Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochód widmo

duch mecz zjawa zjawisko niewyjaśnione

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już podobne filmiki pojawiały się ale zawsze są ciekawym tematem rozważań i dywagacji adekwatnych do tego forum.


Użytkownik Padael edytował ten post 16.04.2014 - 17:36

  • 3



#2

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby to było widmo, to by nic nie odpadło ;p. Specem nie jestem, ale sądzę, że ten film raczej nie był przerabiany. Zwykły zbieg okoliczności. Dokładną analizę zostawię innym.


  • 0



#3 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Fotomontaż zwykły.


  • 0

#4

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm, jeśli fotomontaż to nie taki "zwykły" - moim skromnym zdaniem rewelacyjny.

Widać światła stopu filmowanego samochodu (tuż przed pojawieniem się "widma") i światła przednie odbijające się na drzwiach "widma". I przy okazji coś od niego odpadło.

Świetny, ale chyba raczej fotomontaż - kierowca samochodu dość długo nie wychodzi, możliwe, że zasłabł - stąd ten niespodziewany postój na skrzyżowaniu. A reszta już w rękach niezłego speca od efektów.


  • 0

#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie nie ma innego wytłumaczenia racjonalnego niż fotomontaż. Na początku jak stoją można popatrzeć na inne ulice i nie ma tam żadnego auta, którego później brakuje. Bo gdyby był tam samochód, to można by było powiedzieć, że poprzez niesamowity zbieg okoliczności został schowany jakoś za autami i później dopiero się wyłonił, ale ewidentnie widać, że ustawienie aut na początku jest takie samo jak na końcu, żadnego "nie ubyło".

W Rosji to jednak wszystko jest możliwe, hehe :D


  • 0



#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej - szczęśliwy traf.

Ten samochód widział kierowca tego, który go "szurnął", bo hamował i trąbił.

Widział go też kierowca, tego auta po prawej - bo hamował (włączone światła stopu widać w jego aucie w 11 sec filmu).

Co więcej, ułamek sekundy wcześniej (pomiędzy 10-11 sec. nagrania) widać odblask świateł mijania "ducha", przez przednią szybę samochodu, który go "szurnął".

A co najważniejsze, to to o czym wspomniał Gamebit

 

Gdyby to było widmo, to by nic nie odpadło.

 

 

Ale trzeba przyznać, że Rosjanie mają "rękę" do takich nagrań. Swojego czasu, był na forum filmik ze "znikającym" rowerzystą - też od nich.


  • 0



#7 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Ewentualnie to rosyjskie testy kamuflażu stealth, a kierowcą samochodu widmo był Putin.


  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor wszystko pięknie ładnie, tylko powiedz mi skąd on wyjechał? Przecież gdyby jechał z prawej strony to widzieliby go już wcześniej, a nie sekundę przed tym jak stanął przed ich maską, poza tym widać, że nie było tam żadnego samochodu, który mógł się za tymi autami jakoś schować.


  • 1



#9

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raczej - szczęśliwy traf.

Ten samochód widział kierowca tego, który go "szurnął", bo hamował i trąbił.

pishor - nawet w tym skrócie perspektywy raczej nie ma szans, żeby "ghost car" mógł być cały przysłonięty filmowanym samochodem. Maska ghosta pojawia się znikąd w 11 sekundzie, a kufra ani widu. Gdyby nadjechał z "pierwszej godziny" mógłby być przysłonięty, ale wg mnie nadjechał z 'trzeciej".


  • 0

#10 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Z tego co czytałem w internecie, to Amerykanie od 2003 pracują nad kamuflażem optycznym Stealth, Rosjanie też widocznie.


Użytkownik MrTank edytował ten post 16.04.2014 - 19:54

  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor - nawet w tym skrócie perspektywy raczej nie ma szans, żeby "ghost car" mógł być cały przysłonięty filmowanym samochodem. Maska ghosta pojawia się znikąd w 11 sekundzie, a kufra ani widu. Gdyby nadjechał z "pierwszej godziny" mógłby być przysłonięty, ale wg mnie nadjechał z 'trzeciej".

 

 

Teoretycznie tak ale gdyby nadjeżdżał od strony pierwszego auta stojącego na światłach na przeciwległym pasie, tego obok białego IVECO - wyjechał zza tego auta, to kto wie. Nie upieram się - to jest tylko moje przypuszczenie.

 

@Ghost999

 

Zaczyna mnie już nudzić twoje gówniarskie zachowanie minusowania zza pleców, przy totalnym braku chęci do dyskusji.

To, że masz niewiele do powiedzenia - już wiem, bo czytałem kilka twoich wypowiedzi.

Ale może postaraj się wydukać choć ze dwa sensowne zdania w tematach, w których z takim zapałem minusujesz moje wypowiedzi?

Jak nie dasz rady napisać niczego, co dałoby się przeczytać bez bólu zębów, to poproś mamę, tatę albo starszego kolegę - może pomogą?


  • -1



#12

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z tego co czytałem w internecie, to Amerykanie od 2003 pracują nad kamuflażem optycznym Stealth, Rosjanie też widocznie.

No, i testują go na publicznej drodze w centrum miasta.


  • 1

#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Analizowałem ten film kilka razy(wiem, że to jeszcze mało) i dla mnie na ten moment nie ma innego wyjaśnienia niż fotomontaż. Chyba, że zakładamy, że tunele czasoprzestrzenne istnieją(+ że to Rosja :D) to okej. Jechał, gdzieś przy granicy Chińskiej i nagle wywaliło go koło Moskwy(tak orientacyjnie, bo nie wiem, gdzie akcja się toczy). :D

 

Natomiast jeśli to fotomontaż tak jak mówię, to wykonany perfekcyjnie z każdym najmniejszym szczegółem. Technika kamuflażu może istnieć, ale chyba nie myślicie, że testują ją w taki sposób, no proszę was. :D


Użytkownik Daniel. edytował ten post 16.04.2014 - 20:12

  • 0



#14

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wrzuciłem kadr z 11,8 sek do FotoForensics i rezultat jest dość ciekawy.

Nie jestem ekspertem od analiz zdjęć, ale ten kadr nie wygląda raczej na fotomontaż.

Może ktoś bieglejszy przeanalizuje.


  • 0

#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



pishor - nawet w tym skrócie perspektywy raczej nie ma szans, żeby "ghost car" mógł być cały przysłonięty filmowanym samochodem. Maska ghosta pojawia się znikąd w 11 sekundzie, a kufra ani widu. Gdyby nadjechał z "pierwszej godziny" mógłby być przysłonięty, ale wg mnie nadjechał z 'trzeciej".

 

 

Weryfikuję swoją wcześniejsza opinię - nadjechał on z godziny trzeciej, czyli z lewej strony IVECO ( według Twojej nomenklatury) - wcześniej sądziłem, że była to godzina pierwsza (prawa strona IVECO i auta obok).

 

A co do "kufra" to widać go i to bardzo wyraźnie.

Na pierwszych dwóch zrzutach zaznaczyłem go kółkiem.

 

Na pierwszym można go poznać po błysku światła i leciutkim załamaniu kształtu bagażnika auta, które go "szurneło".

 

autoduch%201.jpg

 

Na drugim widać go już całkiem wyraźnie.

 

autoduch%202.jpg

 

Zrzut trzeci, pokazuje maskę wyłaniającą się zza auta (zaznaczoną kółkiem), przy czym "kufra" już nie widać.

 

autoduch%203.jpg


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, mecz, zjawa, zjawisko, niewyjaśnione

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych