 

Miłego dnia oraz weekendu !

 

7.8 Zabronione są wszelkie formy rasizmu i nietolerancji tj. wypowiedzi antynarodowe i szerzące nienawiść, wypowiedzi wulgarne odnoszące się do innych nacji, kolorów skóry, wierzeń, osób, wypowiedzi obraźliwe skierowane pod adresem innych Użytkowników Forum.

upomnienie.gif

I naucz się pisać po ludzku.

 

Blitz Wolf


  • 0

#22

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szanowni Państwo komentujący... coraz mocniej i z pewną dozą niedowierzania(sic!) dochodzę nieśmiało do smutnej konkluzji, a mianowicie, że nie czytacie Państwo ze zrozumieniem. Bo od samego początku mocno podkreślam oddzielanie wiary o logiki, czego Państwo jakoś nie są w stanie dostrzec. Usilnie staracie się dowieść wyższość logiki nad wiarą co nie jest przedmiotem dyskusji. Uprzejmie apeluję więc, o większą uwagę, byśmy nie musieli tracić swego cennego czasu, na jałową dyskusję.
  • 0

#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzisz, nie masz argumentów w sprawie - zaczyna się zwyczajowe religijne pierdu pierdu.
Dlaczego mam wyłączać logikę przy sprawach wiary?
  • 1



#24

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A może jednak uwierzysz w błąd swojego umysłu i przeczytasz od początku jeszcze raz wszystkie moje komentarze ze zrozumieniem? Tam znajdziesz odpowiedź.
  • 0

#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałem, zrozumiałem jak umiałem, odpowiedziałem. Może mi wytłumaczysz, możliwe że używasz na tyle zawiłych środków stylistycznych, że nie jestem w stanie pojąć Twojego punktu widzenia.
  • 0



#26

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałeś że interpretacja świata zależy od zmysłów - ja pokazałem że można mieć takie same zmysły jak inni i widzieć matkę boską w zacieku na szybie. Czyli że nie - interpretacja doznań zmysłowych nie zależy od zmysłów tylko od umysłu, a ten może być nakierowany na określoną interpretację za sprawą dogmatów i wiary.


  • 1



#27

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie doczytałeś, lub nie czytasz ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz.
  • 0

#28

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

@hummin Nie istnieje wiara bez logiki. Język powstał dzięki logice, twoje zrozumienie świata na około opiera się na logice. Nawet udowadnianie że wiara ma sens jest tworzone przy pomocy logiki.


  • -1

#29

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesteś dziś w nastroju niedyskutowalnym. :D

 

3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

offtop2.gif

 

Blitz Wolf


  • 1



#30

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Najważniejsze dojść do wniosku że księga wymyślona przez człowieka kilka tysięcy lat temu i modyfikowana przez stulecia nie może rządzić naszym umysłem. Wgłębiaj się w temat dalej, a staniesz się w pełni świadomym ateuszem. Pielęgnuj w sobie racjonalizm i otwartość na nawet najbardziej bolesną prawdę - a przejdziesz życie pełniej.

 

Kolego @shousner, tylko zobacz co napisał zwolennik "oświeconego rozumu":

 

 

Najważniejsze dojść do wniosku że księga wymyślona przez człowieka kilka tysięcy lat temu i modyfikowana przez stulecia nie może rządzić naszym umysłem

 

Sądzisz, żył przy pisaniu i stąd jego wiedza o jej wiarygodności?

...bzdura.

Na dodatek śmie wypowiadać się za wszystkich.

...puk puk!

 

 

Pielęgnuj w sobie racjonalizm i otwartość na nawet najbardziej bolesną prawdę - a przejdziesz życie pełniej.

 

Ciekawym tu nie jest w co wierzy piszący, lecz dlaczego zakłada, że to co w jednostkę wpojono powinno być jedynie słuszną ideą,

skoro na wyciągnięcie ręki mamy przykład przeczący tejże myśli i mówiący zupełnie coś innego.

 

 

- Miarą naszego chrześcijaństwa jest zdolność przebaczenia – powiedział w rozmowie z KAI ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Polowej WP.

 

Kapelan ujawnia okoliczności przyjęcia przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego sakramentów świętych oraz wyjaśnia motywy, jakimi kieruje się Ordynariat Polowy sprawując Mszę św. w dniu jego pogrzebu.

 

KAI: Czy może Ksiądz wyjaśnić dlaczego pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego rozpoczyna się od Mszy św.?

 

Ks. dr Jan Dohnalik: Sądzę, że w odpowiedzi na to pytanie powinienem potwierdzić informację o przyjęciu przez generała Wojciecha Jaruzelskiego sakramentów świętych. Chciałbym podkreślić, że o spowiedź i pozostałe sakramenty generał poprosił kapelana wojskowego całkowicie świadomie i dobrowolnie. Ten fakt sakramentalnego pojednania z Bogiem jest wielką łaską wymodloną przez wiele osób. W katedrze polowej przez wiele miesięcy odprawiano Msze święte w intencji generała Wojciecha Jaruzelskiego. Wiem też o wielu wspólnotach zakonnych i wiernych świeckich, którzy modlili się o łaskę nawrócenia dla niego.
Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego nie można odmówić pogrzebu kościelnego człowiekowi ochrzczonemu, który przed śmiercią okazał oznaki pokuty, nawet jeśli wcześniej jego życie było dalekie od praktykowania wiary.

 

Rozumiesz coś z tego??

 

p.s. Za - http://www.ordynaria.../598_17932.html


Użytkownik Lustro edytował ten post 01.06.2014 - 20:58

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ateizm, rodzice, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych