Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ateizm to filozofia zła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#16

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chociaż jeżeli mógłbym prosić, to chciałbym aby Zbeeanger w swym pierwszym wpisie wytłumaczył jak rozumie owe zło.

Kronikarzu czy mógłbyś ustalić z gronem sędziowskim, aby uczestnicy debaty byli oceniani oddzielnie. Przy czym wyciągało by się średnią, dajmy na to x1 uzyskał 31 punktów w oczach danego sędziego, a x2 34 wiec mamy 65/2 32.5 Myślę, że byłoby miło poczytać opinię i na swój temat i zespołowo


  • 0



#17

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozważę to. :)


  • 0



#18

Fumiaki.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już nie mogę się doczekać. ;) Przeciwnicy tej tezy będą musieli bardzo postarać żeby nie wygrać tej debaty. Mój apel do CacyWitkacy i Zaciekawiony - poduczcie się w kwestii błędów logicznych (fallacy) i spróbujcie oprzeć się na niektórych popularnych książkach traktujących o ateizmie i bogu jako takim (np. Bóg urojony), z pewnością znajdziecie w nich wiele odpowiedzi na ataki przeciwników debaty. Dyskusje na ten temat toczą się od zawsze i zwykle powielane są te same, nietrafne argumenty, wypowiadam się jako ogromny fan wszelkich debat np. z udziałem Dawkinsa.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem to mogę w prywatnej wiadomości podrzucić kilka ciekawych kanałów na youtube w których znajdziecie odpowiedź na każde pytanie związane z religią i ateizmem.


  • 0

#19

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Mój apel do CacyWitkacy i Zaciekawiony - poduczcie się w kwestii błędów logicznych (fallacy) i spróbujcie oprzeć się na niektórych popularnych książkach traktujących o ateizmie i bogu jako takim (np. Bóg urojony), z pewnością znajdziecie w nich wiele odpowiedzi na ataki przeciwników debaty. 

 

Debata polega na polemizowaniu, nie obrażaniu drugiej strony. Dawkins byłby strasznym strzałem w kolano.


  • 0



#20

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cacy chciałbyś... :) zobaczymy co da się zrobić.

 

Mój apel do CacyWitkacy i Zaciekawiony - poduczcie się w kwestii błędów logicznych (fallacy) i spróbujcie oprzeć się na niektórych popularnych książkach traktujących o ateizmie i bogu jako takim (np. Bóg urojony),

 

I do roboty... chłopaki poduczcie się.


  • 0

#21

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Są dobrzy ateiści, i ci źli ateiści. Są dobrzy wierzący i ci źli wierzący"


  • 0



#22

Fumiaki.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 Mój apel do CacyWitkacy i Zaciekawiony - poduczcie się w kwestii błędów logicznych (fallacy) i spróbujcie oprzeć się na niektórych popularnych książkach traktujących o ateizmie i bogu jako takim (np. Bóg urojony), z pewnością znajdziecie w nich wiele odpowiedzi na ataki przeciwników debaty. 

 

Debata polega na polemizowaniu, nie obrażaniu drugiej strony. Dawkins byłby strasznym strzałem w kolano.

 

Biorąc pod uwagę ilu bzdur i totalnie absurdalnych argumentów Dawkins się nasłucha w debatach, dziwie się że w większości zachowuje stoicki spokój. Nigdy też nie zauważyłem żeby obraził rozmówcę w jakikolwiek sposób. No chyba, że prawda kogoś obraża, ale to już problem tej osoby bo niektórzy wolą pozostać ignorantami i oczekują że inni będą akceptować ich ignorancje. Także jeśli ktoś powiedziałby mi że doświadczył boskiego objawienia też odpowiedziałbym mu że ma halucynacje i moim zdaniem nie jest jakakolwiek obraza tylko zwykła szczerość kogoś kto nie wierzy w nadprzyrodzone rzeczy. Dawkins jest niesamowicie sympatycznym gościem, wystarczy pooglądać wywiady z nim w których nie musi użerać się z ludźmi z wypranymi mózgami.

 

@Zbeeanger - tutaj sprostuje bo to mogło zabrzmieć trochę gburowato. Oczywiście nie zakładam, że nie wiedzą nic na ten temat, po prostu mierzę ich swoją miarą bo sam mam spore problemu w tłumaczeniu ludziom dlaczego ich logika zawodzi. Dostrzec błędy logiczne jest łatwo, natomiast już trudniej jest wytłumaczyć danej osobie na czym one polegają. Także przepraszam jeśli to zabrzmiało w ten sposób bo to była tylko przyjacielska sugestia.


  • 0

#23

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawkins jest biologiem i niech biologiem pozostanie, jego medialne oblicze i agresywny ateizm jaki promuje już się przejadł. A jedyne do czego prowadzi to pogłębianie istniejących już antagonizmów i wprowadzanie nowej fali ateisto-aktywistów, którzy czują dumę z tego, że są ateistami i widzą "ciemnogród" w każdym kto nie jest. Budowane bądź co bądź na dawkinsowskim przekonaniu, że katolicyzm = kreacjonizm. Czyli mam rozumieć, że jeżeli obaj jesteśmy czytelnikami Racjonalisty w ostatnim rozłamie poszedłeś za PSR, a ja zostałem z nowym Racjonalistą postulowanym przez Agnosiewicza. Cóż może cię zmartwić ta debata.

Btw, Zbeeanger ironizował. 


  • 0



#24

Fumiaki.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem że Zbeeanger ironizował, moja odpowiedź jest tego skutkiem.

 

W jaki sposób Dawkins promuje "agresywny ateizm"? Nie jest to agresywne pytanie, po prostu nigdy nie słyszałem żeby mówił coś co można by tak nazwać. Ateiści raczej nie czują dumy z tego, że są ateistami, tylko z tego że nie dają się manipulować przez religię i wierzą bardziej w naukę niż w magię i rzeczy paranormalne, co w sumie można nazwać ciemnogrodem. Ale to raczej dyskusja na zupełnie inny temat. Co do kreacjonizmu to się zgodzę, jest to zbyt absurdalne nawet dla większości ludzi religijnych. Jak to mój znajomy Kolumbijczyk powiedział, debata tego typu to jak debatowanie na temat "czy jednorożce istnieją?", jednak ja mimo wszystko czekam na nią bo jestem szczerze ciekaw wypowiedzi obu stron i tego czy usłyszę jeszcze jakieś argumenty których jeszcze nie słyszałem. :)

 

Racjonalisty niestety nie czytałem nigdy.

 

Swoją drogą, temat debaty jest bardzo obraźliwy dla samych ateistów, jak byście się czuli gdyby ktoś napisał (rozważając na poważnie) "czy chrześcijaństwo to religia zła?", pewnie zareagowali byście lekkim oburzeniem. Tutaj jest bardzo podobny przykład.

 

PS: Przeleciałem regulamim i zauważyłem że hotlinkowanie grafik jest zabronione, mam nadzieje że linkowanie video już nie.


Użytkownik Fumiaki edytował ten post 03.04.2014 - 16:48

  • 0

#25

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już jutro :D


  • 0



#26 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Również nie mogę się doczekać inauguracji tejże debaty ;). Przy okazji: popieram pomysł CW

Kronikarzu czy mógłbyś ustalić z gronem sędziowskim, aby uczestnicy debaty byli oceniani oddzielnie. Przy czym wyciągało by się średnią, dajmy na to x1 uzyskał 31 punktów w oczach danego sędziego, a x2 34 wiec mamy 65/2 32.5 Myślę, że byłoby miło poczytać opinię i na swój temat i zespołowo

miałem coś takiego proponować, ale niestety zostałem uprzedzony. ;(
  • 0

#27

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O której chcecie zacząć?

 

Edit:

 

Nie określiliście się, więc ogłaszam debatę za otwartą!

Panie Zaciekawiony, zapraszamy na scenę :)

 

Życzę zażartej walki i wierzę, że cała debata minie w gorącej ale kulturalnej atmosferze, nad czym będę czuwał!

 

Jedziemy!


  • 0



#28

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewien czy zdążę dziś dodać tekst, bo w weekend popsuł mi się komputer i będę musiał korzystać z biblioteki.

 

Edit.

Jednak się udało. Nie wiem czy wstęp nie jest aby zbyt ogólny.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 07.04.2014 - 15:38

  • 0



#29 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Debata (także: obrady) – dyskusja o sformalizowanej formie, wymiana poglądów na dany temat, najczęściej w większym gronie osób, np. na zebraniu, posiedzeniu, zgromadzeniu, zjeździe. Dyskusja ta dotyczy wyboru najlepszego rozwiązania omawianego problemu lub sprawy.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Debata

 

Trudno nazwać debatą to co będzie miało miejsce w temacie. To raczej zlepek 6 wypowiedzi, które będą powiązane jedynie wspólnym tematem.


  • 0

#30

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Debata (także: obrady) – dyskusja o sformalizowanej formie, wymiana poglądów na dany temat, najczęściej w większym gronie osób, np. na zebraniu, posiedzeniu, zgromadzeniu, zjeździe. Dyskusja ta dotyczy wyboru najlepszego rozwiązania omawianego problemu lub sprawy.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Debata

 

Trudno nazwać debatą to co będzie miało miejsce w temacie. To raczej zlepek 6 wypowiedzi, które będą powiązane jedynie wspólnym tematem.

 

 

I co w związku z tym? 


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych