Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkalizowanie wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#16

Świstak.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak, łatwo nie było tego "dokonać". Jechałem na takiej diecie jakieś półtora miesiąca zanim zauważyłem, że coś jest nie tak. Jak sobie z tym poradziłem? Dokładnie tak jak pisze ptaq. Zmiana diety, przede wszystkim ciemny ryż, ciemny makaron, ciemne pieczywo plus warzywa (głównie buraki). Jednak nie popadłem w skrajność w drugą stronę jadałem dość normalnie (najbardziej radykalną zmianą było dla mnie ciemne pieczywo, resztę jadałem wcześniej sporadycznie), po prostu przemycając do jedzenia składki mające odczyn zasadowy. Dwa, trzy tygodnie i minęło.


Użytkownik Świstak edytował ten post 14.03.2014 - 16:29

  • 0

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To coś mi się widzi że to nie zakwaszenie tylko niedobór jakiejś witaminy. Kwasowość płynów w organizmie wraca do normy w kilka godzin po zaprzestaniu dostarczania kwasów, to nie jest coś co się gdzieś gromadzi i się to powoli wydala.


  • 1



#18

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Określanie pH układu pokarmowego jako całości to daleko posunięte uproszczenie. pH układu pokarmowego nie jest stałe a podzielone na sekcje, które na dodatek zmieniają swoje pH w czasie. U zdrowego osobnika podział ten wygląda następująco w trakcie oraz po posiłku:

 

1. Usta pH 6.5 - 7.5

2. Żołądek górna część pH 4.6 - 6.5

3. Żołądek dolna część pH 1.5- 4.0

4. Dwunastnica pH 7.0 - 8.5

5. Jelito cienkie początek pH ok. 4.0

6. Jelito cienkie koniec pH ok. 7.0

7. Jelito grube początek pH ok. 4.0

8. Jelito grube koniec pH ok. 7.0

 

Reasumując, jakakolwiek niepatologiczna zmiana tego systemu bez wyrządzania sobie szkody jest raczej niemożliwia. Nie mówię tu o chwilowych zachwianiach po zjedzeniu pokarmu zbyt kwaśnego lub wysoko zasadowego a o utrzymującym się danym współczynniku pH dłużej niż 1h. Zdrowy organizm zawsze wróci do optymalnego i sprzyjającego trawieniu pH.


  • 0

#19

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To coś mi się widzi że to nie zakwaszenie tylko niedobór jakiejś witaminy. Kwasowość płynów w organizmie wraca do normy w kilka godzin po zaprzestaniu dostarczania kwasów, to nie jest coś co się gdzieś gromadzi i się to powoli wydala.

 

Kwasowość tak, ale bufory które zużył żeby te kwasy neutralizować mogły się regenerować trochę dłużej. Nie wiem dokładnie ile czasu zajmuje kompensacja zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej, więc też nie będę pisał żeby nie kłamać. Myślę jednak, Zaciekawiony, że masz rację i to mogło być coś innego niż kwasica ;)


  • 0

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bufory jakimi organizm sobie wyrównuje, to najczęściej wodorowęglany, częściowo też białka. Podobno w szczególnych przypadkach może się zdarzyć, że po wypiciu kwaśnego soku zaczniemy szybciej oddychać, jakby sapać, to wynik wydajania z krwi dwutlenku węgla co obniża kwasowość.

Znalazłem taki dokument na temat równowag kwasowo-zasadowych, link

 

Oczywiście można doprowadzić do kwasicy, najczęściej metabolicznej, ale są to specyficzne warunki. Taka kwasica występuje po spożyciu większej ilości alkoholu, podczas kaca.


  • 0



#21

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hmm. Nie użyłbym tu słowa najczęściej, ale w największym stopniu może. Bo jak już wspomniałeś są też bufory białczanowe, jest bufor wewnątrzkomórkowy, ogromnym buforem są też kości. RKZ to temat rzeka, którego większość z moich znajomych nienawidzi, a ja z kolei uwielbiam :) Jeśli chcesz o tym pogadać więcej to zapraszam na PW, żeby tu też syfu za bardzo nie robić :)


Użytkownik ptaq edytował ten post 14.03.2014 - 21:07

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych