Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dowody oficjalnej wersji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#301

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a w ostatnim nie wiem czy 400metrów wierzy miało zrobić 20 metrową górkę gruzu nie rozsypując sie na boki.


Sosnę tak ale brzozy i buku nie obalą, ;p  to one są od obalania


Użytkownik luk26 edytował ten post 15.09.2014 - 00:40

  • 0

#302

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie to. 

 

Oglądałem w sumie ze sceptycznym nastawieniem.. Pod koniec jednak zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać. 

 

Skoro świadkowie twierdzą, że widzieli samolot lecący w sposób, który uniemożliwiłby strącenie lamp.... Dziwne. 

 

 

 

Co do temperatur pod gruzami WTC - Dochodziły one do 2800*F i to ładnych kilka dni po. 

 

http://911myths.com/...olten_steel.jpg Sam fakt stali rozgrzanej do czerwoności jest zastanawiający. 

 


Użytkownik Mortalis edytował ten post 16.09.2014 - 11:58

  • 0

#303

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Sam fakt stali rozgrzanej do czerwoności jest zastanawiający.

700-800 stopni Celsjusza, co jest w tym takiego zastanawiającego?


  • 0

#304

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Miesiąc po zawaleniu??


  • 0

#305

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W kupie azbestu?


  • 0



#306

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"jeziora" roztopionej stali? Spoko, niby stal była tylko osłabiona, ale w gruzach się stopiła. Brzmi to niezwykle sensownie. 


Użytkownik Mortalis edytował ten post 16.09.2014 - 22:22

  • 1

#307

Bohun.
  • Postów: 229
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Miesiąc po zawaleniu??

Obala to w jakiś sposób teorię rządową?  Potwierdza teorię spiskową, jeżeli tak to którą i w jaki sposób?

Nie znam angielskiego więc ciężko mi się ustosunkować do filmiku który podałeś ale jeżeli gruzowisko się paliło to stal mogła mieć te 700 stopni.


  • 0

#308

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No wiesz. Według wersji oficjalnej stal została osłabiona. W gruzach odnaleziono "jeziora/płynące rzeki" roztopionej stali. Coś tu się ze sobą gryzie. 


  • 1

#309

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po dotarciu na miejsce strażacy mówili że spokojnie poradzą sobie z pożarem,więc teraz pytanie czy postawili zła diagnozę czy tego ogień nie był aż tak widoczny a temperatura odczuwalna...



wiem,że pewnie już przerabiane ale właśnie tutaj poruszają temat o którym piszecie tj kolumnach i temperaturze..jak wynika z filmu wysokie temeratury były także w 7


  • 0

#310

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po dotarciu na miejsce strażacy mówili że spokojnie poradzą sobie z pożarem,więc teraz pytanie czy postawili zła diagnozę czy tego ogień nie był aż tak widoczny a temperatura odczuwalna...

To jest rzeczywiście ciekawa kwestia, którą (min) omawialiśmy w tym temacie

 

Wspomniane relacje pochodzą od dowódcy batalionu Orio Palmera, który po dotarciu na 78 piętro wieży południowej, stwierdził, że "sytuacja jest do opanowania" i potrzebne są do tego tylko dwa "prądy wodne".

Palmer był najprawdopodobniej jednym z kilku tylko strażaków, którym udało się dotrzeć tak wysoko, więc tylko jego relacja (przekazana tuż przed zawaleniem się budynku) może świadczyć o skali pożarów w rejonie uderzenia samolotu.

Niestety, poniósł on śmierć w trakcie kolapsu WTC2, więc możemy się opierać tylko na jego meldunku radiowym.

 

Trudno jednak przypuszczać żeby strażak z takim doświadczeniem, sprawujący na dodatek stanowisko dowódcze nie wiedział o czym mówi i nie potrafił oszacować sytuacji w płonącym budynku.


  • 0



#311

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co czytałem, powodem utrzymywania się temperatury mogła być szybka reakcja utleniana będąca wynikiem kontaktu gorącego metalu z parą wodną. To by tłumaczyło dlaczego ciepło tyle trzymało.


  • 0



#312

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale o tym wiedziałby profesor fizyki,który się wypowiadał i skąd tak wysoka temperatura pod 7


  • 0

#313

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony... Ale to nadal nie tłumaczy roztopionej stali. 

 

 

 

Jedną z ciekawszych kwestii, do dziś nierozwiązanych są spalone samochody. Można znaleźć zdjęcia spalonych aut, niecały kilometr od upadku wież. 

 

Nawet samochody na parkingu obok budynków zaczęły się palić dopiero po upadku WTC 1. Co śmieszne, tylko samochody. Cały papier nadal sobie leżał. 

 

Świetny zbiór spalonych samochodów: http://drjudywood.co...rWarsBeam5.html


Użytkownik Mortalis edytował ten post 21.09.2014 - 14:59

  • 0

#314

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Mortalis

 

A masz może jakąś propozycję?


  • 0



#315

Mortalis.
  • Postów: 331
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie, nie mam. Zwyczajnie to niezbyt pasuje do wersji oficjalnej. I tyle. Nie podkładam pod to żadnej teorii. 

 

Jeśli miałbym jednak wybrać, to najsensowniej brzmi teoria o użyciu termitu i pochodnych. 

 

 

Z drugiej strony jest też to. :http://www.veteranst...s-nuked-on-911/


Użytkownik Mortalis edytował ten post 21.09.2014 - 15:10

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych