Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konsternacja w świecie uczonych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Konsternacja w świecie uczonych – ciało zmarłego 79 lat temu buddyjskiego lamy nie wykazuje najmniejszych oznak rozkładu!


Dołączona grafika
Khambo Dashi-Dorgio Itighilov (w środku)


Ta niezwykła historia dotyczy ciała dostojnika buddyjskiego - Khambo Dashi-Dorgio Itighilova, który w latach 1911-1927 piastował godność głównego lamy rosyjskich buddystów.
Wszystko rozpoczęło się w 1927 roku, kiedy to niespodziewanie lama Itighilov poprosił wiernych o rozpoczęcie czytania modlitwy pożegnalnej dla siebie. Ponieważ zdumieni ludzie nie chcieli wysłuchać tej prośby, Dashi-Dorgio usiadł w pozycji lotosu i sam zaczął czytać modlitwę.
Przed śmiercią poprosił o wykonanie ekshumacji swojego ciała za około 30 lat.


Samego momentu śmierci lamy Itighilova nikt nie widział, gdyż zgodnie z życzeniem, został umieszczony w skrzyni z cedrowych desek.

Od tamtej pory jego ciało było trzykrotnie wyjmowane z sarkofagu: w 1955, 1973 oraz 2002 r. przy czym za każdym razem okazywało się, że nie ma żadnych oznak, jakich należałoby się spodziewać po ciele osoby zmarłej.
Podczas ostatniej ekshumacji, próbki tkanek zostały pobrane przez uczonych. Wyniki badań były tak sensacyjne, że zwołano specjalną konferencję. Uczestnicząca w ekipie badawczej profesor Galina Jerszowa przekazała prasie następujące informacje:
„ Badania wykonane na próbkach pobranych z ciała po 75 latach po pochówku wykazały, że stan skóry, włosów i paznokci tego zmarłego człowieka niczym nie różni się od właściwości charakterystycznych dla osoby żywej. (…). Jego stawy są elastyczne, tkanki miękkie zachowują się jak u żywego człowieka.”

Dołączona grafika
2002 r. - ciało Lamy wyjęte z sarkofagu


To wszystko, według słów pani profesor, całkowicie przeczy naszej wiedzy o tym, co powinno dziać się z człowiekiem 75 lat od pochowania. Do tej pory nauka nie odnotowała podobnego przypadku.

Dołączona grafika
Miejsce spoczynku Lamy Itighilova. Obowiązuje zakaz wstępu do świątyni.


Obecnie ciało lamy znajduje się w świątyni Ivolginskiej koło Ułan Ude w Republice Buriackiej. Buddyści odnoszą się do Itighilova, jak do osoby żywej. Mimo tego, iż oficjalnie buddyzm odrzuca możliwość powrotu duszy lamy do ciała, mnisi mają nadzieję, że lama Itighilov jeśli tylko chce, może ożyć. Taki punkt widzenia reprezentuje też głowa buddystów tybetańskich, Dalaj Lama.


Tekst: Małgorzata Żółtowska
Źródło:
newsru.com
nautilus.org.pl
  • 0

#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyżby to było Samadhi ? :shock:
  • 0



#3

Cierń.
  • Postów: 161
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

!!!!! Niesamowite. :surprised: :surprised: :surprised: Może kiedyś z powrotem ożyje?? Ale byłaby sensacja. :shock:
  • 0

#4

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cinek a pamiętasz te twoje historie o Himalajach i buddyjskich mnichach?? :) Myśle, że to są bardzo podobne okoliczności tyle że w tym przypadku nie jest owiane ogromną tajemnicą... Jawnie..
  • 0

#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może kiedyś z powrotem ożyje?? Ale byłaby sensacja.

Czy ja wiem... mnisi raczej woleliby to zachować w tajemnicy.
  • 0



#6

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myśle, że to są bardzo podobne okoliczności...


Dlatego pierwsze o czym pomyślałem było Samadhi :) Kto tam wie jakie to ma "stopnie wtajemniczenia" ;-)
  • 0



#7

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nieznany Świat 9/2006 (189)
Dołączona grafika


Przebudzenie lamy

Jak dalece wydawałoby się to nieprawdopodobne, buddyjski klasztor w mieście Iwolginskij w republice Buriacji na Syberii jest od 2002 roku miejscem wydarzeń przypominających fabułę science-fiction. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ciało złożonego tam przed 75 laty w podziemne krypcie lamy Khambo Dashi-Dorgio Itighilowa ożyło. Czoło niegdysiejszego mnicha i duchowego ascety skrapla pot, dłonie są miękkie i ciepłe, na ramionach widać prześwitujące żyły, paznokcie lekko rosną, a mózg - co wykazał wykonany przez lekarzy encefalogram - przejawia elektryczną aktywność. Syberyjski klasztor przeżywa szturm pielgrzymów i ekip naukowców, którzy pragną zbadać fenomen, czemu sprzeciwiają się jego obecni mieszkańcy. Sam lama - jak twierdzi lokalna szamanka - ostatnie 10 lat przed porzuceniem swojej fizycznej powłoki (najwyraźniej tylko czasowym) medytował w pozycji lotosu, a tuż przed śmiercią miał powiedzieć, że po 75 latach przebudzi się. Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń minionych dziesięcioleci.


Cały artykuł znajduję sie w: Nieznany Świat 9/2006 (189)
  • 0

#8 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

=]Dlatego pierwsze o czym pomyślałem było Samadhi


Ja też pomyślałam o tym samym.
Ale cokolwiek się stanie, jestem pewna, że mnisi nie podadzą tej informacji do mediów z przyczyn oczywistych.
  • 0

#9

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć !Legalize! !!!

Pamiętasz, kiedyś pisało się na tym forum o książce pt. "Ręce precz od tej książki". Tam były opisane inne przypadki. Też dotyczyły mnichów tele że z Tybetu.

Jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie?
  • 0

#10

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niejako już się wypowiedziałem w tej sprawie a że większość forumowiczów zna moje zdanie na ten temat nie chciałem się rozpisywać ;)
Ten cytat właśnie nawiązuje do "Ręce precz od tej książki"

Cinek a pamiętasz te twoje historie o Himalajach i buddyjskich mnichach?? :) Myśle, że to są bardzo podobne okoliczności tyle że w tym przypadku nie jest owiane ogromną tajemnicą... Jawnie..

Nie ulega watpliwości, że jest to niezwykle fascynujące i dowodzi tego jak nasza zachodnia cywilizacja jest zacofana pod względem duchowym.
Marzy mi się doczekać czasów w których ludzie zrozumieją jak ważny jest rozwój duchowy, przestaną traktować to za wytwór fantazji a wiedza na ten temat bedzie powszechna i stale powielana...
  • 0

#11

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że mamy podobny punkt widzenia na takie sprawy. Cóż... być może np. Tybet nigdy nie dogoni świata zachodniego w produkcji np. samochodów i telewizorów plazmowych, ale za to zachód nigdy nie dorówna rozwojuwi duchowemu ludzi z Tybetu...

Sorry za ten "off topik"... ale nie mogłem się powstrzymać.
  • 0

#12

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może on przygotowuje się na 2012 rok ??

Przecież było mówione, że na ziemi są ludzie/istoty które mają poprowadzić ludzkość przez te niebespieczne czasy. Ciekaw jestem czy mówili o tym gdzieś w wiadomościach na świecie albo czy w ogóle o tym powiedzą. To by była straszliwa sensacja.
  • 0



#13

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze sie nie obudził to nie panikujmy :> Narazie to normalne.. prawie.
Jakby tak nagle wstał z tej trumny i podali w wiadomościach to ciekawe co by Kościół zrobił. :mrgreen:
  • 0

#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kościół by go pewnie uznał za szarlatana :P Jak znam życie...
  • 0



#15 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Wyobrażacie sobie tą nagonke na tego człowieka ze strony Zachodu? ;-)

Chrystus zaledwie ożył po kilku dniach...ten ma szansę po kilkudziesięciu latach :smile:


Tak w ogóle, to myślę że normalnie w świecie ten facet chce zafundować światu pewien dowód, że można mieć kontrolę nad swoim umysłem. Pewnie zminimalizował swoje funkcje życiowe i tyle :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych