Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaginiony telefon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

Arkadiusz98.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szukając w google trafiłem na tą stronę, a dokładnie na temat użytkownika pishor o znikających rzeczach. Moja desperacja każe mi napisać ten temat i prosić was o pomoc.
Jakoś nigdy się nie interesowałem tajemniczymi rzeczami ale jestem już bezsilny.
Dokładnie 2 miesiące i 1 dzień temu słuchając muzyki na moim podstarzałym k800i siedząc na górze piętrowego łóżka stało się coś dziwnego. No więc owe łóżko jest prawie że przy samej ścianie w rogu pokoju. Jest tylko nie duża szpara ponieważ przy podłodze jest listwa która uniemożliwia dosunięcie go do ściany całkowicie. Tego to właśnie feralnego dnia słuchałem muzyki i pech chciał że telefon wpadł w tą szparę i spadł na dół. W uszach zostały mi tylko słuchawki, kabel zwisał luźno przy ścianie.
No więc schodzę na dół patrzę pod łóżko i... No właśnie no i nic. Telefonu nie ma ;/
Więc zacząłem intensywne poszukiwania. Wywaliłem całą pościel(sprawdziłem ją zdejmując poszewki), odsunąłem łóżko, zdjąłem z niego materace, obejrzałem z każdej strony no po prostu nic. Z drugiej strony łóżka stoi szafa.pomyślałem że telefon wpadł za nią więc ją odsunałem i znalazłem tylko kurz...
W pokoju byłem sam. Dopiero kiedy weszła moja mama i spytała co ja robię to się opamiętałem. Poprosiłem żebx do mnie zadzwoniła i mimo całkowitej ciszy nie słyszeliśmy wibracji (mam alarm wibracyjny). Jak już się wszyscy w domu o tym dowiedzieli to każdy pomagał w szukaniu. Wszędzie szukałem. Nawet dywan zdjąłem. Nigdzie go nie ma.
I tak do dziś się nie znalazł. Dorwałem jakiegoś przechodzonego j20i ale chce odzyskać mojego k800 bo mam na nim wiele ważnych dla mnie zdjęć, smsów i wszystkie piosenki.
Właściwie to tyle czekam na nawet najbardzhej absurdalne pomysły.
Aha i czy istnieje możliwość namierzenia tego telefonu? Jak tak tn gdzie to zrobić, za ile i z jaką dokładnością mi go namierzą. Tam była karta play, a w dodatku po dwóch miesiącach na pewno padła bateria więc jest wyłączony.
Jaka kolwiek pomoc proszę!
  • 1

#2

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli masz szerokie listwy to obstawiam że wpadł miedzy nią a ścianę.Nie wiem w jaki sposób jest mocowana ale mogła się odkleić lub poluzować w inny sposob i zrobiła się szpara która skutecznie ukryła Twój telefon.
  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mógł odbić się od krawędzi listwy i polecieć po podłodze dość daleko. Jeśli po drugiej niż łóżko stronie pokoju jest jakaś szafa czy podobny mebel, to zajrzyj pod niego lub za niego.


  • 0



#4

Arkadiusz98.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Magda listwa jest dosyć cienka i jest ona przymocowana do ściany nie ma tam żednego luzu dokładnie sprawdzone

 

Zaciekawiony dwa razy pokój stal pusty to znaczy wszystkie meble z niego wyniosłem dywan zdjąłem no po prostu był pusty. Jest to jedyna listwa w tym pokoju taka przy ścianie i jest cienka dosyć a k800 trochę grubawy i na pewno nie mógł za nią wpaść. Wszystko z szafy było wyjmowane z każdej szuflady w pokoju i w domu, a jak było wielkie sprzątanie na święta to dokładnie odsunąłem każdy mebel w każdym innym pomieszczeniu co wydaje mi się bez sensu bo przecież ktoś musiałby wynieść ten telefon z pokoju. Wszystko to stało się bardzo szybko telefon po prostu spadł i go nie ma


  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne.

 

Przychodzi mi jeszcze do głowy możliwość, że wypadł całkiem z pokoju i wpadł do innego pomieszczenia, ale to chyba mało prawdopodobne.


  • 0



#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musisz rozebrać dom do fundamentów.


  • 3



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne.

 

Przychodzi mi jeszcze do głowy możliwość, że wypadł całkiem z pokoju i wpadł do innego pomieszczenia, ale to chyba mało prawdopodobne.

 

Musiałaby być w podłodze zacna dziurka ;)

Arkadiusz, nie masz czasem psa? Może leżał pod łóżkiem i jak telefon Ci spadł to go chapnął i gdzieś zaniósł?


  • 0



#8

Arkadiusz98.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mam psa mam świnkę morską ale ona raczej nie wyszła z klatki i nie zjadła telefonu. 

 

Wszystko dzięki za radę ale raczej nie skorzystam. Ogółem dom a raczej mieszkanie (bo to kamienica) jest stare. Wprowadziliśmy się tu około 3 lata temu, tylko że nie ma tu jakiś dziur w podłodze albo ścianie. Na prawdę nie wiecie czy nie można spróbować namierzyć tego telefonu??

 

Nawet jeśli by wpadł do innego pomieszczenia to myslę że podczas porządków zwłaszcza tych światecznych kiedy to sprawdziłeś każdy mebel w domu bym coś znalazł. Ogólnie to może i dziwne ale u mnie w szkole w klasie koleżanka około pół roku temu też zgubiła podobnie telefon ;/ cała szkoła o tym gadała bo robiła z tego aferę, ale teraz wiem co ona czuje bo do telefonu jednak można się przywiązać. Do dziś go nie znalazła a mówiła że jak była raz w kuchni to jej upadł pod piecyk i też się rozpłynął w powietrzu


Użytkownik Arkadiusz98 edytował ten post 03.05.2014 - 16:10

  • 0

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem raczej na myśli to, że mógł szmyrgnąć po podłodze, wypaść przez otwarte drzwi lub pod drzwiami, i wpaść na przykład pod szafkę w przedpokoju albo stolik w pokoju naprzeciw - tylko czy spadając z łóżka mógłby nabrać tyle pędu? Mi kiedyś w podobny sposób zniknął samochodzik - zabawka. Nie było go nigdzie w pokoju w którym mi upadł, znalazł się w przedpokoju, ale telefon to nie samochodzik.

 

Można zwrócić się do operatora z zapytaniem o ostatnie logowania telefonu, będzie to informacja w jakiej okolicy telefon się znajdował ale bez dokładnej lokalizacji, ale nie wiem czy udostępni te dane. Internetowe "strony do namierzania telefonów" to oszustwa, więc nawet nie próbuj. Bez informacji z baz danych operatora nie można namierzać, a te dane są poufne i operator nie może ich ot tak ujawniać.


  • 0



#10

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie miałeś wtedy otwartego okna?
  • 0



#11

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czekasz nawet na najbardziej absurdalne pomysły? Otóż, może masz tunel czasoprzestrzenny za łóżkiem. 


  • 3

#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasami z tymi znikającymi rzeczami są niezłe jaja. Mnie kiedyś też zniknął pewien ważny dla mnie przedmiot i mimo, że przeszukałem cały dom to nigdzie go nie było, a po kilku tygodniach, można rzec, że sam się znalazł i to w miejscu, które było przeszukiwane kilka razy. Po prostu tak czasami jest, chwila nie uwagi, albo ktoś przeniósł nieświadomie. Ja już nie raz miałem też tak, że wystraszyłem się, że zgubiłem telefon, aż mi się gorąco robiło, a trzymałem go w ręce. :D

Mój tata ma taką manie, że co leży na podłodze to przeważnie bierze i wyrzuca, nawet nie sprawdza - często przez to brakowało jakichś ważnych rachunków, czy paragonów. Może u Ciebie też ktoś tak zrobił?

O ile historia jest prawdziwa, bo ja osobiście na słowo w takie rzeczy nie wierzę, no i ta liczba w nicku. :>


  • 0



#13

Arkadiusz98.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby miał przez okno wylecieć? Skrzydeł raczej nie ma. Wiecie jak wyglądają mieszkania "pociągi"? Takie że idzesz prosto i po kolei przechodzisz przez każdy pokój tak właśnie mieszkam i nie możliwe żeby telefon poślizgiem wyleciał do innego pokoju bo napotkałby ścianę.

 

Może kiedyś się znajdzie ale to jest denerwujące że miałem go w ręku, minęło pół minuty i go nie ma no bez sensu. 

 

Tak ta liczba w nicku to moja data urodzenia i co? Nie rozumiem czy wiek ma tutaj coś do rzeczy? Po co bym miał zmyślać zależy mi na odzyskaniu tego telefonu..

 

A co do tego tunelu to ja nawet nie wiem co to jest O.o


  • 0

#14

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pytasz jak miałby przez okno wylecieć.....odpowiadam:zwyczajanie.Szarpnąłeś za słuchawki,okno było otwarte i wyleciał.Po solidnym szarpnięciu mógł spokojnie polecieć nawet kilka metrów dalej.
Niestety po tonie Twojej ostatniej odpowiedzi wnoszę że wcale nie szukasz odpowiedzi.....
  • 0



#15

muchomor.
  • Postów: 84
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może został na górnej części łóżka, której dokładnie nie sprawdziłeś, bo sugerujesz się że telefon spadł w dół?

Nie wpadł za kaloryfer?

 

Daj zdjęcie pokoju ;>


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych