Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homeopatia - co o tym myślicie?

leki zdrowie nauka biologia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#1

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Witam :)

 

Chciałam rozpocząć temat leczenia przez niekonwencjonalną metodę Homeopatii.

 

Objaśnienie z Wikipedii:

 

http://pl.wikipedia....wiki/Homeopatia

 

 

Co myślicie o tej metodzie leczenia?

 

Czy to jest tylko efekt placebo czy faktycznie ktoś się wyleczył z choroby dzięki Homeopatii?

 

Może ktoś z Was ma doświadczenia z tą metodą?

 

 

Czekam na Wasze zdanie z niecierpliwością :)

 

 

 

Pozdrawiam  TakaJestemSobą

 

 

 

 


  • 0



#2

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że wszelkie pozytywne działania są związane tylko z ewentualną autosugestią. Mistrzostwem jest zasada rozcieńczania.


  • 0



#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Najdroższy cukier na świecie.
  • 5



#4

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla to efekt placeba. Juz na poczatku o tym pisza:

Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością. Choć niektóre badania dały pozytywne wynik, to systematyczne przeglądy wszystkich opublikowanych badań klinicznych nie udowodniły skuteczności homeopatii. Co więcej, badania kliniczne o wysokiej jakości wskazują na mniej pozytywne efekty, a większości badań z pozytywnymi wynikami nie udało się powtórzyć lub wykazano problemy metodologiczne, które nie pozwalają na uznanie ich za jednoznaczny dowód na skuteczność homeopatii.

Dowodów na skutecznosc brak ;)

 

Rozcieńczanie trwa zazwyczaj tak długo, że w roztworze nie pozostaje nic z początkowej substancji.

 

Nie no extra ;) czym tu leczyc...?


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 21.04.2014 - 20:59

  • 0



#5 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Homeopatia to jedna wielka bujda, a zarazem ogromny biznes, żerujący na niewiedzy ludzi. Perfidne oszustwo, nic więcej.


  • 1

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dobry efekt placebo - co oznacza że czasem pomaga. A czasem nie pomaga. Właśnie po to leki bada się w eksperymentach ze ślepą próbą, aby mieć pewność, że działają lepiej niż sugestia i wiara.


  • 1



#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy działaniu autosugestii podlegają zwierzęta?

Czy dzieci podlegają autosugestii, jeśli tak to od którego tygodnia życia?


  • 1



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To myślę http://www.paranorma...masowej-zagady/ Polecam też http://youtu.be/mL1WZGHkUFE
  • 0



#9

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

,,Wszystko,, tel film ,,Homeopatyczny ostry dyżur,, to niezła komedia :)

Ciekawi mnie homeopatia z tego względu że, znam przypadki np wyleczenia bezpłodności, otyłości...

Ale sama jestem sceptyczna do metody

Czy na to wychodzi że, właśnie trzeba w to wierzyć tak jak nawiązał Padael?

Rolland faktycznie ceny za niektóre leki są kosmiczne ale, większość leków nie różni się ceną od tych konwencjonalnych :P


  • 0



#10

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swiat zna dużo niewyjaśnionych ozdrowień ale czy aby napewno przyczynia sie do tego(do tych niektorych) Homoepatia? Czy to cos inngo(placebo itp)? Sam mysle że to tylko naciaganie ludzi.


  • 0



#11

Mathaus.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Od 2001 leczę się homeopatią i obalam mit, że homeopatia to szarlataństwo. To działa i działa bardzo dobrze. Są dwa warunki; wykwalifikowany i doświadczony lekarz no i lekarstwa dobrej firmy. Mój doktor leczy lekami Wala i Welde (produkowane w Szwajcarii i Austrii). Trafiłem tam 13 lat temu z powodu bardzo dokuczliwej dolegliwości i mimo jej wyleczenia zostałem do dziś. Profilaktycznie jeżdżę co 3 miesiące i zawsze mam kuracje wspomagająca lub wzmacniającą. Jest tylko jeden skutek uboczny leków:) CENA:)


  • -3

#12

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mathaus faktycznie cena tych leków daje o sobie znać... Zgadzam się z Tobą co do kwalifikacji lekarza. Homeopatami godnymi zaufania są lekarze po studiach medycznych sama się wybieram do  polecanej homeopatki ma specjalność internistka ;)


  • 0



#13

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Padło tu pytanie o leczenie zwierząt homeopatią. O ile osobiście nie leczyłam się tą metodą, to spotkałam się z przypadkiem leczenia / z dobrym rezultatem / konia chorego na COPD / rodzaj alergii końskiej podobnej do astmy alergicznej - takie same objawy /. Koń ten,  w okresie od kwietnia do października, nie mógł chodzić pod siodłem, a nawet pasąc się na łące, ciężko dyszał, z trudem łapiąc powietrze. Właścicielka leczyła go  wszystkimi, możliwymi lekami konwencjonalnymi wskazanymi przy tej chorobie, z dość mizernym rezultatem. Usłyszała o homeopatii, postanowiła jej wypróbować, na zasadzie - może pomóc a na pewno nie zaszkodzi. Ku jej zdziwieniu, powoli stan konia zaczął sie poprawiać, do tego stopnia, że jej pupil nie tylko mógł normalnie oddychać, ale zaczął chodzić w terenowe jazdy.

Człowiekowi można wmówić różne rzeczy, ale skąd koń może wiedzieć o efekcie placebo ?


Użytkownik kpiarz edytował ten post 22.04.2014 - 16:21

  • 3



#14

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

kpiarz faktyczne to bardzo ciekawe. Ja osobiście nie interesowałam się leczeniem zwierząt homeopatią.

Tak to jest godne uwagi:Człowiekowi można wmówić różne rzeczy, ale skąd koń może wiedzieć o efekcie placebo ?

Więc można rzec że coś w tym jest :)


  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyobraźcie sobie basen wypełniony wodą. Podchodzicie do tego basenu i wlewacie kilka kropel nasennych. Potem cała woda jest mieszana gigantyczną łyżką. jak wszystko zostanie dobrze zmieszane, to wołacie ludzi żeby kosztowali waszej mikstury. Podchodzą wszyscy jak zwierzęta i biorą po łyku. Powiedzmy że w sumie napiło się jakieś 7 milionów ludzi. A teraz zastanówcie się czy ci wszyscy ludzie odczują działanie tych kropli nasennych, albo chociaż część z nich. No słucham. Chyba odpowiedź jest oczywista. Nikt z nich nie odczuje żadnych skutków po wypiciu tej wody. Oczywiście nikt z nich nie wie że do wody wpuściliśmy kilka kropel naszego lekarstwa.Homeopatia nie działa u zwierząt. Jednostkowy przypadek z życia to za mało. Przeprowadzono dwa poważne badania stosowania homeopati u zwierząt. Jedno przeprowadził Narodowy Instytut Weterynarii w Szwecji, sprawdzono czy wyleczy cielaki, nie stwierdzono skutecznośi tej metody. Drugie badanie przeprowadzili naukowcy z Cammbrige na krowach też nie zauważono żeby homeopatia im pomogła. Wię opowieści że homeopatia działa na zwierzętach są głównie rozpowszechniane przez weterynarzy bo oni sami zarabiają na wciskaniu hodowcom zwierząt tych preparatów. Wiele chorób ma różne stadia, od ciężkiego stanu do okresów kidy jej objawy są niezauważalne. Są nawet przypadki całkowitej reemisji zaawansowanych nowotworów kości.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.04.2014 - 17:47

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych