Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ateizm to filozofia zła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszelkie komentarze do tytułowej debaty, będą w tym temacie mile widziane :)


  • 0



#2

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witam.

 

Widzę że udało nam się, reanimować ten dział. Mam nadzieję na ciekawą wymianę poglądów w tej debacie.


  • 0

#3 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja życzę powodzenia uczestnikom! :) Po takiej debacie z pewnością ten dział stanie się na nowo popularny.
  • 0

#4

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wspaniale! Debaty na tym forum to jest to, co nas wyróżnia! 


  • 0



#5

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście bardzo się cieszę, że mogę wrócić do czegoś co kiedyś sprawiało mi wielką radość :) do momentu aż w jednej z debat noxili swoją oceną podciął mi skrzydła, a dział przykrył się kurzem, który czasem ścierał Aquila


  • 0



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też się cieszę na tą debatę, choć czuję tremę - w końcu zaczynać jest najtrudniej.


  • 1



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja czekam, bo od dwóch godzin próbuję rozgryźć tytuł tej debaty i nijak nie mogę odgadnąć jak zwolennicy tej tezy mogą ją spróbować chociaż udowodnić.


  • 0



#8

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A ja czekam, bo od dwóch godzin próbuję rozgryźć tytuł tej debaty i nijak nie mogę odgadnąć jak zwolennicy tej tezy mogą ją spróbować chociaż udowodnić.

Mam podobne odczucia, ale przez to tym ciekawszy jestem jak będzie wyglądała dyskusja i mam nadzieję, że argumentacja będzie miała ręce i nogi, bo mi ciężko ją sobie wyobrazić ;)


Użytkownik skittles edytował ten post 31.03.2014 - 23:47

  • 0



#9

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Da radę.

Z tym ruchem jest jak z każdą mniejszością-na początku jest super cacy a jak dojdą do głosu i urosną w siłę to pokazują szpony, kły i pazury. Na początek mamy taki niewinny marsz a później to się rozlezie i powieli błędy historyczne. 

 

Taki dowcip na przypomnienie-nawet był tu na forum:

Zjazd ateistów: 
Po przywitaniu wszyscy ateiści poszli pogrozić Bogu, pokazać jak sobie świetnie radzą bez niego. 
Wszyscy skaczą jak najwyżej krzycząc "Boże, Ty :censored: , Nic nam nie zrobisz, :censored:  Ci w :censored: !" itp. Tylko jeden facet siedzi na kamieniu i czyta gazetę. 
Podchodzi do niego prewodniczący zjazdu i pyta: 
-A czemu Pan nie bluzga na Boga? 
-Bo w niego po prostu nie wierzę.

  • 0

#10

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

-A czemu Pan nie bluzga na Boga? 
-Bo w niego po prostu nie wierzę.

 

 

Dlatego obawiam się o tę dyskusję i mam wrażenie, że jednak nie da rady - wydaje mi się, że będzie mowa o każdym "ateizmie" tylko nie o tym prawdziwym na kamieniu z gazetą.

No nic, pozostaje mieć nadzieję, że nie skończy się to w stylu "a Stalin był ateistą!" i będzie co czytać ;)


  • 2



#11

Korhil.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

No nic, pozostaje mieć nadzieję, że nie skończy się to w stylu "a Stalin był ateistą!" i będzie co czytać  ;)

Dlatego ja bym proponował, by obie strony przed rozpoczęciem debaty ustaliły jednolitą definicje ,,filozofii zła". Ja o to się obawiam po prostu, że zamiast czystej debaty, będą przeważały wpisy wyjaśnienia co to kryje się pod tą tajemniczą nazwą. 


  • 0

#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawa debata, chętnie poczytam, aczkolwiek zdania nie zmienię. Zło czy dobro nie jest zależne od wiary/ateizmu tylko od człowieka, charakteru i jego wartości.

Może być ktoś kto nie wierzy w boga, a ma złote serce i wszystko by oddał drugiemu, a może być wierzący, który "po godzinach" myśli jak drugiemu wbić nóż w plecy.

No chyba, że nie zrozumiałem tematu :D


  • 1



#13

Abominacja.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to bym raczej tytułowe "zło" zastąpił "głupotą", wtedy debata miałaby więcej sensu. :)


  • 1

#14

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może panowie pozwolą nam na ten temat podyskutować i cierpliwie poczekają na pojawiające się w debacie wpisy, zamiast zawczasu wyrokować jakie przybierze tory i na co spadnie :P


  • 0



#15

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze się debata właściwa nie zaczęła a w kuluarach już wrze :) gooood! Temat się reanimuje.

Spokojnie, jeszcze kilka dni i będzie można się zapoznać ze zdaniem walczących stron, wtedy może coś się dla Was wyjaśni ;)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych