Skocz do zawartości


Zdjęcie

W razie mobilizacji


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#46

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Statystyki statystykami, ale nie uważacie że ludzie się trochę zmienili, szczególnie te młodsze pokolenia. Bez przerwy naparzają w gierki typu CS lub Battlefront. Poza tym wiemy teraz znacznie więcej niż podczas I i II wojny światowej. Uważam że nie powinniśmy myśleć o wojnie w kategoriach matematycznych bo jeśli coś się zacznie to teraz będzie inaczej. Spędziłem półtora roku w służbie zasadniczej. Przez pierwsze trzy miesiące byłem na szkółce w Grudziądzu. Miałem wielką niechęć do armii, ale skoro tam byłem to trudno. Kiedyś ktoś mnie wkurzył i w przypływie złości zacząłem przewracać łóżka. Wpadł kapral popatrzył i pogroził palcem. Grzecznie kazał wszystko poustawiać. Zrobił jakąś notatkę i w efekcie na szkółce ani razu nie przydzielili mi warty a na strzelnicy dwóch obok mnie stało. Dlaczego tak było? Bo dwa miesiące wcześniej jeden z żołnierzy właśnie tej jednostki zaczął strzelać do innych. Przez te półtora roku nie zostałem do niczego przeszkolony. Siedzieliśmy tam męcząc się falą i zjadaniem przeterminowanych zapasów. To wszystko przez brak kasy. Beznadziejną komisję lekarską która wszystkim dawała "A" nawet największym świrom. Nie potrafię zrozumieć po co trzymali żołnierzy przez tak długi czas. Tylko jeden procent był w stanie cokolwiek wynieść z tych szkoleń i nie była to wcale ich wina tylko beznadziejnego systemu. Teraz minęło ponad dwadzieścia lat od tamtej służby. Czy nadaję się na rezerwistę? Pewnie nie. Czy chciałbym strzelać do wroga? Teraz z pewnością tak, ale nie dlatego że jestem patryjotą czy coś, tylko dlatego że nie mam zamiaru by jakieś menty szwendały się na moim podwórku.


  • 0

#47

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pozwolę sobie odkopać temat, bo ostatnio znowu głośno o powołaniach na ćwiczenia.

Dla mnie chora sytuacja że bezmyślnie wzywają pierwszego lepszego i nie interesują ich jego obowiązki.

Jak uniknąć takiego wezwania? Złamanie jakiejś kości wchodzi w grę ? Czy mimo to i tak nakażą się stawić?


  • 0

#48

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ble

Odpowiedzi na dręczące Cie pytania poniekąd znajdziesz poniżej.

 

Rozpoczęła się natychmiastowa mobilizacja - rezerwiści mają 4 godziny na dotarcie do jednostki

 

Polska armia przygotowuje się do wojny. Dzisiaj rozpoczęły się testowe mobilizacje natychmiastowe. Według doniesień prasowych jedna z jednostek wojskowych przyjmie 500 rezerwistów, którzy zostaną powołani w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że bez względu na zobowiązania danego człowieka ma on rzucić wszystko, zabrać książeczkę wojskową i ruszyć niezwłocznie do wyznaczonej jednostki wojskowej.

Wojsko polskie sprawdza zdolność do szybkiego zmobilizowania "mięsa armatniego", które zostanie wysłane na śmierć na skutek awantury jaką wszczęto w Europie Wschodniej. Rosja, atomowe supermocarstwo, oskarża nas o uczestnictwo w sprowokowaniu zamachu stanu na Ukrainie, którego wynikiem jest wojna na wschodzie tego kraju. Pretekstów do wojny między naszymi krajami może być więcej, wystarczy wspomnieć o nabrzmiewającym Smoleńsku.

Propaganda wojenna obecna w mediach wskazuje na to, że konflikt zbrojny, w który pakuje nas USA, jest bardzo prawdopodobny. Wszechobecne demonizowanie Rosji ma za zadanie rozbudzenie nienawiści do tego narodu i należy to interpretować jako typowe zachowanie przedwojenne, poprzedzające rozlew krwi.

Przeforsowane ostatnio zmiany prawa nie pozostawiają złudzeń. Polska szykuje się do wojny. Pani premier Kopacz podpisała między innymi rozporządzenie, dzięki któremu każdy mężczyzna w wieku od 19 do 60 lat może zostać wezwany na ćwiczenia. To właśnie to prawo spowodowało, że postanowiono pilotażowo wezwać do jednostki 500 nieszczęśników, którzy wraz z kartą mobilizacyjną dostaną limit 4 godzin na stawienie się w jednostce.

Nie wiadomo ile potrwają takie ćwiczenia, ale oficjalnie mówi się o tym, że w 2015 roku wezwanych zostanie od 15 do 21 tysięcy rezerwistów. Początkowo do armii mają trafić ci, którzy byli w wojsku, ale mówi się też o tym, że na ćwiczenia pojadą również poborowi, którzy zostali przeniesieni do rezerwy bez odbywania służby wojskowej. Często są to ludzie, którzy nigdy w życiu nie trzymali w rękach karabinu, a co dopiero mówić o strzelaniu. Gdyby przyszło im walczyć z pewnością niewielu by to przeżyło. Aby coś robić z ciałami tych nieszczęśników uchwalono również prawo normujące pochówki żołnierzy niezawodowych.

Nie da się ukryć, że wszyscy, którzy zdecydowali się na emigrację z Polski są w dużo lepszej pozycji od tych, którzy zostali. Zmobilizowanie ich będzie bardzo trudne i armia zdaje sobie z tego sprawę. Teraz strumień młodych uciekających z naszego nieszczęśliwego kraju będzie zapewne przybierał na sile. Nie wiadomo jak długo będzie można wyjeżdżać bez przeszkód. Jeśli ktoś ma taki plan powinien go realizować jak najszybciej, dopóki jeszcze da się to zrobić.

Trzeba jednak mieć świadomość, że każdy uchylający się od obowiązku obrony Rzeczpospolitej może się znaleźć w kłopotach. Odmowa służby wojskowej skutkuje więzieniem. Wymiar kary zależy od okoliczności i może to być od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy emigranci, którzy funkcjonują w spisach WKU mogą zatem liczyć na to, że czeka ich wyrok, który uniemożliwi przyjazd do kraju bez narażania się na więzienie. Nie wiadomo tez jak zachowają się kraje z Unii Europejskiej i czy na przykład nie będą pomagali wyłapywać polskiego "mięsa armatniego", które potem mogłoby zostać wysłane na front, a potem gdzieś pochowane.

Władza jest w kłopocie, bo jest to rok wyborczy i jeśli zaczną oni być bardziej opresyjni w stosunku do obywateli, może się to odbić na wynikach głosowania, o ile nie będzie ono po prostu sfałszowane tak jak podejrzewa się w przypadku wyborów samorządowych. Tak czy inaczej jeśli ludzie zaczną być masowo wyrywani ze swojego życia celem skoszarowania, tylko nieliczni będą z tego powodu zadowoleni.


  • 0



#49

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pozwolę sobie odkopać temat, bo ostatnio znowu głośno o powołaniach na ćwiczenia.

Dla mnie chora sytuacja że bezmyślnie wzywają pierwszego lepszego i nie interesują ich jego obowiązki.

Jak uniknąć takiego wezwania? Złamanie jakiejś kości wchodzi w grę ? Czy mimo to i tak nakażą się stawić?

L4 i masz szkolenie na 90% z głowy na kilka tygodni do następnego wezwania.

 

Swoja drogą ciekawe ile % ludzi się stawi na takie ćwiczenia przecież nikt nie rzuci pracy(którą po np 20-30 dniowym szkoleniu straci na 100% i żadne ochrony pracownika nie zadziałają,dostajesz zwolnienie kilka dni po powrocie do pracy z dowolnego powodu pracodawca cos wymyśli :P wiedza własna+kilku znajomych),domu,rodziny, ewentualnie zły stan zdrowia nie pozwoli na udział w szkoleniu.


  • 0



#50

stary dziad.
  • Postów: 103
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wojsko, najbardziej zmarnowany rok mojego życia. Największa rzesza narkomanów i alkoholików jaką można sobie wyobrazić. Zabrali mnie do wojska w latach kiedy panowała trochę bieda i chłopacy z prowincji tylko w armii widzieli swoją przyszłość, bo brakowało pracy itd. Samą służbę wspominam jako nudną, ogłupiającą i tak na serio trudno się dziwić, że dla zabicia czasu wpadało do głowy naprawdę wiele dziwnych pomysłów. Kadra zawodowa sprawiała wrażenie rozpuszczonych dzieciaków, którzy umilali sobie służby chlejąc. Ogólnie poznałem kilku wartościowych ludzi, coś tam postrzelałem itd ale raczej nikomu po prostu nie polecam marnować roku życia dla tego typu rozrywek.

Po wyjściu zostałem praktycznie po miesiącu powołany do rezerwy, potem jeszcze raz i potem znowu - spędzając miesiąc w CSWL w Poznaniu (budynki w tej jednostce były w tak tragicznym stanie, że aż chce się płakać). Ogólnie to wszystkie nasze jednostki stacjonują chyba w starych poradzieckich koszarach. Tragedia.

Około roku temu WKU znowu sobie o mnie przypomniało odnawiając moją kartę mobilizacyjną.

Bardzo mnie ciekawi w jakim regionie ogłoszono tę mobilizację, o której tak się rozpisują media.


Użytkownik stary dziad edytował ten post 24.03.2015 - 17:28

  • 0

#51

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak nie byłem w wojsku, a na WKU dostałem kategorią "A", nie mam żony, dziecka, jestem młody i zdrowy, to idę na pierwszy ogień w razie powołań/ćwiczeń/mobilizacji?


  • 0



#52

SoScary.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lepiej iść siedzieć niż zginąć na wojnie proste :-)
  • 0

#53

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lepiej iść siedzieć niż zginąć na wojnie proste :-)

No nie do końca wieźniowie też dostaną jakieś bardzo potrzebne zadanie w czasie W. Rozbrajenie min nogą,żywa tarcza, itp cos zawsze się znajdzie bez obaw walczyć nie będziesz musiał a i tak zginiesz za głupotę NIE naszych władców miłościwie panujących na wiejskiej.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych