Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadki nie dot. Krainy Grzybów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

emdzem.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałbym wrócić do tematu Molibdenusa...
Mówicie że wg. was nie jest on w żaden sposób związany z tematem, więc jak wyjaśnicie "ANATOMPUK'' (podświetlane litery które pojawiają się w Soundtrack'u jednego z odcinków)? Przecież o ile się nie myle ten link był bezpośrednio powiązany z jego zagadkami. Zresztą gdyby Molibdenus nie był z krainą związany - jak, w bardzo krótkim czasie udało mu sie zainteresować swoją osobą tak szerokie grono ludzi? według mnie Molibdenus akurat jest w jakiś sposób z nimi w kooperacji, jeśli nie bezpośrednio uczestniczy w produkcji, to ma przynajmniej z autorami kontakt. To jest moje zdanie :) nie narzucam nikomu swojej opinii, jeśli się myle proszę mnie poprawić ale uważam że jest to temat do przeanalizowania, krok po kroku wszystkie zagadki.



#17

Ryuzaki92.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz to już jest nieważne, strona Molibdenusa leży. Ponadto jest kilka różnic między Borysem a Molibdenusem. Zacznijmy od samego wykonania i złożoności zagadek. Strona Uminus przypominała wiele innych gier z rodzaju riddle, które można znaleźć w sieci. Projekt Borysa to zupełnie inny poziom. Po drugie, Borys jawnie nawiązuje do Krainy Grzybów, wszędzie można się natknąć na symbole i nazwy zaobserwowane w Poradnikach uśmiechu. Nawet jeśli Molibdenus jest związany z KGTV to na pewno nie można o tym zadecydować na podstawie uminus.riddles.pl.



#18

emdzem.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
no dobrze a czy przypadkiem "anatompuk" to nie była jedna z zagadek molibdenusa?



#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba nie, sądząc z ciagu zagadek nie pojawia się tam ani razu:

http://www.paranorma...zybow/?p=598427

 

Molibdenus pojawił się osobno, zaczął dodawać obrazki na profil.





#20

\\V//.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Anatompuk to jedna z zagadek Krainy Grzybow. Ciąg ten powstał ze złożenia podświetlanych liter w trzecim OST. Śledziłam to co bylo mówione o zagadkach U- i nie widziałam tam tego ciągu ani w zagadce ani w rozwiązaniu. Jedną z możliwych interpretacji tego ciągu napisałam w wątku poświęconym Krainie Grzybów.

 

PS. Szkoda, że moderatorzy przenieśli oba tematy do Hyde.



#21

Ryuzaki92.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Julian Antoniszczak tutaj? :) Mistrz nad mistrze...

 

Ok. Żeby uporządkować temat zagadek Bohrysa. SPOILER ALERT:

 

Spoiler

Oho. Bohrys aktywował 07 na kalendarzu, ale jeszcze link forbidden... :) Nie wiem czy chce mi się jeszcze rozkminiać te zagadki, na pewno zobaczę bo ostatnia była naprawdę piękna audiowizualnie.

Jak doszedłeś do tego, że pod /05/ hasło to "RAZ DWA CZTERY" ? Wydaje mi się, że w pliku mp3 "proszę.mp3" mogą być ukryte informacje za pomocą stenografii, jednak potrzebne jest hasło, a "RAZ DWA CZTERY" w różnych kombinacjach nie działa.


Edit: Borys odpisał mi na FB, że do tego pliku jednak nie ma hasła. Nie bardzo znam się na temacie, wiem tyle co wyczytałem w sieci. Wyciągnąłem z tego plik pcm programem MP3Steno. Udało mi się to otworzyć w audacity, ale nie umiem się nim posługiwać. Bawiłem się ustawieniami, ale jedynie co udało mi się z tych szumów uzyskać to pierwotną melodię samego mp3. Może ktoś obeznany w temacie mógłby się tym zająć. Sprawdzałem też spektrogram tego pliku i otwierałem w photoshopie jako raw, ale zdaje się, że nic tam nie ma.


Użytkownik Ryuzaki92 edytował ten post 19.05.2014 - 22:03


#22

Dziecko Czarnobyla.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cicho u Borysa, żadnych nowych zagadek, może jeszcze czegoś nie odkryliśmy?

 

Małgosia się schowała.

Spoiler

 

Na siódmej kartce z kalendarza w kodzie źródłowym jest : "Nie pamiętam gdzie dałem swoją starą czapkę..."

Jakoś się tej czapki nie mogę doszukać.

BTW - Teufel w czapce - http://krainagrzybow.tv/

 

 

(Tak z innej beczki, widać, że Borys lubi gry logiczne - tak wiem, nic odkrywczego - ale w tle na takiej białej półce-okienku leży Qwirkle - to taka lekka gra logiczna, ćwicząca wyobraźnię i spostrzegawczość).


Użytkownik Dziecko Czarnobyla edytował ten post 23.05.2014 - 10:57


#23

\\V//.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trafiłam na ciekawy .produkt niepowiązany z KG, ale równie tajemniczy. Czy ktoś z Was podjąłby się interpretacji czym jest ".the .product" z tego dema? Podobieństwo do KG jest takie, że mieszają tak jak Kraina 2 języki. W tym przypadku niemiecki i angielski.

 

Daję link do youtube - gdzieś do pobrania jest też program o wielkości 64KB, który to wszystko odtwarza.

 


Użytkownik \\V// edytował ten post 24.05.2014 - 13:40


#24

Ryuzaki92.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlatego właśnie nie podoba mi się założenie tego tematu, jak się o nim zrobi głośno to wszystko będzie się przeplatało, mieszało i w efekcie będzie nieczytelne. Co do "wiewiórki", Małgosia to prawdopodobnie lis, a nie wiewiórka. Co do tego cytatu ze źródła strony to był on tam od samego początku. Zanim pojawiło się krainagrzybow.tv. Nawet napisałem do borysa, że Teufel mu czapkę zwinął ale nic nie odpowiedział.

Edit : Ten obrazek z Małgosią wygląda na ucięty. U góry po lewej jest napisane "oje ulubione zwierzątko.", o jest ucięte.
Nie wiem czy zauważyliście napis w lewym dolnym rogu. http://oi58.tinypic.com/35akr5g.jpg. 
Co do tego dema, to chyba nie jest żaden tajemniczy projekt. http://en.wikipedia....wiki/Farbrausch


 


Użytkownik Ryuzaki92 edytował ten post 24.05.2014 - 16:04


#25

\\V//.
  • Postów: 36
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnośnie dema chodziło mi o opisy typu ".the .product is .white", ".the .product will make you .understand", ".the .product will make you .beautiful". Te teksty tak samo poddają się interpretacji jak Poradnik Uśmiechu - gdy myślisz, że coś pasuje, okazuje się, że jedna lub więcej scen (tutaj opisów) nie pasuje do całości interpretacji.



#26

Ryuzaki92.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyśl, że być może te napisy nic nie oznaczają. Po prostu tam są i nigdy nie miały niczego oznaczać. Ludzki mózg ma pewną wadę, wszędzie lubi szukać wzorów, porządku, jakiejś kolejności, dlatego tak łatwo nabieramy się sztuczki iluzjonistów. Niestety ale najprawdopodobniej w tym przypadku jak i Krainy Grzybów szukamy przysłowiowej dziury w całym. Wiem, że to jest bardzo ciekawe, kuszące i w ogóle, ale musimy też potrafić spojrzeć na to z innej perspektywy.



#27

Oczy Indygo.
  • Postów: 0
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pare uwag co do wiewiórki Małgosi:
1. W języku niemieckim istniało powiedzenie ,, Der Teufel ist ein Einschörnchen". Po polsku to oznacza tyle co ,,Diabeł jest wiewiórką" . Znaczenie przysłowia: Nic nie jest pewne. Przykład używania: ,,Mówią że to bezpieczne, ale diabeł jest wiewiórką.".

2. W niemczech wierzono kiedyśeżeto wiewiórki są diabłami bo mają czerwona sierść i są szybkie. Ponieważ uważano, że diabeł porusza się z nadlucką zwinnością i szybkością mówiono też że ,, Der Teufel ist überall" po polsku ,, Diabeł jest wszędzie".


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych