Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nasz wszechświat to tylko hologram..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#31

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

myślę że odpisujesz na ostatni post dodam że komp pracuje na ograniczonych zasobach.
czyli ewolucja była by ograniczona do pewnego momentu z racji że DNA może się zmienić.
Oznacza to brak ewolucji w pewnym momencie , nie oznacza to że masz racje, ludzie nie grają w te same karty  nie zmieniamy się tak szybko bo brak naturalnej selekcji.




Tak ty nie pamiętasz ,komp tak działa to tak że pliki kasowane istnieją ale są napisane

Nie wierzę, że naszym wszechświatem steruje komputer.

To znaczy może i tak , ale nie taki jak go sobie wyobrażamy.

Zobacz człowieka. Robota wyobrażam sobie jako maszynę zbudowaną

z nieorganicznego materiału.

Tymczasem ludzie sami są maszynami.

Spójrz okiem nanotechnologa on ci powie :)


 

Shadow.
Skończ i wstydu oszczędz. Postrzeganie przestępstwa przez pryzmat przetwarzania naszego mozgu hologramu w jakim żyjemy jest żenujące.

czasami opisy różnią sie od siebie. Jak to wyjaśnisz?

Kiedy jeden obserwator powie , że bandyta miał czarną bluzę,

a inny powie , że niebieską?

Uwierz mi, takie zjawiska się zdarzają.

Człowiek nie jest idealny .


Wyobraźcie sobie kawałki holograficznej kliszy

z licznymi zapisanymi na nich obrazami.

Kiedy taką kliszę oświetli sie promieniem lasera

i zacznioemy przechylać raz w przód a raz w tył

różne obrazy pojawiające się na nim będa pojawiały

się i znikały w iskrzącym sie strumieniu

Nasza zdolność przypominania może polegać na takim samym mechanizmie.

Bo gdy wiązka lasera oświeca daną kliszę powstaje obraz.

 

A gdy oświetlimy klisze holograficzną różnymi promieniami,

na której jest więcej obrazów, to analogicznie możemy

to porównać do niezdolności trafienia w konkretne wspomnienie.

Tak może działać holograficzny model problemu z przypomnieniem

sobie niektórych rzeczy i docierania do niektórych wspomnień:)

Co o tym sadzicie? :D


  • -1



#32

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No nie bardzo, nie ta sama liczba by wypadła tylko przeciwna

 

Splątanie kwantowe jest zjawiskiem w którym dwa obiekty (np. dwie cząstki) są z sobą związane (czy też właśnie „splątane”) w tym sensie, że pomiar pewnej wielkości opisującej jedną z tych cząstek całkowicie determinuje wyniki pomiaru analogicznej wielkości dla drugiej cząstki, bez względu na to jak bardzo odległe są te cząstki od siebie. Istotne jest to, że przed wykonaniem pomiaru oba te obiekty (cząstki) są obiektami kwantowymi – czyli dla żadnego z nich nie wiadomo jaki będzie wynik pomiaru; można jedynie określić jego prawdopodobieństwo. Natomiast jeśli już pomiar dla jednej z tych cząstek zostanie dokonany, to od tej chwili wiadomo na pewno, jaki będzie wynik pomiaru dokonanego na drugiej cząstce – choć ten wynik zostanie zarejestrowany niezależnie, w innym momencie czasu i w innym miejscu w przestrzeni.

Przykładem cząstek które mogą być splątane są fotony. Wielkością która opisuje stan fotonu jest tzw. polaryzacja; w wyniku pomiaru można stwierdzić, że dany foton ma jedną z dwóch możliwych polaryzacji – oznaczmy te możliwe polaryzacje jako 0 oraz 1. Załóżmy teraz, że mamy dwa fotony które są z sobą „splątane” – w jakiś sposób taki ich stan został wytworzony, i w takim stanie one pozostają, nawet jeśli poruszają się w zupełnie innych kierunkach i coraz bardziej od siebie oddalają. Dopóki nie dokonamy pomiaru ich polaryzacji, to nie możemy powiedzieć jaką polaryzacją każdy z nich się charakteryzuje. Natomiast splątanie przejawia się tym, że jeśli zmierzymy polaryzację fotonu pierwszego i okaże się, że wynosi ona 0, to z całą pewnością pomiar polaryzacji drugiego fotonu da wynik 1 – chociaż jeszcze z tym drugim fotonem nic nie zrobiliśmy i w zasadzie cały czas (do chwili pomiaru) jest on w stanie „kwantowym”! Z kolei gdyby pomiar polaryzacji fotonu pierwszego dał wynik 1, to wtedy z całą pewnością pomiaru polaryzacji fotonu drugiego da wynik 0.

 

https://zapytajfizyk...wej-informacji/

 

I jeszcze jedno. Tak napisał o splątaniu kwantowym polski fizyk prof. Marek Żukowski, który robił doświadczenia z splątanymi fotonami

bS0Em.jpg

Jest fragment jego artykułu w świecie nauki

 Podałeś dwa sprzeczne opisy zjawiska.

Ja obstawiam przy tym pierwszym bo cały czas o tym mówię.

 

podświadomie wyczuwam , że próbujesz mi udowodnić, że to nie powinny być

dwie 6 tylko co najwyżej 6 i 1, patrząc na to co wstawiłeś z tą polaryzacją.

Chodzi o moment splątania. Jeśli doszło by do splątania kostek w momencie gdy

pokazywały sześć oczek obydwie to będą reagować tak samo.

Jeśli splątałbyś kostki w takim ustawieniu, że jedna wskazywała by 6 a druga 1

To jak tą drugą wyrzucisz 6 to ta pierwsza pokazywać będzie 1 :D

 

Nie widzę tu żadnej sprzeczności. Pierwszy mówi tylko o tym, że jak mamy dwie niewiadome cząstki, ale wiemy że są splątane, to jeśli wyjdzie nam, że jedna z nich to "a" to już nie musimy badać drugiej żeby wiedzieć że druga to "b" i vice versa. Piszesz, że obstawiasz za tym opisem, bo o tym mówisz, ale Ty mówiłaś, cyt:

 

 

 

Splątane kwantowo cząsteczki będą reagować na siebie nawet jakbyś jedną
umieścił na Ziemi a drugą gdzieś na końcu naszej galaktyki.

 

O niczym takim już ten pierwszy opis nie wspomina, ani Ty nie pisałaś wcześniej o tym co jest zawarte w tymże opisie.

 

Drugi opis stwierdza, że "Żadna informacja nie jest przekazywana między odległymi od siebie elektronami znajdującymi się w stanie splątanym. Stan drugiego z elektronów nie ulega najmniejszej zmianie w wyniku czegoś, co się przydarzy pierwszemu z nich, i vice versa", co w żaden sposób nie wyklucza się z pierwszym opisem, ale jest sprzeczny z Twoim, zacytowanym powyżej.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 11.05.2016 - 22:02

  • 0



#33

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugi opis stwierdza, że żadna informacja nie jest przekazywana

po splątaniu.

Tymczasem pierwsze pokazuje , że jak jedno będzie mieć wartość 0

to drugie będzie miało 1, a to oznacza , że jak zmienisz wartość z 0 na 1 w pierwszym

to automatycznie wartość drugiego też się zmieni na przeciwstawną, to znaczy  z 1 na 0.

Czyli w zależności jak wpłyniesz na pierwszy foton , to będziesz wiedział jak zachowa się

ten drugi. Gdyby w jakiś dziwny sposób na siebie nie oddziaływały, to skąd byś

wiedział jak zachowa się ten drugi?


  • -1



#34

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy nie chodzi o to, że one właśnie na siebie nie oddziałują? 

 

"Stan drugiego z elektronów nie ulega najmniejszej zmianie w wyniku czegoś, co się przydarzy pierwszemu z nich, i vice versa."

 

W jaki sposób miałbym w ogóle zmienić "wartość" fotonu i czy to jest możliwe? Tutaj już pytam, bo nie wiem, nie jest orłem z fizyki, dedukuję tylko na podstawie danych jakie posiadam, tj. tego co zacytował Wszystko, choć słyszałem już wcześniej o tym splątaniu kwantowym.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 11.05.2016 - 23:39

  • 0



#35

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie chodzi mi o wymianę informacji. Jeżeli spolaryzowane są tak , że maja przeciwne znaki, to zmieniając znak jednego automatycznie zmieniasz znak drugiego.

 

Tak powiedzmy  masz zbudowany kwantowy rower

Kierownicę z kołem wysyłasz na Marsa a resztę zostawiasz na Ziemi

to jeśli ruszysz rowerem na Ziemi to na Marsie też pojedzie.

 

Nielokalizacja podejrzewam , że może mieć związek

z telepatią.

Najbardziej telepatie czyli odczuwanie na odległość przejawiają bliźniaki,

Zauwaz , że bliźniaki jednojajowe, kiedys były jedną komórka która się

podzieliła na pół. A więc ciała tych bliźniąt w pewnym stopniu są

ze sobą splątane.

To samo zjawisko zachodzi między osobnikami, które są z sobą zżyte,

nawet samo ocieranie się , przytulanie, może spowodować , że

pewne cząsteczki ulegają splątaniu. Np. Matka potrafi wyczuć

na odległośc kiedy z dzieckiem sie coś dzieje.

To zasługa splątania kwantowego.

Einstein splątanie kwantowe nazywał

" Upiornym oddziaływaniem na odległość"


  • -1



#36

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jak czlowiek się dowie co się kryje za tajemniczym splataniem to będzie to czas wielkich odkryć i wynalazków.

 

Jakoś niedawno oglądałem na yt program o tym. Mózg się lasował.


  • 0

#37

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

jak czlowiek się dowie co się kryje za tajemniczym splataniem to będzie to czas wielkich odkryć i wynalazków.

 

Jakoś niedawno oglądałem na yt program o tym. Mózg się lasował.

 

A to nawet jest ciekawe.

Zobacz splątujesz kwantowo dwie maszyny, awatary czy co tam jeszcze

Jedną maszynę wysyłasz na np. Io , Europę albo Marsa a za pomocą

Maszyny z Ziemi kierujesz robotem, którego wysłałeś w misję badania nieznanego.

Takie zdalne sterowanie.

Takie wykorzystanie nielokalności jest nawet dobre :)


  • -1



#38

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma żadnej telepatii między bliźniakami, to zwykły mit i pseudonauka.
  • 0



#39

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedną maszynę wysyłasz na np. Io , Europę albo Marsa a za pomocą

Maszyny z Ziemi kierujesz robotem, którego wysłałeś w misję badania nieznanego.

Takie zdalne sterowanie.

Takie wykorzystanie nielokalności jest nawet dobre :)

Takie fikcyjne zdalne sterowanie, niosłoby ze sobą wiele niebezpieczeństw. Splątane przedmioty, czy organizmy uszkodzone tam, afektowały by uszkodzeniami tu. Kwantowy, wcześniej wspomniany, rower, uszkodzony na Marsie, pomimo pedałowania na ziemi nie ruszy się z miejsca, a osoba nim kierująca musi być w części tam i w części tu.

To jak zabawa z wirtualnym kotem, który umarł/zdechł, ale jeszcze żyje.





#40

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma żadnej telepatii między bliźniakami, to zwykły mit i pseudonauka.

 To zjawisko jest bardzo częste

miedzy bliźniętami - czasami bliźniak czuje ból swojego brata, siostry, skąś wie , że drugiemu bliźniakowi się coś stało.

To samo występuje w przypadku matki względem dziecka i na odwrót

To samo dzieje się między psem i właścicielem. Obojętnie kiedy wracałam do domu.  Nie mówię o momentach gdy

wyjeżdżam na studia albo gdy wracam z pracy. Mówię o czasie urlopu gdy pies nie mógł się przystosować.

Rodzina mówi, że wiedzieli kiedy wracam do domu, bo parenaście minut wcześniej Shadow patrzył w okno

i biegał raz do okna raz do drzwi.

Ja nie jestem odosobnionym przypadkiem, ale masa ludzi opowiada , jak ich psy wyczuwają ichb nadejście.

Tak Wszystko cały Wszechświat odbiera na tych samych falach. Ta wiedza ukryta jest w naszej duszy.

Nigdy nie spotkałam sie z teoria holograficznego wszechświata.

Pewnego razu patarząc w niebo , pomyślałam " A jeśli to co widzę , to tylko hologram?"

Teraz tu na forum dowiaduje się , że taka teoria istnieje już od 20 lat.

Wiele takich teorii rodzi sie znienacka.

Jakieś wydarzenie powoduje, że przychodzi nam do głowy coś niewiarygodnego a potem

to okazuje się prawdą. Takie przejawy wiedzy to dowód na to , że ta wiedza jest uniwersalna

zapisana w każdej nawet najmniejszej cząsteczce Universum.

Czasami scenarzysta napisze film a reżyser go zmontuje a po parunastu, parudziesięciu latach

okazuje się , że naukowcy doszli do spektakularnego odkrycia , bo tworzą coś co już

wcześniej wymyślił  za pomocą fantazji a nie nauki pewien scenarzysta.

Skąd u niego ta wiedza? Dlaczego nie został naukowcem?

Na pewno również i ty Wszystko nie raz pomyślałeś o0 czymś co potem ,

jak sie okazało odkryła nauka.

Cały wszechświat jest splątany ze sobą, informacja jest nielokalna . To hologram.

 

 

Takie fikcyjne zdalne sterowanie, niosłoby ze sobą wiele niebezpieczeństw. Splątane przedmioty, czy organizmy uszkodzone tam, afektowały by uszkodzeniami tu. Kwantowy, wcześniej wspomniany, rower, uszkodzony na Marsie, pomimo pedałowania na ziemi nie ruszy się z miejsca, a osoba nim kierująca musi być w części tam i w części tu.

Wszystko niesie ze sobą niebezpieczeństwo, ale takie wyjście byłoby na tyle fajne ,

że nie trzeba by było na przykład tracić miliardy na dolatywanie na Marsa,

By go eksploatować. Stwarzasz humoidalną maszynę i zdalnie nią sterujesz.

W przyszłości można będzie stworzyć takiego robota na bazie naszego  DNA

tak by umiał sam sie powielać , rozmnażać.

Wtedy nie trzeba by było wogule ruszać tyłków z Ziemi.

Tylko jeden raz dostarczając męską i rzeńska parę robotów na np. Marsa.

Na tym kończyłby sie eksperyment w kosmosie, resztę prowadzone byłoby

zdalnie z Ziemi :)

 

 

To jak zabawa z wirtualnym kotem, który umarł/zdechł, ale jeszcze żyje.

Mówisz o kiciusiu pana Erwina Schrödingera? :)


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 12.05.2016 - 13:48

  • -1



#41

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,To zjawisko jest bardzo częstemiedzy bliźniętami - czasami bliźniak czuje ból swojego brata, siostry, skąś wie , że drugiemu bliźniakowi się coś stało.,,

To zjawisko nie jest bardzo częste, bo ono wcale nie występuje. Masz brata albo siostrę bliźniaczkę, że jesteś tego taka pewna?
Gdyby to było zjawisko realne to by już dawno zostało udowodnione. Pomimo tysięcy badań nad telepatią na wielu uniwersytetach prowadzonych od kilkudziesięciu lat nic takiego nie udowodniono.
A zgłoszenia do fundacji randiego to w 90% pochodzą od różdżkaży. Gdyby telepatia między bliźniakami była prawdziwa to byłoby znacznie więcej zgłoszeń od takich osób. Żeby odebrać czyjeś emocje czy spróbować odczytać czyjeś myśli to trzeba kogoś widzieć albo słyszeć albo mieć fizyczny kontakt. Inaczej nie ma mowy.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.05.2016 - 17:45

  • 0



#42 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

,,To zjawisko jest bardzo częstemiedzy bliźniętami - czasami bliźniak czuje ból swojego brata, siostry, skąś wie , że drugiemu bliźniakowi się coś stało.,,

To zjawisko nie jest bardzo częste, bo ono wcale nie występuje. Masz brata albo siostrę bliźniaczkę, że jesteś tego taka pewna?
Gdyby to było zjawisko realne to by już dawno zostało udowodnione. Pomimo tysięcy badań nad telepatią na wielu uniwersytetach prowadzonych od kilkudziesięciu lat nic takiego nie udowodniono.
A zgłoszenia do fundacji randiego to w 90% pochodzą od różdżkaży. Gdyby telepatia między bliźniakami była prawdziwa to byłoby znacznie więcej zgłoszeń od takich osób. Żeby odebrać czyjeś emocje czy spróbować odczytać czyjeś myśli to trzeba kogoś widzieć albo słyszeć albo mieć fizyczny kontakt. Inaczej nie ma mowy.

Badania były przeprowadzane i to nie raz. Wiele tęgich umysłów pracowało nad tą teorią. Ale takich małych ludzi jak ty żadne badania , które przeczą twojemu skromnemu światopoglądowi, nie będą wystarczające. Nie chodzi tu o to czy udowodniły by coś czy nie, chodzi tylko o to, że godziły by w twój ograniczony punkt widzenia. Powiedzmy sobie to otwarcie.


  • 0

#43

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,To zjawisko jest bardzo częstemiedzy bliźniętami - czasami bliźniak czuje ból swojego brata, siostry, skąś wie , że drugiemu bliźniakowi się coś stało.,,

To zjawisko nie jest bardzo częste, bo ono wcale nie występuje. Masz brata albo siostrę bliźniaczkę, że jesteś tego taka pewna?
Gdyby to było zjawisko realne to by już dawno zostało udowodnione. Pomimo tysięcy badań nad telepatią na wielu uniwersytetach prowadzonych od kilkudziesięciu lat nic takiego nie udowodniono.
A zgłoszenia do fundacji randiego to w 90% pochodzą od różdżkaży. Gdyby telepatia między bliźniakami była prawdziwa to byłoby znacznie więcej zgłoszeń od takich osób. Żeby odebrać czyjeś emocje czy spróbować odczytać czyjeś myśli to trzeba kogoś widzieć albo słyszeć albo mieć fizyczny kontakt. Inaczej nie ma mowy.

 

A robiono badania czy zachodzi jakaś korelacja między osobami , które uważaja , że są telepatami ,

a poziomem splątania kwntowego między tymi dwoma osobami - telepaty i tej o której telepata myśli.

Telepatia  nie istnieje, bo splątania kwantowego na taką skale sie nie bada.

Na razie naukowcy poruszają się w tej sferze z ostrożnością i badaj  tylko co najwyżej kwanty.

A nie zdarzyło ci się kiedyś , że o kimś pomyślałeś i ta osoba zadzwoniła do ciebie?

Albo , że nagle poczułeś strach o kogoś a potem dowiadujesz sie , że tego dnia ta osoba miała wypadek w pracy?

Albo pomyślałeś o tym samym co twój brat w tym samym momencie?

Albo stoisz w sklepie i zastanawiasz sie nad kupieniem czereśni a potem okazuje się, że osoba która jest oddalona

parędziesiąt kilometrów od cievbie też stoi w sklepie i kupuje czereśnie? Wiesz bo 10 min potem dzwoni do ciebie

i mówi, że zajada sie czereśniami bo se kupiła przed chwilą.

Albo kupujesz komuś loda truskawkowego i słyszysz " Skąd wiedziałaś , że myślałem o tym by kupić lody truskawkowe?"

Ktoś pyta. " Zgadnij jaka liczba wczoraj była plusem?" palniesz liczbę i słyszysz " Skąd wiedziałaś?"

No jak powiesz, że takie  lub podobne sytuacje ci sie nie przytrafiają, to nie uwierzę.

Mi na każdym kroku tak się dzieje, a że jestem normalnym człowiekiem śmiem zasugerować, że

każdy w swoim życiu przeszedł podobne sytuacje.

Uwierz , że takie rzeczy się dzieją Telepatia, empatia, wizje , prorocze sny a nawet czytanie w myślach itp to tylko swoiste zjawisko

nielokalności.

To zostanie kiedyś udowodnione naukowo zobaczysz.


  • 0



#44

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Critter daj sobie spokój, tobie wystarczą badania opisane na stronach astromaria i wolna-polska bo masz małe wymagania a ja mam większe.
Mam uwierzyć w telepatię? I co to da? Sprawi że to zjawisko stanie się prawdziwe? Uwierzenie w to jest wbrew mojej wiedzy.
do idei czytania w myślach nie musisz mnie przekonywać. Przeczytałem ponad 150 różnych książek i publikacji na temat mentalizmu i sugestii oraz spirytyzmu. Wiem co jest możliwe a co nie.
A odnośnie parapsychicznych telefonów, kiedyś założyłem o tym tema
http://www.paranorma...iczne-telefony/
Shadow takie sytuacje mi się pewnie zdarzały ale nie zwracam na nie specjalnej uwagi. Poza tym takie przypadki mogą być jakąś wskazówką ale nie są jeszcze wystarczającym dowodem.
I jak tam z tym bratem bliźniakiem lub siostrą? Masz? Bo nie napisałaś.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 12.05.2016 - 19:18

  • 0



#45 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Critter daj sobie spokój, tobie wystarczą badania opisane na stronach astromaria i wolna-polska bo masz małe wymagania a ja mam większe.
Mam uwierzyć w telepatię? I co to da? Sprawi że to zjawisko stanie się prawdziwe? Uwierzenie w to jest wbrew mojej wiedzy.
do idei czytania w myślach nie musisz mnie przekonywać. Przeczytałem ponad 150 różnych książek i publikacji na temat mentalizmu i sugestii oraz spirytyzmu. Wiem co jest możliwe a co nie.
A odnośnie parapsychicznych telefonów, kiedyś założyłem o tym tema
http://www.paranorma...iczne-telefony/
Shadow takie sytuacje mi się pewnie zdarzały ale nie zwracam na nie specjalnej uwagi. Poza tym takie przypadki mogą być jakąś wskazówką ale nie są jeszcze wystarczającym dowodem.
I jak tam z tym bratem bliźniakiem lub siostrą? Masz? Bo nie napisałaś.

A tobie wystarczą anonimowi, niepełnoletni blogerzy. Pamiętaj tylko, że te strony, z których korzystam biorą artykuły z zagranicznych poratli. Leżysz. I przestań udawać sceptyka na siłę bo się kompromitujesz.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych