Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukraińscy sojusznicy Hitlera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

hummin.
  • Postów: 220
  • Tematów: 11
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skoro mamy brać pod uwagę kontekst, to może poszukajmy zdjęć w szerszej perspektywie, bo jakoś mam wrażenie ze do hajlowania to najwyżej kilka osób się porwało w parotysięcznym tłumie. Nie sprowadzajmy tłumu do nazistów.

Właśnie o to chodzi, że to nie ludzie są źli, a dana sytuacja jest patologiczna i prowadzi obywateli państwa na skraj moralnej przepaści. W pewnych okolicznościach prawie każdy z nas jest zdolny do najpotworniejszych zbrodni. Pytanie za 100 punktów, któremu Polakowi nie marzy się Polska od morza do morza? Jak czytam komentarze jacy Ci wszyscy Ukraińcy to sk...ny to mi się od razu przypomina pismo święte i ponadczasowe "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem". Bardzo łatwo zobaczyć u kogoś drzazgę, ale u siebie belki to już nie łaska. Bierzmy przykład z tego co dzieje się na Ukrainie i do czego doprowadza złe rozporządzanie Państwem i polityczna patologia, bo za chwile u nas będzie to samo. Wtedy wszyscy ochoczo staniemy na barykadzie salutując nawet samemu szatanowi w desperackiej próbie ratowania swojego państwa, a gdzie nas to zaprowadzi? Ukraina chce do Komunii Europejskiej, a my pewnie będziemy już uciekać do Unii Azjatyckiej. Ja bym osobiście wolał jednak pozostać w wolnej gospodarczo, suwerennej i liberalnej Polsce.


Użytkownik hummin edytował ten post 18.03.2014 - 16:33

  • 0

#17

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie oszukujmy się, Ukraina to jedyne miejsce w Europie gdzie żyją prawdziwi narodowi socjaliści i sympatycy III Rzeszy.


  • 0

#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro ten temat ponownie wypłynął, to taka mała ciekawostka - z moich rejonów.

 

Ukraińscy studenci z Przemyśla fotografowali się z flagą UPA. Internauci atakują ich uczelnię

 

studenci%201.jpg

 

Sprawa sprzed kilkunastu dni - wciąż budząca emocje.

Oto, co napisali w oświadczeniu widoczni na fotografii panowie:

"Serdecznie przepraszamy państwa za zrobione przez nas zdjęcie z flagą UPA w Galerii Sanowa.

Nie sugerowaliśmy tym zdjęciem faszyzmu czy rasizmu.

Serdecznie przepraszamy naród Polski za przykrości przyczynione nami. My nie jesteśmy banderowcami, lecz czujemy się jednym narodem (braćmi), wszyscy mamy polskie korzenie i całą rodzinę w Polsce".

W postscriptum dodają, że chcieli tylko "podtrzymać swoją ojczyznę".

źródło

 

Pewnie w celu "podtrzymania swojej ojczyzny", na innej fotce, rączki kilku z nich, nieśmiało wędrują w górę.

Póki co - bardzo nieśmiało. Ale za to wyraźnie.

 

studenci%202.jpg

źródło

 

A to już fotka z Rzeszowa - pewnie też chcieli tylko "podtrzymać swoją ojczyznę", a pechowo nie mieli pod ręką flagi w barwach narodowych.

W Rzeszowie też pozują z flagą UPA. Studentom zostanie odebrana Karta Polaka?

 

studenci%203.jpg

źródło

 

Dla zainteresowanych - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Studenci pozowali w Przemyślu z flagą UPA żeby poczytać sobie więcej.

 

 

 

 

 


  • 0



#19

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wynika to z tego, że Ukraińcy przebywający poza swoją ojczyzną usilnie poszukują tożsamości. Muszą się z czymś utożsamić, z jakimiś bohaterami, wydarzeniami, ogólnie punkt zaczepny w historii, jakaś tradycja. Pozostaje tylko OUN-UPA. Ciekawe jest też, że to właśnie poza Ukrainą Ukraińcy częściej głosowali na takie partie jak Prawy Sektor czy Swoboda.

 

Jeszcze inna ciekawostka: http://www.kresy.pl/...jacych-w-polsce


  • 0

#20

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu.

Stopklatka zalicza się do absurdu? A poniższe zdjęcie przedstawia...

 

av-2692.jpg


  • 0

#21

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem wynika to z tego, że Ukraińcy przebywający poza swoją ojczyzną usilnie poszukują tożsamości. Muszą się z czymś utożsamić, z jakimiś bohaterami, wydarzeniami, ogólnie punkt zaczepny w historii, jakaś tradycja. Pozostaje tylko OUN-UPA.

 

Przynajmniej kilku (sześciu z tej dziesięcioosobowej grupy) studentów otrzymało Kartę Polaka (potwierdziły to władze uczelni, na której studiują).

Co to jest Karta Polaka i kto może się o nią starać, można przeczytać TUTAJ

O korzyściach wynikających z posiadania tej karty, można przeczytać TUTAJ

 

Wydawać by się mogło, że osoby starające się o taką kartę, powinny szukać swojej tożsamości i bohaterów w historii kraju, który ją im przyznaje. A nie wśród zbrodniarzy, którzy mordowali jego obywateli.

 

Jeżeli ukraińscy studenci rzeczywiście mogą utożsamiać się tylko z tradycjami OUN-UPA i tylko w tych tradycjach znajdują bohaterów, którzy są im w stanie zaimponować, to nie bardzo rozumiem dlaczego:

 

1. starali się o otrzymanie Karty Polaka?

2. karta taka została im przyznana?

3. nie powrócą na Ukrainę, gdzie (jak się wydaje), tradycje OUN-UPA, ostatnimi czasy wracają do łask i można je bez przeszkód (i do woli) pielęgnować?

 

A jeżeli już chcą studiować w naszym kraju (do czego oczywiście mają prawo), to dlaczego wyciągają rękę po NIENALEŻNE im przywileje?

Nienależne, bo trudno zgodzić się na to, żeby osobom odnajdującym swoją tożsamość w działalności zbrodniczych organizacji, państwo, którego obywatele byli w przeszłości mordowani przez członków tych organizacji miałoby cokolwiek fundować i w czymkolwiek pomagać?

 

 

edit:

 

@NoMeansNo

Jak napisałem wcześniej

cyt.

A tak zupełnie na poważnie, to może przestaniemy udawać, że kontekst się nie liczy?

Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu.

 

O ile w przypadku papieża można się (na siłę i "dla śmiechu") doszukiwać tylko podobieństwa w geście, o tyle na fotkach z pierwszego wpisu Kpiarz, gesty to uzupełnienie kontekstu.

Nie spłycajmy tematu porównaniami z Familiadą, bo udawanie, że deszcz pada może nam się kiedyś odbić czkawką. Z drugiej strony, sokoro ktoś ma takie, a nie inne zapatrywania, to niech ma odwagę przyznać się do swoich sympatii i "hajlowania" nie próbuje maskować opowieściami, że właśnie pozdrawiał kolegów, zamawiał piwo albo pokazywał jaki będzie wysoki.

Bo to jest jeszcze bardziej niesmaczne niż same sympatie, którym daje wyraz takim, a nie innym prężeniem ręki.


Użytkownik pishor edytował ten post 28.10.2014 - 19:26

  • 0



#22

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałam temat i z ciekawości zaczęłam szukać 'hajlującego" Jaceniuka. Zamiast niego znalazłam to : 

 

hm.jpg

 

 

I to :

 

bilde.jpg


  • 1



#23

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I co w związku z tym? Bo chyba nie załapałem.


  • 0



#24

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O tym, że jest szeroki narodowo-bolszewicki i narodowo-socjalistyczny ruch w Rosji, to już nikt nie napisze ? Tak apropo tego
 

 

Nie oszukujmy się, Ukraina to jedyne miejsce w Europie gdzie żyją prawdziwi narodowi socjaliści


comment_QcusIv2VOmRT4ZZFgsf02vTpTlSeZeYM

comment_WTd9c9KfsYLnwmJ1DhlK6MSAXFdwvbe5

comment_MEqKgaB962oxucmvrz52zBYtL9kyqqB9


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 08.11.2014 - 00:06

  • 2



#25

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest salut rzymski i nie widzę w nim nic niepokojącego. To prawda że używają go współcześni narodowcy/nacjonaliści i mogą mieć oni mniej lub bardziej zbliżone poglądy do faszyzmu, lub narodowego socjalizmu. Polscy nacjonaliści jednak nie powinni go używać gdyby mieli trochę rozumu, pewne zachowania nabrały nowego znaczenia po 1939 roku.

 

Banderowcy oskarżali/oskarżają Polaków o kolaborację z III Rzeszą, ale to w rzeczywistości oni mają pomnik upamiętniający jeden z oddziałów tamtego totalitarnego państwa i to wielu Ukraińców znajdowało się w strukturach tworzonych przez Niemców.

 

narodowo-bolszewicki

 

Zdelegalizowany już dawno i jako partia musiał się kompletnie przekształcić xDD Nie oszukujmy się[2] W wyborach jest to plankton, co innego rasowi komuniści - ci mogą liczyć na spore poparcie.

 

Odwrotnie jest na Ukrainie, tam partia wyrosła z narodowego socjalizmu była jeszcze nie tak dawno ( z ostatniej elekcji parlamentarnej z roku 2012 ) 4 siłą polityczną w Werchownej Radzie i sporą w samorządach. Obecnie głosy przeszły zapewne do Partii Radykalnej, Prawego Sektora ( rekordowe poparcie miał ostatnio, chociaż i tak się nie załapał ) i innego planktonu. Z moich obserwacji wynika, że nacjonalistów na Ukrainie zaangażowanych w politykę ( chodzących na wybory i interesujących się sytuacją w kraju, zadeklarowanych banderowców ) może być od 1 miliona do ponad 2 milionów. W Rosji tego tyle nie ma.


Użytkownik owerfull edytował ten post 08.11.2014 - 00:14

  • 0

#26

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to hajlowanie, a nie salut.


  • 0



#27

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to hajlowanie, a nie salut.

Czego by nie robili są dla mnie pajacami, a nie narodowcami. Tacy sami jak z NOP którzy się sprzymierzyli z banderowcami. Mówią te pajace o Dmowskim, a go nigdy nawet nie przeczytali i nie są w stanie zdefiniować interesu jakim powinno kierować się nasze państwo i w ogóle Polacy.

 

W ogóle te pajace pamiętają co zrobili nam Niemcy? Chyba nie.


  • 0

#28

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedno niewątpliwie łączy hajlujących na zdjęciach niezależnie od kraju pochodzenia, idiotyczny wyraz twarzy i nienawiść do całego świata.


Użytkownik Padael edytował ten post 08.11.2014 - 10:28

  • 1



#29

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jedno niewątpliwie łączy hajlujących na zdjęciach niezależnie od kraju pochodzenia, idiotyczny wyraz twarzy i nienawiść do całego świata.

Nie lubię ukraińskich nacjonalistów, ale to oni walczyli przeciwko Janukowyczowi najzacieklej i poza tym jeżdżą na wschód kraju by walczyć z separatystami. Tak więc nie przesadzałbym, że nienawidzą całego świata. Na pewno są zdolni do walki za swoją ojczyznę. To że każda prawica widzi w lewicy zagrożenie dla chrześcijaństwa, kultury i tym podobnych, to nie jest nieuzasadnione, a wręcz wskazane patrząc na genezę pojęć lewica - prawica i całą Wielką Rewolucję Francuską.


Użytkownik owerfull edytował ten post 08.11.2014 - 17:41

  • 0

#30

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czym innym jest ruch narodowy a czym innym paradowanie pod flagami ze swastyką. Myślę, że często ludzie mylą obydwa pojęcia a media niejednokrotnie powielają ten fałszywy obraz. Osobiście szanuję walczących Ukraińców z agresją Rosji, zmazują hańbiące czyny ze swojej historii kiedy wydawało się, że potrafią tylko mordować niewinnych czego dobitnie i boleśnie doświadczyli nasi rodacy z Wołynia i Kresów oraz Żydzi z tamtych terenów. Ludzie walczący o wolność zawsze budzą mój szacunek.

Jednak stosunek wielu Ukraińców do Polaków określił kiedyś historyk ukraiński Wiktor Poliszczuk:

"W Kanadzie już po pierwszych miesiącach mego tutaj pobytu zetknąłem się z wręcz zoologicznym nacjonalizmem ukraińskim, z nienawiścią do wszystkiego, co polskie. Ja, wychowany w duchu patriotyzmu ukraińskiego, ukształtowany na klasyce polskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, zachodnioeuropejskiej i amerykańskiej, nie mogłem się pogodzić z takim spojrzeniem na świat i na ludzi, dlatego też, jak i w związku ze świadomością tego, czego dopuścili się banderowcy na Wołyniu wobec ludności polskiej, podjąłem decyzję o poszukiwaniu materiałów stanowiących bazę moich badań nad nacjonalizmem ukraińskim. Temat ten pochłonął mnie całkowicie, pracowałem nad nim bezustannie"

Wychowanie w takim duchu prowadzi do niechęci do Polaków co widać podobnie w kształtowaniu  młodzieży żydowskiej.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych