Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkalizowanie wody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Alkalizator to proste urządzenie, które dostarcza wodę o odczynie zasadowym, według jego zwolenników, woda taka pomaga pozbyć się z organizmu nadmiaru kwasów, które są dostarczane wraz z pożywieniem, przez co przywracana jest równowaga w organizmie.

Urządzenie to składa się on z dwóch pojemników z wodą połączonych wężykiem, w każdym z pojemników znajduje się elektroda. Do elektrod doprowadzony jest niewielki prąd stały, po pewnym czasie powoduje to, że woda w jednym pojemniku ma odczyn kwaśny, a w drugim zasadowy. Woda kwaśna jest wylewana, a zasadowa jest pita.

Myślę nad zbudowaniem czegoś takiego, nie wiem jednak, jakich elektrod użyć, by pijąc wodę nie dostarczyć organizmowi toksycznych substancji, rozważałem takie materiały:
- żelazo, chyba najlepszy wybór, bo jony żelaza są AFAIK niegroźne, jednak nie wiem, skąd wziąć przedmioty wykonane w 100% z żelaza, bez innych dodatków
- grafit, kolega, który też interesuje się takimi urządzeniami wykonał pewien test: sproszkował w benzynie grafit z ołówka i zostawił na jakiś czas, benzyna zmieniła kolor na ciemniejszy, co IMHO świadczy o tym, że w graficie tym były jakieś substancje rozpuszczalne w benzynie, czyli nie był to 100% grafit.
- złoto, za drogo na takie coś.

Jak sądzicie, czy takie urządzenie rzeczywiście ma korzystny wpływ na zdrowie?

Użytkownik optymista edytował ten post 13.03.2014 - 19:58

  • 0



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ma chodzić wyłącznie o alkalizację, to najprościej dodać do wody sody oczyszczonej. Efekt alkalizacji da taki sam bez całej tej zabawy z prądem.


  • 0



#3

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na pewno będzie miało wpływ na trawienie.Woda o odczynie zasadowym zobojętni w pewnym stopniu kwasy żołądkowe co przełoży się na dłuższy proces trawienia.

Co do odkwaszania organizmu, to nie tędy droga. A tak na marginesie, dlaczego zakwaszony organizm jest be a zasadowy cacy? Może się mylę ale jest wiele funkcji organizmu które opierają się na kwasach (żołądek) nawet DNA jest kwasem !!!  Jedna z najpopularniejszych witamin, której braki prowadzą do szkorbutu czyli witamina C też jest KWASEM. Więc nie wiem co ma na celu odkwaszanie organizmu po za  generowaniem zysków dla zasadowych cwaniaczków.

Co do alkalizacj Zaciekawiony dał ci najlepszą receptę. 


  • 0



#4

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Co do odkwaszania organizmu, to nie tędy droga. A tak na marginesie, dlaczego zakwaszony organizm jest be a zasadowy cacy?

Najlepszy jest ten, który jest obojętny, problem w tym, że (według zwolenników tej teorii) spożywamy za dużo konserwowanego jedzenia, które powoduje, że organizm też się zakwasza. Co ciekawe, kiszona kapusta (która też ma kwaśny odczyn) też ponoć odkwasza organizm.

Użytkownik optymista edytował ten post 13.03.2014 - 22:09

  • 0



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawidłowe pH krwi to 7,25. Zmiana tego poziomu na bardziej kwaśny lub bardziej zasadowy o 0,1 jest groźna dla zdrowia. Nie bardzo rozumiem jak organizm miałby się zakwaszać nie wykazując objawów kwasicy.


  • 0



#6

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

AFAIK chodzi o odczyn zawartości układu pokarmowego.
  • 0



#7

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Najlepszy jest ten, który jest obojętny, problem w tym, że (według zwolenników tej teorii) spożywamy za dużo konserwowanego jedzenia, które powoduje, że organizm też się zakwasza.

 

I myślisz że dzięki takiej wodzie będziesz mógł jeść wszystkie te wysoko przetworzone kupy? 

Gratuluję.

Naucz się gotować. Zwracaj uwagę na to co kupujesz, i gdzie kupujesz, a takie urządzenia nie będą Ci potrzebne.

 

A jeśli chodzi o układ pokarmowy, to żołądek bazuje na kwasie solnym więc odczyn obojętny raczej nie jest wskazany.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 13.03.2014 - 22:35

  • 0



#8

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Prawidłowe pH krwi to 7,25. Zmiana tego poziomu na bardziej kwaśny lub bardziej zasadowy o 0,1 jest groźna dla zdrowia. Nie bardzo rozumiem jak organizm miałby się zakwaszać nie wykazując objawów kwasicy.

 

7.25 to już kwasica, prawidłowe pH to 7.35-7.45

 

@Optymista - nie cuduj. Więcej sobie szkody narobisz niż pożytku. Twój organizm ma na tyle dobry system buforowy, że nadmiar kwasów spożytych przez Ciebie bardzo niewiele zmienia pH krwi. A jeśli nawet to zaraz potem włączają się mechanizmy kompensacyjne. Więc jeśli miałbyś kwasicę, to Twój organizm uruchomi hiperwentylację, żeby zmniejszyć ilość CO2, natomiast nerki zwiększą wydalanie jonów H+.

 

Jeśli natomiast chodzi Ci o zawartość układu pokarmowego to w żołądku pH kwaśne być MUSI. Jeśli masz zgagę albo inne refluksy, to idziesz do lekarza, dostajesz leki które zmniejszą wydzielanie kwasu.

 

Poza tym jak chcesz kontrolować pH takiego roztworu który powstanie po elektrolizie. Skąd wiesz że nie będzie miał takiego pH które porani Ci przełyk? Oparzenia zasadami są najgorsze.

 

Moim zdaniem przed stosowaniem takich pierdół skonsultuj się z lekarzem najpierw, ale ja Ci mówię że to jakieś bzdury są prawdopodobnie.


  • 2

#9

Świstak.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do odkwaszania organizmu, to nie tędy droga. A tak na marginesie, dlaczego zakwaszony organizm jest be a zasadowy cacy? 

Kwaśne środowisko to doskonała pożywka dla wszelkiego rodzaju bakterii (zapewne tych dobrych i złych), grzybów i komórek nowotworowych. Co do funkcji, niby masz racje, że witamina C to kwas itd. Pamiętaj jednak, że w zrównoważonej diecie jemy rzeczy zarówno zasadowe jak i kwaśne i pH powinno się równoważyć, organizm zapewne też ma jakieś możliwości neutralizowania odchyłek w jedną lub drugą stronę, ale wszystko do pewnego stopnia. Dwa miesiące temu zakwasiłem swój organizm i to niestety nic fajnego. Problemy z wyspaniem się (mimo spania 8-10 godzin), wahania nastrojów i to co się rzuca od razu to podkrążone oczy oraz coś strasznie nieprzyjemnego -  słodki smak w ustach. Nie miał nic wspólnego ze słodyczami, kto go poczuje od razu wie, że coś jest nie tak.


  • 1

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kwaśne środowisko jest złe dla rozwoju bakterii, kwasowy odczyn moczu chroni nas przed infekcjami i wykrycie że zrobił się zasadowy wymusza zastosowane szybkiej terapii przez zjedzenie dużej ilości kwasu organicznego.

 

Jak można "zakwasić organizm" gdy organizm szybko odczyn reguluje? Dla mnie to kolejne "hasło zastępcze" paramedykow, zaraz po bliżej nieokreślonych toksynach, którym można tłumaczyć bez objaśniania wszystkie objawy. Źle się czujesz? - to toksyny. Boli cię głowa? - to zakwaszenie. Niestrawność? - Chi źle przepływa przez meridiany...


  • 1



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdopodobnie złą dietą naruszyłeś poziom elektrolitów, dlatego taki dziwny posmak, a zakwasić organizm wcale nie jest tak łatwo, jak Ci się wydaje. Poza tym, zawsze pierwszeństwo ma lekarz, bo przyczyną nie zawsze jest dieta, ale może być tak,  że któryś z organów odpowiedzialnych za utrzymywanie stałego bilansu właśnie dogorywa.





#12

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dwa miesiące temu zakwasiłem swój organizm i to niestety nic fajnego. Problemy z wyspaniem się (mimo spania 8-10 godzin), wahania nastrojów i to co się rzuca od razu to podkrążone oczy oraz coś strasznie nieprzyjemnego -  słodki smak w ustach. Nie miał nic wspólnego ze słodyczami, kto go poczuje od razu wie, że coś jest nie tak.

 

A jak Ty ten swój organizm zakwasiłeś? Skąd w ogóle wiesz że był zakwaszony, jakąś gazometrię robiłeś?


Użytkownik ptaq edytował ten post 14.03.2014 - 05:41

  • 0

#13

Świstak.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak naprawę pierwszym sygnałem był właśnie ten słodki smak w ustach. Zacząłem szukać, co może być tego powodem, wpadłem na zakwaszenie. Sprawdziłem co może być tego powodem. Wtedy chodziłem na siłownie i biegałem. Dzień w dzień jadłem ryż z kurczakiem, inne mięsa, białe pieczywo, zero warzyw i czegokolwiek co miało odczyn zasadowy. Ponadto mam również koleżankę dietetyczkę, u której skonsultowałem moje objawy. Ok teraz ja zadam pytanie. Dlaczego twierdzicie, że zakwasić organizm jest tak trudno?


  • 0

#14

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@Świstak, jak poradziłeś sobie z tym problemem?


  • 0



#15

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlaczego twierdzicie, że zakwasić organizm jest tak trudno?

 

Nie mówię że jakoś bardzo trudno, ale tez nie tak łatwo. W przypadku zakwaszenia wynikającego z diety trzeba ją po prostu zmienić na normalną, a wszystko samo dojdzie do normy.

 

@Świstak, jak poradziłeś sobie z tym problemem?

 

Zapewne normalnie - zmienił dietę na normalną, a resztę roboty odwaliły nerki i płuca. Podejrzewam że raczej nie pił alkalizowanej wody.

 

Powiedz Ty mi Optymista, czemu tak się uparłeś przy tym zakwaszeniu? Wyszło Ci złe pH krwi w badaniach?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych