Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo dziwny kanał na Youtubie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

sloniasek.

    Weteran

  • Postów: 25
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!

Chciałem podzielić się dzisiaj ciekawostką jaką zobaczyłem, otóż kanał Youtube pod nazwą Webdriver Torso jest dziwny w swoim rodzaju.

Znajduje się na nim 77 tys. filmików składających się z dziwnych tonów i kolorowych prostokątów, zazwyczaj trwają do 20 sekund, mają losowe nazwy.

Czy to jakiś tajny kod , szyfr lub coś podobnego?

 

 

Oceniajcie sami.

 

 

Jeżeli taki temat już istnieje to proszę o usunięcie.

 

 



#2

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie chciałam się podzielić tym odkryciem (wykop? ;p) na forum, ale mnie uprzedziłeś.

Obejrzałam bodajże trzy filmiki i rozbolała mnie głowa. Niesamowicie. Nie wiem co to jest, ale to jest chyba bardziej chore od Krainy Grzybów.

Z drugiej strony, może to posty sposób na zarobienie pieniędzy? Przecież wiadomo, że yt płaci od iluś tam wyświetleń. Wrzucić, rozpromować jako coś dziwnego, zagadkowego, ludzie wchodzą, licznik bije, kasa leci.



#3

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ktoś sobie jaja robi, a ludzie robią sensację, usuńcie ten temat.

 

offtop.gif

 

Kronikarz



#4

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy przejrzeć komentarze. Ktoś  stworzył program który generuje oraz wrzuca automatycznie filmiki by zarabiać poprzez wyświetlanie reklam przed filmem.





#5

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

216 351 wyświetleń na kanale. Teoria z zarobkiem na naiwnych byłaby prawdopodobna, gdyby nie to, że jak na razie nie wyświetliło mi żadnej reklamy, a sprawdzałam na około kilkunastu filmach. Czyżby AdSense zupełnie wyłączony? :) Z tego co wiem to za same wyświetlenia nie płacą.


Użytkownik Citrus limon edytował ten post 02.05.2014 - 19:24


#6

Aracz.

    Armata to broń popularna

  • Postów: 135
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Płacą za wyświetlenia o ile podpisze się współpracę. I płacą za wyświetlenia reklam :)

 

Mi się wydaje że ktoś to zrobił po to, by to zrobić sensacje i tyle.



#7

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno nie zarabia na samych wyświetleniach, gdyż za wszystkie, które uzbierał(216 351) zarobiłby jakieś 500zł licząc na Nasze, czyli zupełnie bezsensu.





#8

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panowie up już to napisali ale wiadomo im więcej opinii tym lepiej - koleś robi jakieś losowe filmiki z obrazkami w paintcie i je wrzuca, nic nowego.



#9

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam na youtube posiadam 72 tysiące wyświetleń i moje zarobki wynoszą tylko $2,66.

 

Mniej więcej: 72x3= 216 tysięcy

 

2,66x3= 7,98

 

Pieniądze można wypłacić po przekroczeniu 50 dolarów. Może chciał na tym zarobić, ale ma za mało wyświetleń aby to wypłacić.





#10

Kassiopeia.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

1,182 film, który dodał, wygląda tak:

Widać na nim pokaz świateł na wieży Eiffla oraz laptopa właściciela, z otwartym Facebookiem. Widać też zarys jego twarzy. Jeśli przyjrzymy się uważnie, zobaczymy, że zielonym wskaźnikiem laserowym świeci na budynek znajdujący się w oddali. Ten budynek to Łuk Triumfalny.

 

Pod nim, w komentarzu, właściciel kanału umieścił zdanie: "Matei is highly intelligent". Jest to jedyna jego komunikacja ze światem zewnętrznym do tej pory.


Użytkownik Kassiopeia edytował ten post 03.05.2014 - 14:15


#11

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po wrzuceniu pliku audio z pierwszego wrzuconego filmu widzimy trwający około 0.074s dźwięk który YouTube ucina, tak samo jest w drugim filmie i pewnie w każdym innym. http://imgur.com/GmUk44D

Matei to między innymi imię Rumuńskiego wywiadowcy który uciekł do Francji i poślubił francuską kobietę (nawiązanie przez wieżę Eiffla?) - http://en.wikipedia....i_Pavel_Haiducu


Użytkownik Draggy edytował ten post 05.05.2014 - 14:32


#12

PuppetMasta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy szukać w tym większego, głębszego sensu. Może ktoś chce przeciążyć serwer Youtuba, bądź sprawdzić jego granice wytrzymałości. 



#13

Citrus limon.
  • Postów: 26
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takimi filmami raczej serwerów nie przeciąży. Taki pojedynczy filmik to góra 5 MB (strzelam). Nawet z taka zawrotną ilością załadowałby około 387 GB. To nic w porównianiu z kanałami, na których znajduje się masa gameplayów. Poł godziny takiego filmu to calutki Gigabajt. Takich kanałów jest masę, a niektórzy mają po kilka tysięcy filmów. 1000 filmów daje już 1 TB.



#14

PuppetMasta.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak wiem że są to małe rozmiary leczy dodawane w małych odstępach czasu. Aczkolwiek jak już o tym pomyślałem to ludzi dodających filmy w jednej sec. jest miliony więc to traci sens. W takim czy innym razie nie zaprzątał bym sobie tym głowy. 



#15

Draggy.
  • Postów: 47
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takimi filmami raczej serwerów nie przeciąży. Taki pojedynczy filmik to góra 5 MB (strzelam). Nawet z taka zawrotną ilością załadowałby około 387 GB. To nic w porównianiu z kanałami, na których znajduje się masa gameplayów. Poł godziny takiego filmu to calutki Gigabajt. Takich kanałów jest masę, a niektórzy mają po kilka tysięcy filmów. 1000 filmów daje już 1 TB.

Jeden film to 133kb, jest ich ponad 70000 - nieco ponad 10gb.


Użytkownik Draggy edytował ten post 05.05.2014 - 15:38



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych