Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo dziwny kanał na Youtubie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co miałyby znaczyć takie kwadraciki niby synchronicznie zmieniające się? Gdyby ktoś to zmierzył i co do 0,1 sekundy byłby równy odstęp czasu - dałoby to trochę do myślenia, ale nawet jeśli synchronizacja byłaby perfekcyjna, to co za problem w dzisiejszych czasach? może ktoś chciał specjalnie żeby tak myślano. Moim zdaniem, tak jak i przedmówców jest to fake. :)

 

Z drugiej strony można się chwilę zastanowić... Sam czasem wrzucam coś na "youtube" i tak sobie myślę kto sobie zadaje tyle trudu? gdybym miał tworzyć i renderować ciągle takie kółeczka, kwadraty, czy prostokąty, zmieniając ich pozycję, a po utworzeniu filmu wysyłać go na "yt" to chyba odwieźli by mnie do psychiatry,  :>  ale robiąc to cyklicznie - powiedzmy co 2 dni - w dodatku za jakąś kasę to czemu nie? niech się zastanawiają, a co?! ważne, żeby było dużo $ w kieszeni. :)



#17

Hope.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może gość ma kuku;)?

 

offtop.gif

 

Kronikarz



#18

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co miałyby znaczyć takie kwadraciki niby synchronicznie zmieniające się? Gdyby ktoś to zmierzył i co do 0,1 sekundy byłby równy odstęp czasu - dałoby to trochę do myślenia, ale nawet jeśli synchronizacja byłaby perfekcyjna, to co za problem w dzisiejszych czasach? może ktoś chciał specjalnie żeby tak myślano. Moim zdaniem, tak jak i przedmówców jest to fake. :)

 

Z drugiej strony można się chwilę zastanowić... Sam czasem wrzucam coś na "youtube" i tak sobie myślę kto sobie zadaje tyle trudu? gdybym miał tworzyć i renderować ciągle takie kółeczka, kwadraty, czy prostokąty, zmieniając ich pozycję, a po utworzeniu filmu wysyłać go na "yt" to chyba odwieźli by mnie do psychiatry,  :>  ale robiąc to cyklicznie - powiedzmy co 2 dni - w dodatku za jakąś kasę to czemu nie? niech się zastanawiają, a co?! ważne, żeby było dużo $ w kieszeni. :)

Po pierwsze nie może być to fake - przecież on nie obiecał że te filmy są odpowiedzią na wszystkie tajemnice. :P Po drugie on ręcznie tego nie robi. Napisał pewnie program generujący kombinacje prostokątów i tonów plus skrypt do uploadowania tego. Jedyne czego bardzo chciałbym się dowiedzieć to czy jest za tym jakieś przesłanie czy to po prostu przypadkowe kombinacje nie mające większego sensu. Jeśli mielibyście propozycje jeśli chodzi o "rozszyfrowanie" wiadomości (zakładając że są to zaszyfrowane wiadomości :P) to walcie, studiuję informatykę i o ile sam na razie jestem za cienki w uszach aby coś wykombinować to znam parę osób które chętnie by się pobawiły.

Dla zainteresowanych artykuł na BBC - www.bbc.co.uk/news/technology-27238332

 

Edit: Jeśli was zanudzam to wybaczcie, chcę to trzymać w jednym miejscu. :P

Jedna z teorii mówi o francuskich szpiegach - jeśli to nie szpiedzy to mimo wszystko sporo wskazuje na Francję, to co zarzuciłem w poprzednim poście plus kolory prostokątów - barwy francuskiej flagi jeśli zaliczymy białe tło.

Jeśli to system wiadomości to interesującym filmem jest ten dodany 3 dni temu - film, nie filmy. Przeważnie pojawiają się w grupach, wczoraj doszło pięć, natomiast ten jest sam. Może to oznaczać że jeden upload może sam coś zawierać i nie trzeba ich łączyć.


Użytkownik Draggy edytował ten post 05.05.2014 - 20:18


#19

Kassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Był to też pierwszy film, który autor sam sobie polubił.



#20

kac500.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://commons.wikim...-200_SE-DKH.jpg

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/VBScript

 

Czyżby to był ukryty komunikat napisany w tym oto kodzie?

 

A może to coś związanego z tym oto samolotem?

 

Znalazłem to w komentarzach. 



#21

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawodopodnie to zwykły wzbudzacz uwagi, a ludzie już widzą illuminati. :)



#22

Kassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W jaki sposób te sygnały miałyby mieć przełożenie na ten cały VBScript? Czy ktoś zna się na tym? Bo człowiek z komentarza nie zrobił nic poza wstawieniem dwóch linków.


Użytkownik Kassiopeia edytował ten post 06.05.2014 - 19:32


#23

kac500.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po to tu wrzuciłem żeby się dowiedzieć :)



#24

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja mam taką propozycję. 

Może jeśli ktoś się zna na informatyce, niech zrobi tutaj taką inżynierię wtórną? Żeby po prostu zobaczyć, na jakiej zasadzie jest to tworzone. Może w tym by było jakieś wytłumaczenie.



#25

Moony.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy tylko mnie od tego masakrycznie rozbolała głowa? :/



#26

kac500.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up

 

Może to jest tak stworzone żeby po jakimś czasie wywołać halucynacje.

 

Sam tego nie ogladałem bo mnie odrazu rozbolała głowa po pierwszej sekundzie.



#27

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

W jaki konkretnie sposób miałoby to wywoływać halucynacje?


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 09.05.2014 - 13:30


#28

martin87.
  • Postów: 24
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Vbscript to jedynie to w czym został napisany skrypt do generowania i wrzucania tych filmików. Takie jest moje zdanie. Nie wierze, że te filmy mialy by miec jakikolwiek sens.

Użytkownik martin87 edytował ten post 10.05.2014 - 00:27


#29

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Wpiszcie "webdriver torso" w wyszukiwarkę filmików Youtube i zobaczcie, jak zmienia się cała strona. Takie coś mogli zrobić tylko właściciele YT, prawda? O co w tym chodzi?



#30

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie webdriver torso to kanał testowy ktoregos z programistów youtube, a zmieniajaca sie wyszukiwarka to "easter egg" samego programisty, gdy zauważył , że w okół kanału zaczeły tworzyć się tajemnice. Ot, zagadka... :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych