Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarna lista Spamhaus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowiedziałem się właśnie że mój IP znalazł się na czarnej liście spamerów serwisu Spamhaus. Nie mogę w związku z tym pisać na pewnym forum, z którym jestem związany od paru lat. Zapewne będzie blokowało moje e-maile na niektóre serwery pocztowe.

 

Jak to możliwe?





#2

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może zmienne IP ? i ktoś przez przypadek kiedyś takie samo miał ;p



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem. Nie wysyłam e-maili na wiele adresów, więc chyba pomyłka serwisu. Z tego co wyszukałem, adresy są wpisywane na tą listę dosyć arbitralnie.





#4

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie masz zewnętrznego IP, to oprócz Ciebie takie samo IP może mieć cała masa ludzi. Dostawca internetu ma zwykle pulę adresów IP - z tego co pamiętam, np Neostrada zmieniała adres co 24h. Ktoś z poprzednich użytkowników Twojego "aktualnego" IP mógł rozsiewać spam i stąd taka sytuacja.
Jeśli masz zmienne IP połącz się ponownie upewniając się, że IP uległo zmianie.

Jeśli natomiast masz stałe IP, to gorzej - może oznaczać, że ktoś Cię bardzo nie lubi...



#5

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3012
  • Tematów: 2584
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowiedziałem się właśnie że mój IP znalazł się na czarnej liście spamerów serwisu Spamhaus. Nie mogę w związku z tym pisać na pewnym forum, z którym jestem związany od paru lat. Zapewne będzie blokowało moje e-maile na niektóre serwery pocztowe.

 

Pytanie jeszcze, na której konkretnie liście? Sprawdziłam kilka losowo wybranych Twoich adresów i występują one jak najbardziej na liście Spamhausa -- ale tylko na PBL, co samo w sobie nie jest jeszcze niczym szczególnie niepokojącym. Nie wiem jakie zasady panują na forum, o którym wspominasz i czy faktycznie blokują dostęp użytkownikom z listy PBL (co byłoby czystym idiotyzmem), ale problemy z mailami załatwi włączenie uwierzytelniania połączenia z serwerem SMTP (w Twoim programie pocztowym).





#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To była lista SBL, okazało się że można się z niej wycofać, zrobiłem to i po jakimś czasie problemy zniknęły, ale sama sytuacja bardzo mnie zaniepokoiła. Wystarczy trafić na taką listę i robi się kafkaesk - nie wiadomo czemu wciągnięty.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych