Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo dziwne zjawisko - stary numer telefonu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

tronify.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemka. Nazywam się Konrad i mam 17 lat. Są to szczegóły nieważne, ale zawsze warto się przedstawić. Otóż parę dni temu zdarzył mi się przypadek, przez który nie spałem i nie byłem przez 2 dni w szkole. Może zacznijmy od początku.
Otóż +/- 4 lata temu przechodziłem do znanej sieci z plusikiem w logo i dostałem nowy telefon za 1 zł. No wiecie - telefon za 1 zł i abonament 50 zł co miesiąc. No i cieszyłem się tym telefonem z 4 miesiące, bo podczas pobytu w Zakopanem zgubiłem go na stoku narciarskim. Ale nie uprzedzajmy faktów. Podczas pobytu w wynajętym domku siedziałem sobie spokojnie i nagle ktoś do mnie zadzwonił - był to numer zaczynający się na 73 - pamiętam tylko to. Kiedy odebrałem i spytałem się "Halo", jakiś gruby głos odpowiedział również "halo?" i się rozłączył. No trudno - pomyłek pełno. Dzień później zgubiłem telefon na stoku narciarskim...
Rok temu kupiłem sobie smartphone'a i mam go do dzisiaj, jednak 5 dni temu, gdy byłem w domu, postanowiłem zadzwonić pod swój stary numer.( Nie wiem czemu, kiedy go zgubiłem dzwoniłem z 100 razy, bo miałem nadzieję, że ktoś go znalazł i go odda). Kiedy zadzwoniłem, w telefonie odezwał się piskliwy głos mówiący "halo", odpowiedziałem również " halo?"(taki odruch), niestety po sekundzie się rozłączyłem. Po minucie w bezruchu uświadomiłem sobie, byłem sparaliżowany ze strachu. Nie mogłem rozmawiać, ze sobą z przeszłości. Na prawdę, może to jakiś nowy posiadacz numeru, numer był przez 4 lata nieaktywny, to komuś go oddali. Jednak jest jedna rzecz, która powoduje u mnie chwilowe paraliże ze strachu - mój numer zaczyna się na 731. Może mi to ktoś wytłumaczyć? Jutro mam zamiar iść do Poradni psychologicznej, bo mama się o mnie boi. Czytając artykuły na tej stronie wiem, że wszystko.ma.logiczne wyjaśnienie. Z góry dzięki.
  • -2

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, rzeczywiście - strach się bać. Temat w sam raz na creepypastę.

Zastanawiam się jednak na tym dlaczego po zgubieniu telefonu zrezygnowałeś z numeru - w końcu zginął aparat, a nie numer. Ten, spokojnie można było przenieść na nowy aparat.

I co robiłeś bez telefonu całe trzy lata?


  • 4



#3

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Więc może po prostu zadzwoń pod ten numer jeszcze raz ? Skoro twierdzisz, że twoja mama o tym wie, to zadzwońcie tam razem. Raczej nie ma w tym nic paranormalnego - sporo rozmów przebiega na dwa "halo". Pewnie jeszcze nie raz w życiu takie pomyłkowe połączenie odbierzesz. Masz 17 lat, prawie dorosły facet jesteś, myśl trochę racjonalnie. Pozdrawiam.
  • 0

#4

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwykły zbieg okoliczności. Jeżeli Twój numer był nieaktywny przez kilka lat, to po prostu po tych kilku latach został deaktywowany i aktywowany na nowo dla nowego użytkownika. Dodzwoniłeś do randomowej osoby, a że się rozłączyłeś od razu to podświadomość przypomniała Ci o tym zdarzeniu ze starym numerem telefonu.

Niemniej sytuacja dosyć ciekawa i rzeczywiście nadaje się na creepypastę ;)


  • 1



#5

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chwila, wcześniej pisałeś że to tel na abonament. Więc skoro go zgubiłeś to kto przez ten czas go płacił?

Użytkownik Ebola edytował ten post 13.04.2014 - 22:24

  • 2



#6

tronify.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po zgubieniu telefonu wyrobiliśmy nową kartę z innym numerem na stary abonament. Miałem jeszcze starszy telefon z kartą.
  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To znaczy, że teraz tego zgubionego numeru używa jakaś kobieta. Nie ma tu nic paranormalnego.
  • 0



#8

BagiennaSzamanka.
  • Postów: 50
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Telefony, technologia, wszystko zaprogramowali ludzie - istoty omylne, a wykonują bezmyślne maszyny. Jak wszędzie, czasem i w tam musi wkraść się jakiś błąd. Ostatnimi czasy telefon mojego ojca sam dzwonił do dowolnie wybranych osób z listy numerów, a nieraz wysyłał puste smsy. Ja sama miałam dziwną sytuację - po wyjeździe do Anglii kupiłam kartę miejscowego operatora i dostałam nowy numer. Kiedy poprosiłam kuzynkę, żeby do mnie zadzwoniła, w jej telefonie odezwał się obcy facet. Czyli w tamtym momencie oboje mieliśmy ten sam numer, co powinno być niemożliwe, a jednak tak było. Musiałam kupić kolejny starter. 

Mimo, że nie umiem ci pomóc, to historia naprawdę ciekawa. 


  • 0

#9

Larry.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po zgubieniu telefonu wyrobiliśmy nową kartę z innym numerem na stary abonament. Miałem jeszcze starszy telefon z kartą.

Mhm zgubiłeś telefon dobra...   wyrobiłeś nową kartę z innym numerem telefonu?

  • Każdy operator sieci robi duplikat starego numeru i dostajesz nową kartę lecz z tym samym numerem.

Nie widzę tu nic paranormalnego rozwiń to bo cały post jest gorzej skomplikowany niż udzielenie ci pomocy ;D


Użytkownik Larry edytował ten post 23.04.2014 - 12:32

  • 0

#10

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeczytałam trzy razy i nadal nie rozumiem skąd pomysł na to że rozmawiałeś ze sobą z przeszłości....ja miałam kiedyś swój numer przez 6 lat potem zrezygnowałam z niego, wtedy nie było jeszcze opcji przenoszenia numerów. czasami dla picu dzwoniłam pod stary numer i długo był nieaktywny aż razu pewnego ktoś odebrał. Normalna sprawa. Jak dla mnie historia fejkowa.
Ale proszę wyjaśnij mi skąd ten pomysł na siebie z przeszłości bo chciałabym zrozumieć :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych