Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ręce, które świecą


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ilość fotonów emitowanych przez ciało człowieka jest zbyt mała, żeby została zauważona przez kogoś jako aura, to są śladowe ilości. Nowe badania wykazują, że obraz aury powstaje całkoiwcie w mózgu. Jest to związane ze zjawiskiem synestezji. U niektórych słowa wywołują postrzeganie takich aur. Słowa związane z negatywnymi emocjami wywołują widzenie kolorów ciemnych i czarnych, a słowa przyjemne i miłe wywołują kolory jasne, różowe itp.
Każdemu słowu towarzyszy jakaś emocja, więc samo myślenie o tym wywołuje widzenie aury. Kolory aur zależą od tego z jakimi emocjami kojarzy się np. nazwisko tego kogo widzimy.

 

     Stęskniliście się za mną ? Całe 3 dni "paki" dostałem. Jestem na 2 poziomie ostrzeżeni, to już coś (wstawiłbym emotka ale to za duże ryzyko) Mam takie pytanie. Czy np. człowiek posiada aurę, czy to tylko wytwór naszego mózgu ?  Czy aura to jakiś pewien rodzaj energii, czy jest ta aura czy jej nie ma ?  Rozumiem że można czuć jakiś zapach i odbierać go jako kolor żółty, ale jak jest z tym widzeniem aury. Czemu ktoś widzi aurę w tym a nie innym kolorze u danej osoby ?  Będzie stało 10 osób, bez jakichkolwiek emocji na ich twarzach :) a ten "aurowidz" u każdego zobaczy inny kolor ? Czym tak naprawdę jest ta aura ?  


Użytkownik mizar70 edytował ten post 27.05.2020 - 21:52

  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Mam takie pytanie. Czy np. człowiek posiada aurę, czy to tylko wytwór naszego mózgu ?  Czy aura to jakiś pewien rodzaj energii, czy jest ta aura czy jej nie ma ?  Rozumiem że można czuć jakiś zapach i odbierać go jako kolor żółty, ale jak jest z tym widzeniem aury. Czemu ktoś widzi aurę w tym a nie innym kolorze u danej osoby ?   

 

 

Z tego co wiem, materia ożywiona i nieożywiona promieniuje, także to promieniowanie, można przyjąć iż nazywa się - promieniowaniem aury.

Tak jak istnieją różnice w natężeniu promieniowania przedmiotów, itd... , podobnie istnieje zróżnicowanie w budowie aparatu - narządu odbiorczego na przykład oka, co przekłada się na widzenie itd.


  • 0



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mizar zobacz sobie ten filmik. Jest po angielsku ale powinieneś skapować się o co chodzi.
Jedyne energie jakie wytwarza ciało człowieka to:
- pole elektryczne wynikające z bioprądów
- promieniowanie podczerwone, czyli cieplne
- światło widzialne w bardzo minimalnej ilości
- promieniowanie z rozpadu metali radioaktywnych

Żadne z tych promieniowań i fal elektromagnetycznych nie jest widzialne dla człowieka.

Ten koleś rzekomo jest czytaczem aury. Jest 5 ochotników. Randi pyta tego kolesia czy wifldzi aury tych ludzi stojących za ekranami, a on odpowiada, że widzi. Następnie wychodzą zza tej przesłony, a on ma powiedzieć gdzie stali. W sumie trafił 2 z 5.
  • 0



#19

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

        Okazało się że ten koleś to zwykły oszust i tyle na ten temat. 

  Rozwiązanie zagadki trwa dalej :)  Muszę się dokopać do prawdy, jak jest z tą ludzką aurą.


  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

        Okazało się że ten koleś to zwykły oszust i tyle na ten temat. 

  Rozwiązanie zagadki trwa dalej :)  Muszę się dokopać do prawdy, jak jest z tą ludzką aurą.

 

 

Na początek w dochodzeniu do prawdy, ( możesz ograniczyć się do - swojej wiedzy, na dany temat. ) zacznij od zdjęcia Kirlianowskiego i zrobione zdjęcie umieść tutaj. 
Zaplanuj następne kroki^^, 


  • 0



#21

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

I co mu to da? Zdjęcia Kirlianowskie pokazują obiekty, do których przyłożono napięcie na tyle wysokie, że uzyskano  obraz działania tego napięcia na kliszy. Są to wyładowania koronowe.

Nie są to obrazy aury. Były by obrazami aury, gdyby powstały bez przykładania napięcia z zewnątrz. 





#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej.
Zobacz http://www.paranorma...ch/#entry407857
Temat aury był dyskutowany na forum dość obszernie.
http://www.paranorma...e-aury/?hl=aury
http://www.paranorma...ie-aury/page-48
  • 0



#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcia Kirlianowskie pokazują obiekty, do których przyłożono napięcie na tyle wysokie, że uzyskano  obraz działania tego napięcia na kliszy. Są to wyładowania koronowe.

Nie są to obrazy aury. Były by obrazami aury, gdyby powstały bez przykładania napięcia z zewnątrz. 

 

Czym w takim razie twoim zdaniem jest aura.

 

ps. doświadczenia prowadzą do zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie samemu, wolę zjeść truskawki osobiście, niż słuchać jak ktoś zachwala ich smak^^,


  • 0



#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy może twierdzić, że widzi aurę czy cokolwiek innego. Można mówić, że widzi się wokół ludzi latające żyrafy.
  • 0



#25

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

        Okazało się że ten koleś to zwykły oszust i tyle na ten temat. 

  Rozwiązanie zagadki trwa dalej :)  Muszę się dokopać do prawdy, jak jest z tą ludzką aurą.

 

 

Na początek w dochodzeniu do prawdy, ( możesz ograniczyć się do - swojej wiedzy, na dany temat. ) zacznij od zdjęcia Kirlianowskiego i zrobione zdjęcie umieść tutaj. 
Zaplanuj następne kroki^^, 

 

 

  Nie koniecznie chodzi mi o moją aurę. Widziałem takie zdjęcia, ale czy rzeczywiście jest to zdjęcie aury człowieka czy jest to coś innego, uchwyconego przez ten "aparat". Na razie nie wiem komu wierzyć. Internet zawalony jest śmieciami.


Up@

I co mu to da? Zdjęcia Kirlianowskie pokazują obiekty, do których przyłożono napięcie na tyle wysokie, że uzyskano  obraz działania tego napięcia na kliszy. Są to wyładowania koronowe.

Nie są to obrazy aury. Były by obrazami aury, gdyby powstały bez przykładania napięcia z zewnątrz. 

 Może to napięcie z zewnątrz jest potrzebne by ją zobaczyć, w jakiś sposób jest "wzmacniaczem" obrazu aury lub "wyzwala" jej widzenie...


 

Zdjęcia Kirlianowskie pokazują obiekty, do których przyłożono napięcie na tyle wysokie, że uzyskano  obraz działania tego napięcia na kliszy. Są to wyładowania koronowe.

Nie są to obrazy aury. Były by obrazami aury, gdyby powstały bez przykładania napięcia z zewnątrz. 

 

Czy w takim razie twoim zdaniem jest aura.

 

ps. doświadczenia prowadzą do zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie samemu, osobiście wolę zjeść truskawki osobiście, niż słuchać jak ktoś zachwala ich smak^^,

 

 

  Teraz zgadzam się z Tobą w 100%  Wolę samemu sprawdzić smak truskawek, ale chętnie posłucham tych który znają ich smak :) 

 

    @Wszystko chętnie poczytam co ludzie myślą na ten bardzo ciekawy temat.  Czytałem sporo artykułów na ten temat ale pisali je ludzie którzy wierzą w to że krasnoludki są wśród nas.


  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fotografia kirlianowska – metoda rejestracji wyładowań elektrycznych przy użyciu materiałów fotograficznych. Po umieszczeniu fotografowanego obiektu na światłoczułej powierzchni i przyłożeniu do niej odpowiednio wysokiego napięcia, na materiale utrwalane są wyładowania koronowe na obrzeżach fotografowanego przedmiotu. Nazwa pochodzi od nazwiska małżeństwa Siemiona i Walentyny Kirlianow, popularyzatorów tego rodzaju fotografii.

Samo zjawisko fizyczne pozwalające na uzyskanie takich obrazów jest potwierdzone naukowo, szczegółowo zbadane i zgodne ze współczesną wiedzą teoretyczną. W kręgach pseudonaukowych (parapsychologów, radiestetów, energoterapeutów, bioterapeutów) postulowane jest, że pozwala ona na zarejestrowanie aury rzekomo odzwierciedlając stan duchowy organizmów żywych. Taka hipoteza nie ma podstaw naukowych.
https://pl.m.wikiped...ia_kirlianowska

Tu dokładny opis https://weirdscience...rlianowska.html

Fotografia kirlianowska obiektów umieszczonych w polu elektrycznym wysokiej częstotliwości i wysokiego napięcia jest efektem fizycznym, jak tzw. ognie świętego Elma. To dobrze zbadane zjawisko nosi nazwę wyładowania koronowego, które rozmaici oszuści sprytnie wykorzystują, prezentując je jako zjawiska nadprzyrodzone.
http://www.neutrino....7c-7204092df06e
  • 0



#27

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy może twierdzić, że widzi aurę czy cokolwiek innego. Można mówić, że widzi się wokół ludzi latające żyrafy.

  

   Linki co mi dałeś są OK. Właśnie o takie opinie "zwykłych" ludzi mi chodziło.  

 Ktoś napisał ze to wada oczu. To czemu widzenie aury może być zależne od danego nastroju człowieka, od jego stanu psychicznego - radości, smutku, "wielkości" stresu ?  Oczy są te same ale nie zawsze widzą aurę. 


  • 0

#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hipoteza jest to wypowiedź naukowca wynikająca z posiadanych przez niego danych, hipoteza wynika z informacji i faktów jakie dany naukowiec posiada, hipotezy są funkcjami wynikających z aktualnie dostępnych danych ale nie są to absolutnie wykreślone krzywe na osi współrzędnych tylko syntezy logiczne jako wypowiedź na dany temat, dlatego hipoteza to nie kamienna tablica Mojżesza tylko właściwie aktualna koncepcja, hipoteza jest na tyle naukowa na ile zastosuje się do jej tworzenia metodę naukową, metody są uzależnione od możliwości technicznych, które się zmieniają, to o czym tutaj jest "mowa" zaczał Jakub Jodko Narkiewicz kontynuował to Simon Kirlian wraz z żoną. Jodko Narkiewicz wynalazek fotografowania w polu wysokiej częstotliwości lub inaczej wysokiego napięcia i  używał  do diagnozowania stanu chorych. Metodę tą nazwano elektrografią, czyli po prostu - odczytywaniem aury. Badania w tej kwestii trwają do dzisiaj ale jako metoda diagnozowania nie są w powszechnym użyciu i są często dezawuowane.


  • 0



#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale widzenie aury ma być zależne od nastroju widzącego? To znaczy, że jak ktoś jest smutny to inaczej będzie widział czyjąś aurę, a inaczej jak będzie wesoły?
Ci co wierzą w aurę twierdzą, że jej kolory są związane ze stanem emocjonalnym tego co emituje aurę. Czyli np jak ktoś jest smutny i chory to będzie miał ciemną aurę, a wesoły i zdrowy człowiek ma jasną i kolorową aurę.
Metoda diagnozowania zdrowia przy pomocy fot. kirlianowskiej jest dezawuowana bo nie przekłada sie na trafną ocenę stanu pacjenta. Jeśli obiekt ma ostre krawędzie to natężenie pola ekektrycznego w tych miejcach jest większe i poświata jest jaśniejsza. Nic to natomiast nie mówi co komu ma dolegać.
  • 0



#30

mizar70.
  • Postów: 50
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Czy jakiś naukowiec odrzuca możliwość istnienia aury człowieka ? Skoro barania trwają to czekajmy na ich wyniki. Wiele ludzi pisze że jak byli dziećmi to widzieli "aurę". Dzieci zazwyczaj mówią prawdę, a widzenie takiego czegoś jak aura nie jest dla nich niczym dziwnym, myślą że wszyscy ja widzą i nie koniecznie się tym chwalą. Nie wiem czy jest właściwa definicja aury skoro "zjawisko" to nie zostało do końca wyjaśnione. Na razie można w nią wierzyć lub nie. Ja na dzień dzisiejszy jestem za wiarą :D  


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych