Skocz do zawartości


Zdjęcie

punkty reputacji - 24 godziny, czy nie?

reputacja limit reputacji punkty reputacji

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, na jakiej zasadzie działa 24 godzinny limit przyznawania punktów reputacji.

 

Najprostsza odpowiedź byłaby taka (i ja tak to rozumiem), że jako użytkownikowi +, przysługuje mi 8 opinii pozytywnych, do rozdania w tym czasie - czyli w ciągu 24 godzin (o opinie negatywne nie pytam ale zasada pewnie jest sama - różna jest tylko ilość).

Wydaje się jednak, że najprostsza odpowiedź nie jest tą najbardziej trafną, czego przykład miałem dzisiaj i wczoraj.

 

Wczoraj, przyznałem tak naprawdę tylko jeden "plus" (chociaż miałem ochotę przyznać ich więcej), bo przy każdej, kolejnej próbie wyświetlała mi się informacja, że wyczerpałem limit. Dokładnie brzmiała ona tak:

Wyczerpałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

 

Dzisiaj, było sporo lepiej, bo dopiero przy ósmej próbie wyświetliła mi się powyższa informacja.

Zerknąłem na statystykę, z której wynikało, że ten wczorajszy plus (jedyny - przyznany o godz. 15.53) liczony jest jakby do dzisiejszej sesji - siedmiu przyznanych plusów.

 

Pomyślałem sobie 24 godz. to 24 godz. - zaczekam do 16-tej, to licznik mi się wyzeruje.

No i zaczekałem. I licznik się nie wyzerował, bo nadal plusów nie mogę przyznawać. A minęło (jak dobrze liczę) 24 godziny + 20 minut - na zdrowy rozum więc, powinienem móc je znów przyznawać.

 

W związku z tym mam pytanie - na jakiej zasadzie "chodzi" ten 24-o godzinny zegar reputacji?

Bo, odnoszę wrażenie, że nie działa on tak jak sobie to wykombinowałem.

Jeżeli natomiast, moje założenia odnośnie jego działania są błędne, to prosiłbym chociaż wyjaśnienia w tej kwestii - to sobie w przyszłości będę jakieś zapasy zostawiał (na czarną godzinę)

 

Wiem, że to tak naprawdę żaden wielki problem ale skoro już bawimy się w te oceny, to fajnie by chyba było, żebyśmy znali zasady tej zabawy - bo, na razie, to wygląda tak, że choć człowiek chce, to nie może.

I trochę głupio wychodzi.

 

edit:

Coś drgnęło ale teraz... jest jeszcze ciekawiej.

Pisząc ten temat opierałem się na próbach przyznawania oceny konkretnej osobie (której wpisu nie oceniałem  -  żeby była jasność).

Przed chwilą, spróbowałem przyznać plusa innej osobie i udało mi się. Pomyślałem, że limit się wyzerował, więc w te pędy wróciłem do osoby, która była moim "królikiem doświadczalnym", kliknąłem "na plus" i znowu ujrzałem informację o wyczerpanym limicie :o

Teraz, to już całkiem głupi jestem, bo wygląda na to, że... aż się boję to napisać - ten limit działa wybiórczo.

Ale to przecież niemożliwe jest.

 

edit:

Sprawdziłem przed chwilą jeszcze trzech innych użytkowników - to samo, czy limit wyczerpany. Jednemu z tych trzech (podobnie jak mojemu "królikowi doświadczalnemu") próbowałem przyznawać punkty już wcześniej (ale dzisiejszego dnia). Dwóch pozostałych wybrałem dopiero teraz.

 

Sytuacja na teraz wygląda tak, że nie wiem czy mam jakieś punkty w zapasie, a jeżeli nie mam, to nie wiem kiedy miał będę.

Nie wiem też, dlaczego spośród 4 prób, tylko jedna była zakończona sukcesem.


Użytkownik pishor edytował ten post 16.04.2014 - 16:27




#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj niedługo 17latka będzie oceniać twoje posty cz piszesz zgodnie z regulaminem, a ty się takimi sprawami przejmujesz.



#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, na jakiej zasadzie działa 24 godzinny limit przyznawania punktów reputacji.

Zanim Ci odpowiem dokładnie, muszę przetestować system reputacji. W poprzedniej wersji obowiązywał limit dobowy, jak to wygląda w obecnej nie wiem -- założyłam z góry, że identycznie, więc się w temat nie wgłębiałam. Skoro pojawiły się wątpliwości w tej kwestii, to wypadałoby się przyjrzeć limitom.


Tutaj niedługo 17latka będzie oceniać twoje posty cz piszesz zgodnie z regulaminem, a ty się takimi sprawami przejmujesz.

Twoja wypowiedź nie jest związana z tematem. Nie wydaje Ci się, że w gruncie rzeczy mógłbyś dostać upomnienie?





#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielkie dzięki - będę czekał na info.

Jednak - zwróć proszę uwagę na moje edycje pierwszego posta. Sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie niż kwestia samych limitów.

 

Zakładając wariant dobowy.

Początek doby wczoraj o godz. 15,53 - koniec doby dzisiaj, o tej samej godzinie.

Osiem plusów i wszystko gra.

ale

Po upłynięciu doby, nadal mam limit wyczerpany. A nie powinienem mieć.

aż nagle

Limit znika - ale tylko na czas przyznania jednego plusa. Co z pozostałymi siedmioma?

 

Wygląda na to, że ten wczorajszy plus, raz przypisywany był do ostatniej doby (15.04.-16.04.) - godziny 15,53 - 15,53, a raz do poprzedniej (14.04. -15.04.) - godz. 22,52 - 15,53

Z tym, że wczoraj, po godz. 15,53 nie mogłem już więcej plusować (to wiem NA PEWNO, bo próbowałem) - musiałem czekać do dzisiaj.

A z tego wynikałoby, że jedyny wczorajszy plus przypisywany był (wczoraj) do doby przedostatniej, by dzisiaj, przez chwilę być przypisanym do doby ostatniej.

Miałoby to sens tylko wtedy gdyby czas który upłynął od przyznania oceny liczony był INDYWIDUALNIE dla każdej z nich.

Ale wtedy znowu nie zgadza się ten 24 godzinny schemat.

Sam się już pogubiłem.

No, nic - Ty kombinuj, a ja poczekam na efekty  :szczerb:

 

@Wszystko

Jeśli mówisz o tym o kim ja myślę, to szczerze mówiąc nie mam zdania.

A jeśli chodzi o wiek, to generalnie mi on nie przeszkadza - no chyba, że ma wpływ na zachowanie (patrz przypadek małolata o nicku Ghost999). Ten przypadek tego nie obejmuje (przynajmniej na dzień dzisiejszy - jeśli o mnie chodzi nie mam naprawdę nic do zarzucenia), więc dla mnie jest to żaden no problem.

A cała reszta wyjdzie w praniu - jak to zwykle bywa.


Użytkownik pishor edytował ten post 16.04.2014 - 20:21




#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też miałem taką sytuację z plusami jak opisałeś pishor. Chciałem dać plusa komuś tam i nie mogłem, potem czytałem jakieś inne tematy i zapomniałem o tym, że wyczerpałem limit i kliknąłem plusa i normalnie go przyznało, wróciłem więc do tamtej osoby i znów nie mogłem jej dać plusa :D





#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i nastał kolejny dzień, a ja jak nie mogłem, tak nadal nie mogę przyznawać ocen pozytywnych. Trochę niefajnie.





#7

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja z reguły nie wykorzystuję limitu plusów i minusów, niemniej gdy już wyczerpię to czasem czekam dłużej niż te 24h na reset punkcików. Limit ten wykorzystywałem w temacie o marihuanie, gdzie pisałem trochę zbyt dużo. Nie przywiązywałem do tego uwagi ale jakiś tam problemik chyba jest.


Użytkownik Cascco edytował ten post 17.04.2014 - 10:20


#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



... jakiś tam problemik chyba jest.

Najwyraźniej - i nie jest to problemik związany z limitem. To już wiem na pewno.

Sytuacja sprzed chwili. Najpierw nie mogłem dać plusa ale parę minut potem udało mi się, więc przeskoczyłem do innego wpisu i...

 

plusy.jpg

 

Moim zdaniem, coś się pochrzaniło w systemie.

Aha, wczoraj usuwałem i ciasteczka i historię  - nic to nie dało.





#9

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie, na jakiej zasadzie działa 24 godzinny limit przyznawania punktów reputacji.

Po dosyć gruntownych testach mogę udzielić odpowiedzi :) Punkty reputacji dostępne są na 24 godziny, co oznacza, że w momencie przyznania komuś punktu 24 godziny liczone są właśnie od tego momentu, a nie tak, jak wcześniej odnawiają się raz na dobę. Jeśli w ciągu kilku minut "wyklepiesz" wszystkie dostępne, będą one ponownie dostępne po 24 godzinach od chwili ich przyznania. Zapewne takie wyjaśnienie brzmi niezbyt jasno, posłużę się więc przykładem -- dla uproszczenia przyjmijmy cztery dostępne punkty:

  • Plusujesz kogoś tego samego dnia (nazwijmy go umownie "dzisiaj") o godzinie 11:00, 13:00, 15:00 oraz 19:00.
  • "Dzisiaj" o 16:00 zużyłeś trzy punkty, został Ci jeden. Zgodnie z przewidywaniami.
  • "Dzisiaj" o godzinie 20:00 nie masz żadnego dostępnego, bowiem zużyłeś wszystkie cztery. Zgodnie z przewidywaniami.
  • "Jutro" o godzinie 0:10 w dalszym ciągu nie masz żadnego punktu do rozdania.
  • "Jutro" o godzinie 11:30 masz do dyspozycji tylko jeden punkt (a nie cztery).
  • Jeśli "jutro" o godzinie 11:30 dasz komuś plusa, to Twoja pula punktów znów się wyzeruje.
  • O godzinie 13:00 "jutro" wróci kolejny punkt do puli.

Mam nadzieję, że tym razem udało mi się to wyjaśnić :)





#10

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli one nie wracają "razem" tylko każdy osobno?

Jeśli dam plusy np o 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 to wszystkie będę miał dopiero o 18 kolejnego dnia?





#11

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli one nie wracają "razem" tylko każdy osobno?

Jeśli dam plusy np o 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 to wszystkie będę miał dopiero o 18 kolejnego dnia?

Zgadza się -- ale np. o 11:10 będziesz miał jeden punkt do dyspozycji.





#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, dzięki, czyli to też wyjaśnia kwestię, o której pisałem wyżej.





#13

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj niedługo 17latka będzie oceniać twoje posty cz piszesz zgodnie z regulaminem, a ty się takimi sprawami przejmujesz.

 

Z kolei arogancja już przyćmiewa umysł.





#14 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Tutaj niedługo 17latka będzie oceniać twoje posty cz piszesz zgodnie z regulaminem, a ty się takimi sprawami przejmujesz.
 

Z kolei arogancja już przyćmiewa umysł.
 
 
Jak dla mnie Wszystko ma rację, klientka nie powinna zostać modem. EOT.

offtop.gif
DK już wyjaśniła sprawę. Proszę nie pisać kolejny raz czy adept się nadaje czy nie. Z dotychczasowych jej poczynań, wygląda na to, że będzie bardzo dobrym moderatorem.
Centurion.


#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po dosyć gruntownych testach mogę udzielić odpowiedzi :)


 

 

 

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia.

Teraz ich nie ogarniam :szczerb:  ale to chyba ze względu na późną porę. Jutro nad tym przysiądę i spróbuję rozkminić.

Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania, to pozwolę sobie trochę Cię w tej kwestii pomęczyć - jeśli pozwolisz.






 

Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: reputacja, limit reputacji, punkty reputacji

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych